Mit tanultok, milyen végzettségetek van?

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.

Hogy állsz a sulival?

A szavazás 2004.01.29. 17:33-kor befejeződött.

Imádom
4
12%
Elmegy, bejárok mindig a kötelesség miatt
12
35%
Nem szeretem nagyon, de azért elviselem
9
26%
Rühellem, legszívesebben felrobbantanám
9
26%
 
Szavazatok száma: 34

Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

En is azt akarom becelozni..de felek h "ehezo diplomas" leszek ah anyam mondja folyamatosan, h ha odamegyek at :cry:
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

sztem azért gondolja mindenki így mert ugye A katerógiás nyelvekből jóval több ember képeznek ("A" nyelv alatt azt értem h: Angol, német, francia olasz stb) de az ilyenek h Japán, Arab, Héber, nem mennek annyira, jóval kevesebben rendelkeznek Japán nyelvi és társadalmi, és történelmi ismerettel (plusz nyelvészeti plusz anyém kínja :))

És ne aggódj, sok közgazdász is ugyanúgy éhezik... :) Ma már nagyon kevés olyan diploma van amivel könnyen elhelyezkedhetsz. Szóval nyugodtan célozd csak meg ezt a szakot :) Legyünk minél többen! :)
Kép
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Én a több diploma híve vagyok.. :-P Mi lenne ha valaki nem is tolmácsként hanem bármi más szakemberként dolgozna egy japán cégnél,mert nyelvtudással rendelkezőket biztos szívesebben alkalmaznának,könnyebben lehetne karriert csinálni :-)
Épp ezért (is) lehet hogy én is belekezdek a japán nyelv elsajátításába :-)
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Nekem a több diplomával az a legnagyobb bajom, hogy kifut az ember az időből. Ha tegyük fel, két diplomát akarsz csinálni, és tegyük fel azt is, hogy nem végzel szakközepet 6 évvel, akkor is leszel 27-28 éves, mire megvan a két diplomád. Egy szakközép és egy diploma is odavezet, hogy 24-25 évesen kerülsz ki a fősuliról/egyetemről. Valamikor dolgozni is kell, és valamikor családot is alapítani kell, stb..
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
LordLynxx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.09. 13:56
Tartózkodási hely: Másutt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LordLynxx »

Hát ez nem hangzik valami jól... Én most fogok érettségizni és sulit kéne választanom...
Ebben szeretnék segitséget kérni hátha ti tudtok valami okosat...
Az a legnagyobb problémám hogy nem tudom hogy pontosan milyen néven
keressem azt a szakot amit le akarok tenni...
Merthogy amivel én akarok foglalkozni az mindenféle PC-s grafikus meló.
Ez alatt értem, hogy webdesign, játék grafikus, vannak ilyenek hogy játékba csinálnak rajzokat,
illusztrációk, céglogók.
Szóval minden amit el tudok végezni a tabletemmel, pc-mel mega photoshoppommal...
Olyat is hallottam, hogy nem érdemes ezért képzőművészetire járni, mert rajzolni, photoshoppot birizgálni ott nem fogok megtanulni...
Nos akkor még itt vannak a diploma meg továbtanulás problémák..
Mit, hogy, minek, miért????
A sulinkban egyszer megpróbáltam utánajárni ezeknek, de ezt hitték hülye vagyok
és nem magyarul beszélek hozzájuk...
Szóval ez lenne a problémám.. Ötletek, tippek, trükkök? :D
Kép
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

De ott van még a keresztképzés is vagy olyat is lehet csinálni hogy munka mellett megszerezni a többi diplomát.. És így már is tart olyan sokáig..

LordLynxx: Ilyen suliról még nem hallottam de biztos van,csak én em érdeklődtem a téma iránt.. Viszont vannak azok a 2 éves képzések,azok között biztos van ilyen spéci szak,és mellette meg mondjuk próbálkozhatnál valami képzőművészetivel azért hogy a rajztudásod is fejlődjön,mert gondolom az is elengedhetetlen.. Azért megpróbálok utánanézni a dolognak..
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Talán az Iparművészeti. Nem Képzőművészeti! Iparművészeti. De oda sem egyszerű ám bekerülni de ha jól emléxem ott van valami olyasmi ami evvel foglalkozik.

De ide nem igazán az érettségi a beugró, hanem a sokszintű megmérettetés., és felvételiztetés. De hajrá! Kívánom hogy sikerüljön elérned a célod :)
Kép
Avatar
Ayame
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2006.01.17. 11:37
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Ayame »

Én fodrász tanuló vagyok, most május végén lesz, majd az első gyakorlati vizsgám, amittől már nagyon félek.
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Ayame írta:Én fodrász tanuló vagyok, most május végén lesz, majd az első gyakorlati vizsgám, amittől már nagyon félek.
Akkor te legalább tudsz olyan "elborult" frizurákat csinálni mint az animékben :D
Kép
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

LordLynxx: Én is hasonló dilemmában voltam tavaly, mint te, de végül egyik művészeti iskolába se vettek fel. :( Az érettségi valóban nem számít semmit se, de azért egy 4-es átlag szerintem nem árt. Most egy 2 éves multimédia-fejlesztő szakon tengetem napjaimat. Ez hasznos lehet neked is, ha webdesign felé orientálódsz. Az igaz, hogy a Képzőn inkább a tradicionális művészetekkel foglalkoznak, mint rézkarc, montázs, stb. Viszont ott van a tervezőgrafika szak, ahova posztereket, céglogókat kérnek. Előre szólok, hogy nagyon kemény és többfordulósak a felvételik és ha nem vagy kivételes tehetség, nincs protekciód és még előkészítőre se jártál, akkor esélyes, hogy nem vesznek fel elsőre. Ilyen esetben se keseredj el vagy add fel, mert a kitartás a legfontosabb! Vannak különböző OKJ-s iskolák, amivel kihúzhatod az időt, miközben folyamatosan felkészülsz a következő felvételire. Remélem tudtam segíteni. ::vic::
Kép
Avatar
Ayame
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2006.01.17. 11:37
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Ayame »

Mayer írta:
Ayame írta:Én fodrász tanuló vagyok, most május végén lesz, majd az első gyakorlati vizsgám, amittől már nagyon félek.
Akkor te legalább tudsz olyan "elborult" frizurákat csinálni mint az animékben :D
Majd próbálkozom vele^^
Igaz egyszer otthon úgymegcsináltam a hajam , hogy útán úgy nézzet ki mint aSasukenak
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

LordLynxx: http://www.mif.hu/vizkom.php?cmssessid= ... f9ebb26c15

Talán ez hasznos lehet, de tényleg nehéz bekerülni és kitartás kell hozzá, ahogy Pal-chan is mondta.
Kép
Avatar
LordLynxx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.09. 13:56
Tartózkodási hely: Másutt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LordLynxx »

Öhh.. Köszönöm szépen az eddigi segitséget.. Elolvastam ezt az oldalt..
Ezt a részt találtam benne:
"A végzettség szintje:
Egyetemi képzés, a képzés időtartama 10 szemeszter, (tanszéki alapozó képzés: 2, szakorientált képzés: 8). A képzés körülbelül 3610 óra, ami megfelel 307 kredit pontnak. A képzés tárgykörei: művészeti és közismereti tárgyak, szakelmélet és szaktörténet, szakmai képzés tárgyai (gyakorlati ismeretek): művészi alapképzés, tervezés, a tervezést kiegészítő tárgyak, szakmai technológiák.

Grafika szakirány oktatási területe:
Tipográfiától a könyvig, jeltől a reklámkommunikációig, képalkotástól a klasszikus illusztrációig, web-designtól az interaktív CD-ROM-ig terjed."

Ehez is volna pár kérdésem:
Mi aza kredit?????
És nincs valami ugyan ilyen csak mondjuk valami gyengusz fősuliban?? :D
(Nem vagyok olyan géniusz hogy ilyen helyre bekerüljek :D)
Aza grafika szakirány szerintem (nem tudom még mindig biztosan) de megfelel az elképzeléseimnek..
De aza 10 év :? Vagy minden hol 10 év????
10 év múlva vén tata leszek :D :D
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Ha idén érettségizel jobb ha gyorsan nekikkezdesz utánanézni dolgoknak mert 14én van jelentkezési lapok leadási határideje :D

A szemeszter az (najó ebben lehet h tévedek) de az csak egy félév. Azaz összesen 5 évet tanulsz. Ez egy rendes Egyetemi képzésnek felel meg.ó

Kredit: Minden tantárgyad kreditpontokat ér. Félév végén vizsgázol és ha sikeresen letetted a vizsgát, akkor megkapod a krediteket. A kreditek az óraszámoktól és magától a tantárgyaktól függnek. Pl. nekem a közgáz volt 6 kredites amíg azt hallgattam. egy félév ilyen 30 kredit körül mozog (de ez is változó) meg persze vannak a szakdolgozatok meg egyéb munkák amik már 10 fölötti krediteket érnek. A Lényeg, hogy 5 év+1év alatt (mert ennyit lehet csúszni ha esetleg egy vizsgád nem siekrül és következő évben felveszed újra) alatt meg kell csinálnod, mert addig lehetsz Államilag finanszírozott (12 félévet fizetnek mostmár)

Most őszitne leszek szal lehet kövezni:

Ha nem vagy géniusz, vagy legalábbis nem érzed magad képesnek arra hogy ezt sikeresen véghez vidd akkor gyorsan keress valami mást, mert akkor ez nem neked való. Volt osztálytársam bátyja iparművészeti szakközépbe járt, kisgyerek kora óta rajzolással, festészettel foglalkozik, és tényleg PRO a gyerek, mégse vették fel elsőre, de másodikra sem, csak harmadik próbálkozásra...

Hogy van-e ilyen fősuli, nos nemtudom, www.felvi.hu -n nézz szét, olvass bele a kék könyvbe... vagy gyere ELTE-BTK-Keleti nyelvek és kúltúrák Japán szakirányra :D
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Mayer írta: Volt osztálytársam bátyja iparművészeti szakközépbe járt, kisgyerek kora óta rajzolással, festészettel foglalkozik, és tényleg PRO a gyerek, mégse vették fel elsőre, de másodikra sem, csak harmadik próbálkozásra...
Én is ismerek olyat, akinek nagy tehetsége van, főleg rajzolás terán (majd megszólalnak a képei Oo). és őt sem vették fel... ezekután nem tudtam elképzelni, kit járnak oda OO Sokan tényleg inkább exta tanfolyamokra mennek el, ha valami érdekli őket, mert képtelenségnek tartanák, hogy felvegyék őket.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Az Iparművészetire elég erős protekció kell. Van egy ismerősöm, aki ilyen módszerrel került be, és amiket bent a suliban hall, nagyon úgy néz ki, hogy ez a suli olyan, mintha zárt lenne a nép számára. VAgy sok pénzed kell hogy legyen, vagy kell, hogy legyen ott egy beépített embered, vagy írtózatosan tehetségesnek kell lenned. Az a gond, ha valamelyik már kicsit kevés, akkor az esély elszáll.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Jaja az ilyenekre h Szinmu,- meg Kepzomuveszeti kb lehetetlen bekerulni, e sztem meg akkor is ha protekciod van..(mert rajtad kivul is rengeteg embernek van protekcioja..) kb 1000 ember jelentkezik es ebbol ha 10et felvesznek, szal ha beirod akkor az utolso helyre ird be sztem mert nem sanszos h felvesznek, max ha nagyon nagyon tehetseges vagy akkor tobbszori probalkozasra..
amugy meg ha szamitogepes dolgokat szeretnel egyetemi szinten akkor menjel az Informatikus Karra az ELTEN, ha pedig "csak" fosuli szinten, akkor keresgelj a neten, mert eleg sok ilyen hely van sztem..ha pedig mint Kepzomuvesz es nem szamitogepes szinten, akkor pedig egy 2 eves kepezest erdemes sztem..
Avatar
LordLynxx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.09. 13:56
Tartózkodási hely: Másutt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LordLynxx »

Köszönöm szépen a segitséget.. Bár még nem adtam le sehova a jelentkezési lapot..
De majd igyekszem.. Sajnos se a tanulmányi átlagom se a saját teljesítményem nem lesz elegendő,
hogy akárhova felvegyenek :D (ELTE-IK ra kell fizika érettségi :neutral: )
De majd keresek valami fősulit.. Úgy döntöttem, hogy inkább a szoftverfejlesztés
irányba indulok el és onnan kanyarodok el majd a PC-s grafika felé..
Még 1x köszönöm.
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

a BMF (Budapesti Műszaki Főiskola) is elég jó számtekileg... szal ha nem rendelkezel csillagos egekig nyúló pontokkal akkor azt ajánlom. Jó suli, fél évet oda jártam (igaz h a Gazdasági karra:D), és csak azért hagytam ott mert nem tetszett amit tanulni kellett volna, de a számteches része jó. Nézd meg érdeklődj utána. Ott a Kandó kar, meg a Neumann Kar-t is nézd meg, lehet mind2n van vmi számteches cucc :) Aztán add le időben a jelentkezéseket :D holnap már postázom a sajátjaimat... adjisten h elfogadják :)
Kép
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

én BMF NIKen vagyok immár 3. éve, leszögezem máshova még nem jártam akik a BMEről jöttek ismerősök azt mondják sokkal emberibb (és szerintem tényleg reálisak az elvárások) ..kivéve amikor nem, azt meg, mennyire jó nem tudom majd az elhelyezkedésnél kiderül
a tanárok általában rendesek és tudnak tanítani különösen jó tanárra több példát tudnék mondani mint nagyon rosszra
TO rémálom
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Sztem az ELTE TTKs TO-t nehez alulmulni..en meg annyi szovegelest szobanovenyrol masfel kilometeres sor utan soha nem hallottam.. :shock:
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Az ELTE BTK is hasonló. :dirr: És az a legjobb, hogy még csak nem is tudnak válaszolni a kérdésekre (meg azt sem tudják, vajon ki tud?).

Ein: ha ez megnyugtat, barátom is ott végzett, ahova jársz, és mindig szörnyülködik, mikor a mi TO-nkról mesélgetek. :D

Amúgy jó hely a BTK, nagyon laza, csak olvasni kell viszonylag sokat (meg gondolnozni), csak nem tudom, mire jó az a diploma, amit ott kap az ember. :D
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Jajj a BMF-es TO :D:D:D:D:D

Hát megyek be hogy, végre kiiratkozzak, csávó előttem megy be kedves mosollyal, kijön: "a****d p*****ban rohadjon meg partvis b******g!" :D Aztán bementem és akkor tök kedvesek lettek mikor hallották h kiiratkozni szeretnék... mind a mai napig nem küldtek erről visszajelzést, de valahogy nem tud megmozgatni a dolog :D

De sztem Általánosan elmondható h a TOk mindenhol alulmúlhatatlanok :D

Egyszer kéne felmérést végezni h melyik TO a legszörnyűbb :)

Egyébként én is a BTKra készülök... hacsak nem csesztem el az A-B lapokon valamit akkor szine 100% h felvesznek, mert max pontom van :) (éljenek a nyelvvizsgák...:))

Kaen, te melyik szakra jársz?
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

IloveRenji írta:Sztem az ELTE TTKs TO-t nehez alulmulni..en meg annyi szovegelest szobanovenyrol masfel kilometeres sor utan soha nem hallottam.. :shock:
Attól függ melyik TO-s néni... az enyém szerintem elég normális, legalábbis idáig még semmi bajom nem volt vele *lekopogja* :) Mivel nem hagyományosan íratkoztam, így sikerült is elkerülni most hétfőn :dirr:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

hogyan lehet nem hagyományosan íratkozni?
Kép
(* Take Me To Paradise...
Válasz küldése