Mo Dao Zu Shi / Tian Guan Ci Fu / Chuan Shu - Mo Xiang Tong Xiu művek

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
annarancs
Sensei
Sensei
Nem:

Re: Mo Dao Zu Shi / Tian Guan Ci Fu / Chuan Shu - Mo Xiang Tong Xiu művek

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2021.01.05. 11:47

The Scum Villain’s Self-Saving System regény
Catrin írta:Ami a történetet és a karaktereket illeti... MXTX tényleg itt írt a leggyengébben, de első regénynek és műfaj paródiának nem lett rossz. Szépen forgatja ki a szokásos elemeket, de igazán jó történetet végül nem tud kreálni belőle... valószínű nem is akart. XD Ettől még ez nem menti a helyzetet: az olvasók/nézők sem fognak hátast dobni a sztoritól. Pláne, ami a szerelmi szálat illeti (...)
(...) az SV-vel meg ahogy látom, már végeztél is.XD Bár sajnos néhány extra még nincs lefordítva.
Igen, végeztem már az extrákkal is (ahol én a teljes regényt olvastam, onnan talán két bónusz fejezet hiányzott, de azokat máshol meg lehetett találni; nem tudom, hogy maradt-e még fordítás nélküli fejezet). :D Be kell vallanom, hogy elég kellemeset csalódtam igazából már a donghua nézése közben is (bár azzal még mindig nem vagyok annyira elégedett, pl. zavart a korábban felsoroltak mellett az is, hogy a főszereplő szája akkor is mozgott, amikor a rendszerrel kommunikált), de valóban a történet második fele élvezetes csak igazán, rengeteget nevettem. :D
A kedvenc karakterem egyértelműen SQQ, minden tiszteletem az övé. :D Mindig remekül mulattam a belső monológjain, és jó volt látni, ahogy a regényt jól ismerve elsősorban ésszel oldotta meg a problémáit. Az elején még csak a saját bőrét féltette, de szépen lassan őszintén megkedvelte, majd megszerette LBH-t. Ugyan szerelemmé csak a történet végére váltak az érzései (megszökni nem tudott, így maradt a megszokás :'D), és nagyon nehezen adta be a derekát, de végül csak megtalálta a boldogságot BingPup mellett (örülök, hogy azt a bizonyos problémamegoldást követően az extrákban kaptak meghittebb együttléteket is). :3 LBH aranyos a maga módján, de talán annyira nem kedveltem meg, mint mondjuk az apját (aki reménytelenül romantikus és elfogadó xd) vagy az unokatestvérét (goodest snekboi). Vicces volt az író is, bár a románca az egyik extrában valószínűleg inkább arra ment ki, hogy MXTX saját magát shippelje álmai jégdémonával. xD (Az ő esetükben azonban elég éles volt a váltás a bántalmazás és a "szerelem" között. :/) Az összeházasodós extra sem volt rossz (tényleg kell nekem egy ilyen TGCF verzióban is :3), de a legjobban talán a Return to Innocence sztorin szórakoztam. :DD
PMxYSH
:goodpost:

annarancs
Sensei
Sensei
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2021.01.10. 14:09

MDZS első évad
Igaz, hogy néha kicsit nehéz megszervezni, de remek élmény társaságban sorozatot nézni, főleg, ha maga a sorozat is ilyen jó. :D A kezdeti nehézségek ellenére (a chartok tényleg sokat segítettek xd) úgy vettem észre, hogy a barátnőim is élvezték a donghuát, főleg a végén WWX badass visszatérését. Csak hab volt a tortán, mikor a 14. és a 15. rész között megnéztük ezt a videót. xD
LWJ best boi :3, WWX kedvelhető csirkefogó, a Wen klán (vezetősége) viszont eddig eléggé sablonosan gonosz, nem is értem, hogy miért vártak az utolsó utáni pillanatig az összefogással a többiek. Arra majd lesz valamilyen magyarázat, hogy Wei Wuxian és Mo Xuanyu miért néznek ki lényegében ugyanúgy?

Egyébként végül csak nem kezdtem el még a MDZS regényt, megtiltotta a barátnőm (legyen nekem is újdonság a donghua xD), szóval jelenleg a Guardiant olvasom Priesttől, most hagytam el a felét. Elég sok hasonlóságot lehet felfedezni benne a TGCF-val. Ha valaki olvasta MXTX művei mellett ezt a regényt is, akkor ajánlom figyelmébe ezt a spoileres! fanficet és fanartot. :DDDDDDD

iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: iskariotes » 2021.01.11. 20:02

Jaj, de boldog vagyok, hogy itt találtam a szép asszonyokat a gazdag házból! Szeretném jelezni, hogy a fő oldalon továbbra sincsen MDZS adatlap. Mivel ritkán frissül a lap, így jó eséllyel hónapokig is a címoldalon lehetne, így sok emberhez elérne a sorozat híre s neve. Tessék megírni! Hajrá!
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/

annarancs
Sensei
Sensei
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2021.01.12. 07:03

iskariotes írta:Tessék megírni! Hajrá!
Nem feltétlenül nekem szóltál, de nem is szeretném figyelmen kívül hagyni a felhívásodat. Nekem nem erősségem az írás, a fórumposztokon is gyakran indokolatlanul sokáig kotlok. Egy szerkezetében és tartalmában is komolyabb, kellően objektív szöveg már kifogna rajtam, fércmunkát pedig nem érdemelnek ezek a művek. Ha sokáig nem érkezik ismertető, akkor majd lehet, hogy megpróbálkozok vele, de úgy gondolom, hogy vannak nálam rátermettebbek is itt. :D

Végeztem a Guardiannel, és már el is kezdtem egy újabb danmei regényt, ami eddig nagyon bejön. :D Ezeknek a nem MXTX által írt műveknek nyitunk új topicot, vagy menjen a beszámolóm simán a Mit olvasol mostanában?-ba?

Btw nem tudom, hogy ez mennyire volt már eddig is köztudott, de felnevettem rajta, amikor megláttam, hogy Ming Yi (szóval tudjukki) szinkronhangja a Shen Qingqiu-t is megszólaltató színész lesz (már amennyiben hinni lehet a MAL-nak). Kíváncsi leszek a játékára, mert SQQ-t nagyon jól hozta. :D

Catrin
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Catrin » 2021.01.12. 11:10

annarancs írta:
2021.01.05. 11:47
Igen, végeztem már az extrákkal is (ahol én a teljes regényt olvastam, onnan talán két bónusz fejezet hiányzott, de azokat máshol meg lehetett találni; nem tudom, hogy maradt-e még fordítás nélküli fejezet). :D
Szuper, úgy emlékszem nekem még hiányzik a végéről 2-3 fejezet, szóval hamarosan pótolom. :thumb:
annarancs írta:
2021.01.10. 14:09
a Wen klán (vezetősége) viszont eddig eléggé sablonosan gonosz, nem is értem, hogy miért vártak az utolsó utáni pillanatig az összefogással a többiek. Arra majd lesz valamilyen magyarázat, hogy Wei Wuxian és Mo Xuanyu miért néznek ki lényegében ugyanúgy?
Nem kéne nekikXD (ők pont nem rokonok, csak Jin Ling nagybátyja az összes karakterXDDD). Szóval ez a donghua dizájn hülyesége, nem lesz rá magyarázat.xd (A dorama másképp oldotta meg ezt a problémát.) Az anime stúdió valószínűleg ennyire szájba akarta rágni, hogy Ő A FŐSZEREPLŐ, btw, másképp hordja ugye kicsit a haját, alacsonyabb 8-10 centivel (XD), és taaalán hosszúkásabb az arca (francokat, max. jelenetfüggőXD, a hangja is csak véletlenül ugyanazXDDD), és persze Wuxian személyisége, testbeszéde nyilván kiütközik az új testén is.... XD ha így nézzük, karakterdizájnba máris beleférXDD. Egyébként MXTX ÁLLÍTÓLAG (már megint egy) interjúban azt nyilatkozta, hogy Wuxian a regény cselekménye után, idővel a kettős-kultiválás miatt majd képes lesz egy SPOILERES infóra, amit most nem árulok el, és még arra is, hogy visszaalakítsa a régi testét... XD de ezt az interjút nem találom, szóval lehet, hogy részben pletyka.XDDDD

Wenék vezetősége sajnos nem olyan szürke, mint a többi karaktere... jobb lett volna őket is árnyalni (Wen Ningék kb. az ábrázolt ellensúly), ugyanakkor jól megjelent ez az elnyomó, hataloméhes szál is. Csak jahh, logikusabb lett volna előbb felkelni ellenük. Szerintem annyira nagy volt az erejük, hogy az összefogás még így is nehezen szállt volna szembe velük... Ezért jött baromira jól nekik, hogy Wei Ying Yiling Laozuvá kultiválta magát.xd

Tényleg izgalmas így, hogy nem olvastad még, érdekel, mennyire lesz így zavaróan kapkodós számotokra a 2. évad. Ott az elején hozzáadtak ezt-azt (főként nyomozós momentet), elvettek ezt-azt (főként Wangxian momentet), a múltat pedig nagyon nagy léptékkel dolgozták fel. Szerintem hatásos így is, és az eseményei miatt kicsit jobban is szeretem, mint az első évadot. Viszont, mint adaptáció.... a 2. évad jóval gyengébb az elsőnél (ha nem csak 8 részt kaptak volna rá, akkor nem lenne ez a gond).
iskariotes írta:
2021.01.11. 20:02
Tessék megírni! Hajrá!
A magazinos cikkeimet, ha majd lesz időm-kedvem lehet, feltöltöm. De erre ne várjon/alapozzon senki.XD De ez csak TGCF és SV.... MDZS-ről nem írtam még..... és lehet nem is fogok. Egyelőre a kihívásos ömlengésemmel is tartozok magamnak, amit majd az ehavi magazin után talán meg is ejtek.XD
annarancs írta:
2021.01.12. 07:03
Végeztem a Guardiannel, és már el is kezdtem egy újabb danmei regényt, ami eddig nagyon bejön. :D Ezeknek a nem MXTX által írt műveknek nyitunk új topicot, vagy menjen a beszámolóm simán a Mit olvasol mostanában?-ba?
Megnyitva.^^ Kíváncsi vagyok, mennyire tetszett a TGCF-hez képest, és hogy miben hasonlók.
annarancs írta:
2021.01.12. 07:03
Btw nem tudom, hogy ez mennyire volt már eddig is köztudott, de felnevettem rajta, amikor megláttam, hogy Ming Yi (szóval tudjukki) szinkronhangja a Shen Qingqiu-t is megszólaltató színész lesz (már amennyiben hinni lehet a MAL-nak). Kíváncsi leszek a játékára, mert SQQ-t nagyon jól hozta. :D
Igen.XDD Valamikor ősszel derült ki, és jaja, szerintem is jó választás. :thumb:

annarancs
Sensei
Sensei
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2021.01.14. 00:57

Catrin írta:Nem kéne nekikXD (ők pont nem rokonok, csak Jin Ling nagybátyja az összes karakterXDDD). Szóval ez a donghua dizájn hülyesége, nem lesz rá magyarázat.xd (A dorama másképp oldotta meg ezt a problémát.) Az anime stúdió valószínűleg ennyire szájba akarta rágni, hogy Ő A FŐSZEREPLŐ, btw, másképp hordja ugye kicsit a haját, alacsonyabb 8-10 centivel (XD), és taaalán hosszúkásabb az arca (francokat, max. jelenetfüggőXD, a hangja is csak véletlenül ugyanazXDDD), és persze Wuxian személyisége, testbeszéde nyilván kiütközik az új testén is.... XD ha így nézzük, karakterdizájnba máris beleférXDD.
Pfft. :DDD Remélem, hogy amennyiben egyszer eljutunk a Scumbag Systemben SQQ sylvari saláta verziójához, akkor ott lesz némi eltérés a két test között (a szakállat nem számítva), bár nekik meg pont, hogy kicsit hasonlítaniuk kell. :D

Elkezdtük a MDZS második évadát. Csak én képzelődök, vagy az eddiginél is több a Cornetto reklám? xD 100%-ig biztos vagyok benne, hogy LWJ felismerte WWX-t, de most végre visszatért vele Gusuba a Yiling pátriárka, szóval igyekszik a kedvére tenni, és nem ereszti el többet. :3 Jó látni, hogy ennyire harmonikusan harcolnak együtt. :)

annarancs
Sensei
Sensei
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » Tegnap, 07:42

Xie Lian tanúi update:
Említettem korábban, hogy sikeresen felkeltettem az egyik barátnőm érdeklődését a TGCF donghuával kapcsolatban, csak éppen annyi más dolgot is követ, hogy vonakodott elkezdeni. Végül csak megnéztük közösen, tegnap fejeztük be (btw yt-on korlátozták a sorozat megtekinthetőségét, már csak az első epizód érhető el azok számára, akik nem iratkoztak fel). Elmondása szerint tetszett neki a sorozat (kicsivel jobban is, mint a MDZS, amivel még mindig nem végeztünk, mert azt már tényleg nehezebb megszervezni, hogy egyszerre hárman is ráérjünk), de panaszkodott, hogy alig derült ki valami ebből az évadból (ami igaz, tényleg csak a bevezetésen estünk túl), szerencsére még a múltkor linkeltem neki a regény magyar fordítását. :3 Egyébként elvileg már ajánlotta ő is egy barátnőjének a donghuát, szóval terjed az ige. :D

Válasz küldése