Animés havi kihívások

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Catrin
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin » 2021.10.04. 09:11

Jiang Ziya

Tegnap végül csak beszorítottuk a napba. xdd
Nehéz eldönteni, hogy jobban tetszett-e a Nezhánál - karakterek tekintetében mindenképp: JZ, mint felnőtt (istenné váló/elbukó) férfi jóval szimpatikusabb főszereplő volt, mint a kis ördögfióka, bár az itteni történet(vezetés is) még egyszerűbb, és még szűkszavúbb. Szóval jobban tetszett a világ (itt még inkább szerettem a már ismert kínai fantasy elemeket), és a komolyabb hangvétel is, ugyanakkor így laposabb, kissé üresebb lett számomra a film, vagy csak szimplán nem szórakoztatott időnként annyira, mint a Nezha.
Újabb mitológiai szeletnek persze jó (csak a nyugati nézőknek lehetne még beszédesebb/részletesebb XDD), a zárása kimondottan tetszett, szokásosan hatásos jelenet. A kilencfarkú lehetett volna változatosabb karakter, de kedveltem a kecses csúfságát.XD A látványra tehát tényleg nincs panasz, az akció itt is végig jó volt, az elején pedig a kis rajzolt bevezető szépre sikerült... (ilyen animációból kéne több!)

Szóval bár engem annyira nem fogott meg sem ez, sem a Nezha, és inkább közepes filmek számomra, de objektíve jól összerakták mindkettőt.
És valóban egymástól függetlenül működnek, más történeteket mutatnak be, a harmadik, talán jövőre elkészülő Shenhai film szintén...
Itt is csupán egy mókásnak szánt cameo volt Nezháékról a legvégén, amitől én kissé hülyét kaptam. XD

annarancs
Sensei
Sensei
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2021.10.06. 22:31

Szeptember: Jiang Ziya

Eredetileg ezt néztem ki legutóbb, amikor én választhattam a havi kihívás tárgyát, de mivel nem tudtam, hogy mennyire szorosan kapcsolódik a trilógia(?) első filmjéhez (Nezha Zhi Mo Tong Jiang Shi), nem mertem azonnal ezt ajánlani. Azóta már világossá vált, hogy egy teljesen önálló alkotásról van szó (a Nezha karakterei csupán a legvégén, a kínai újéves extrában vendégszerepelnek néhány jelenet erejéig).
A film látványra lenyűgöző (az első néhány percben a 2D-s bevezető *chef's kiss*, de később a 3D is szép, ráadásul nem zavaróan természetellenesek a hajkoronák! [igen, rád nézek, Yan Wushi xd]), és itt az OST is nagyon bejött, mindig remekül megteremtette a hangulatot. A harcjelenetek talán nem egészen annyira lendületesek, mint a Nezhában, de azért itt is becsületesen meganimálták őket. A történetet tényleg nem bonyolították túl, de én így sem unatkoztam, ráadásul valószínűleg a célközönségnek többet mondhat ez az alkotás, mint nekünk, ugyanis egy időszámításunk előtti kínai dinasztia bukását feldolgozó, híres shenmo [istenes, démonos] regény (egy részletének) újragondolása (így lényegében az animációs film főszereplőjét is egy valós történelmi személyről mintázták). A komolyabb hangvétel és a gyönyörű aláfestő zenék miatt nekem ez a film jobban tetszett, mint a Nezha. Kíváncsian várom a trilógia harmadik tagját. 7/10

Miután megint nagy volt az érdeklődés a kínai mesém iránt, ismét Catrinnak adom át a stafétát. :'D

Catrin
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Catrin » 2021.10.07. 17:34

Köszi! Uhm, jelentős agyalás(X'D) után egy retro darab jön... xdd
Rájöttem, hogy Tezuka Animerama trilógiájából én még csak a Cleopátrát láttam, amivel jól elvoltam pedig. XD Így nem ártana pótolni az 1001 éjszakát és a Belladonnát is...

Egyelőre akkor a korábbi (és kevesebb aois által ismert) Senya Ichiya Monogatarit választom októberre. A'szem még nem volt a havi kihívások között (remélem xdd), viszont jó hír, hogy Iskariotes, Ricz és Sailor már látták, így bízom benne, hogy legalább ők írni fognak pár sort. XDDD

(Amúgy azt álmodtam, hogy nyitottam egy mindenki által szerkeszthető ggl drive excelt a havi kihívás eddigi animéinek, hogy ne kelljen fórumon visszalapozni, ami nem is rossz ötlet, de egyelőre nem volt kedvem hozzá, nem mintha igényelné a topic. XDD)

iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: iskariotes » 2021.10.12. 11:19

Szeptember: Jiang Ziya

Úgy gondolom a kínai animátorok beletörődtek abba a ténybe, hogy nem tudnak érzelmeket kifejező arcokat készíteni, ezért úgy próbálnak meg filmet készíteni, hogy az egész hatalmas nagy totálok sorozata legyen. Ami persze iszonyat jól mutat, csak hát nem lehet lespórolni a közeliket és akkor jönnek a problémák. Mint például történetvezetési kérdések, karakterek mélységének be nem mutatása.

Szóval értem én, hogy a főszereplő nagyon szomcsi, de az egész film alatt olyan mintha a szomorú Liam Neeson nézett volna rám. És egy idő után ez már unalmas volt. Jó hát ott voltak a többi karakterek is, bár az egész filmben 5 percet szereplő párduc önfeláldozása miatt vagy a kis izé (qiling?) hősi halála oka miatt nem volt katartikus élményem.

De a látvány nagyon rendben volt, a történet könnyen követhető volt. A filmet lehet ajánlani mindenkinek aki szeretne ilyesformában ismerkedni a kínai mondavilággal.

A horgászásról pedig azt ajánlom: http://hungarian.cri.cn/1/2009/06/30/2s112092.htm
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/

Sailor
Újonc
Újonc

Hozzászólás Szerző: Sailor » 2021.10.12. 13:52

Catrin írta:
2021.10.07. 17:34
Köszi! Uhm, jelentős agyalás(X'D) után egy retro darab jön... xdd
Rájöttem, hogy Tezuka Animerama trilógiájából én még csak a Cleopátrát láttam, amivel jól elvoltam pedig. XD Így nem ártana pótolni az 1001 éjszakát és a Belladonnát is...

Egyelőre akkor a korábbi (és kevesebb aois által ismert) Senya Ichiya Monogatarit választom októberre. A'szem még nem volt a havi kihívások között (remélem xdd), viszont jó hír, hogy Iskariotes, Ricz és Sailor már látták, így bízom benne, hogy legalább ők írni fognak pár sort. XDDD

(Amúgy azt álmodtam, hogy nyitottam egy mindenki által szerkeszthető ggl drive excelt a havi kihívás eddigi animéinek, hogy ne kelljen fórumon visszalapozni, ami nem is rossz ötlet, de egyelőre nem volt kedvem hozzá, nem mintha igényelné a topic. XDD)
Jaj a Senya Ichiya Monogatari :DDD

Én az Animerama trilógiát 2016 ősszel már végigtoltam és nagyon kedves helyet foglal el a szívemben mind a három film.
Újranézni ezt most nem fogom, mert amiket terveztem nézni csoda ha azoknak végére érek, de mivel látom hogy azóta ehhez is van BD verzió lehet felírom magamnak az újrázást. Na mindegy, de amire emlékszem belőle hogy eszméletlenül smooth volt benne az animáció és ez már az elején megfogott. Meg igazából tök izgalmas volt az egész sztori, Yamamoto Eichi itt is jó volt rendezőként.

Ami még vicces volt hogy a szexjeleneteket egy rózsaszín háttéren kirajzolódó vonalakkal oldották meg kissé absztrakt módon. Meg ami érdekesség lehet hogy ezen Sugino Akio és Dezaki Osamu egyaránt dolgozott animátorként. A karakterábrázolás nagyon szép volt először konkrétan azt hittem hogy Sugino a karakterdizájner mert az ő stílusára emlékeztetett, de aztán most nézem hogy az a csávó felelt a posztért aki az Anpanman(!) szerzője szóval ez is érdekes lehet. Ja igen meg volt benne az a rózsaszín kis űrlény csaj akit nagyon bírtam XD

Mindenesetre nekem nagyon jó élmény volt, kapott tőlem 8/10 pontot ami azóta is rajta van, bátran ajánlom nektek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sailor 2021.10.12. 14:40-kor.
"The sunset on my back and a seagull perched on my shoulder, I blow out a whistle"

Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2021.10.12. 14:28

Nekem újra kéne nézni, mert valamikor 7-8 éve láttam, és halovány emlékeim sincsenek róla. Mondjuk egyébként is aktuális, mert beszéltem Meglinek egy Yamamoto Eichi emlékcikkről, a kérdés csak az, hogy átmegy-e.
"A vérfürdő a második legkimerítőbb tevékenység a futball után."
Kép
MAL || Biblioteca

Junchi
Félisten
Félisten

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2021.10.12. 16:22

Sailor írta:
2021.10.12. 13:52
Yamamoto Eichi
Ettől a fazontól csak a Kanashimi no Belladonnát láttam (azt sem most...), és bár alapjáraton vevő szoktam lenni az avantgárd, szürreál, a main streamtől nagyban eltérő képi megoldásokra és történetvezetésre, de a Belladonna határozottan kellemetlen élmény volt számomra. Egyedül talán a zenéje maradt meg, a többi erősen l'art pour l'art okozta ingerküszöb-súrolás.

Sailor
Újonc
Újonc

Hozzászólás Szerző: Sailor » 2021.10.12. 17:58

Junchi írta:
2021.10.12. 16:22
Sailor írta:
2021.10.12. 13:52
Yamamoto Eichi
Ettől a fazontól csak a Kanashimi no Belladonnát láttam (azt sem most...), és bár alapjáraton vevő szoktam lenni az avantgárd, szürreál, a main streamtől nagyban eltérő képi megoldásokra és történetvezetésre, de a Belladonna határozottan kellemetlen élmény volt számomra. Egyedül talán a zenéje maradt meg, a többi erősen l'art pour l'art okozta ingerküszöb-súrolás.
Iggen a Belladonna nagyon hit or miss sok embernél, amit teljesen megértek, ennek ellenére szerintem egy fontos mérföldkő az anime történelemben ezért is én általában inkább ajánlani szoktam de szigorúan felkészítéssel hogy mire lehet számítani:D
Igen a dalok nagyon jók benne, sokszor hallgatom őket újra, különösen azokat amelyeket Nakayama Chinatsu énekel, mert ő volt Takahata Jarinko Chie filmjében a főszereplő és azóta vagyok rajongója hogy ennyire változatos hangmunkára képes.

Egyébként az Animerama többi tagja teljesen eltér a Belladonnától, Yamamoto nem csak ahhoz az ultra absztrakt stílushoz ért, a Cleopatra és a Senya Ichiya abszolút vidámabb poénkodós megközelítése a két történetnek erotikus jelenetekkel, szóval teljesen másra lehet azoktól számítani.
Meg ugye Yamamoto rendezte az Odin című Yamato klónt is ami nekem szintén nagyon tetszett különösen a Vicos Bolba Tamás-Somlai Edina szinkronnal, na az meg megint pl egy teljesen Belladonna jellegtől eltérő filmje. Egyébként kifejezetten meglepő hogy tényleg az az egyetlen ilyen szuper művészi filmje ami globálisan is elismert.
"The sunset on my back and a seagull perched on my shoulder, I blow out a whistle"

Válasz küldése