Mit tanultok, milyen végzettségetek van?

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.

Hogy állsz a sulival?

A szavazás 2004.01.29. 17:33-kor befejeződött.

Imádom
4
12%
Elmegy, bejárok mindig a kötelesség miatt
12
35%
Nem szeretem nagyon, de azért elviselem
9
26%
Rühellem, legszívesebben felrobbantanám
9
26%
 
Szavazatok száma: 34

Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

SZEL írta:Jó tudni.
Nekünk ezt nem is az ofőnk mondta el, hanem a biosz fakt tanár, aki igazgatóhelyettes is. Spec a biosz középszintűt írtam, az nagyon könnyű, legalábbis az írásbeli. Az angol szöveghallgatás meg brutális :neutral: ::jcrazy::
És szóbelin 5 pont csak arra megy ki, hogy beszélsz, nyelvehelyesség, meg ilyenek.
Mimi-chan írta:Amúgy a kétszintű érettségi baromság. Alig pár egyetem kéri.
Pl. a nyelvszakok. Szegény osztálytársam ezért van kiadva, mert van közép C típusúja spanyolból, meg felső C angolból, és spanyol-angol szakra akar menni
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maron 2004.10.18. 21:04-kor.
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Nekem meg a "régi rendszerben" 114 pontom volt, ezzel ellenben most csak 100 pontom van. Ez annyit jelent, hogy érettségizhetek némely tárgyból újra. És ugye mindez azért, mert egyetemre/fősulira akarok menni. Kész kicseszés...egyszer már megdolgoztam a pontjaimért.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Ami-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2004.05.24. 11:25
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ami-chan »

Egyetértek. Én is hatalmasat szívtam, mások lesznek a pontjaim, nem ezért tanultam gimiben annyit...>.>
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

MaKo: Komolyan nem lesz felvételi a japán szakon? Még csak alkalmassági se? Vagy legalább valami felmérés, hogy az illető ismeri-e a kanákat meg egy alap nyelvtant? És nálatok, Konomi?

Ezt azért kérdezem, mert ha kitart a lelkesedésem, lehet, hogy felvenném a szakot. Valamikor. Talán jövőre. Vagy párhuzamos képzésre. Vagy másoddiplomaként (hű, de optimista vagyok, ki mondta, hogy lesz első diplomám is? ^^).

De hát... Én nem látom értelmét ennek az új rendszernek, az érettségi már eddig is "alapkövetelménynek" számított mindenütt, és a diploma értéke is egyre erodálódik... Most meg ezzel a rendszerrel még jobban felhígítják az egyetemeket, és a diploma már annyit sem fog majd érni, mint eddig. És szerintem jó volt a régi rendszer, sőt! Én még a 72-es ponthatárt is alacsonynak tartom, legalább 85-re biztosan felemelném. Ha meg valaki nyelv szakra megy, főleg ritkább nyelvre, mint pl. a japán is, akkor ismerje már azért valamennyire a dolgokat.

[quote="MaKo"]Mellesleg is látszik imho, hogy az egész új rendszer a szellemi leépítésre nyomul rá, de ez csak az én véleményem.[/quote]

Meg az enyém. Az egyetem azért egyetem, hogy magas szintű, hasznosítható tudást, és ne(csak) diplomát adjon. Tipikus példája az "igazítsuk a valóságot az elképzelésekhez"-felfogásnak. Fordítva kellene.

Egyéni vélemény, de szerintem az is baj, hogy ha valamiből túlképzés van, pl: jogász, közgazdász, politológus, stb... ott sem csökkentik a felvehető emberek számát. Pedig a munkanélküli diplomás nem egy kívánatos jelenség. Ez a tengersok szakértelem odáig fajulhat, hogy végül senki nem dolgozik majd egyáltalán semmit, és akkor már csak az a nagy közgazdasági rejtély vár megoldásra, hogy miből fog megélni az, aki nem taxisofőr, politikus vagy bankrabló? Nehogy félreértsetek, nem az egyetem és a diploma ellen beszélek, csak azt szeretném, ha az ott megszerzett tudás színvonalas és hasznosítható is lehetne, azaz ha huszonegynéhány évesen elvégi az ember az egyetemet, amiért tanult X évet és lesz X diplomája, akkor kapjon rendes munkát, és ne árufeltöltő legyen a Tescoban. Mert ismerek olyat is.

A reálosok még viszonylag könnyebben el tudnak helyezkedni, (ha nem informatikusok v. közgazdászok), de akik humán beállítottságúak, azoknak egyre nehezebb... 2 diploma + 2 nyelv a minimum.

Bocsi, ha bárkit is megsértettem... Én nem vagyok a fizikai munka ellen, sőt! Tisztelem és becsülöm azt, aki rendesen dolgozik manapság. De ha egy egyetemi végzetséggel csak segédmunkás lehetek, akkor inkább mentem volna el szakmát tanulni, és nem megy el 6-10 évem feleslegesen az egyetemmel.

Ui.: Ha a modok ezt a postot nem ide valónak minősítik, nyugodtan töröljék.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Surci írta:MaKo: Komolyan nem lesz felvételi a japán szakon? Még csak alkalmassági se? Vagy legalább valami felmérés, hogy az illető ismeri-e a kanákat meg egy alap nyelvtant?
Nem lehet még ezt tudni, egy tanárunkkal beszélgettünk erről, és eléggé negatív és szomorú dolgokat sorolt fel, egyszal a tanárok se nagyon voltak oda a dologért T_T' Nem túl kellemes dolog az egész tantervet megváltoztatni e miatt a hülyeség miatt, mellesleg is lehetetlen 5év alatt úgy befejezni valamit, hogy az illető egy mukkot se beszél japánul... amúgy még nem biztos semmi se, de szeretnék elintézni hogy lehessen legalább valamilyen alkalmassági, mert az úgy tök igazságtalan és tényleg lehetetlen vkit úgy felvenni hogy nem ért egy kukkot se japánul. De ezek nem biztos infók, még ők se tudják mi lesz.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

MaKo írta: japán felvételi nem lesz, helyette elég lesz egy középszintű magyar és töri érettségi... ami azért nagyon durva mert így nem lehet befejezni a tananyagot öt év alatt, ha minden kis elsős jövőtől úgy kerül oda, hogy kukkot se tud japánul, de virul a feje mert van két középszintű magyar és töri érettségije, na bumm...
Érdekes, az ELTÉ-n meg tudják csinálni... oda spec vettek fel embereket szinte nulla tudással...
MaKo írta: Mellesleg is látszik imho, hogy az egész új rendszer a szellemi leépítésre nyomul rá, de ez csak az én véleményem, de akkor is így látom.
Egyetértek... én erre akartam célozni azzal a hozzászólásommal, amiből idéztél... ezek szerint nem sikerült :dirr:
Ami-chan írta:Egyetértek. Én is hatalmasat szívtam, mások lesznek a pontjaim, nem ezért tanultam gimiben annyit...>.>
Ha annyit tanultál gimiben, akkor csak nem lesznek annyira rosszak a pontjaid... :lol:
Surci írta:Én nem vagyok a fizikai munka ellen, sőt! Tisztelem és becsülöm azt, aki rendesen dolgozik manapság. De ha egy egyetemi végzetséggel csak segédmunkás lehetek, akkor inkább mentem volna el szakmát tanulni, és nem megy el 6-10 évem feleslegesen az egyetemmel.
Nekem van egy csoporttársam, aki 26 éves, most jött egyetemre először, eddig fizikai munkát végzett (ahogy a szavaiból kivettem lapáátót...), és most japán-kínai szakos... nem semmi váltás... csak gondol egyet az ember, és elmegy nyelveket tanulni...
Mellesleg hallottam valahol, hogy dupla nyelvszakosok számítsanak arra, hogy az elkövetkezendő 10 évet az egyetemen töltik... :dirr:
Avatar
Ami-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2004.05.24. 11:25
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ami-chan »

Konomi írta: Ha annyit tanultál gimiben, akkor csak nem lesznek annyira rosszak a pontjaid... :lol:
Az attól függ. Ha megint akkora ponthatárok lesznek, mint tavaly, akkor igenis ráfázok. 57 pontot vittem tavaly is a 60-ból, és mégsem vettek fel oda ahová akartam...ebben mondjuk igaz, közbejátszott az is, hogy nagyon durva volt a biológia központi...>.>;; és idén meg tökre más lesz, ez pedig mégjobban frusztrál...@___@
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Konomi írta:Érdekes, az ELTÉ-n meg tudják csinálni... oda spec vettek fel embereket szinte nulla tudással...
Ebbe most ne menjünk bele. Nyilván másképp van felépítve a két tanterv, és a Károli ugye beleveszi a 0.évfolyamot is. Nyilván megvan rá az okuk. Én nem értek hozzá, nem is érdekel, teszem a dolgom és tanulok ^-^ ennyi. A többi meg hogy hogy sikerül nekik megoldani, hát szorítok nekik, de ez a munkájuk, remélem sikerülni fog a jövő nemzedékére nézve ^_^
Konomi írta: Mellesleg hallottam valahol, hogy dupla nyelvszakosok számítsanak arra, hogy az elkövetkezendő 10 évet az egyetemen töltik... :dirr:
Ilyenekre alapból nem adok. Felesleges előre mindenféle vaklármára hallgatni, mellesleg is tőled függ nagyrészt hogy hogy fejezed be, hány év alatt.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Konomi írta:Érdekes, az ELTÉ-n meg tudják csinálni... oda spec vettek fel embereket szinte nulla tudással...
Az ELTE bolcseszkaros felvetelik tapasztalatom szerint nullak... engem ugy vettek fel angolra, hogy utana neztem, hogy egy gimis doga nehezebb volt ennel. :P Csak aztan utana eld tul az elso evet...
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Ami-chan írta:és idén meg tökre más lesz, ez pedig mégjobban frusztrál...@___@
Akkor mindent bele és én nagyon drukkolok, hogy sikerüljön!!!!!!
MaKo írta:mellesleg is tőled függ nagyrészt hogy hogy fejezed be, hány év alatt.
Ez így majdnem igaz... én, ha tehetném, kb. 2 év alatt befejezném ezt az egész japánszakot, de nem engedik... mert akkor az nem lenne egyetemi szintű szerintük... úgyhogy kénytelen vagyok ilyenekkel szarakodni, mint "Mai japán nyelvképzés 1, 2, 3, 4" vagy Társadaolm és kultúra vagy Leíró nyelvtan... az egyetlen érdekes dolog a Klasszikus japán nyelvtan meg a Szakszövegolvasás... na, azokat tényleg szeretem!!Kép Szerencsére az elején írtunk egy szintfelmérést és hála az égnek nem kell bejárni a Mai j. nyk. 1-2-re... a 3-4-re be kell, de végülis nem sajnálom, mert marha jó fej a tanár (IMÁÁÁDOM!!) és azzal a két csoporttársammal, akikkel jóban vagyok végigröhögjük az órát... a többiek meg néznek, mint Rozi a moziban...
Mufurc írta:Az ELTE bolcseszkaros felvetelik tapasztalatom szerint nullak... engem ugy vettek fel angolra, hogy utana neztem, hogy egy gimis doga nehezebb volt ennel. :P Csak aztan utana eld tul az elso evet...
Én is pont ezt mondtam... és remélem túl fogom élni... a japánnal egyáltalán nincs gondom, de az angol nekem elég nehéz, mert csak 2,5 éve kezdtem el tanulni (gimiben, szal sok haszna nem volt...) és még így is felvettek...
Avatar
Ami-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2004.05.24. 11:25
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ami-chan »

Konomi írta:Akkor mindent bele és én nagyon drukkolok, hogy sikerüljön!!!!! ..... de az angol nekem elég nehéz, mert csak 2,5 éve kezdtem el tanulni (gimiben, szal sok haszna nem volt...) és még így is felvettek...
Köszi szépen a drukkolást, Neked meg kitartás az angolhoz!^^
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Konomi írta:Ez így majdnem igaz... én, ha tehetném, kb. 2 év alatt befejezném ezt az egész japánszakot, de nem engedik... mert akkor az nem lenne egyetemi szintű szerintük... úgyhogy kénytelen vagyok ilyenekkel szarakodni, mint "Mai japán nyelvképzés 1, 2, 3, 4" vagy
Jó, akkor úgy írom hogy egyetemtől és tőled is függ, így már konkrétabb? ^^"? Egyszerűen csak azt akarom mondani, hogy az teljesen magánügy hogy valaki akar-e "szarakodni" a tantárgyával vagy sem. Két év alatt imho nem lehet egy szakot sem elvégezni, tényleg nincs semmi értelme. Ha arra jelentkeztél, járj arra és járd végig. Végülis ezt vállalta az ember amikor jelentkezett rá.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Úgy értem két év alatt is simán el lehet végezni, ha egyszakos lenne... mondjuk ez is emberfüggő, de sajnos ha képes is lennék rá, nem tehetem meg, mert nem... mert el kell ezt húzni feltétlenül évekig... nehogy az ember vmi mással is tudjon foglalkozni. Pl. elkezdtem most a koreait, de néhány fontos órára nem tudok bejárni, mert ütközik néhány buta órával, amire nekem gyakorlatilag nincs (nem lenne) szükségem... de hát ez van... majd lesz valahogy...
Avatar
Acheron
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:53
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Acheron »

sodd írta:
(nem mintha jogásszal nem lehetne Dunát rekeszteni...:( )
Hat a szlovak jogaszok megprobaltak, de nem sikerult nekik! :)

-----
mufurc írta:
Konomi írta:Érdekes, az ELTÉ-n meg tudják csinálni... oda spec vettek fel embereket szinte nulla tudással...
Az ELTE bolcseszkaros felvetelik tapasztalatom szerint nullak... engem ugy vettek fel angolra, hogy utana neztem, hogy egy gimis doga nehezebb volt ennel. :P Csak aztan utana eld tul az elso evet...
Igy mukodik. Bejarok most klasszikus kinaira az elsosokhoz es ott bemutatkozo oran fogtam a fejemet, hogy "japan-kinai szakos vagyok, egy eve tanulok japanul, fel eve kinaiul". Majd Yama kivagja oket :)
Kinai szakon meg eleg kemenyen felhuzzak oket nyelvbol.

-----
Konomi írta: Ez így majdnem igaz... én, ha tehetném, kb. 2 év alatt befejezném ezt az egész japánszakot, de nem engedik... mert akkor az nem lenne egyetemi szintû szerintük... úgyhogy kénytelen vagyok ilyenekkel szarakodni, mint "Mai japán nyelvképzés 1, 2, 3, 4" vagy Társadaolm és kultúra vagy Leíró nyelvtan... az egyetlen érdekes dolog a Klasszikus japán nyelvtan meg a Szakszövegolvasás...
Egyszakos bolcseszet valoban keves oraszamra. Azert mar bocs, de egyetemi diplomat akarsz, nem nyelvvizsgat. Eleg gaz lenne, ha ahhoz csak jol kellene tudnod japanul (meg klasszikusul).... ne keverjuk Gizikét a gôzekével, mert meg megsertodik.
Ha ennyire jol megy es konnyu, akkor tudod mar mi lesz a diplamunkad temaja? Miert nem TDKzol abbol? Veszel fel egy masik szakot?
"I have chosen all knowledge to be my province" - Sir Francis Bacon
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Ööö hogy egészen őszinte legyek, szerintem az angol felvételi nem volt könnyű az ELTE-re... Mufurc, jó gimibe járhattál. :) És egyszakosoknak elég magasra húzták a ponthatárt. Engem sem vettek volna fel, ha nem vihetem a vitt pontjaimat is, pedig nem lett annyira rossz a felvételim, asszem 20/17(*2) volt az írásbelim és 20/19 a szóbelim, + maximális vitt pontokkal épphogy bekerültem (mert angol-magyar szakpár persze nincsen...). Az más kérdés, hogy angol-japán szakpárra nagyon kevés tudással is felvesznek, de csak azért, mert a japán húzza le a ponthatárt. De ahogy hallom, szívnak is utána (egy ismerősömet is most vették fel angol-japánra, és nem voltak valami sikeresek az angol vizsgái...)

Viszont szerintem nem volt húzós az első év angolon, max. a nyelvi szűrőn rostálták komolyabban az embereket 1. év végén.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Kaen írta:hogy egészen őszinte legyek, szerintem az angol felvételi nem volt könnyű az ELTE-re...
Hát szerintem sem. Én mondjuk központi angolt írtam, nem is lett rossz, de szvsz elég kemény volt. Mondjuk ELTE BTK-ra felvettek volna vele, de oda nem adtam be a lapot, akkor még nem igazán tudtam, mit is akarok kezdeni magammal, csak találomra beirkáltam 6 helyet. Most meg ott tartok, hogy inkább ne vettek volna fel sehová... Mindenesetre elég tanulságos volt ez a fél év.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Lionela
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:28
Tartózkodási hely: Álmok Világa

Hozzászólás Szerző: Lionela »

...akkor még nem igazán tudtam, mit is akarok kezdeni magammal, csak találomra beirkáltam 6 helyet...

Eárulok nektek egy titkot én még most sem tudom hogy mit kezdjek magammal, pedig már túl vagyok az érettségin is és jelenleg a Kodolányin tanulok idegenforgalmi szakon. Ez csak amolyan kényszermegoldás. Mondván "kezdeni kell valamit magammal". Nem tudom nektek miket mondanak a "mindent jobban tudó" szüleitek, de én egyfolytában azt hallgatom hogy ilyen idősen már illik az embernek tudnia, hogy mit akar.
De kérdem én: MIÉRT?
Van egy olyan érzésem hogy legalább a fiatalok fele csak azért tanul ott ahol mert azt mondták neki hogy választania kell valamit.
Vagy tévedek?
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Lionela írta:Van egy olyan érzésem hogy legalább a fiatalok fele csak azért tanul ott ahol mert azt mondták neki hogy választania kell valamit.
Vagy tévedek?
Részben egyet értek. Szerintem azért mindenki próbált olyan szakra jelentkezni, ami reményei szerint le fogja kötni v. érdekelni fogja v. ebben volt tehetsége v. ezzel akart vmit kezdeni az elkövetkező években.
Avatar
Acheron
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:53
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Acheron »

Meg le se irtam, ami az eredeti kerdes:
BME Infon vegeztem, Integralt Intelligens Rendszerek szakiranyon (igazabol Mesterseges Intellgiencia szakirany, csak ezt a nevet felnek felvallalni az informatikusok). A temam termeszetes (emberi) szovegek szamitogepes feldolgozasa, a SZTAKIban (A magyar tudomanyos akademiai szamitastechnikai es automatizalasi kutato intezete) dolgozom kutatokent, most epp felallasban.
E mellett tudomanytortenet doktori iskolaba jarok, ahol posztmodern tudomanyfilozofiaval is sokat foglalkozunk, es ennek fenyeben a tudomanytortenettel. Az en temam az okori kinai asztrologia, a tudomany, vallas es filozofiai egymasra hatasa. Ugyhogy okori kinait is tanulom most lelkesen. :)
"I have chosen all knowledge to be my province" - Sir Francis Bacon
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Lionela írta:Nem tudom nektek miket mondanak a "mindent jobban tudó" szüleitek, de én egyfolytában azt hallgatom hogy ilyen idősen már illik az embernek tudnia, hogy mit akar.
De kérdem én: MIÉRT?
....Mert akarmennyire is szeretnek a szuleid, valoszinuleg nem szandekoznak 30 eves korodig eltartani, ugyhogy nem art addig kitanulni vmi szakmat/akarmit, amibol legalabb idolegesen megelsz. :P Persze, jo lenne addig kiserletezgetni munkakkal/tanulmanyokkal/stb, ameddig az ember akarja, csak sajnos a vilag nem igy mukodik.
Lionela írta:Van egy olyan érzésem hogy legalább a fiatalok fele csak azért tanul ott ahol mert azt mondták neki hogy választania kell valamit.
Meg mert ha nem tanulna, akkor mit csinalna? Ulne otthon es nezne az animeket? Az jo lenne, de sajnos arra sem lehet jovot alapozni.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

mufurc írta:
Lionela írta:Van egy olyan érzésem hogy legalább a fiatalok fele csak azért tanul ott ahol mert azt mondták neki hogy választania kell valamit.
Meg mert ha nem tanulna, akkor mit csinalna? Ulne otthon es nezne az animeket? Az jo lenne, de sajnos arra sem lehet jovot alapozni.
Logikus érvelés, csak sajnos vannak emberek, akik tényleg csak azért tanulnak valamit, mert otthon azt mondták nekik, hogy tanulniuk kell.

Nekem pl. fogalmam nem volt, mit szeretnék tanulni, mikor beadtam a jelentkezési lapokat, mondtam szüleimnek, hagy maradjak otthon egy évet, átgondolni a dolgokat, meg elmennék dolgozni is, és lenne egy kis pénzem, mondjuk nem kellene koliba mennem. Erre: "Nem, fiam, tanulni kell tovább." Értsd: mindegy mi, csak felsőoktatás legyen. Így elkerültem politológia szakra, ami tiszta szenvedés nekem, mert abszolút nem értem az egészet (politológia nem egyenlő politika, mint ahogy én anno gondoltam). Szóval most a vizsgaidőszakon teljesen feleslegesen idegelem magam. Másrészt nagyon nem éri meg anyagilag sem, mert:
1. nem vettek fel koliba, és fizetni kell az albérletet,
2. ha jövőre úgyis lepasszolom a szakot, teljesen felesleges kiadásokba vertem magam, mint könyvek, heti utiköltség Pestre, stb...

Na most mindez elkerülhető lett volna, ha a szüleim nem ragaszkodnak ilyen görcsösen az azonnali továbbtanuláshoz.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Na, a politológia lenne az utolsó szak, amire mennék, az tuti... ::hoo:: Különben is, én környezettudományira készülök... Legalábbis szeretnék arra menni...
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Narumi írta:Na, a politológia lenne az utolsó szak, amire mennék, az tuti... Különben is, én környezettudományira készülök...
Nekem meg a matek, fizika, meg egyéb természettudományi szakok, mert abszolút nem értem őket... :( De hát nem vagyunk egyformák ^^ Viszont a politológiával az a baj, hogy köze nincs ahhoz (értsd: politika, napi politika) ami engem azért (érdeklődés szinten) érdekel, és szinte semmit nem értek abból amit ott tanulunk. Van pár érdekes előadás meg szeminárium, viszont rájöttem, hogy a szak maga nem igazán a magamfajta álmodozóknak való...

---------

Jé, 200. post. Nagymester lettem! ^_^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Acheron
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:53
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Acheron »

Az en szuleim is kisse nehezen vettek, hogy miutan lediplomaztam informatikuskent (ami egy jol kereso allas), elmentem tudomanytortenesznek (nyünyüke filozófusnak, ahogy apu piszkálódott :) ), de mar kezdik elfogadni. Na meg mellette bent hagytam a labamat az informatikusi szakmaba, reszint szulok nyomasara (idonkent nagyon kimerito tud lenni, hogy egyszerre ket szakmat csinalok).

Amugy az, hogy ha ki akartal varni egy evet, azt hagyhattak volna, bar az is igaz, hogy a tanulasbol ki lehet esni, es nehezen all vissza az ember agya. Nekem volt egy felevem, amikor nem volt semmi felev kozi ZH, a vizsgaidoszakra mar annyira kiestem a tanulasbol, hogy alig birtam leulni egy konyv ele.

De amugy annyira nem kell sietni az eletben. Engem meg surgettek: nyari gyerek voltam, es nem lettem evvesztes. Hugom viszont februari, es megis egy evvel kesobb kuldtek iskolaba, mondvan raer meg (es szerintem jol sult el a dolog, mert hugom mindenbol jo, emelett tarsasag kozpontja is, stb). Most meg az osztalya beiktatott egy nyelvi evet, ami alatt o kiment angliaba, ugyhogy 20 eves koran mar tul lesz, mire leerettsegizik :) De szerintem nem nagy baj.
Mondjuk ha o is phd-zni akar, akkor az mar gazosabb, hogy 28 eves korara fogja befejezni, es kezd dolgozni, foleg egy nonel. (Az emberiseg lehet politikailag korrekt, de termeszet osanyank nem az).
"I have chosen all knowledge to be my province" - Sir Francis Bacon
Avatar
Shinji
Profi
Profi
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2004.04.23. 17:31

Hozzászólás Szerző: Shinji »

Én itt már csak égetni tom magam!!! Éppen a 8 általánosomért harcolok!!!
a Kelta Vendéglátó Szakiskolába szeretnék jelentkezni... bla bla
Asszem ezzel mindent elmondtam... :lol:
Válasz küldése