Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Itt lehet kérdezni, ha nem megy, nem érted, elakadtál, vagy egyéb kérdésed van.

Szeretsz hülye kérdéseket feltenni?

Igen
67
41%
Nem
18
11%
Nemigen
22
14%
Hülye kérdés...
55
34%
 
Szavazatok száma: 162

Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

wordpress-használók!
az "admin-felület"-vagy-mi mindenhol félig angol-félig magyar, vagy csak én vagyok béna? :roll:
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Mindenhol kevert nyelvű, elkezdték fordítani de látszólag csak eddig jutottak :P Finoman szólva is gáz, de meg lehet szokni.
Kép
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

ez csak azért nagyon gáz egy kicsit, mert a "hivatalos" magyar oldalon van egy install, ami, ha jól sejtem magyar, valamint a cmsaward.hu-n lévő verzió is teljesen le van fordítva (valszeg ugyanaz, mint a word-press.hu-s)...>_>
megfordult a fejemben, h az acc-al jár egy ftp is a saját oldalhoz (bár nem láttam írásos nyomát sehol), és akkor kicsierélem az egészet, vagy legalábbis a nyelvi fájlokat, de nem :(
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Erre nem igazán tudok mit mondani, a wordpress.com külföldi blogszolgáltató, ftp meg hasonlók nem járnak hozzá (az 50mega hely is csak képek számára használható és csak a webes adminfelületről igazgatható).
A magyar word-press.hu-n meg a wordpress-motor magyar fordítása van, amit mindenki a saját tárhelyére pakolhat. Ha nem tetszik, hogy a másik félmagyar, akkor regelj egy ingyen tárhelyre és tedd fel oda a magyar változatot.

ha szeretnél beszállni a fordításba esetleg nézd meg ezt: http://translate.wordpress.com
Kép
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

csak gondoltam, h ha már egyszer lefordították, akkor azt eljutatták a .com-ra is :?
mindegy, mostmár maradok a .com-on, egy idő után tényleg hozzá lehet szokni :)
Kép
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Az volna a problámám, hogy mkv kiterjesztésű dolgoknál darabos a kép és lemarad a hanghoz képest. Mplayert használok.
Avatar
sergyu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2007.09.14. 18:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sergyu »

mkv-ra szinte minden lejátszó alkalmas. BSplayer például vagy Mplayer classic. Ha azokkal sem megy, akkor a file hibás valószínűleg.
Animekritikák, cikkek, minden héten sok friss olvasnivaló:
http://animecomment.blog.hu

AnimeComment - Animékről kritikus szemmel
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Ez így ebben a formában nem igaz. Az Mplayer beéípített codec segítségével alapból lejátsza, a BS és az MPC, meg kűlső codecek segítségével tudja lejátszani. A darabos, szaggató, időnként beálló kép viszont valóban sérült fájlra utal, a hangcsúszás is lehet ennek a következménye, ezért érdemes lehet újra leszedni. Simán hangcsúszás akkor is előfordulhat, ha vmilyen okból baromira le van terhelve a géped/HD minőségű a video és gyenge hozzá a gép, vagy volt már olyanhoz is szerencsém, h vmi ősrégi codecel volt tömörítve és egyszerűen nem volt hajlandó rendessen menni a frissel, de azt viszont rendesen lejátszotta az Mplayer. Ezenkívül biztos lehet még ezer ok, én ezekkel találkoztam eddig...
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Szerintem a fájlok nem hibásak, vagy pedig annyira szerencsétlen vagyok, hogy teljes sorozatokat töltök le úgy hogy minden egyes fájl rossz :D
ak írta:vmilyen okból baromira le van terhelve a géped/HD minőségű a video és gyenge hozzá a gép
Ezeket el is tudom képzelni :D

A nagyon leterhelve alatt mire gondoljak? Mert szerintem nincs, de lehet csak én nem tudok róla, nagyon hozzáértő vagyok ám ilyen dolgokban...

Na és a gyenge gép mit jelent ilyen esetben?
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Nyomj egy ctrl+alt+del-t és lent nézd meg a cpu használatot, h alapjáraton és film nézés közben mennyi. Nem kéne, h magas értékeket elérjen, de persze ez abszolúte gép függő. A régi gépem P4@3.1 1gb ram 6600gt volt, ezzel nem tudtam normálisan HD (sem 720p, sem 1080p) filmet/animet nézni. Máskor meg a háttérben futó antivírus ölte meg az egészet annyira, h még a winap is behalt, ha megnyitottam egy oldalt. De ezeken felül még mindig lehet codec.. Milyen géped van és mit akarsz nézni (szerepel e címében 720p 1080p vagy h264)?
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

A CPU használatom alapban 20-30% film közben 50-80%

Na aszondja ilyeneket tudtam kihámozni hatalmas hozzáértésemmel:

Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2,66 GHz
NVIDIA GeForce FX 5200
És OMG, most látom hogy nekem csak 512 memóriám van????
Sürgősen beszerzésre kell sarkallni apát :D

Akkor ezek mellett ne álmodjak a csodálatos képű mkv-k normális lejátszásáról?

Köztes megoldásként letöltöm avisban :D Csak annak nem olyan szép a képe :D
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

ember.. nem véletlenül k*rva nagy HD felbontású MKVkkal volt bajod? (1280×7valamennyi) ... azokhoz még ramra és új procira lesz szükséged, különben esélytelen, mint nálam
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Ne, annyira ne álmodozz róla.. :D Nem kizárt, h tényleg a gép gyenge, minden esetre az már alapjába véve nem túl jó, ha alapjáraton 20-30% ugyanis max 4-5% lehetne... A plusz 512 ramot valószínüleg meg fogod érezni a win és 1-2 játék alatt, de a nagyfelbontású videók lejátszásában nem hiszem. És bár az sem segítene ez esetben, de ettől függetlenül javalott a format/reinstall...

ha mégis ilyeneket szeretnél nézni cpu/vga csere. (újabb vgak már hardveresen tudnak gyorsítani a lejátszásban ezzel csökkentve a cpu terhelést)
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Igazából fogalmam sincs, azt töltöttem le, amit először találtam :D
Szép volt a képe :D De szerintem nem volt HD-s, de akkor ezekután ha véletlen olyat találnék, el se kezdem tölteni :D

És milyen minimális követelményekre kéne számítanom? (hátha az otthoni gép olyan, és apa meglepheti magát egy újjal, én meg elnyúlhatom azt, mert nekem újat sose vesz... irigy apa... az ösztöndíj meg nem valami sok...)
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Ha nem HD-s, akkor próbáld ki vmi codec packal (pl k-lite mega :D ), ajánlott konfig? Hmm, milyen lenne a másik gép?
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Hmm, asszem inkább nem hajszolom most a családot kompúteri befektetésekbe, elég ha az esküvőt kifizetik... :D

Köszönöm a sokféle segítséget, a codec dolgot még kipróbálom, aztán meg még maradhatok az eddig is megvoltam szuperfelbontás nélkül dolognál :D
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Ami a Nimo meg K-Lite meg egyéb önmagával összeakadó, 100 MB codec packeket illeti, nincs még itt elég CCCP banneres aláírásos arc?
Kép
niff
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008.01.10. 21:37

Hozzászólás Szerző: niff »

van egy kérdésem.
szeretném megtudni h miből van ez a kép.
Kép
előre is köszönöm
niff
(remélem jól tettem be a képet)
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Következő problémám akadt: el kezdtem ismerkedni a media player classickal, egy gondom akadt, nem tudom sehogy se elővarázsolni a feliratot. A subtitles ki van szürkülve...
mkvs, és van felirat benne, mert mplayerben sikerült előidézni :D
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Megyintod a videot és a billen, lenyomod az 's' betűt a subtitleért, az 'a'-t az audiosáv váltásért. egyébként ott a trayben (az óra mellett), asszem kéne, h legyen vmi olyasmi, h haali media splitter (fehér ikon), ja arra jobb klikket nyomsz akkor ott is lehet váltogatni.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

haali media spliter (vagy VobSub, izlés szerint) csak akkor van ha feltelepítetted ... ha CCCP vagy K-Lite Mega kodek csomagot használsz, akkor feltelepülnek mindezek, önmagában Media Player Classic nem tartalmazza, ő csak egyszerűen meghívja a DirectShow videó kodekeket
Kép
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Alul ilyen ffdshow video decoder van, meg direct vob sub, és mindkettőben be van pipálva a subtitles, de mégse jön be.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

K-Lite MEGA codec van fent? A gombokat nyomogattad? ha nem a mega van akkor, nem lesz haali media splitter ahogy Cruel Angel is írta. Kliteból érdemes a mega-t feltenni. playback only beállítással. (a setupnál egy legördülő menüből lehet választani). A sima verziót meg uninstall.
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Működik, köszönöm a segítséget :D
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

IE-hez keresek működő Greasemonkey addont, ha valaki találkozott már egyel, árulja el a nevét pls!
-----

Tasukete!
Szeretnék pár frames gifet csinálni avának (animéből természetesen mkv,ogm,avi), de kéne vmi faq hozzá és vmi kitapasztalt tuti működő progi. Van valakinek ilyesmilye vagy ezzel kapcsolatos tapasztalata? English linket is megköszönök, ha van vmi leírás. :)

Duplapostos ötletem egy kis fejtágítás után ejtve!^^
Válasz küldése