Mit tanultok, milyen végzettségetek van?

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.

Hogy állsz a sulival?

A szavazás 2004.01.29. 17:33-kor befejeződött.

Imádom
4
12%
Elmegy, bejárok mindig a kötelesség miatt
12
35%
Nem szeretem nagyon, de azért elviselem
9
26%
Rühellem, legszívesebben felrobbantanám
9
26%
 
Szavazatok száma: 34

Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Olyan szinten kezd zsibbadni az agyam a szigorlatra való készülés miatt, h komolyan gondolkozom, (már amennyire tudok) h nem is akarok könyvtáros hoppá izé... információs szakember lenni. :troll:
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Hehe! Fél éve dolgozok egy raktárban és talán úgy érzem, h nem is olyan rossz az a zsibbadás... :D (eredetileg vegyipari környezetvédőnek készültem, de akkor már inkább a meló!)

:gurul: most látom, h mennyien jártok a BMF-re. Nekem 1 pont hiányzott ahhoz, h odakerüljek... :gurul: (Talán idén, nem felejtem el beküldeni az info érettségimet :lol: )
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Na, miután van egy kis tapasztalatom most már az egyetemről, adok egy-két jó tanácsot azoknak, akik jövőre vagy később kezdenek:
BSc-s diploma kicsit vastagabb annál, minthogy másra tudnád használni. Ezt az egyik tanárom mondta.
Mindenképpen menj MSc-re ha jót akarsz magadnak. (És én itt gondoltam bele, hogy ahhoz, hogy egy normális, értelmes diplomát a kezembe fogjak, 2× kell lediplomáznom, szent ég... x_X)
Ehhez viszont über átlagot kell kihozni magadból, jól kell teljesíteni. (Ha megembereli magát az ember, akkor nem nehéz, természetesen így is sok minden tanárfüggő.)
Teljes bizonytalanság, a munkavállalók se tudnak mit kezdeni az ilyen fajta diplomával, nem tudják, hogy mit várjanak el tőlünk.
Szóval röviden, ez a bolognai rendszer. Köszönjük szépen.

Egyéb iránt attól függetlenül, hogy leredukálták a képzéseket, az SZTE-n elég jól nyomják. Meg valszeg az ELTE-n is, bár arról nem tudok semmit. A PTE-ről azt hallottam, hogy kicsit gyengébb, de ettől függetlenül még nem rossz. (Év közben átjött hozzánk egy csaj Pécsről, neki is volt kartográfia gyakorlata, biztos találkozott már szintvonalas térképekkel, de eléggé ledöbbentettük azzal a ténnyel, hogy nekünk tudni kell szerkeszteni is.)
Szóval aki erős színvonalon akar tanulni, annak SZTE vagy ELTE a megfelelő hely, de bármelyik nagyobb egyetem megteszi. A kisebb egyetemek diplomáit kisebb az esély, hogy elfogadják...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Jelenleg az EDS-nél dolgozom, elvileg mint HelpDesk Agent/Coordinator (Ügyfélkapcsolati munkatárs vagy ahogy tetszik) habár frankón mást kell csinálnom még egy ideig (Asset Management, aki érti az érti aki nem, annak nehéz volna elmagyarázni XD)...

Szóval aki véletlenül ebédidőmben (12:30-tól 13:30 körülig) véletlenül a Móricz Zsigmond Körtér felé véletlenül battyog... lehet h véletlenül belémbotolhat :)
Kép
Avatar
Okami-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2007.01.16. 12:10
Tartózkodási hely: BP-Videotéka
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Okami-chan »

Érettségi megvan diplomára nem vágyom, jelenleg az ASA fotósuliban tanulok fotózni! :P
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

Jelenleg csak egy érettségim van, épp a Pázmány bölcsészkarára járok angol-történelem szakra. Nagyon szeretem és általában menni is szokott (tavaly meglett az ókor szigorlat yeahh!), de idén valahogy mélyponton vagyok és másfél éves idejárásom első UV-ját is sikerült összeszednem: hétfőn megyek English Phonology-Morphology UV-re... Sebaj, egyébként egész kultúrált jegyeim szoktak lenni és csak néha érzem úgy, hogy sosem leszek képes diplomát szerezni, amivel még ha meg is szerzem valahogy, túl sokra nem fogok menni. :dirr: A családban mindenki reménytelenül bölcsész és én sem vagyok kivétel, nagyon kiváncsi leszek, mi lesz így belőlem...
Gimibe kijártam Budakeszire a Prohászka Ottokár Kaotikus ^^ Gimnáziumba és azt is nagyon szerettem, de sajna már hiába megyek vissza, az öcséimen és néhány tanáron kívül nem sok ismerőst találok ott. Ennek a sulinak és néhány kalandvágyóbb tanáromnak köszönhetem életem legjobb túráit és hogy eljutottam olyan helyekre gyalogosan/biciklivel, mint pl. a Székelyföld, a Tátra legkülönbözőbb csúcsai, vagy a Vereckei-hágó. :)
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Másfél év után az első UV az nem annyira rossz teljesítmény. Különben is azt szokták mondani, hogy az nem is igazi egyetemista, akinek nem volt UV-je. :D Jó, persze rossz érzés, de hát azt szokták mondani, hogy csak az első rossz, utána már megszokja az ember. ^^
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

a 10. után már tényleg rutinná válik az elviselése...
Kép
Avatar
atis
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.11.21. 22:43
Tartózkodási hely: Nagytétényi koli, vagy Söjtör... mikor hogy
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atis »

Narumi írta:Különben is azt szokták mondani, hogy az nem is igazi egyetemista, akinek nem volt UV-je.
Hehe akor gyorsan rágyúrtam, hogy a gólya szerepkörből vérbeli fősulis legyek :D

Amúgy néha bánom, hogy gimibe mentem anno, mert így érettségi, és semmien szakmai cuccom nincs... fősuli az oké, de ha előbb befejezném, mint elvégezném, akkor szívok. Bár tény hogy a lakatosmunkától az építkezésig minden fizikai meló jöhet, de aké pappír is jólett volna...
De lehet hogy csak szimplán nem vagyok eszemnél, hogy ilyen hülyeségekkel traktálom magam... inkább tanilni kéne az UV-ra :cool:
David, és Gunther XD
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Jajdejó, hogy megint itt vagyok! :dirr:
Én is nagy egyetemista lettem!!! Pázmány bölcsészre járok (siklara, bajtárs ;)) német szakra. És túléltem uv nélkül az első vizsgaidőszakomat, jeee!!! Úgyhogy kedden megyek uccsó jegybeíratásra, aztán megpályázom sztem a to-t és leadom az indexem, és akkor lazulás van :D Egyébként nekem nagyon tetszik az egyetem ^___^
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Én voltam bölcsész 5 évig. De már nem. És nem azért, mert lediplomáztam. :dirr:

Aki felsőoktatási papírral akar valamit kezdeni, annak 3 lehetősége van: kereskedelmi, műszaki, számítástechnikai. A többi legfeljebb csak akkor, ha nagyon célirányosan tudod, hogy mit akarsz. Én azt vettem észre, állásinterjún sokkal inkább érdekli a munkaadót az, hogy van-e saját autód, jogsid, beszélsz-e idegennyelvet, értesz-e a számítógépekhez, ill. hogy mennyire vagy megbízható. Ha van, teszem azt angol-német (vagy akár japán) nyelvvizsgád, legalább középfokú, ami mögött tudás is van, többre mész vele, mint egy bölcsész, vagy egyéb überszakosodott, lehetőség nélküli diplomával.

Most ezzel nem azt akarom mondani, hogy akinek tetszik, ne csinálja, de én spec. tudtam volna jobban is eltölteni azt az 5 évet, ha mondjuk nem csak utólag vagyok okos. :dirr:
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Na igen, most az általad felsorolt három dolgo a nagyon menő, ami szép a dologban, hogy engem egyik se igazán vonz. xD
Azért mentem TTK-ra, mert bízok benne, hogy egyszer belátják, hogy a tétékásokra is nagy szükség van. Ha a fene fenét eszik, én akkor is környezetvédő leszek!! (Nem Greenpeace :dirr:)
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Őszintén szólva engem sem vonz, ezért is lettem raktáros egy társasjátékokat forgalmazó cégnél. :dirr: Bár számítástechnikai tanfolyamokat elvégezni annyira nem nagy kunszt, ha odafigyelsz és belefekteted, amit bele kell. Nyelvvizsgázni sem, ha találsz egy nyelvet, amit szívesen tanulsz.

Mondjuk ha levelezőn végzel egy sulit, jóval kevésbé frusztráló, nem veszi el minden idődet (nem kell/kéne bent pusztulni egész héten), és a követelmény sem annyira átláthatatlan, mint nappalin. De azt is csak úgy érdemes elkezdeni, ha tudod, mit akarsz vele kezdeni. Abban reménykedni, hogy elvégzel "valamilyen" sulit, és öledbe hullik a boldogság, nem igazán éri meg...
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Őrnagy jól beszél... saját tapasztalatból mondom...

Számítástechnikai alapismeretek nélkül ma már nem mész semmire. Ide úgy jutottam be (ahol most dolgozom) h kitöltettek velem egy IT tesztet, és csak utána álltak úgymond szóba velem, tehát ezután jöhetett interjú. Az hogy van nyelvvizsgám nem is érdekelte őket, letesztelték a nyelvtudásomat és úgy ítélték meg hogy jó...

Álláskeresésnél nem az a legfőbb h milyen papírjaid vannak, hanem hogy el tudod-e magad adni. Jó fellépés. Enélkül, mégha van is jó diplomád, nem sokra mész :weh:
Kép
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Mayer írta:Álláskeresésnél nem az a legfőbb h milyen papírjaid vannak, hanem hogy el tudod-e magad adni. Jó fellépés. Enélkül, mégha van is jó diplomád, nem sokra mész :weh:
Ott a pont. Én azért még a megbízhatóságot hozzátenném. Azt mindenhol értékelik. Ritka a megbízható munkaerő, így ha ezen a téren jeleskedsz, szívesen fognak alkalmazni.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Őrnagy írta: Mondjuk ha levelezőn végzel egy sulit, jóval kevésbé frusztráló, nem veszi el minden idődet (nem kell/kéne bent pusztulni egész héten), és a követelmény sem annyira átláthatatlan, mint nappalin. De azt is csak úgy érdemes elkezdeni, ha tudod, mit akarsz vele kezdeni. Abban reménykedni, hogy elvégzel "valamilyen" sulit, és öledbe hullik a boldogság, nem igazán éri meg...
Levelezőn? Haverom tudna róla mesélni. Sokkal szemetebbek ott, mint a nappalin. Nem tartják meg az órákat, van olyan tanár, akit a vizsgáztatáskor látod legelőször, semmit sem mondanak el rendesen, (volt olyan eset is, hogy a tanár azt se tudta, hogy most a levelezősöknek órát kell adni!!) és a nappalisok órai anyagát kérik számon, amit persze nekik úgy mondjam b@cnak leadni.
Szóval inkább ha jót akarsz magadnak, inkább járkálj minden nap órára, mert kevésbbé érnek váratlan meglepetések.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Ez szerintem Iskola függő... nővéremnek mázlija volt és ő még egy normális levelezőre járhatott, de tény, hogy levelezőn nagyobb eséllyel fordulnak elő ilyenek :weh:
Kép
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Narumi írta:Szóval inkább ha jót akarsz magadnak, inkább járkálj minden nap órára, mert kevésbbé érnek váratlan meglepetések.
Ha jót akarsz magadnak, ne járj felsőoktatási intézménybe, mert ennyi szívást nem ér meg. :dirr:
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nana... azért mondjuk aki céltudatos és mondjuk orvos akar lenni, vagy ne adj isten jogász, közgazdász, annak azért lekell diplomáznia, kénytelen eljárni a felsőoktatási intézménybe :D (az megint más kérdés h kijön diplomával és egy fix tudással talán a kezében és ígysem fog munkát kapni pikk pakk...)
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Szerintem meg járj nyugodtan, csak használható szakra, értsd: valami közgázos CUCC, esetleg műszaki \ {info}. Ha informatikus szeretne lenni az ember, számolhat azzal a ténnyel, hogy csak és kizárólag külföldön fog normális munkát találni, ugyanis az itthoni piac "kissé" telített - ellenben gépészekre, építészekre stb. mindig szükség van, úgyhogy csak okosan a szak választásával. :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Rage írta:.... Ha informatikus szeretne lenni az ember, számolhat azzal a ténnyel, hogy csak és kizárólag külföldön fog normális munkát találni, ugyanis az itthoni piac "kissé" telített...
Nos igen, én anno ezen okok miatt hagytam is ott az ELTE-IK-t. Magyarországon csak a legjobbak kapnak állást, így Bsc-n a sima diplomával sokat nem értem volna, ha egyáltalán sikerül. Utána meg még ki tudja egyáltalán felvesznek-e mesterképzésre. Szal otthagytam az egészet és elmentem marketing-reklám OKJ-ra. Ami megint csak egy papír, de már van egy papír a kezembe, és az az X év amit felsőoktatásba végígszenvedtem volna, hogy utána 0 gyakorlattal kidobjanak onnan egy sima Bsc főiskolai diplomábal, nos azt a pár évet most arra szánhatom, hogy munkát találjak. Elvileg a Reklám piac is telített, de most fél évvel a szak elvégzése előtt is már látom, hogy lesz hely. Szal diploma ide vagy oda, nagyon meg kell gondolni, hogy megéri-e diplomát szerezni. Egyes helyeken már majdhogynem hátrány elhelyezkedési szempontokat nézve.
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Mayer írta:Nana... azért mondjuk aki céltudatos és mondjuk orvos akar lenni, vagy ne adj isten jogász, közgazdász, annak azért lekell diplomáznia, kénytelen eljárni a felsőoktatási intézménybe :D (az megint más kérdés h kijön diplomával és egy fix tudással talán a kezében és ígysem fog munkát kapni pikk pakk...)
Ebben így van igazság, de a "munkát találni" és az "elég pénzt keresni, hogy eltartsuk magunkat" gyakran igen messze áll egymástól... szóval ennek a kettőnek a függvényét sem árt mérlegelni, amikor valaki felsőoktatási intézményt/pályát/hivatást választ.

Biztos találtam volna én is munkát, mint könyvmoly történész, de végignéztem, miket is szeretnék elérni az életben, és... inkább nem. :dirr:
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Narumi írta:Azért mentem TTK-ra, mert bízok benne, hogy egyszer belátják, hogy a tétékásokra is nagy szükség van.
Szükség az van rájuk... csak nem ennyire ::frog:: mellesleg én is ttk-zok elte-n... Sajnos környezetvédő sok helyről kerülhet ki, rögtön kezdeném saját kis szakommal, azon belül is a hidrogeológia-környezetföldtan szakiránnyal, aminek jelenleg még van jövője Mo-n, bár mire elvégzem nem hiszem, mert telítődve lesz a piac...
Narumi írta:Ha a fene fenét eszik, én akkor is környezetvédő leszek!! :dirr:
Én meg remélem diplomás :dirr: (bár örülnék, ha tudnék is vele kezdeni valamit...)
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hat nem tudom..en ugyebar oda jartam/jarok a kornyezettudos szakra, de ott sem jobb a helyzet, csak az a nagy kulonbseg h ott meg nem biztos h munkanelkuliseg lesz a vege, hanem 90% egyenlore, de ah kozeledik a vege, egyre inkabb korvonalozodik a tragikus veg..
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Debreceni Egyetem - orvosi
A társaság, az oktatás és a tanárok hozzá(hozzánk-)állása
szuper, a tananyag méretei viszont embertelenek... A legenda,
hogy orvosin "seggelni kell" teljesen alaptalan, csak ne sajnáld
az időt & energiát pl. az anatómia logikájának felkutatására :)

Egy tanács: Csak az jöjjön orvosira, akit nem zavar, hogy nem
sok ideje marad mellette másra és olyan jó az egészségi állopota,
hogy holmi 6 tételes vizsga kb 2000 oldalból meg se kottyan neki...
(Én már halódok...)
Kép
Válasz küldése