Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Itt lehet kérdezni, ha nem megy, nem érted, elakadtál, vagy egyéb kérdésed van.

Szeretsz hülye kérdéseket feltenni?

Igen
67
41%
Nem
18
11%
Nemigen
22
14%
Hülye kérdés...
55
34%
 
Szavazatok száma: 162

Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Nekem már volt olyan hogy behülyült a bitcomet, és szemem láttára egy kb. 80%-os fájlra eccerre rámondta h 100%... gyanus is volt, valóban nem is ment, de újra beadtam neki és akkor folytatta a letöltést
Kép
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Igen a bitcomet-et sok oldalról tiltják mert van, hogy rosszúl tölt vissza.
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

mp3 lejátszót csak azzal a progival formázhatok amit adtak hozzá, vagy xp alól is? (2gb-s idak m339 és kb fél éves, ha számít vmit; múltkor már a saját progijával nem tudtam formázni ("Not supporting this type disk!"), csak partícionálni)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

outsyder: mint hogy meglepődve olvastam hogy a PSP-m memkártyáját is szabad formázni xp alól... én arra szavazok h szerintem igen
Kép
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Hogy lehet OGM fájlból képet kiszedni? Ilyen screenshot-ra gondoltam. (előre szólok, meglehetősen buta vagyok az ilyesmikhez :D )
A printscreen nem megy mert csak egy nagy üres semmit "fotóz" le ez a funkció.
De arra már rájöttem, hogy a lejátszók közül a powerdvd az amivel lehet az adott pillanatot elkapni (van egy külön gomb erre), de ez ott csak vagy eredeti dvd vagy avi formátumú fájloknál működik.
Csak azért kérdem, mert hagy ne kelljen ezért másik formátumban leszednem...mert az igen hosszú és fáradtságos lenne :cool:
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

a BSPlayer tud screenshotot (azt nem tudom, h .ogm-nél is, én csak avinál használtam).

notebookhoz webkamera vásárlásakor, milyen szempontokat vegyek figyelembe?
Kép
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Shinzo írta:Hogy lehet OGM fájlból képet kiszedni?
Image Grabber 2 elvileg tudja nekemis ez van de ogm-el még nem próbáltam. és most nincsis a gépen ogm :cry: :cry:
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Köszi a tippeket....még valaki? Ötlet? :D

A BSPlayer, nem tudja, már próbáltam....
Nekem sincs túl sok ilyen típusú fájlom, de viszont még mindig jobb mint az mkv :cool:
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

OGMből képet...
Például a Media Player Classic képes rá. Odatekered. Pause. File-> Save Image... De asszem a hotkey alapbeállításoknál F5. Csinál egy bmp-t a képek mappába.
Ne bántsátok az MKV-t! Softsubokhoz, chapterezéshez, 2 hangsávhoz kifejezetten jó. Ha nem tudjátok lejátszani arról nem a container tehet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SoonDead 2007.02.28. 20:20-kor.
Kép
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

outsyder írta:notebookhoz webkamera vásárlásakor, milyen szempontokat vegyek figyelembe?
Hát érdemes olyat keresni mint amiket a TFT/LCD monitorokra raknak. őő A monitor tetejére egy átalakító segítségével ez megoldható (ha jól tudom akkor ezek az átalakítók már egyes darabokhoz serial tartozékok).
Pl.: hirtelen ilyet találtam: a leírásban megtalálst mindent.
http://www.addel.hu/template/temp1/deta ... tid=111281
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

SoonDead: Köszi a tippet! Ezt a classic verziót még meg lehet valahonnan szerezni? Ha felrakom akkor nem akad össze WMP9-essel?
(edit: na megszereztem, remélem ezzel majd sikerülni fog :D )


Egyébként nem bántom az MKV-t, csak nekem néha szétesik és időnként újra fel kell raknom hozzá a codec-et :wink:
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Media Player Classicot honnan lehet megszerezni? Elvileg ITT, de szerintem legjobban azzal jársz, ha letöltöd a CCCP-t, amihez hozzá van csomagolva a Media Player Classic. Végülis CCCP direkt animenézésre van kitalálva, hogy minden különösebb felhasználói szakértelem nélkül se legyenek gondok az ilyen dualaudio/formázottfelirat/matroskacontainer dolgokkal. De Windows alatt kb. minden máshoz is ez a legjobb (meg az MPlayer).

Ja és WMP9-cel biztos, hogy nem akad össze. Csak azért hívják Classicnak, mert a GUIja nagyon hasonlít a régi Windows98-as beépített mediaplayerre, de valójában egyáltalán nem az.
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

K-Lite Mega Codec Pack! :D Nekem bevállt. Ok-ok, sok benne a: és ez mi az Istenre jó??, de sok hasznos dolog van benne, többek közt Mplayer Classic is...
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

ak írta:K-Lite Mega Codec Pack! :D.
szintúgy.... sőt CCCP-vel gondjaim is voltak hogy valamit nem akart lejátszani (talán valamelyik csapat .hack//Roots releasét)
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

outsyder írta:notebookhoz webkamera vásárlásakor, milyen szempontokat vegyek figyelembe?
Ahogy Urzu7 is írta, az az egyik legalapvetőbb talán, de ha egy kicsit több pénzt is hajlamos vagy rászánni, akkor keress olyant, ami 640*480-ba 30fpsel küldi... olyan 10e-től indulnak, de nagyon látszik a képminőségen... Nekem egy Microsoft LifeCam VX-3000-sem van és teljesen megvagyok vele elégedve. :D
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

köszönöm :D
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Látom hogy ez a topic az IT help division, szal én is jövök észért: hogyan lehet word 2007-ben furiganákat előcsalni? Be tudok írni bármilyen japán szöveget, át is rakja kanjiba, minden honlapot és szöveget megjelenít, csak azokat a buta furiganákat nem tudom működésre bírni, pedig TUDOM hogy tudja (másnál láttam egy korábbi verzión).
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Samsung LCD monitor:
1280*1024
160/160 látószög
700:1, 15 pin d-sub, DVI-D
300 cd/m3 fényerő
:?: :roll: Érdemes megvenni 60ezerért?
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Samsungot Én nem vennék! ^^ Láttad volna, h mennyi jön vissza... :D De a az garancia az garancia, tehát ha másnem akkor szervíz, de ki tudja, h ott mennyire sietnek...
Szóval az a lényeg, ha nem vagy érzékeny annyira a képernyő minőségre, akkor végülis igen...mondom én ezt akinek egy CRT Samsungja van és nem szereti...
(Ne érts félre, nincs rossz képe, csak vannak nála jobbak..., otthoni felhasználásra, már szinte nehéz is lenne gyenge TFT találni.)
(Nézd meg ezt is Belinea 101925, Chip teszt legjobb vétel, 75e huf-ot írtak rá...)
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

ak írta:Szóval az a lényeg, ha nem vagy érzékeny annyira a képernyő minőségre, akkor végülis igen...
Igen, tudjuk, biztos a lottón nyerték a jelenlegi piacvezető pozíciójukat is LCD panelek terén, és rendelkeznek a legtöbb TCO'03 minősítésű monitorral a világon. Ne haragudj, de ez a "láttam pár szar monitort -> az egész cég egy kalap fos" tipikus esete. Jómagam is Samsung monitort használok, elképesztően jó képe van, pedig ez csak egy "hulladék" TN paneles modell... Tavaly októberben vettem, az 1.920.000 pixeléből (és 5.760.000 subpixeléből) 1, azaz EGY darab sem hibás a mai napig, tehát azt tudom mondani, hogy nem a semmiért ad rá 3 éves teljeskörű garanciát a gyártó.
A "képernyő minőségéről" még annyit, hogy a Samsung az egyike a világ 3 azon gyártóinak, amely készít 30 inch képátlójú panelt (ráadásul az övék S-PVA, nem az általában használt, jóval gyengébb válaszidővel és kontrasztaránnyal rendelkező S-IPS). Na mindegy, itt befejeztem. Sorry, kicsit érzékeny vagyok arra, ha ok nélkül "legagyiznak" egy olyan céget, ami nem épp a rossz minőségű termékeiről híres.

P.s.: Természetesen nem 60.000 Ft-os monitorom van, ezt azért illik hozzátennem, de nem hinném, hogy ilyen áron lényegesen jobb választás lenne a Samsung termékeinél - főleg nem Belinea, akik előszeretettel használnak a TN panelek túlnyomó többségéhez képest inferior MVA panelt... (Javaslom, nézd meg 1-2 példánynak a képét, azt hiszem, újraértékeled majd a "minőségtelen kijelző" kifejezést.)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Nem akarlak megcáfolni a műszaki adatokban, így van ahogy mondod! Ez csak személyes tapasztalat amit megosztottam, de van ismerősöm Samsung gyárba és én magam pedig az Auto*** kft.-nél dolgoztam, ahonnan többek közt (többnyire) pl. Samsung monitort küldtünk a nagyobb cégeknek pl MEDIA, hallottam és láttam azt, amin végig megy egy-egy monitor. Rendben van EZ SEMMIT nem bizonyít, de kb. minden 2. monitor és író visszajött a szervízbe..., ez azért talán elgondolkodtató. A másik problémám, h amint említettem nekem is Samsung monitorom van...OK nem TFT, de ez is TCO03-as már, szép képe van frissít is rendesen, leszámítva azt, h a kijelző a széle felé torzít...(feltehetőleg ott már nem tudták tartani a képpont távolságot...), a két szélén másabbak a színárnyalatok, fehér alapon látható, és egy kis semmiség, de crt monitoron 1pixel hiba(ezt csak a slussz poén kedvéért)... OK, akkor kérdezzük meg a szervízt...rendben 2hét múlva jöhetek, ott is voltam, hááát színkalibrációt végeztünk az segít ezeken, de a torzulás minden sík monitoron ott van... Hmm, a reklámba mintha az szerepelt volna, h MINDENHOL tűéles kép. Csenben megjegyzem, h semmi sem változott a monitoron, sőőt, kb hetente ki kell húznom a VGA kártyámból és vissza, mert idővel érthetetlen mód megjelenik egy egy csík, és olyan mintha domborlenyomat lenne... Mellesleg miután bekerültem a munkahelyre, elkezdtem kérdezgetni az ottani szervizest, Ő maga is mondta, h sok ilyen monitort visszaküldenek, de ezzel SEMMIT nem lehet csinálni, ja és a színkalibráció azt jelenti, h TÉNYLEG nem csináltak vele semmit, Ő maga is ezt szokta ilyenkor mondani... Hmm. Ez csak az egyik Samsung termék amivel szarul jártam. Van még pár... Ezekután Én biztos, h nem veszek több Samsung cuccot, akármiről is legyen szó. Lehet, h a felsőkategória már bőven kielégítő, de az átlag = egy nagy rakás khm. Fejlesztésben nagyon rákapcsolt nem vitatható, folyamatosan jönnek a jobbnál jobb innovációs ötletek, de szerintem ez azért megy Nekik, mert a jó szakemberek ötleteit, olcsó tömegtermékké alakítják, a mennyiség MINDIG a minőség rovására megy (legalábbis az Én felfogásomban).

P.s.: Ez a Belinea TN paneles ^^
Én is sorry, remélem nem veszed ezt támadóul, csak ez nekem is tapasztalat egy jó cég középkategóriás termékéről.
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Igen, ezért írtam én is a végére, hogy nem középkategóriás CUCCom van, azokkal valóban nincs tapasztalatom (bár ismerek pár elégedett usert). :cool:
Mindegy, mindenki maga dönt, hogy mit vesz, én pl. hozzád hasonlóan érzek a Leadtek iránt - egy TV tuner és egy VGA formájában volt hozzájuk szerencsém, előbbit visszavittem másnap, a videokártya esetében viszont épp a TFT beüzemelése közben derült ki, hogy nem működik a DVI kimenete. :dirr:

Na de azt hiszem, Urzu7 felhasználót kielégítő mennyiségű információval láttuk el, fejezzük be (ez mégiscsak off valamilyen szinten :dirr:).
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Akkor most két hülye kérdésem lenne:

1. Létezik az, hogy kaptam egy értesítő e-mailt, hogy privát üzenetem jött tegnap 22:02-kor, és mikor megnéztem, mégse volt ott új üzenetem? :weh:

2. Rage: mit akar jelenteni az a két extrém kanji az aláírásodban? (Az a kettő, amelyiknek a van a bal oldalán.) :)
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Rossi írta:2. Rage: mit akar jelenteni az a két extrém kanji az aláírásodban? (Az a kettő, amelyiknek a van a bal oldalán.) :)
髑髏 [dokuro], "koponya". Amúgy a Katekyoushi Hitman Reborn c. mangában szerepel Chrome Dokuro, aki az avataromban szerepel.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

.flac formátumban sikerült több albumhoz hozzájutnom. Hogyan tudnám megoldani, hogy a Nero/Winamp (előbbi mindenképp) használni tudja?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése