Kinek milyen háziállata van?

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

tarsonis írta: Mert az, hogy a Föld egyszer majd lakhatatlanná válik, 100%. (nem is kell kialudnia a Napnak, elég egy kisbolygóbecsapódás is, annak pedig nagyobb az esélye, mint, hogy nyersz a lottón :shock: )
És ekkor bizony az összes állat túlélése a mi jóindulatunkon fog múlni.
Csak mire odaérünk nem is lesznek állatok... sőt, lehet mi sem.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

sodd írta:Az ember alapjában véve mindenevő, a szervezetének szüksége van húsra. Vegetáriánusnak lenni egészségtelen.
A macska meg ragadozó volt anno és mellettünk lett mindenevő... de a vegetarianizmus szerintem sem egészséges.. húsmentes napokra pesze szükség van (ott a böjt), de egy egész életet leélni hús nélkül.. pl. soase tudja meg úgy az ember, hogy milyen jó a sültfácán, vagy a bárány.. jajj de megéheztem.. :^_^:

Tenshi: nyuszim volt 1 évig.. de el kellett ajándékozni.. viszonyt tenyésznyúl lett belőle.. szóval neki joo ^^"
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Az ember állat, emlős. Majomból lettünk, de attól még állatok vagyunk, hogy felegyenesedtünk. Azon meg, hogy civilizált inteligens lények vagyunk, még sokat tudnék mesélni. A fajunkban vannak értelmesebb egyedek, de sok emberre a fenti két jelző nem igazán jellemző... . Egyesek közeli rokona a: patkány :^_^:
Tudom, nyuszkók szaporák, enyém fiú. Azért kérdem, hogy van-e valakinek lány-é?
Kép
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Ha én tényleg baromi nagy állat vagyok, az egyszer hót ziher... :dirr:
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Stoker írta:A macska meg ragadozó volt anno és mellettünk lett mindenevő...
Macska sosem volt mindenevő. Olyannyira nem, hogy a metabolizmusa nem a szénhidrátból, hanem a fehérjéből nyeri az energiát, ha nem adsz neki húst, simán meghal. Ráadásul vigyázni kell a kajájával, mert ha pl. csak májat kap, abba is belepusztulhat.
El kell találni az egér összetételét ^_^.
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Hopp, ezt én se tudtam. A négy ütemű, belső égésű macska működési elve :dirr:.
Egyébként a patkány nem is az ember rokona, hanem a mókusé. Persze az egyiket utálják, a másikat meg cukinak tartják. Emberek... Kép
Avatar
tarsonis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.11.23. 19:29
Tartózkodási hely: Crystalline Passage

Hozzászólás Szerző: tarsonis »

Szerintem egy halom lényeges dolog van, ami elválaszt minket az állatvilág egészétől. Hogy egy példát is mondjak(és igen, direkt nem az intelligenciát^^'), az állatok nincsenek tekintettel a többi fajra, ha nem áll fenn valamilyen szimbiózis. Ők a természet törvényei szerint élnek. Mi teljesen másképp viselkedünk, nekünk ott az etika, és mi kifejezetten keressük a többi állat társaságát (főleg a nyulakét^^)

Megli te honnan tudsz ilyeneket, valami állatorvosféleség vagy?
Tehát akkor alkoholista egeret ne nagyon... 8)
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Nem vagyok allatorvos, csak neezeeem a spektrumtéévééééét
::jhihi::
Ottan monta a macskaszakertő. De tényleg.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

tarsonis írta:Szerintem egy halom lényeges dolog van, ami elválaszt minket az állatvilág egészétől. Hogy egy példát is mondjak(és igen, direkt nem az intelligenciát^^'), az állatok nincsenek tekintettel a többi fajra, ha nem áll fenn valamilyen szimbiózis. Ők a természet törvényei szerint élnek. Mi teljesen másképp viselkedünk, nekünk ott az etika, és mi kifejezetten keressük a többi állat társaságát (főleg a nyulakét^^)
Igen, és az közben írtjuk egymást ezerrel, magasról téve rá, hogy esetleg civileket is kinyírunk. Az arab fanatisták viselkedése nagyon közel áll -szerintem- az állatokhoz (nem csak rossz értelemben). Egyes emberek pedig már az állati eredetű dolgokat is meghaladva tesznek olyanokat (sorozat gyilkosok, meg stb.), hogy arra már azt se lehet mondani, ember.
Az állati ösztöneink közé tartozik többek között a szaporodás is. És, ha már egy majomféléből fejlődtünk ki, akkor szerintem változatlanul állatok vagyunk. Tovább fejlődött faj, de állatok, semmi kétség. Az ösztöneinkből sok megmaradt, az agyunk nőtt, az inteligenciánk is, a viselkedésünk, a természetünk megváltozott, de abból, hogy egy állatfajból fejlődtünk ki, nem lehet "kinőni".
Ő, a patkány jelzőt idéző jelben gondoltam. (Elnézést minden hús-vér patkánytól, csak más szavakat épp nem találtam.)
Őrnagy: Én is.
A macskákról mi azt, amit Meglivorn mondott, a suliban tanultuk 4-ben. :^_^:
Na, nyuszija akkor nincs senkinek? ::jhuh::
Kép
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Sister Tenshi írta:Őrnagy: Én is.
Ezt remekül megvitattuk egymás között. :thumb: :dirr:
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Jaj, de sokat írtatok, ebbe a vitába én is be akartam szállni ^^'
Szal én Tenshi véleményét osztom. Nem vagyunk különbek az állatoknál, jobban mondva, jobbak nem vagyunk náluk. Gondoljatok csak bele! Pl egy ember-állat kapcsolat. Sokszor ezt a példát hozom fel, de sztem jól szimbolizálja, amit mondani akarok. Ott vannak a kutyák. "Az ember legjobb barátja". De miért ne lehetne a kutya legjobb barátja is az ember? "Felelős vagy azért, amit megszelíditettél". Ez most egy egész fajra vonatkozik. Nem szabadna magukra hagynunk őket. Annyi mindent tesznek értünk, mi pedig önző módon cserben hagyjuk őket. Ha egy kutya megtámad egy embert, lelövik. Ha egy ember megöl egy másik embert, börtönbe zárják, nem is beszélve a tárgyalásról, ahol még simán megúszhatja...Vagy egy másik példa. Az emberek nem bírják a kutyák szagát, fürdetik, egyesek még be is fújják őket ilyen cuccokkal ::jcrazy:: A kutya elviseli, mert hű az emberhez, és szereti. A gazdi a saját magát is illatosítja mindenféle vegyszerrel, ami a kutyák orrát borzalmasan bántja. A kutya ezt is elviseli, mert hű az emberhez, és szereti...Mi miért nem vagyunk képesek ilyesfajta áldozatokra a "kedvenceinkért"? Ki van rakva néhány helyen egy nagyon találó plakát. Egy kisgyerek van a fához kötve. És milyen igaz a felirat...Ha egy kutyával történik ilyen, valóban észre sem veszik...Nem tudom, hogy várhatjuk el az emberektől, hogy védjék a természetet, és a vadon élő állatokat, amikor még a saját udvarukba/házukban élő állatokkal sem képesek normálisan foglalkozni...Nem tudom...ha ennyire elkülönülünk az állatoktól, mert mi különbek, mi emberek vagyunk, akkor asszem inkább lennék állat... :^_^:
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Sora írta:Nem tudom...ha ennyire elkülönülünk az állatoktól, mert mi különbek, mi emberek vagyunk, akkor asszem inkább lennék állat... :^_^:
Erről az jut eszembe, hogy apum azt szokta mondani, neki az dicsőség ha állatnak szólítják. :mrgreen: és végül is igaza van...
Az etikáról jut eszembe, nem sok ember tartja be... :roll: egy fogalom, mi lebeg a levegőben
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára AyaDid 2004.02.15. 09:33-kor.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Védd a fákat! Egyél hódot! :dirr:
Avatar
F4TE
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.01.31. 18:15
Tartózkodási hely: Touge

Hozzászólás Szerző: F4TE »

Őrnagy írta:Védd a fákat! Egyél hódot! :dirr:
Áááá ez nagyon készvan :D

én is azokhoz csatlakoznék akik ugy gondolják, hogy az ember is állat.
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Kérdés: Nem akarunk eme témához nyitni egy új topicot Zöld Zóna néven elkeresztelve, és megkérni az adminokat, hogy ezeket a hozzászólásainkat rakják oda át? :^_^: Nyitok is egyet. Max. ha nem tetszik Yukiéknak, kitörlik. Na bum.
Kép
Avatar
nOOdle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.12.02. 17:19
Tartózkodási hely: DrEaMwOrLd ^.^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nOOdle »

Nekem 1 nagy és kövér nekom van ::z:: egész nap lustálkodik, vagy zabál: tiszta Garfield ::smug::
Kép Kép
Avatar
Rich
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2004.04.14. 18:44
Tartózkodási hely: Csepel

Hozzászólás Szerző: Rich »

Öhm... Per pill semilyen háziállatom nincs, de nem is nagyon akarok.
Ha kertes házban laknék biztos lenne egy kutya :)
Régen meg volt egy hörcsögöm...
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Őrbottyánban van most sok sok sok macskám

ha kell valakinek kiscica, szívesen ajándékozunk.
Kép
Avatar
LordLynxx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.09. 13:56
Tartózkodási hely: Másutt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LordLynxx »

Én szerencsétlen kifogtam két idegbeteg állatot. Egy teknőst és egy kutyát.
A teknősömnek néha öngyilkos hajlamai vannak.
A kutyám meg agyalágyult. Az ember leül mellé és beszélget vele az
élet dolgairól, de az meg csak néz és liheg az ember képébe.
(nem valami kellemes) ::jcrazy::
De azért mindkettőt imádom hisz mégiscsak az enyémek.
Kép
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Öngyilkos teknőseim nekem is voltak :)

Mindig lepotyogtak a díszekről.
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

LordLynxx írta:A kutyám meg agyalágyult. Az ember leül mellé és beszélget vele az élet dolgairól, de az meg csak néz és liheg az ember képébe.
Na ez most betette nekem az éket :dirr:. Hűű, tényleg, micsoda buta lények vannak a Földön... És van akit már az is elégedettséggel tölt el, ha egy ilyen visszahozza a botot.

Az én két szociopata papagájomat viszont nem lehet felülmúlni. Állandóan Figh Clubot nyomtak. A kalitka letakarása sem működött. Az egyik be is dobta a kulcsot egy alkalommal Kép. Aztán persze magányos volt a másik Kép. Kész tébolyda volt. De azért bírtam őket.
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

nekem a zebrapintyeim csináltak ilyet
Kép
Avatar
LordLynxx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.09. 13:56
Tartózkodási hely: Másutt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LordLynxx »

Zebrapinty??? Kalitkán keresztül napozó madarak? ::japhaha::
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Na szép, én meg azt hittem, legalább ezzel újat mondok.
Ha előbb szólsz, szervezhettünk volna hivatalos meccseket is, fogadásokkal :dirr:.
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

JAFO írta:Na szép, én meg azt hittem, legalább ezzel újat mondok.
Ha előbb szólsz, szervezhettünk volna hivatalos meccseket is, fogadásokkal :dirr:.
Melyik madár bírja több ideig.. :^_^:
Kép
Válasz küldése