Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Itt lehet kérdezni, ha nem megy, nem érted, elakadtál, vagy egyéb kérdésed van.

Szeretsz hülye kérdéseket feltenni?

Igen
67
41%
Nem
18
11%
Nemigen
22
14%
Hülye kérdés...
55
34%
 
Szavazatok száma: 162

Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: alvaro »

A jelen helyzetben én se tudok jobbat, mentés, új rendszer, visszapakolás. De ezt meg lehetne kicsit variálni, hogy a jövőben ne legyen ekkora PITA a hasonló rendszerprobléma: osszad ketté a vinyót, a rendszernek elég egy kis, mondjuk 30 gugás darab is, és oda semmit ne pakolj eztán, amiért kár. Az eredmény: ilyen jellegű probléma esetén viszonylag fájdalommentesen lehet csak azt az egy partíciót legyalulni-újratelepíteni, a cuccaid pedig zavartalanul megmaradnak, föl se merül a kérdés, hogy hova ments addig 500 gugát :!:
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Töredezettségmentesítés? Scandisc? Azért hosszú bootnál én nem esnék helyből az oprendszer torkának, baromi sok minden más okozhatja.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Tulajdonképpen - igen :vigyor:

El is felejtettem, hogy létezik olyan, hogy töredezettségmentesítés :lol: Már az előző előtti vinyóm se látott sose olyat :lol:
Most meg már szinte csak adattárnak használok vinyót, így asszem nem is töredezik annyira, mintha programok, temp, letöltés, ilyesmi lennének rajta :drop:

Viszont csatlakozom, a scandisk ráakadhat hibákra a lemezen.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Hát.. megjegyzem, hogy a C particíóm 80GB, hogy elférjen a sok adobe scratch-cucc és a vinyóz se kiabáljon. És a format C nem mindig megoldás.

Töredezettségementesítve meg amikor azt a bejegyzést írtam 2x is volt, két programmal. XD

Végül... öcsém pakolt rá valami olyat, hogy Advanced System Care. Kb. mindennap használtam egy héten keresztül ill. letöltöttem és felinstalláltam egy Soluto nevű progit ami kifejezetten a bootolással is foglalkozik :)
Az eredmény: WIN.

Azóta semmi baj és winyózt sem kellett újrarakjak.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Bírom ezeket a progikat, igazából mindig olyasmit szednek elő, ami Winben alapból benne van. Töredezettségmentesítés, Scandisc, automatikus indítás, teljesítmény kezelés, szolgáltatások, ilyesmi. Van benne valami, mert ha mondanám valakinek Winben, hogy na akkor futtatás, services.msc, és feljönne a Szolgáltatások ablak, a felhasználók fele kidőlne, hogy úristen miez, ne nyúljunk bele.
Persze volt úgy, hogy megszívtam egy körben vele, amikor letiltottam a terminált, és csak néztem, miért nem fut az általam írt program... :P
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
richn
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.01.28. 08:14

nekos filmek

Hozzászólás Szerző: richn »

Milyen filmek vannak amiben Neko lányok vannak? ::hehe::
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: nekos filmek

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Acchi Kocchi
Asobi ni Iku yo!
D.C.: Da Capo
Dog Days
Elfen Lied
K-On!
Macademi Wasshoi!
Magical Nyan Nyan Taruto
Mayo Chiki!
Nyan Koi!
Omamori Himari
Penguin Musume
Shining Hearts
Strike Witches
Tsukuyomi: Moon Phase
UFO Princess Valkyrie
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Nos, ma be akartam jelentkezni animeaddictson, de asszem még nem regisztráltam ott vagy nem is tudom....

gondoltam az a biztos, ha regisztrálok... csakhogy az Ayla név foglalt volt. Nahát akkor már regisztrálhattam, gondolom én... kérem a jelszóemlékeztetőt az egyik mail címre, a másikra... a harmadikra... hopp egyik mailem sem jó.

Mondja már meg itt nekem valaki, van még egy Ayla valahol a magyar animés közösségben, vagy a hotmailemre regisztrálhattam amit azóta kinyírt a hotmail (máskül azt a mailcímet sem fogadja el) és most nemtudom mi van. Segítséget kérni ottani emberektől azt sem tudtam kihez forduljak, és a bagázs nagy része úgy is itt is van, légyszi segítsetek már.

Az az Ayla én vagyok vagy valaki más? XD És ha más akkor szívesen megismerném :D Ha meg én vagyok (valószínű, hogy soha nem posztoltam vagy csak 1x...) akkor beszélnem kell valami adminnal....
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Biztos, hogy nem te vagy az a bizonyos ayla, mert csak idén áprilisban regisztrált, és volt is ma fent az oldalon. A régi accodat meg ha volt is valószínűleg mára törölték, mert az egy évnél régebbi inaktív fiókokat automatikusan törli az oldal. Sajna kénytelen leszel másik nevet választani, ha reggelni akarsz. :(
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Ayla »

no way............. .. azért köszi az infót.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ha valaki ismeretes mindkettőben, megsúgja nekem, hogy melyiket érdemes inkább fogyasztani?
Magi manga, vagy anime?
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

A mordályos nyul írta:Ha valaki ismeretes mindkettőben, megsúgja nekem, hogy melyiket érdemes inkább fogyasztani?
Magi manga, vagy anime?
Itt én is kiváncsi vagyok a válaszra, mert több helyről jövő ajánlásra belekezdtem az animébe, de kettő részig jutottam. A szereplők ellenszenvesek voltak ^^'
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Azt nem mondanám, hogy túl járatos vagyok mindkettőben, mivel a mangának még csak 3 kötetét olvastam, azóta pedig sok minden történhetett.
Amit eddig hallottam és olvastam, az alapján az anime elég sok mindent kihagyott (konkrétan az első fejezetet úgy kapásból), valamint az anime első évadának vége felé teljesen más irányt vett a történet, ott a rendező rondított bele a cselekménybe. Azért nem annyira, mint egyes esetekben, mert utána a második évad szépen fel tudta venni a fonalat. Abban, ha jól tudom már nem voltak anime original jelenetek. Ezek alapján azt mondanám, hogy a mangát érdemesebb elolvasni. Utána viszont nem kéne piszkálni az animét, mert a változtatások elég sok rajongót felhúztak és akkor még finoman fejeztem ki magam. ^^" Nekem szerencsém volt, előbb találkoztam mozgóképen a Magival, utána vágtam csak bele a mangába.
Ami a történetet illeti, az elején még nekem se feküdt teljesen, de amikor áttértek a Balbadd arc-ra, onnantól kezdett izgalmassá és érdekessé válni a történet. Illetve elég sok minden megtetszett a filozófiájából, amit közvetített. Az eleje még csak felvezető, ami érthető is, hiszen valószínűleg jó hosszúra tervezik ezt a mangát is, lévén shounenről van szó.

Remélem tudtam segíteni. :)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Igen, nagyon szépen köszönöm! :)
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Valaki nem tudja esetleg, hogy ez a gif melyik animéből van? Mert legalább akkora agykárosodást okozott, mint az a bizonyos HotD jelenet. :dirr:
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Jaja, a Greanaider lesz az. :) Amúgy anno megnéztem az első részét, közepes cucc, de igazából nem a fanservice miatt gáz (az messze nem éri el a HOTD-féle csöcsfesztivál szintet), hanem sokkal inkább azért, mert a főszereplő csaj akkora egy Vash-ripoff, hogy csodálom, hogy Nighthow nem perelt. :dirr: Az OP/ED párost viszont tudom ajánlani hallgatásra. :)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Random kérdés: Nem akar valaki innét D&D-t mesélni? XD Néhány ismerős kitalálta, hogy Dungeons and Dragonsozni szeretne, viszont kb. ott tartunk, hogy "A" ember nem jó mesélő,"B" ember egész életében mesélt ezért most szeretne már játszani, "C" ember már egy másik társoságnak kb. heti rendszerességgel mesél ezért nincs kedve hozzá, "D" ember pedig még sosem mesélt, viszont közeljövőben nem is ér rá "felkészülni".
A terv az az, hogy a meséléseket skypeon bonyolítanánk a karakterlapok and stuff pedig szintén online Roll20.net-en keresztül bonyolódna.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Péter »

Rui-chan írta:Mert legalább akkora agykárosodást okozott, mint az a bizonyos HotD jelenet. :dirr:
Akkor mit szólsz ehhez? :vigyor:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Péter írta:Akkor mit szólsz ehhez? :vigyor:
Mondanom se kell, egy rész után dobtam. Too much Shaft! Nem tudtam semmit az animéről, csak azt, hogy művészkedős barátaink keze alól került ki, de ez lesokkolt. Pedig állítólag az igazán elborult dolgok csak ezután kezdődtek.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Péter írta:
Rui-chan írta:Mert legalább akkora agykárosodást okozott, mint az a bizonyos HotD jelenet. :dirr:
Akkor mit szólsz ehhez? :vigyor:
Mit akartok a HOTD egy kis konszolidált a sorozatvolt a csacskaságaival. :D

http://www.japanator.com/elephant//ul/1 ... 7-620x.jpg

http://static.fjcdn.com/gifs/Firing+ma+ ... 648953.gif
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

ViharTáncos írta:Mit akartok a HOTD egy kis konszolidált a sorozatvolt a csacskaságaival. :D

http://www.japanator.com/elephant//ul/1 ... 7-620x.jpg

http://static.fjcdn.com/gifs/Firing+ma+ ... 648953.gif
Jól van, értem én, hogy vezekelnem kell a Shingekis poénomért, de azért csak mértékkel az ilyet, ha kérhetem. :dirr: Még mielőtt nagyon komolyan vennéd, jelzem, hogy szakdolgozat írási trauma kellős közepén vagyok. (Tegnap még félálomban összehoztam 2 oldalt, na azt most egy lendülettel töröltem, mert reggel átolvasva nagyon gáz volt! ^^")

Mielőtt széjjel offolom a topicot, felteszek egy költői kérdést, amire értelem szerűen nem muszáj válaszolni. Akik az animés BD ripeket készítik miért érzik égető szükségét annak, hogy kizárólag 1080p-ben és FLAC hanggal tegyenek fel bármit is letöltésre? :weh: Nekem tökéletesen megfelel a 720p és AAC hang kombó, direkt leteszteltem a tv-n alig érezhető a különbség a kettő között.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Rui-chan írta:
Jól van, értem én, hogy vezekelnem kell a Shingekis poénomért, de azért csak mértékkel az ilyet, ha kérhetem. :dirr: Még mielőtt nagyon komolyan vennéd, jelzem, hogy szakdolgozat írási trauma kellős közepén vagyok. (Tegnap még félálomban összehoztam 2 oldalt, na azt most egy lendülettel töröltem, mert reggel átolvasva nagyon gáz volt! ^^")
Feloldozlak bűneid alól ,menj békével. :D
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Tudom, hogy innen páran járatosak bookdepository-ról való rendelésben, tőlük szeretnék most segítséget kérni. Rendeltem egy könyvet, amit nov. 20-án fel is adtak, e-mailt kaptam róla és az oldalukon szintén ezt írják, ha rákeresek a rendelésszámra. Szállítási időnek 4-8 nap van írva és már egy hét letelt. Ez normális, hogy ennyire kicentizik, vagy inkább írjak nekik, hogy mégis mi a helyzet? Esetleg a szállítási időt értsem 4-8 munkanapnak? Csak mert akkor még várok a pánikolással. :) Nem volt egy olcsó regény (de kizárt, hogy itthon valaha is kiadják a fordítását), majdnem besz*rtam, amikor kifizettem és nem szeretném, ha elveszne jó pár ezer forintom.
Kép
Avatar
Keelia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.09.23. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: leginkább a gép előtt

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Keelia »

Ne aggódj, meg fog az érkezni :D Én speciel nem, de Shirosaki már többször is vett nekem onnan mangát ajándékba, és mindegyik itt csücsül a polcomon :vigyor:
Válasz küldése