Haikyuu!!

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
supermario4ever
Gyakorlott
Gyakorlott
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Haikyuu!!

Hozzászólás Szerző: supermario4ever » 2018.10.25. 00:23

Ahogy szétnéztem, nincs ennek az animének topicja, szívesen beszélnék róla. Mert számomra a legjobb sportanime, amit eddig láttam. Pont az tetszik benne, hogy olyannak mutatja be a röplabdát, amilyen, és nem lép ki a sportág kereteiből. Nem játszanak istent a játékosok, nem azt érzem, hogy az Olümposzról közvetítik a meccset, hanem teljesen emberi játékosokat látok, ahol mindenki a maga szintjének megfelelően fejlődik.

Még csak az első évadon vagyok túl, nagyon remélem, hogy sem a második, sem a harmadik nem fog e téren csalódást okozni. Ami negatívumot fel lehet hozni talán, hogy nem igazán ismerjük meg a szereplőket a sportolói életükön kívül. Nem igazán ismerjük meg őket civilként, mert erre azért van példa, de ezt leszámítva egy kiváló sportanime.

Leara
Szakértő
Szakértő
Nem:

Re: Haikyuu!!

Hozzászólás Szerző: Leara » 2018.10.25. 20:48

supermario4ever írta:
2018.10.25. 00:23
Pont az tetszik benne, hogy olyannak mutatja be a röplabdát, amilyen, és nem lép ki a sportág kereteiből.
:goodpost:
Pont ezért lett nekem is az egyik (ha nem A) kedvenc sport animém (jó, mondjuk a Prince of Tennis első évada mellett, de annak elnéztem a hülyeségeit XD). Tetszett, hogy bár nincsenek egy szinten a játékosok, mégis mindegyikük fejlődik és nem annyi az egész, hogy van 1-2 szuper játékos, akiket kiemel a sorozat, a többiek meg hát... csak úgy vannak, hogy meglegyen a létszám XD.
supermario4ever írta:
2018.10.25. 00:23
Ami negatívumot fel lehet hozni talán, hogy nem igazán ismerjük meg a szereplőket a sportolói életükön kívül.
Ez a második-harmadik évad során javulni fog, bár nem tudom, én már az első évadban is eléggé megkedveltem őket ahhoz, hogy ez ne zavarjon :).

Risa
Szakértő
Szakértő

Hozzászólás Szerző: Risa » 2018.10.25. 22:09

DID SOMEBODY SAY HAIKYUU????

Kép

Sokszor megjegyeztem már, hogy a Haikyuu olyan, mintha a készítők tudták volna, hogy titkon milyen sportanimére vágyom, és pontosan azt csinálták meg. ::hehe:: Különös tekintettel arra, hogy mindegyik karakter eszméletlen kedves, mókás és szerethető, és még az ellenfél sincs démonizálva, sőt. A mangában most éppen egy eléggé nem babra menő Karasuno-Nekoma meccs van, és hihetetlen, hogy milyen baráti atmoszférában zajlik az egész. Imádom!
Kép

supermario4ever
Gyakorlott
Gyakorlott
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: supermario4ever » 2018.11.08. 01:24

Igen, már a második évad közepénél járok, és tényleg sokkal jobb lett. Nagyon tetszik nekem is a fejlődés, és hogy az edzéseket is megmutatják.

Hihetetlenül szimpatikus számomra Hinata Shouyou is olyan esetlen, mégis odateszi magát. Kageyama Tobio meg olyan rettenetesen arrogánsnak mutatja magát, de mindig érződik, hogy nem kell őt komolyan venni, pont emiatt kedveltem meg őt is, és kifejezetten vicces, amikor ők ketten civakodnak.
SPOILER
Bár a második évad 4-5. részében (nem emlékszem pontosan hol), az már erős volt, amikor összeverekedtek.

Válasz küldése