Keresem!

Itt lehet kérdezni, ha nem megy, nem érted, elakadtál, vagy egyéb kérdésed van.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Keresem!

Hozzászólás Szerző: Surci »

Gyerekek, segítsetek már nekem. Egy klasszikussal élve: MEYLKI AMINÉBLŐ VNA EZ A KPÉ???!!4

http://kepfeltoltes.hu/141126/miez_www. ... es.hu_.jpg

A három legvalószínűbbet (DBZ, NATUROH, BL00CS) már kilőttem, ez valami más lesz :dirr:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Keresem!

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Surci írta:Gyerekek, segítsetek már nekem. Egy klasszikussal élve: MEYLKI AMINÉBLŐ VNA EZ A KPÉ???!!4

http://kepfeltoltes.hu/141126/miez_www. ... es.hu_.jpg

A három legvalószínűbbet (DBZ, NATUROH, BL00CS) már kilőttem, ez valami más lesz :dirr:
Hú, még a google reverse image search sem találta meg!

Szerencsére én tudom. Kore wa Zombie Desu ka vagy annak valami ova-ja második szezonja.

Tényleg, az aláírásom erősen köthető a képhez. :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Keresem!

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Keresek olyan filmeket, amelyekben akár fő- akár mellékszálként (de nem egy elhanyagolható háttérelemként) hosszabb ideje tartó párkapcsolat van megjelenítve. Fontos, hogy a kapcsolat már egy ideje tartson, tehát ne összejövős film legyen, illetve se válni ne akarjanak, se egymást megölni; ha van is konfliktusuk, azt kultúrált felnőtt ember módjára képesek legyenek kezelni/megoldani*. (Nyilván konfliktus nélkül nincs film, kivéve, ha ez az elem nem a főszál.) Ja, és ne ahhoz legyen alapfelállás a jó kapcsolat, hogy az egyik felet elrabolják / meghaljon stb.
Nem kell romantikus filmnek lennie, főleg, mivel azok gyakran elrózsaszíneznek minden ilyesmit, de ha olyat tudtok, az is jó.


*nem azt értem ez alatt, hogy a válás ne lenne megfelelő megoldás bizonyos esetekben, szóval ne értsetek félre
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Keresem!

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Igazából a legreálisabb párkapcsolat ami még nem házasság, csak később az: Így jártam anyátokkal: Marshall és Lily. Hirtelen más nem jut eszembe, pedig tudom, hogy láttam filmet is...
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Keresem!

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Wow, tényleg ilyen kevés van? :( Ez azért elég szomorú.
Avatar
Lu Siyuan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2015.07.12. 13:04
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Keresem!

Hozzászólás Szerző: Lu Siyuan »

Valamikor régen találtam az interneten egy mangát ami arról szólt, hogy egy srác elment egy iskolai koncertjére a kishúgának, ahol aztán valami fura lányok jelentek meg és egy mágikus portál segítségével elrabolták a kislányt, és a srác az utolsó pillanatban utánuk ugrott. Egy hatalmas gombákból álló erdő közepén találja magát, és elindul megkeresni a hugát. Aztán talál egy kupac hullát, csupa lány, és mind pont olyanok, mint azok akik elrabolták a srác hugát. Csak egy pár oldalt olvastam belőle, semmi mást nem tudok a mangáról. Gyanítom, hogy nem a legjobb alkotás a világon, de ki tudja? Ha valaki netán olvasta, mi a címe, és érdemes elolvasni?
1340
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017.01.27. 13:40

Ismerős ez a manga valakinek?

Hozzászólás Szerző: 1340 »

Egy lányról és egy fiúról szól az egész. A fiú viszont halálos beteg valailyen vágás van a szívén (mármint ami látszik) és bejön a képbe később egy szemüveges fonott hajú csaj, akinek ugyanaz a betegsége, mint a srácnak.
A rajzolása ehhez a mangéához hasonló:
http://www.mangahome.com/manga/kyou_koi_wo_hajimemasu
Avatar
matta
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2017.02.16. 15:20
Nem:
Tartózkodási hely: Sp-Bp-Db vonal

Re: Keresem!

Hozzászólás Szerző: matta »

Német sorozatot vagy német szinkronos animét keresek. A cél a nyelvtanulás serkentése, eddig Samurai Champloo és Kamikaze Kaitou Jeanne lett abszolválva. (A Sailor Moon-t, Yu-gi-oht, Inuyashat és One Piecet hagyjuk).

Tudnátok mondani pár címet amit esélyes lehet megtalálni ezen a nyelven?
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Keresem!

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Ha hinni lehet ennek a random oldalnak, egész sok animéhez létezik német szinkron. Azt nem tudom, hogy ezeket hogyan lehet megszerezni Németországon kívül. Esetleg Youtube-on lehet még érdemes körülnézni.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Keresem!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Ha echte német rajzfilmre vágyakozol akkor íme egy kis lista:
1, Albert sagt… Natur – aber nur! - A sorozat maga a természetvédelemre figyelmeztet a gyerekeket megcélozva, van magyar szinkronja is. Nem tudom milyen szinten vagy, de mind két irányból hasznos lehet. Mivel a célközönsége a gyerekek voltak, így a szókincse és mondat fűzése egyszerűbb. De mivel egy speciális témával foglalkozik, így ezt a témát kicsit komolyabban is meglehet ismerni.
2, Die Hydronauten - szintén gyerekeknek szóló környezetvédelmi sorozat, de itt főleg a tengeri ökoszisztémára feküdtek rá a készítők.
3, Nick Knatterton - A német mester detektívből animációs sorozat is készült. Szóval ha kedveled az inkább lassabb nyomozást akkor tehetsz egy próbát.
4, Die Schule der kleinen Vampire - tini vámpírok minden napjai - inkább a poénra épít sem mint a mély angstra.
5, WinneToons - Karl May indiános történetei animációba öntve, kis tinikre szabva.
6, Mission Odyssey - Jaja jól gondolod Ödüszeusz kalandjait meséli el, sajna megint csak a fiatalabb nézőket keresi.
7, Mummy Nanny - Igen a sorozatban egy múmia a gyerekfelügyelő.

Filmek terén ezeket ajánlom, és ezek már komolyabbak:
Felidae: Nagyon sötét történet, macskákkal, orvosi kísérletekkel meg mágiával.
Der Kleene punker: Maga a film vígjátéknak van kitalálva, de aki nem járatos a ('90-es évek elei) német popkultúrában annak nagyon nem lesz vicces.

Annarancs által belinkelt lista okés, csak a régebbi sorozatok hiányoznak róla (Maja a méhecske, Alfréd a kacsa és a többi)
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
matta
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2017.02.16. 15:20
Nem:
Tartózkodási hely: Sp-Bp-Db vonal

Re: Keresem!

Hozzászólás Szerző: matta »

Köszönöm a válaszokat!
annarancs írta: 2017.03.07. 15:16 Ha hinni lehet ennek a random oldalnak
Nem gondoltam, hogy ilyen sok német szinkronos anime van. Eredetileg arra készültem, hogy yu-gi-ohval és sailor moonnal be kell érjem, de itt több olyan cím is van, ami ANN ismertető alapján nagyon jól hangzik. Ráadásul így ütemeződik egy Madoka rewaccs (meg talán egy Kuroshitsuji).

Belevágtam a Kare Kano-ba (középiskola, szerelem) és az első két rész nagyon jó volt. Humoros, életszerű, szerethető, így kellemes időtöltés lesz.

Ezekről hallott valaki valamit?
Soul Hunter - varázslós fantasy "An evil sorceress has bewitched the emperor"
Heat Guy J - super android vs gonoszok
Rune Soldier - aranyos mágusok (a trailer nekem a Slayerst juttatta az eszembe...)
Gunslinger girl - azt mondja: psychological, science fiction, assassins, cyborg, girls with guns, terrorists

Ami a nyelvi szintet illeti, hát... jelenleg még minimális, egyrészt motiváció kell, másrészt pedig az, hogy németül "karattyoljanak" és egy kicst ráálljon a fülem. Néha felismerek egy-egy szót vagy nagyon gyakori kifejezéseket. Ez az erősen megkérdőjelezhető módszerem, hogy anime német szinkronját nézem a japán verzió angol fansubjával :drop: Végülis némi korreláció azért van a hallott szöveg és a felirat között.
iskariotes írta: 2017.03.08. 22:21 1, Albert sagt… Natur – aber nur! - A sorozat maga a természetvédelemre figyelmeztet a gyerekeket megcélozva, van magyar szinkronja is. Nem tudom milyen szinten vagy, de mind két irányból hasznos lehet. Mivel a célközönsége a gyerekek voltak, így a szókincse és mondat fűzése egyszerűbb. De mivel egy speciális témával foglalkozik, így ezt a témát kicsit komolyabban is meglehet ismerni.
Ez jól hangzik, egy próbát mindenképpen teszek vele.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Keresem!

Hozzászólás Szerző: Ayla »

egy reklámot valószínűleg 2012-ből, de lehet 2008-2013 közötti is.

Szimfonikus zene, fekete fehér filmezésben:
egy nő nagyon magas sarkúban sétál, egyik karján táska lóg, másik kezében egy kb 5 éves körüli gyereknek fogja a kezét. Ők ketten az üres fekete térben sétálnak. Vágóképeket kapunk a nő magas sarkújáról, a táskájáról és arról, hogy a kisfiú egy elég gusztusos fehér fagyit eszeget egy nagyon ízléses zakócskában.

Ahogy sétálnak, begurul a képbe, velük szemből egy nagyon csillogó fekete kocsi, elhúz mellettük. Ettől a ponttól kezdve a film belassul, egészen nagyon lassított felvételbe: a kisfiú úgy elnyalja a fagyiját, hogy a gömb rápottyan és végigcsúszik a vállán, nagyon közelről látjuk, ahogy a fagyi krém a zakón csúszik lefele és ahogy a kisfiú szája a semmibe nyal egy századmásodpercre. Ugyanebben a lassított másodpercben kiderül, hogy a két szereplő mellett egy nagy tócsa van, amit az elhúzó autó magasra spriccel.
Továbbra is lassított felvételben, végignézhetjük, kb megszámolhatjuk a többezernyi vízcseppet, amit több szögből is megnézünk, megint a nő cipőjének szögéből is, majd ahogy a zene ugrik, a lassított felvétel visszamegy normálisba, a kocsi elsuhan, a gyerek nézi a lespriccelt anyját, akinek nézzük, ahogy a hajából csorog a víz és csak hápog.

És aztán kocsiról kép, mellette a divatmárka logójával.

És nem emlékszem sem arra milyen márkájú volt az autó, sem arra, milyen divatcégnek a cipőjét, táskáját, nagyon menő gyerekzakócskáját láthattuk.

Segítség :D

u.i: ma 5 és fél órát googliztam kb...
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Keresem!

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Keresem!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Gratula hozzá! Anno én is próbáltam rákeresni de sikertelenül. Amúgy mi volt ami végül sikerre vezetett?

Amúgy meg ezt a reklámot nem adták Magyarországon, szóval ez mondjuk egy kicsit hátrányos volt.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Keresem!

Hozzászólás Szerző: Ayla »

iskariotes írta: 2020.09.28. 19:28 Gratula hozzá! Anno én is próbáltam rákeresni de sikertelenül. Amúgy mi volt ami végül sikerre vezetett?
Duplán köszi!
Az egyetemi munkáim között keresgéltem pár fotóért, amikor az egyik mappában rábukkantam az általam feldolgozott reklám egy verziójára, amit még multimédia órára készítettem.
A jegyzetekben ott volt a forrás :D

Mivel rühelltem a tanárt és a feladatait is, ezért az agyam törölte ezt az információt XD
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Válasz küldése