Felirat help, kodek help

Itt lehet kérdezni, ha nem megy, nem érted, elakadtál, vagy egyéb kérdésed van.
Avatar
Budzoli
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2005.02.01. 19:14
Tartózkodási hely: Cinnabar Island's run-down Pokémon Mansion
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Budzoli »

SoonDead írta:Segítsen valaki mert MPC édes meg minden, de nagyon komolytalan az Mplayerhez képest. Hogy lehet ilyen béna hotkeyket írni egy programhoz?
Erre csak azt tudom mondani, hogy lol. Talán nézz körül az opciókban...
Nem hiszem el, hogy ennyire előítéletes mindenki, és ennyire beleivódott a legtöbb emberbe, hogy "WoW MPlayer is da shit". Windowshoz MPC-nél nem találsz jobb lejátszót.
KOFFING
-------------------------------------
Kép
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Hát én az Mplayert favorizálom, mellé biztonságképpen egy vlc playert és nincs ami kifogna rajtam :)
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Budzoli: Hát most mit mondjak... Sokat segítettél :P Nézd, nem a billentyűkiosztás a baj az MPC-vel (az csak amolyan burkolt káromkodás volt a post végén mivel mikor írtam épp -bármilyen hihetetlen- az Optionsben voltam és épp a gyorsbillentyűket állítgattam már csomó ideje), hanem, hogy több ramot fogyaszt (amikor nyolc videó van egyszerre nyitva amik közül nem egy MKV akkor jelentős lassulások tapasztalhatók szerény gépemen... nem nem 8 animét szeretnék egyszerre nézni, filmet vágok és annál jól jön), nem lehet olyan gyorsan mászkálni a videofájlban előre-hátra anélkül, hogy akár egy fél másodpercet is töltene a program, és amikor új videofájlt nyitok meg néha (gyakran) elmegy a gamepadtámogatás (hosszabb a kábele és több gomb van rajta mint az egéren és elér a fotelig), de ez ugyanúgy írható a logitech remek drivereinek a számlájára.
De tényleg túl van dramatizálva a dolog, egyáltalán nem olyan vészes. Nem fagy szét és nagyjából mindent kezel.

Bármilyen fétisizmus vagy perverzió is ez (I like MPlayer and cutting myself) én mégis szeretnék MPlayert használni (a hangok tanácsolták). De legalábbis érdekel, hogy mi is okozza a teljesképernyős lejátszás rossz minőségét márcsak elméleti szinten is.
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Hááát öö izé, szal az MPlayert nem is ismerem szinte, de van ha szabad 1-2 tanácsot adni, akkor próbálj ki egy régebbi, és egy újabb verziót, mert a codec támogatással lehet a baj.... v nem? Mindenféle kiterjesztésnél "rossz" a teljesképernyős kép? (mi az a rossz?)

Ok! Eszembe jutott, h vissza is olvashatok... :-P milyen video kártya van a 2 gépen? Nézd meg a driverek verzióját is... (még mindig ajánlom esetleg egy régebbi Mpayer verzió kipróbálását) Telepítős v. kicsomagolós verziót használsz és más lejátszóval megy minden rendesen?
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Van benne egy 7900gt és legújabb driverekkel, de felrakhatnék valami régebbit is hátha... Erre még spec nem gondoltam.
Próbáltam a CCCP-s buildet, a mplayerhq-n a legújabb snapshotot, az MPF-hez adott buildet illetve egy kicsit régebbi (kb tavasszal jött ki) verziót ami a másik gépen tökéletesen megy.
Más lejátszóval minden teljesen ok.

Mivel bármennyit szenvedtem a kodekekkel nem lett jobb úgyhogy hagytam az egészet a fenébe.

Ja és rossz minőség alatt azt értem, hogy - szaknyelven - röcögnek a ferde vonalak és a pixelek túl nagyok. És nem csak a videó képével van így, hanem az OSD feliratok is olyanok mintha az óvodában rakta volna össze öket Ferike nagy fehér kivágott papírnégyzetekből.
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Még 1, ha esetleg nem sikerülne megoldani a problémát ez hátha segít. (Én nem vágom miről beszélnek benne :D) Itt az egész fórum! :D
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Nagy felbontású (~1280 széles, mivel monitorom szinte teljesen befedi széltében) H.264-be kódolt videóknál néhol szaggat nálam a kép, és elcsúszik a hanghoz képest. Nem lehet valahol beállítani, azt, hogy mittudomén jobban cacheljen előre, vagy frameskippeljen, vagy valmi, hogy a szakadaozás megszűnjön? K-Lite Mega csomagja van fent nálam, és amúgy semmi probléma máskor nem jelentkezik. FFDShow beállításait nézegettem, de nem jöttem rá túl sok mindenre.

Vagy ilyen hardverrel a dolog már esélytelen?
512 MB RAM
2 GHz Pentium 4
GeForce 3 Ti 200
(Mint látható nem state of the art erőművem van.)

(Kiváncsiságból közben feladatkezőben néztem a CPU használatot, a szakadásoknál szemlátomást óriásit esik egy-egy pillanatra a CPU használat (kb. 90%-ról vissza 10-15%-ra)... Míg a memória használat állandó, ám összességében még messze nem éri el, az amúgy persze nem olyan sok Ramom maximumát.)
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

HDNGN nevű playert próbáld. Az talán...
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
neroli
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2007.07.01. 18:50

Hozzászólás Szerző: neroli »

a Haibane Renmei-hez van magyar felirat. Ha van, akkor hol tudom letölteni?
Nakimo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2007.07.11. 17:21

Hozzászólás Szerző: Nakimo »

Sziasztok!
Nem tudjátok, honnan lehetne a Otome wa Boku ni Koishiteru nevű animehez magyar feliratot letölteni?
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Nakimo írta:Sziasztok!
Nem tudjátok, honnan lehetne a Otome wa Boku ni Koishiteru nevű animehez magyar feliratot letölteni?
mivel animeaddictson nincs... ezért gyaníthatólag sehonnét. nézd angol felirattal
Kép
symor
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2008.05.18. 04:35

Hozzászólás Szerző: symor »

Sziasztok!

A Robotech Macross Saga-hoz keresek magyar feliratot, eddig csak az első három epizódjához találtam. Remélem valaki tud segíteni megtalálnom ennek az alapműnek a további fordításait, ha léteznek.
Avatar
wolf'srainfan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2008.05.30. 13:24
Tartózkodási hely: álmok földje...

Hozzászólás Szerző: wolf'srainfan »

tudja valaki, h honnan tudom letölteni a wolf's rain feliratát avi fájl-hoz? az első 10 már megvan. köszi
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

wolf'srainfan írta:tudja valaki, h honnan tudom letölteni a wolf's rain feliratát avi fájl-hoz? az első 10 már megvan. köszi
Animeaddictson van magyar felirat mind a 30 részhez.
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Általánosan, tud valaki olyan oldalt az Animeaddictson kívül, ahonnan angol/magyar subokat lehet letölteni? Mert az a tapasztalatom, hogy a sub goup-ok 90%-a csak hardsubot csinál, olyan meg nincs is aki kifejezetten softsubra specializálódik (érdekes ez a gyakorlat, ellentétben pl az amerikai sorozatokkal, ahol a hardsub intézménye szinte nem is létezik)
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
wolf'srainfan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2008.05.30. 13:24
Tartózkodási hely: álmok földje...

Hozzászólás Szerző: wolf'srainfan »

köszi ::jsmile::
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re:

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

Sephiroth írta:Általánosan, tud valaki olyan oldalt az Animeaddictson kívül, ahonnan angol/magyar subokat lehet letölteni? Mert az a tapasztalatom, hogy a sub goup-ok 90%-a csak hardsubot csinál, olyan meg nincs is aki kifejezetten softsubra specializálódik (érdekes ez a gyakorlat, ellentétben pl az amerikai sorozatokkal, ahol a hardsub intézménye szinte nem is létezik)
http://www.nyaa.eu/
Válasz küldése