Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Itt lehet kérdezni, ha nem megy, nem érted, elakadtál, vagy egyéb kérdésed van.

Szeretsz hülye kérdéseket feltenni?

Igen
67
41%
Nem
18
11%
Nemigen
22
14%
Hülye kérdés...
55
34%
 
Szavazatok száma: 162

Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

yetithebeast írta:Nem tudja valaki, hogy mikor lesz újra az animevilag?
Én tudom, de szerintem te is sejted: soha. ;]
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

madfist írta:Hmm köfi, akkor várok még. Közben eszembe jutott még 2(vagyis 3) (de talán most már ismertetőt is írok majd...)
1: ha már van fennt ismertető valamiről, de mondjuk túl rövid, vagy nemistudom, akkor írhatok rá másikat, vagy felesleges?
Ez a kérdés bennem is megfogalmazódott. Sok helyen vagyok elégedetlen az ismertetőkkel. Sokszor van, hogy OK leírta az alapszitut úgy ahogy és elmondja, hogy azért a hangok elég jók, de nagyon sok mindenbe bele lehetne még menni (és érdemes is lenne) ezeken kívül.
Ja és van hogy olvasom és közben azt gondolom, hogy "Nem! Ez egyszerűen nem így van!".
Most direkt nem írok konkrét példákat, mert nem szeretném senkinek a művét kritizálni.
Csak az érdekel, hogy elméletileg van-e rá lehetőség, hogy egy fönt lévő ismertetőt Hikaru egy újra cserél (akármilyen okból). Vagy esetleg párhuzamosan megtekinthetővé teszi mindkettőt.

Mert ugye új anime mindig kevés van, és még kevesebb ami tetszik is, és ráadásul mire eljutok addig, hogy írjak róla értékelőt nyilván már más is megtette és ezzel is elkéstem. :P
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Help,plíz :-)
Szóval nem műxik itt a dc-m...eddig sem én csináltam rajta a dolgokat ezért nem tudom megszerelni....

A problémám: Bármit írok a keresőbe,nem jön be semmi találat,pedig a hubokba beengednek... szerintem a külső ip címet (vagy mit..) át kéne állítanom,csak nem tudom azt honnan tudnám elővarázsolni....valaki tudja?
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Misu írta:Help,plíz :-)
A problémám: Bármit írok a keresőbe,nem jön be semmi találat,pedig a hubokba beengednek... szerintem a külső ip címet (vagy mit..) át kéne állítanom,csak nem tudom azt honnan tudnám elővarázsolni....valaki tudja?
Két féle dolgot csinálhatsz!
1: Valamelyik hub chatjébe beírod hogy /myip vagy +myip (Nem tudom pontosan,ha fellépsz egy hubra kiszokták írni) Ha megtaláltad, Ctrl+c,Beállítások. Ha aktív user vagy, be kell másolni két rublikába is (rögtön ez jön elő,ha a beállításokra kattintasz,nem nehéz megtalálni) Ok,és megy a keresés.

Ha így még mindig nem megy:

2: Akkor Start menü,katt a Futtatásra. Ott írd be hogy "cmd" enter. Be kell írni,hogy ipconfig,enter. Nézd meg az ip címedet,ha van routered,nézd meg,hogy egyezik e a IP cím. Nekem általában a vége változik 2-3 között (Bár értelmét nem látom xD) Szóval a routered beállításaihoz beírod ezt az IP címet,és elvileg mennie kell!

Gommen,ha nem voltam érthető. ^^"
Avatar
lambda00
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2006.04.14. 18:46
Tartózkodási hely: a bonta-kun-ban

Hozzászólás Szerző: lambda00 »

a nevek végén a san,kun,chan,sama és egyéb végződések mit jelentenek? :neutral:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

lambda00 írta:a nevek végén a san,kun,chan,sama és egyéb végződések mit jelentenek? :neutral:
A san urat jelent ( ez így teljesen nem igaz, mert nőkre ugyanúgy használják, de nálunk ez hasonlít hozzá a leginkább )

A chan olyasmi, mint nálunk a nevek utáni -ka -ke kicsinyítőképző.
A többiről nem tudok...


Viszont nekem is lenne egy kérdésem.
miért van az, hogy az animesorozatok jelentős hányada 13 vagy 26 részes? :weh:
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Egy év 52 hét. Ha csak hetente vetítik akkor a 26 rész fél évig, a 13 rész negyed évig tart. (szerintem) De aztán 6, 12, 24, 25, 51 meg hasonló etapokhoz már nem tudnék mit hozzáfűzni.
Kép
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

ha az Offtopic-ban olyanról beszélek, aminek van külön topkija... izé... topikja, az offolásnak számít? ::reliev:: :osmad2:
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Kinél kell Emotikonokat ajálni? Ien oldalt mirn progical lehet csinálni :?: :?: :?:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Logikusnak tűnik, hogy Hirakinál, vagy Ragenél. Próbálkozz náluk privátban.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

outsyder írta:ha az Offtopic-ban olyanról beszélek, aminek van külön topkija... izé... topikja, az offolásnak számít? ::reliev:: :osmad2:
Természetesen nem (az Offtopicban nyilvánvalóan nincs olyan téma, ami off lenne).
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

anubys írta:miért van az, hogy az animesorozatok jelentős hányada 13 vagy 26 részes? :weh:
Két oka van. Financiális és műsorrendi.

Az animék nem teremnek csak úgy az égből. Egy anime epizód legyártása iparági adatok szerint átlagosan 30.000.000 jenbe kerül, ami azért nem kevés pénz. Ahhoz, hogy a gyártónak gazdaságos legyen legalább ennyit vissza is kell hoznia az animének részenként.

Ezt a pénzt elsősorban két dolog hozza (persze van még sok egyéb ami pénzt hoz, de ez a két fő dolog): 1. TV-s hirdetések 2. DVD+CD+merchandise eladás

Lássuk az első verziót: a gazdag hirdetőket csak egy dolog érdekli az pedig a nézettség. Nagyon kevés olyan anime van ami tud akkora nézettséget hozni, hogy megérje hétről hétre gyártani, mert csak a hirdetésből megvan a szükséges bevétel. Ezek azok a sorozatok amelyek nagyon hosszúra is elnyúlnak. Jellemzően akkor lesz végük amikor a nézőknek elege lesz belőle és leesik a nézettség.

Amikor egy anime DVD/merchandise eladásból finanszírozódik olyankor a stúdiónak előre el kell költeni a részenkénti 30 millát és csak reménykedhet, hogy majd megveszik a cuccokat azok akik látták a TV-ben és tetszett nekik. A japán TV-kben negyedévente van műsorstruktúra váltás, ezért az ilyen sorozatokat 12-13 vagy 24-26 részesre tervezik (hogy ne kelljen túl sok pénzt belefektetni előre) még akkor is, ha az eredeti történet elvileg sokkal hosszabb. Aztán ha bejön a bevétel a DVD-kből akkor majd csinálnak második/harmadik stb. szezont (ld. például: FMP, Ah! My Goddess, Rozen Maiden). Olyan is van amikor nem jön be a számítás, ilyen például a Candidate for Goddess amiről ordít, hogy befejezetlen.
Kép
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

képet hogy vesztek ki animéből? (képlopó v simán PrntScrn)
és ebből (vagy bármilyen más nagyobb méretű képből) hogy csináltok avatart? (van a neten ilyen making-of-avatar tutorial (magyarul)? ) vagy nem akarna vki összedobni 1 rövidet?)
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

outsyder írta:képet hogy vesztek ki animéből?
Én a BsPlayer-ből szoktam,ha lenyomod a p-t,lementi az aktuális képkockát. Biztos van még valami,de szerintem ez is elég.
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Ha egy témát kiakarok emelni mit tegyek :?: :?:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Felkeltette az érdeklődésem a The Melancholy of Haruhi Suzumiya értékelése. Nálunk ekég alacsonyan áll jelenleg, de utánéztem azért más portálokon is és meglepődve tapasztaltam, hogy általában több osztályzattal magasabbat értékelést kapott; AniDB-n pl benne van a legjobb 10 között...
Az érdekelne konkrétan, hogy a szavazóknak a hány százaléka nézi meg egyáltalán az animét. :roll:
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Urzu7 írta:Ha egy témát kiakarok emelni mit tegyek :?: :?:
Azt csak egy admin, vagy egy moderátor teheti meg. Érdeklődj náluk. :roll:
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

mi az a rettenet japán szöveg, ami egy-két sorozatban a opening után látható (általában a tv-s rippeken, pl. naturo, he is my master stb) :?:
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Csak egy tippem van, hogy erre gondolsz: 「この番組はごらんのスポンサーの提供で送りします。」, vagyis kb. "ez a műsor az alábbi szponzorok segítségével jött létre".
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Olyan is szokott lenni, hogy ne ülj túl közel a tévéhez, vagy valami ilyesmi, nem? XD Bár az akkor van, amikor elkezdődik egy epizód^^ (tehát az is az opening után van) XD
De ha közvetlenül az opening után, akkor nem szóltam.^^"
Avatar
csemi andi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2006.08.22. 06:14
Tartózkodási hely: A középkor :-)

Hozzászólás Szerző: csemi andi »

Lehet, hogy ez a leghülyébb kérdés, de nem tudom, hogy lehet avatart megjeleníteni. Kérlek segítsetek! Előre is köszönöm. ::jhuh::
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Vagy keresel egy megfelelő méretűt, vagy szerkesztesz magadnak egyet, majd rákattintasz a profilra, és feltöltöd :wink:
max 130x130 és 29 kb lehet, de ezt ott úgyis leírja...
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

AyaDid írta:Nekem az osztálytársam jegyezte meg, hogy nem érti, miért nagy a japán mesefigurák szeme, talán ezzel ellensúlyozni akarják azt, hogy a japánoknak mandulavágású szemeik vannak ^^'. (nem az én véleményem).
Narumi írta:Ha jól emlékszem, akkor azért, mert ugyebár a szem az mindent kifejez. Egy mangában/animében nagyon fontos érzelmi kifejező a szem. A mangakáknak rengeteget kell dolgozniuk, és nem lenne arra idő, hogy minden arcvonást részletesen kidolgozzanak. Így inkább hatalmas szemekkel fejezik ki a karakterek érzelmeit.
én ezekhez azt füzném hozzá, hogy az amerikai rajzfilmekben pedig minden karakter olyan egyforma....... na ez miért van? talán mert nekik nem fontosak, hogy kifejezzék a karakter lelkivilágát?
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

csemi andi írta:Lehet, hogy ez a leghülyébb kérdés, de nem tudom, hogy lehet avatart megjeleníteni. Kérlek segítsetek! Előre is köszönöm. ::jhuh::
viewtopic.php?t=997

Sőt, ajánlom hogy olvasd el a teljes témakört, hátha hasznos lesz :) :
viewforum.php?f=28
Avatar
csemi andi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2006.08.22. 06:14
Tartózkodási hely: A középkor :-)

Hozzászólás Szerző: csemi andi »

Nagyon-nagyon köszönöm a segítséget! Ezer hála Hikarinak és anubysnak. ::jbow::

-----

Elhamarkodtam a választ, mivel nem adja ki csak kiírja, hogyaz avatarnak ezt meg ezt az izét lehet használni. Más módszert nem tudtok? ::reliev::
Válasz küldése