Kinek milyen háziállata van?

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Azért az már állatkínzás egy szinten... Azokban a szerencsétlen állatokban benne van, hogy nem egy ketrec a természetes lakhelyük és ne felejtsük el, hogy vadállatok, tehát bármennyire is "kezesek" mégis kiszámíthatatlanok! Ez semmivel se jobb nekik, mint ha állatkertben mutogatnák őket. És őszíntén szólva szerintem is túlzás már borzot meg mosómedvét tartani, de a vadászgörény is furcsa számomra. :osgy:
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Ennyi erővel ne tarts otthon házimacskát se. Néztem egy doksifilmet, amelyben a macskaféléket rangsorolták, hogy melyik a legveszedelmesebb. És a házimacska volt az első! Amúgy sejtettem. Ugyanolyan vadállat, csak háziasították. De abból is, bármikor kitörhet az "állat", és akkor fusson ki merre lát.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

szerintem is túlzás már borzot meg mosómedvét tartani, de a vadászgörény is furcsa számomra.
A vadászgörényt régóta tartják háziállatként. A középkorban pl. patkányfogásra használták.
Én mostanában is hallottam, hogy valaki görényekkel vállal rágcsálóirtást.
Piracy is charity.
Avatar
wolfi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2004.11.30. 18:51
Tartózkodási hely: Pápa - Eger
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: wolfi »

Nekem volt régen két kis ékszerteknősöm akik sajnos már igen régen elpusztúltak. A nevük Tepertő és Szalonna volt. :D Ne nézzetek apám nevezte el őket. :D
Kép
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Narumi írta:Ennyi erővel ne tarts otthon házimacskát se.
Én nem is tartanék. :-P Nem rajongok a macskákért, ravasz és független állatok; annak nyalják meg a kezét, aki ételt tesz eléjük. Hol marad a hűség a gazdája felé? :roll:
kukurbuki írta:A vadászgörényt régóta tartják háziállatként.
Ki mondta hogy régebben jobbak voltak az emberek és figyelembe vették volna azt, hogy mi jó az állatoknak, ha nekik kedvük volt annak tartásához? ::umh:: Nem bírom ha valaki azzal villog, hogy neki milyen klassz/ritka háziállata van, mikor a szerencsétlen menekülne egy adott pillanatban. :mad:
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Narumi írta:Miért lenne sok a borz? Amerikában tigriseket, pumákat és egyéb hasonló nagymacskákat tartanak otthon házikedvencként. XD Na de Amerika az egészen más téma. XD
Akkor mi bajod volt a görénnyel az előbb? :dirr: azért Amerikában sem gyakori, hogy valaki nagymacskát tart... lehet engedélyt kapni ilyen álltokra [még Magyarországon is... egy utcával mellettünk pl egy ürge hiúzokat és sarki rókákat tart... hogy az anakondájáról ne is beszéljek :dirr: ez a pasi mondjuk nem eszen százas], de az állatvédők rád gyújtanák a házat...
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Itt tőlünk nem is olyan messzire, Algyőn volt egy emberke, aki régebben oroszlánokat, meg medvéket tartott otthon, de aztán "elkobozták" tőle az állatokat, mert nem tartotta őket megfelelően.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Nem bírom ha valaki azzal villog, hogy neki milyen klassz/ritka háziállata van, mikor a szerencsétlen menekülne egy adott pillanatban.
De a vadászgörényt nem ketrecben tartják. Szelidíthető és idomítható. Háborodj fel inkább a madarak tartásán. Ők kirepülnének a kalitkából, ha tehetnék. Vagy a hüllőkön.
Piracy is charity.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Igen, sztem is rossz ha egy olyan allatot probalunk meg "honositani" ami abszolut nem arra valo (lasd mosomaci, normal maci, jaguar, kigyo), de a macska meg pl a nyul is hozzaszokott mar az emberhez, tok reg ota vannak fogsagban tartva...de a madarak abszolut nem, es sztem az allatkinzas, ok arra szulettenek h repuljenek, nem arra h egy 3 szor 1 meteres kalitkaban eljek le az eletuket... :cry:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára IloveRenji 2005.11.15. 00:09-kor.
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

kukurbuki írta:Háborodj fel inkább a madarak tartásán. Ők kirepülnének a kalitkából, ha tehetnék.
IloveRenji írta:sztem az allatkinzas, ok arra szulettenek h repuljenek, nem arra h egy 3 szor 1 meteres kalitkaban eljek le az eletuket...
Pontosan, arról nem is szólva, mikor megvágják az arapapagájok szárnyán levő tollakat, hogy ne tudjanak elrepülni. :cry:
Kép
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

az előző pintyem beteg volt és ezért vettünk egy másikat... de az süketebb mint ami volt xDDDD
képek: new madár , és a szép szárnyú "kanos madár" xDDDDD
Avatar
Komugi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2005.12.09. 15:55
Tartózkodási hely: az ény kisz djága gépeckém előtt xP

Hozzászólás Szerző: Komugi »

nekem is van cicám ...kár,hogy kutyust nem tarthatok pedig úgy szeretnék egyet ::jtears:: ::jeye::
"Szerelem volt a neve régen,
Tavaszban, éjben vagy mesében,
Tegnap még szenvedés volt, kínos, kedves,
Ma emlék, holnap már csak felejtés lesz."
Avatar
Echlair
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2005.11.18. 13:58
Tartózkodási hely: Planet Medeya (bárcsak úgy lenne...)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Echlair »

nekem van egy édi kiscicám fekete fehér foltos és állandóan szétharapja a lábamat
az igazság végül mindig győzedelmeskedik.
tehát aki túléli, annak van igaza...
HALÁLCSAPÁS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-Amelia
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

Én fivéremmel madárpókot tartok (kettőt), az legalább nem hangoskodik, mégis látványosabban táplálkozik egy guppinál :neutral:
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

pici off: részemről, én nem szeretem az "ez beteg/csúnya/harapós/meghalt/stb. kapok másikat" mentalitást.. egyébként sok esetben az állatoknak jobb, ha egy gazdánál vannak, aki eltartja őket és biztosítja az életükhöz szükséges körülményeket, mintha a vadonban/származási helyükön élnének, különösen a már eleve fogságban született, tenyésztésre szánt állatoknak.

on: még mindig van egy garázda feketemacskám, akit elkapott a karácsonyi szellem és idén (még) nem döntötte fel a fát!
Kép
Avatar
aurin
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2005.12.15. 17:24
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: aurin »

Kutyam van es cicam, utobbi <-- itt oldalt lathato :wink:
=^.^=
Avatar
Ronja
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.10.03. 11:50
Nem:
Tartózkodási hely: Vadon
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronja »

Nekünk 6 cicánk van... 1 kivételével mind egy család:) Nagyon aranyosak, de még jobban elevenek:) Van még 2 kutyánk is (alaszkai malamut és keverék), meg akváriumunk halakkal, csigákkal.
"I believe in miracles... They happen every day"
Avatar
Takayuki
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2005.11.22. 17:30

Hozzászólás Szerző: Takayuki »

1 kutyám meg 2 öcsém ::kucc::
Close my eyes, rose breathes, I can hear........
Shaman girl

Hozzászólás Szerző: Shaman girl »

Nekem van egy Golden Retriever kutyám::jeye::
Avatar
Zita
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2005.09.03. 18:08
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zita »

Szia Shaman Girl! ^^

Nekem van egy ari szürke cicám,és úgy hívják,hogy Bolyhos. ::jeye::
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

2 kutya (mind2 berni pásztor) és volt egy nővérem de az megszökött... most néhány kerülettel odébb lakik :lol:
Kép
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Van egy cicám ::hehe::
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
Schuldig
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2006.02.09. 16:43

Hozzászólás Szerző: Schuldig »

Vadászgörény :D Somának hívják és imádom ::daisuki::
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Schuldig írta:Vadászgörény
Van egy osztálytársam az imádja a vadászgörényeket. Kell neki ketrec?
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
Schuldig
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2006.02.09. 16:43

Hozzászólás Szerző: Schuldig »

Xellosgirl írta:
Schuldig írta:Vadászgörény
Van egy osztálytársam az imádja a vadászgörényeket. Kell neki ketrec?
Nem feltétlenül... sztem mindenképpen előnyös ha valahova el lehet zárni pl takarítás idejére vagy hogy vissza tudjon vonulni valahova az állatka, de hallottam már olyanokról is akik szabadon tartják a görényüket a lakásban.
Mindenesetre fontos hogy a görénynek nagy a mozgásigénye, és mikor épp nem alszik vagy eszik, akkor folyamatosan játszani és rohangálni akar. Szóval ha viszonylag kis ketrec van, akkor gyakrabban ki kell engedni a görényt, ha pedig nagy, akkor valamennyire tudja fedezni a ketrecen belül is a mozgásigényét. (pláne ha még egy vagy több görénytársa is van)
Válasz küldése