Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajongókat

Itt lehet kérdezni, ha nem megy, nem érted, elakadtál, vagy egyéb kérdésed van.
Avatar
fullmoon88
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2009.04.03. 18:28
Nem:
Tartózkodási hely: Szeged azon belül KKD
Kapcsolat:

Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajongókat

Hozzászólás Szerző: fullmoon88 »

Sziasztok!

A szegedi egyetemen vagyok kommunikáció és médiaszakos hallgató, és szeretnélek titeket bevonni egy kis társadalom kutatásba. Ez év végére egy tanulmányt kell készítenem szabadon választott témából, és mivel magam is animefan vagyok, gondoltam írok valamit a mi szokásainkról, kis közösségünkről. Ha lenne kedvetek és persze időtök tesztelni az általam készített online kérdőívet, nagyon megkönnyítenétek a munkámat.

Először csak egy próba verziót készítettem, hogy meglássuk a kérdésekből lejön-e az, amire kíváncsi vagyok, na meg a tanárom is XD. Ha van ötletek, véleményetek, kritikátok a kérdőívvel kapcsolatban, szívesen fogadom tanácsaitokat! A kérdőív eddig 5 nagy animés fórumon lelhető fel, és mivel a kérdések között az Aoi Anime is szerepel, mint válaszható "leggyakrabban látogatott oldal", úgy gondoltam így lenne reális, ha ti is képviselnétek véleményeteket. Jelenleg 143-an töltötték ki az online kérdőívet az elmúlt három napban, és a szükséges mennyiség 1200 fő lenne. Várhatólag április végéig lesz elérhető, addig lehet terjeszteni, ismerősöket meghívni, és így tovább. Ha az eredményre is kíváncsiak vagytok, nyilvános helyen, online változatban is elérhető lesz a honlapomon.

Kérdőív Linkje: http://spreadsheets.google.com/viewform ... hHQnc6MA..

Köszönöm ha elolvastad, és kitöltötted a kérdőívet! ^^ Minden véleményt, kritikát, visszajelzést szívesen várok! ::jsmile::

Garai Timi (Fullmoon88) ::jnotes::
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajongókat

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Szia! Kitöltöttem, de szerintem több kifejtős válasz kellene bele. Tudom persze, hogy sokan csak az x-elős kérdőíveket szeretik, de igazi kiértékelés nem alapulhat igen-nem válaszokon. Én spec. szívesen kifejtettem volna bővebben dolgokat, amiket csak bepipáltam. Jó kutatást :)
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
fullmoon88
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2009.04.03. 18:28
Nem:
Tartózkodási hely: Szeged azon belül KKD
Kapcsolat:

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajongókat

Hozzászólás Szerző: fullmoon88 »

AyaDid írta:Szia! Kitöltöttem, de szerintem több kifejtős válasz kellene bele. Tudom persze, hogy sokan csak az x-elős kérdőíveket szeretik, de igazi kiértékelés nem alapulhat igen-nem válaszokon. Én spec. szívesen kifejtettem volna bővebben dolgokat, amiket csak bepipáltam. Jó kutatást :)

Jahm, igaz, csak az a baj hogy egyedül csinálom, és 1200 különböző választ kicsit húzós lenne végig böngésznem :D, de majd a nyáron, ha sokaknak tetszik, lehet hogy lesz egy bővebb változat XD. Így is a sok otherres válasszal nehezen boldogulok, de legalább vicceseket is írtak eddig pl.: "Miben nyílvánul meg a hétköznapokban, hogy anime-mangafan vagy?" - telefirkálom a gatyámat manga figurákkal - ez volt a legjobb válasz eddig. ::hehe:: Nem tudom ki írta, de nagyon aranyos :D .

Egyébként köszönöm!
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajongókat

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Én már a con fórumon írtam, hogy ki fogom tölteni, és aznap este meg is tettem. ^^ (Én vagyok a ritka állat, aki szereti a kérdőíveket. XD)
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajongókat

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Én vagyok az a ritka állat, aki nem szereti a kérdőíveket, és mégis mindig kitölti őket :) Lehet, hogy kérdőív mazo vagyok :D
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajongókat

Hozzászólás Szerző: zebra »

Nahh, ez is megvolt! Sztem amúgy egész jó lett, tényleg. Más animés oldalakra is belinkelted?
És, ha szabad kérdezni, mi a hipotézised?

Amúgy, én annyira nem szeretem a kérdőíveket, de ebben megkérdezték a saját véleményem, szóval szó-szó. Inkább interjú-párti vagyok, holnapután is megyek interjúvolni. :) Engem a magyar oktatás változásai érdekelnek az EU csatlakozást követően.
Avatar
fullmoon88
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2009.04.03. 18:28
Nem:
Tartózkodási hely: Szeged azon belül KKD
Kapcsolat:

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajongókat

Hozzászólás Szerző: fullmoon88 »

zebra írta:Nahh, ez is megvolt! Sztem amúgy egész jó lett, tényleg. Más animés oldalakra is belinkelted?
És, ha szabad kérdezni, mi a hipotézised?

Amúgy, én annyira nem szeretem a kérdőíveket, de ebben megkérdezték a saját véleményem, szóval szó-szó. Inkább interjú-párti vagyok, holnapután is megyek interjúvolni. :) Engem a magyar oktatás változásai érdekelnek az EU csatlakozást követően.
bocsi, hogy ilyen sokára reagáltam, csak közben elfelejtettem h ide is felnézni ^^. Köszönöm h kitöltöttétek,és a visszajelzéseteket is. Alapvetően én sem szeretem a kérdőíveket :D, annak ellenére h aktívan készítem őket. Az interjú tényleg jobban feltárja a dolgokat, csak nem tudok annyi embert megkérdezni, hogy mindenki megoszthassa velem a saját nézőpontját. De persze itt Szegeden fogok interjúvolni pár emberkét, meg nem hivatalosan már faggattam őket :D.

Anime Addicts, SZMAK, Manga.hu, Sakura.con fórumokra tettem be eddig, meg iwiw-en levadásztam az összes nagyobb animés klubbot, és beléptem mindegyikbe, h körüzenetként sokan megkaphassák (gondolom örültek neki sokan ::japtoun:: )

Hipotézis? Hát egyenlőre az a feltevésem hogy annak ellenére h aktív közösségi élet zajlik az Anime Conok, klubbok kapcsán, mégis rengeteg olyan anime-manga fan van, akik nem keresik mások társaságát (mármint itt hasonló fanokra gondolok), és érdekes h a kérdőívből eddig pont az jött le, h természetesnek tarják h pedig kell. Pedig van ez a rejtett pár 100 emberke, aki csak magában otthon nézegeti a dolgokat, érdeklődik is persze iránta. És annak ellenére h nem fog egy konkrét csoporthoz tartozni, mégis ugyanazok a szokások alakulnak ki nála pl.: zenék, esetleg honlap szerkesztés, hétköznapi beszéd, stb. Talán "lappangó animefanoknak" lehetne őket nevezni :D.
Másrészt, az is érdekes hogy van ez a médium, ami képes arra hogy egy ekkora közösséget teremtsen, és erről beszélni kell, mert a mai fiatalok körében nagyon is népszerű műfaj, ha nevezhetjük így. Barátnőim közül pl.: hiába voltam x éve fan, mégis miután bekerültek az egyetemre akkor kezdtek el érdeklődni iránta.
Azért is tekintem aktuálisnak ezt a témát, mert alapvetően az internet tette lehetővé szerintem, hogy ilyen szintre fejlődjön. Ha nem lenne net, a közösségek lehet h nem alakultak volna ki ilyen nagy létszámban. Sőt, azt leszámítva hogy a tv-ben adtak egy pár animét, azok hiába csináltak kedvet a műfaj iránt, a net nélkül nem lett volna szerintem ilyen mértékű fejlődés, hogy pl.: most már újabbnál újabb mangák jelennek meg itthon szinte minden hónapban. Ezt magyarázza a mérhetetlen mennyiségű letöltés is. De persze ez mind a technikai fejlődésnek, és a gyors információ áramlásnak is köszönhető, és egyben természetes velejárója.
És még egy dolog (ígérem ez az utolsó): az is érdekes hogy hogy ismerkedik meg az illető a műfajjal, mert szerintem Mo-on három nagy hullámot lehet elkülöníteni: az 1. Akira megjelenése, 2. Dragon Ball és Sailor Moon kora, és most vagyunk a 3. nagy hullámban az Inuyasha és az Animaxnak hála a Naruto, Bleach és további sikeres anime sorozatok "gyártanak" új rajongókat.

No...az a helyzet hogy ha belemerülök a témába, akkor tudnék még róla írni, úgyhogy most be is fejezem, mielőtt kisregény lesz belőle XD.
Avatar
fullmoon88
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2009.04.03. 18:28
Nem:
Tartózkodási hely: Szeged azon belül KKD
Kapcsolat:

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajongókat

Hozzászólás Szerző: fullmoon88 »

Szép hajnalt Mindenkinek! ^^

Ma lezártam a kérdőívet. 614-en töltötték ki, az oldalamon pedig megtekinthető a Google által generált eredmény, amit ki fogok még javítani, mert néhány kérdésnél út közben változtattam, így néhány szavazatot a Google nem számolt be (de ez elenyésző). Emellett feltettem az interjú átiratomat a szegedi anime vetítések egyik szervezőjével is (engedélyezte, hogy nyilvánosan is megjelenhessen), ezt sűrű leírásban olvashatjátok (ez egy antropológiai technika, a lényege, hogy minden úgy van leírva, ahogy élő szóban elhangzott, kiegészítve a gesztusokkal és a mimikával, illetve személyes megfigyelésemmel).

(Link: http://www.fullmoon88chan.extra.hu/index.html)

A tanulmány is kész lesz pár napon belül, és felkerül az oldalra, valamint a Google-os változathoz a javítás.

Köszönöm mindenki segítségét, aki részt vett a kérdőív kitöltésében! ^^
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajongókat

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Felmerült bennem a kérdőívvel az a kérdés, hogy a 38.-nál (érdekel-e a japán kultúra) hogy jön össze az, hogy igen - 97%, nem - 5%

Egyébként érdekes volt olvasni az eredményeket :)
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajongókat

Hozzászólás Szerző: Ayla »

mitszóltok a felkutatáshoz? hm?

fogalmam sincs melyik topikba írjam, szóval

aki tud a szentesi és békéscsabai animés csoportokról valamit, elérhetőséget, kérem püzzön meg!

köszi.


-------

Edit: kapcsolat létrehozva!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ayla 2009.06.19. 23:57-kor.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajongókat

Hozzászólás Szerző: anubys »

Sajnos én csak most nézetem fel, de már nem elérhető a kérdőív, pedig érdekelt volna. :cry:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
fullmoon88
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2009.04.03. 18:28
Nem:
Tartózkodási hely: Szeged azon belül KKD
Kapcsolat:

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: fullmoon88 »

Kedves Mindenki!

Ismét kérdőívezgetnem kell, három évvel ezelőtt egy szemináriumi dolgozathoz kértem a kitöltő aktivitásotokat, most a szakdolgozatomhoz szeretném ugyanezt. :) A Szegedi Egyetem Kommunikáció- és Médiatudományi szakán végzek idén, a szakdolgozatomat pedig Anime-Manga a digitális kultúrában témában írom. A kérdőívemben internetezési szokásaitokra vagyok kíváncsi a szubkultúrával kapcsolatban, és hogy milyen internetes tevékenységet űztök még. A kitöltés teljesen anonim. Ahogy a 2009-es kutatásom során láthattátok, az eredmények ismét elérhetőek lesznek a honlapomon http://www.fullmoon88chan.extra.hu/blog/.

A kérdőív: https://spreadsheets.google.com/viewfor ... RmdEY3c6MQ

Köszönöm Mindenki segítségét, a kérdőív olyan 10-20 perc alatt kitölthető, és április közepéig lesz elérhető, utána már dolgozat leadási határidőm lesz. Minden véleményt, kritikát, visszajelzést szívesen várok! Szép estét Mindenkinek!

Üdv: Fullmoon88 / Garai Timi
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Kitöltve! For the horde! :D

Amúgy jó volt, pedig ált. a felénél megunom az ilyesmit... ^^"
Avatar
fullmoon88
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2009.04.03. 18:28
Nem:
Tartózkodási hely: Szeged azon belül KKD
Kapcsolat:

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: fullmoon88 »

Junchi írta:Kitöltve! For the horde! :D

Amúgy jó volt, pedig ált. a felénél megunom az ilyesmit... ^^"
Köszi a gyorsaságot :).
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Én is kitöltöttem, remélem nem gáz... Hajdú-Bihar megyét jelöltem.... XD
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
fullmoon88
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2009.04.03. 18:28
Nem:
Tartózkodási hely: Szeged azon belül KKD
Kapcsolat:

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: fullmoon88 »

Ayla írta:Én is kitöltöttem, remélem nem gáz... Hajdú-Bihar megyét jelöltem.... XD
Semmi gond vele, de ha nem írod le, meg se tudom hogy te voltál :D
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kitöltöttem és is. ^^
Kép
Avatar
fullmoon88
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2009.04.03. 18:28
Nem:
Tartózkodási hely: Szeged azon belül KKD
Kapcsolat:

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: fullmoon88 »

Mariko írta:Kitöltöttem és is. ^^
Köszönöm! :)
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

A legvége még egy kicsit vicces is volt, a szó felismerős kérdésnél. :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: Ayla »

fullmoon88 írta:
Ayla írta:Én is kitöltöttem, remélem nem gáz... Hajdú-Bihar megyét jelöltem.... XD
Semmi gond vele, de ha nem írod le, meg se tudom hogy te voltál :D

Az tökmindegy, szerintem sok olyan kérdés volt benne, amit szivesen megkérdeznék itt az emberektől és érdekelne kinek mi a véleménye. Különben is én minden kérdőívet felvállalok, addig amíg nem a családi helyzetről vagy az anyagi jövedelmekről szól.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Kitöltöttem, a pipálgatós dolgoknál meg kellett állapítanom, mekkora egy elvetemült otaku vagyok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cruel Angel 2011.03.09. 06:28-kor.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: scineram »

^Analízist tanulsz?
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

scineram írta:^Analízist tanulsz?
De marha jó, tegnap még nem ezek voltak ezen a két linken ._." ... és nincs is meg a két kép. Visszaszinkronizálta ez a f@s a Képernyőkép.png és Képernyőkép-1.png korábbi verziójára. Akkor törlöm is a fenti poszt, mert így felesleges. >.<
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ritkán bírom cérnával a kérdőíveket, de lásd kivel van dolgod, kitöltöttem :)
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Társadalom kutatás, avagy kutassuk az anime/manga rajong

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Hát, mást kellett volna csinálnom, de végülis ok, kitöltöttem. :)
Azért az, hogy naponta órákat netezek, az nem az animék hibája, hanem a FACEBOOK-É! XD Legalábbis jelenleg. Nem is tudtam normálisan megsaccolni amúgy, hogy egy héten hány órát töltök ilyesmivel.
Én azon lepődtem meg, hogy nem ismertem az összes kifejezést a listáról. Pl. denpa, gekiga, dojikko (jegyzetelek, hogy ha majd hazajöttem, akkor majd rákeresek) a NEET pontos jelentésében meg nem vagyok biztos.

És nem jelöltem be, hogy japánul olvasok mangát, mert a kérdés úgy szólt, hogy "leggyakrabban" és ez nálam még újkeletű. :drop: Ha jól belegondoltam volna lehet még kitaláltam volna, hogy milyen tevékenységemet is inspirálta még anime/manga, de jelen körülmények között ez most nem jött össze. :knife:
Válasz küldése