Tudomány vagy hülyeség?

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ayla írta:egy tanult ember vagy egy őserdői ember?
Nos, a Föld szempontjából az utóbbi megmaradása a jobb választás, ugyanis egy őserdői, azaz természeti néphez tartozó embernek jóóóval kisebb az ökológiai lábnyoma, mint a fejlett világban élőnek, bármennyire is válogatja az utóbbi a szemetét. :-P

Egyébként ahol túlnépesedés van, ott irdatlan sötétség uralkodik a fejekben, szóval esélytelen lenne őket arról meggyőzni, hogy felélik a természeti javakat.
Afrikában például van olyan hely, ahol tudják, hogy hogyan terjed az AIDS, meg azt is nagyontudják, hogy a megelőzés és kezelés is úgy történik, hogy a falufőnökkel, vagy sámánnal, vagy valami kijelölt emberrel (nemtom) kell többször együttlenni a lánynak. Ezek után mit lehet nekik magyarázni?
Aztán ott van Kína, rettentően benne van a fejlődésben, ami azt jelenti, hogy úgy kollektíven tesz a környezetre, meg az emberek egészségére; ilyen gyenge érvek nem foghatják vissza a gazdaságot. Na meg úgy hallottam, elkezdtek érdeklődni antarktiszi területek iránt. Csak nem arra várnak, hogy elolvadjon a jég? Ezek után mit lehet nekik még mondani a Földről? Persze vannak ott is természetvédők, meg hasonló intézkedések, csak... más arányban
Hamarosan amúgy India veszi át a vezetést népességben, mert ott csak a lányokat ölik (bár nem mindenhol), de általános gyerekszámkorlátozás nincsen.
Aztán ott van az USA... szerintem ezt nem is kell részleteznem.

De ha körbenézel, Magyarországon is nagy arányban találni szemellenzős embereket, akik az összes ilyen rémhírről pontosan tudják, hogy hülyeség, mert ők jobban tudják, mi van a Földdel, és egyébként is, kit érdekel mi lesz azután, hogy ők elpatkoltak.
(Mint amikor a 14lakásos lépcsőházunk 3 közös kukájának egyikébe belenyomtak egy papírdobozt. Nem is csak az, hogy nem volt képes elvinni a 300 méterre levő gyűjtőszigetre, ami úgyis útbaesik mert a bolt előtt van, de még csak szét se hajtogatta, hogy ne az üres doboz foglalja el az amúgyis szűkös helyet a kukában. És akkor még csak egy apróságot említettem)
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Akkor ismét vissza jutottunk a butaság, lustaság és önzés hármasához.

Ha valaki ez el tudja söpörni na akkor beszélhetünk egy szebb világról.

A harc ember és ember között viszont sose fog eltűnni végérvényesen ,egyszerűen azért mert ilyenek vagyunk a békét szeretjük csak nem bírjuk sokáig...
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Hamisítatlan uborka szezon van érvényben amiben új hirt találni olyan mint a sivatagi oázisban halászni...

Szégyenteljes hír így a 21. században ,hogy ez megtörténhet. Nem gondoltam volna ,hogy az emberiség ennyire képes vissza fejlődni.

http://index.hu/tudomany/urkutatas/2011 ... _lakoival/

Nem baj majd ruha gyártó kicsi keleti barátaink vigyorognak ránk majd a jövőben fentről mi meg nézhetjük lentről... :-P

http://index.hu/tudomany/urkutatas/2011 ... modelljet/
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

XD

lol. Ez nemsemmi. Fellőnek egy csoportot, hogy nah fiúk, 5 hónap múlva jösztök haza. Aztán majd fél év után beköpik, hogy hát a fele társaság jön a másik fele, meg túlélősködjön még félévet....

Morbid.

és 100 milliárd euró? Hol lehet annak utánaolvasni, hogy ez pontosan hogyan is térül meg? wtf, ennyiből már rég napenergiával működhetne fél Európa.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ayla írta:lol. Ez nemsemmi. Fellőnek egy csoportot, hogy nah fiúk, 5 hónap múlva jösztök haza. Aztán majd fél év után beköpik, hogy hát a fele társaság jön a másik fele, meg túlélősködjön még félévet....

Morbid.
Legrosszabb esetben lesz odafönt egy kísértethajónk :knife: :vigyor:
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

A fél legénységet letudják hozni a maradék lesz majd hősi halott :-P áhh nem nem hinném , hogy idáig fajulna.
Kép
emlékeztek még a vegyipari hulladékból össze tákolt gumi macira ? Na most 2011 sikerült megcsinálni valódi cukorból a gumicukrot ...

Igy a gumi maci már nem gumi csak cukor :D

http://tisztajovo.hu/2011/08/29/az-igaz ... -cukorbol/
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Űrbéli események másokat is bosszantanak nem csak engem. :)

http://www.funalarmer.com/wp-content/ga ... rs_114.jpg
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Mondjuk azért az űrutazás egy pöttyet neccesebb dolog mint az érintőképernyő.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Amúgy speciel én a két autó között sem látok akkora különbséget. :D *menekül a hc autó-fanok elől XD*
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Titkos írta:Amúgy speciel én a két autó között sem látok akkora különbséget. :D *menekül a hc autó-fanok elől XD*
Belül is elég hasonlóak :lol: Ugyanaz a belsőégésű motor, minden apró különbség ellenére ugyanaz az alapelv, és még mindig pocsék a hatékonyság...
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Próbáltál volna 30 évvel ezelőtt Budáról Pécsre jutni 10 liter üzemanyagból.
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

scineram írta:Próbáltál volna 30 évvel ezelőtt Budáról Pécsre jutni 10 liter üzemanyagból.
Én még akkor túl fiatal voltam az ilyesmihez :vigyor:
De ahogy ma is, akkor is meg lehetett oldani :) Láttam egyes tagok logjait veterán 125-ös és 250-es gépekkel, egyesek simán hozzák az átlagomat, láttam olyat is, aki talán még meg is fordulna (nekem ahhoz kiemelkedően jól kéne menni, 2.5 litert azért nem hozok össze könnyen százon...) :vigyor:
Craig Vetter versenyeit pl. már akkor is megrendezték :) Nekem ugyan nem életszerűek a szabályai, de hát ő az átépítésre koncentrál, nem akarja, hogy a vezetési technikák beleszóljanak az eredményekbe... én meg merőben a másik oldalról közelítem meg a kérdést :lol:
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Tessék egy kis energetika :)

egy kis német falu 321 % + ban van és elég komoly bevételi forrása származik ebből.

Kép

http://tisztajovo.hu/2011/08/22/egy-nem ... elhasznal/
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Kicsi aranyos selymes és világit is. Hát persze hogy egy kis cica. :D
Elvileg segít az egészségügyi kutatásokban bár nekem azért vannak kétségeim efelől....

http://www.escapistmagazine.com/news/vi ... luorescent
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

A metodika miatt kezdtem el olvasni azt a könyvet, hogy Read Japanese Today, és elég "érdekes" részre bukkantam a jelek kialakulásának történetével kapcsolatban. Az addig oké, hogy párhuzamba állította a korai kínai piktogrammokat az egyiptomi hieroglifákkal, de arra már felkaptam a fejem, hogy a ma használt latin betűinket is az egyiptomi hieroglifáinkból vezeti le (nem épp részletekbe menő pontossággal)
Utánakeresve végülis találtam olyan elméletet Wikin, hogy a föníciai ábécé elődje esetleg az egyiptomi írás egyik változatából (ami talán a protosínai írás) alakulhatott ki, de szerintem túl nagy a bizonytalansági faktor ahhoz, hogy csak így, tényként közölje a könyv.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Általában igen könnyű ebből a korból következtetéseket levonni mert sem megerősíteni sem megcáfolni nem lehet teljes bizonyossággal ha csak nem rendelkezel egy fluxus kondenzátorral. :D

Fém hab jó és szép is csak még drága a gyártás kölsége...

http://index.hu/video/2011/08/31/laborparti_femhab/
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Egész jó kis PPS Európa muzulmán bevándorlási problémákat taglalja...

Érdemes végig lapozni.

https://docs.google.com/open?id=1INme6s ... KaSyYCbuLd

Annyit hozzá tennék hogy, valóban nem rasszista de a közel most éli meg a "Baby Boom" korszakát ami legfeljebb egy két év tizedig tarthat még. Hogy onnantól hogyan tovább az csak a "keresztény kapitalista társadalom" gyermek vállalási kedvén múlik.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Az a baj, hogy a "gyermekvállalási kedv" nagyon kétélű dolog. Minden közegben egyszerre kéne csökkenteni, mert ha csak egy csoport is kimarad belőle, akkor csak annyi lesz az egész eredménye, hogy más összetételű lesz a népesség, mikor nekiállnak kihalni... ha pedig szaporodással akarunk lebírni egy "betolakodó" másik csoportot, ugyanúgy magunk alatt vágjuk a fát. Ez gyakorlatilag egy megoldhatatlan probléma. Illetve van megoldása, a háború, nagy véráldozattal... de igazából az se sokkal jobb, a végeredmény hasonló.

Sajnos gyakran jut eszembe az "Idiocracy" c. film, elég konnyen elképzelhető egy hasonló leépülés, mert túlnépesedés esetén egyértelműen az a csoport szaporodik, amelyiknek se lövése nincs a helyzetről, se előrelátása. "Szerencsére" nekik nem jutna a filmbeli több évszázad felhőtlen elhülyülés a tévék előtt, annál sokkal előbb ütköznének az általános inkompetencia problémájába.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

alvaro írta:Sajnos gyakran jut eszembe az "Idiocracy" c. film, elég konnyen elképzelhető egy hasonló leépülés, mert túlnépesedés esetén egyértelműen az a csoport szaporodik, amelyiknek se lövése nincs a helyzetről, se előrelátása. "Szerencsére" nekik nem jutna a filmbeli több évszázad felhőtlen elhülyülés a tévék előtt, annál sokkal előbb ütköznének az általános inkompetencia problémájába.
Uhh, ne is mondd, az egy horrorfilm volt számomra. :shock: Persze vígjátékként reklámozzák, úgy kb. nem sokat ér, a szokásos amcsi ökörködés, jön ilyenből egy tucat egy évben, viszont ha így belegondolva, a reális oldaláról nézzük, az egyik legijesztőbb film, amit életemben láttam. A legtöbb horror ugyanis többnyire természetfeletti, ez viszont nem is tűnt annyira sci-fi-nek, és hihetőbb, mint bármelyik posztapokaliptikus riogatás, Terminátoron át a Dredd bíróig.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Titkos írta:
alvaro írta:Sajnos gyakran jut eszembe az "Idiocracy" c. film, elég konnyen elképzelhető egy hasonló leépülés, mert túlnépesedés esetén egyértelműen az a csoport szaporodik, amelyiknek se lövése nincs a helyzetről, se előrelátása. "Szerencsére" nekik nem jutna a filmbeli több évszázad felhőtlen elhülyülés a tévék előtt, annál sokkal előbb ütköznének az általános inkompetencia problémájába.
Uhh, ne is mondd, az egy horrorfilm volt számomra. :shock: Persze vígjátékként reklámozzák, úgy kb. nem sokat ér, a szokásos amcsi ökörködés, jön ilyenből egy tucat egy évben, viszont ha így belegondolva, a reális oldaláról nézzük, az egyik legijesztőbb film, amit életemben láttam. A legtöbb horror ugyanis többnyire természetfeletti, ez viszont nem is tűnt annyira sci-fi-nek, és hihetőbb, mint bármelyik posztapokaliptikus riogatás, Terminátoron át a Dredd bíróig.
Ezt a filmet még nem láttam de úgy érzem nekem is meg kell néznem...

Nos a gazdagok adózni akarnak ... Hagyjuk nekik?

http://www.origo.hu/uzletinegyed/hirek/ ... ellen.html
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

- Nálunk bezzeg beleugatnak a bankszektor különadójába. IMF, szóval valahol ugyanezek a csókák, vagy nem?
- Több alapvető probléma van a jelen rendszerrel. Igazából többen pedzegetik, hogy már a munkából élés paradigmája sem tartható, mert a jelen technikai színvonalon sokkal kevesebb élőmunkára van szükség, mint amennyi a szükséges javak megtermeléséhez kell. A többi meg sallang.
- Az erőforrások viszont fogynak, szóval ha ők többet adóznak, még az se sokáig segít. Sajnos a fogyasztást nem növelni kell, hanem visszafogni. Azért, mert növelni már nem lehet.
- Esetleg erős visszaforgatással, minden eladott termék újrafelhasználásával, újrafeldolgozásával lehetne még a fogyasztást fenntartani (esetleg növelni).
- Ahhoz is energia kell. Ezt mindenképp meg kell oldaniuk. De legalább munka az lenne vele, hogy mindent először szétválogassanak, szétszedjenek, aztán újra össze. Persze elég szar meló lehet napi 8 órában szemetet válogatni :lol:
- Mindenképpen túl sokan vagyunk.
- Mióta Doctor Who-t nézek, Davost mindig Davrosnak olvasom :vigyor:
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ácsi alvaro mester ! A bank ado eddig csúnyán ráb@...tunk mi építőiparbeli népek. A beruházok minden egy szálig bedöglöttek mert nem kapnak egy kanyi hitelt amiért el kell egy újabb rakás embert bocsájtani ktg. realizálás címén.

Élő munka nagyon érdekes dolog ,nyilván értelmiségi körökben forogsz a szavaidbol ezt veszem ki, ezért áljon itt egy kis történet.

"Hol volt hol nem egy vállalkozó egy szép napon gondolt egyet toppantott egy nagyot a csizmás lábával . -Én bizony a teringettét most bizony tenni fogok a munka nélküliség ellen és közmunkásokat fogok alkalmazni... Zsigerből húszat, nosza szerencsét próbált a hirdetés feladással a derék magyar kertészeti vállalkozás feje. Jöttek a jelentkezők szép számmal legalább úgy négyszázan. No de ! A neten jelentkezők közül már csak a fele telefonált vissza hogy felvételre jelentkezzen. Annak is megjelent jó a egynegyede. Ha nem azoknak hol a tömény piálás ,taccsra tett elméje meg akadályozta abban hogy egyáltalán néhány épkézláb mondatot kinyögjön. Hát így lett a húszból tíz, de bizony ekkor jött még a mese java mert kiderült hogy az egyik csak (S) alakban tud össze kötni két pontot a másik meg fejszével nyitogatja a saját lábszár csontját a harmadik meg panaszkodik hogy tűz a nap a fa alatt a negyedik meg retteg a pottyantos wc-től. Hát így lett a húszból 2....."

Kicsiny hazánkban én is azt hittem hogy az baj hogy nincs munka ,hát sajnos nem így van azért nincs munka mert nincs kit megdolgoztatni mert a két kézi munka az zemberek 95 százalékának rettentő büdös, tisztelet a kivételnek természetesen de olyan történeteket hallok nap mint nap amin már csak nevetni tudok.

Fogyasztással kapcsolatban teljes mértékben egyetértek veled. Bár ha az ember nem lenne ennyire lusta jószág még talán ezzel is lehetne kezdeni valamit. Bár foszilis energia hordozókról mocskosul gyorsan le kéne szokni...
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Mondjuk nem hiszem hogy az lenne a baj, hogy az emberek nem akarnak dolgozni, csak nem mindegy, hogy milyen előképzettséggel, milyen munkát, mennyiért.
A másik meg az, hogy nem lenne olyan büdös a kétkezi munka, ha nem veszett volna el valahol ezeknek a munkáknak a megbecsülése, másrészt pedig tudtommal a legtöbb ilyen agyon van dolgoztatva valami röhejesen alacsony fizetésért. Az se véletlen, hogy hiány van varrónőkből. Aki arra megy, az se sokáig bírja...

A szemétszedés meg nem feltétlenül szar meló: Németországban pl. már az eleve szelektíven gyűjtött hulladékot kell válogatni, ergó nem fogsz a műanyagpalackok között hónapos rodhadt banánhéjba nyúlni. Nálunk meg sokaknak az is meghaladja a képességeit, hogy széthajtogassa a bazi papírdobozt, mielőtt belenyomja a közös kukába, hát még, hogy elvigye a gyűjtőszigethez, ami a bolt előtt van, ahová úgyis elmegy. :knife:
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Király! Ha a Nagy Multi elviszi a munkánkat, mehetek építeni, kertelni? :lol:
Ritkán iszok, tudok viszonylag egyenes vonalat húzni, harmadik éve hasogatok fát, de a sípcsontom még egyben van (sőt, a láncfűrésszel se amputáltam egy végtagom se).
Azért a WC legyen tiszta, a fizetés pedig emberhez méltó.
Deal?
Válasz küldése