Offtopic (Archive)

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Jujj ez még nekem is fájt!Vagy talán Misu írigykedik valamelyikükre? :dirr:
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nna, eredmenyhirdetes...az sk keszitett sziv alaku forma csak nehany sebbol verzett, de megmaradt benne a csoki igy is...(amugy csokitortat sutok). Egesz jol nez ki, most epp hul a sutoben, de mar megkostoltam..es szerintem emberileg fogyaszthato..mar csak azert is, mert az eloirtnal kb masfelszer annyi meregdraga Milka csokit tettem bele, es ketszet annyi likort :dirr: Ha nem is izlik majd annak akinek keszult, legalabb berug tole.. :-P
Hmmm..Mayer & Pata szexi yaoi masszazs...fangirlok sikitoznanak...
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Jujj biztos finom lett *.*

Az én legutóbbi torta sütésem vége az lett, hogy a tészta teljesen magába szívta a zselatint o_O Érdekesen nézett ki :lol:
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Nekem csak olyan volt, hogy semmi pénzért nem sült meg a közepe. :/ Én főzéskor szoktam szépeket alkotni nagyritkán. Egy alkalommal furcsának találtam a liszt állagát, de aztán leálltam vele rántotthúst készíteni, majd sütés közben vettem észre, hogy porcukrot használtam. :dirr:
Kép
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

:dirr:
Az is jó tud lenni, amikor cukor helyett használsz sót.
Vagy amikor az erős paprikából kicsit több zúdul
bele a levesbe, mint kellene :dirr:
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Akkor megsem en vagyok az antitalentum...elnezest Tenshi, de ez LOL, no meg a zselatinbeszippantos torta...
Amugy hozzank amikor legutobb jottek vendegek, anyam (aki meg nalam is tehetsegtelenebb sutesben...) mondta, h ugyan jaj sussek mar vmit..mint a profik felutottem a konyvet, ah legyen bogres makos...utolag rohogtunk h el kellett volna vinni vmi epitkezesnek ajandekba, ugyanis megalkottam a tokeletes, torhetetlen betonallagu sutit...@___@, szegeny vendegeknek hoztuk az elesebbnel elesebb kest, de a suti csak rohogott magaban, lehetetlen volt felvagni...demeg torni is nehez volt!!
Raadasul anyam jol beegetett, mert elotte mondta nagy buszken mindenkinek, h háh a lanya fozott, es akkor en hoztam a letakart vmit a tepsi aljaba sullyedve, mutatom anyamnak, h hat, err, ööö..itt van, anyam erre frappansan, azt latom h itt a tepsi, de hol a suti? Kesz tonkrementunk a rohogestul...
Amugy a fozes meg csakcsak megy nekem, abbol olyan nagyokat meg nem egtem, nekem vhogy ez a sutes temakor nem okes...(de elo ellentmondas vagyok, mert nagyon jo muffinokat tudok csinalni..)
Amugy az a torta, amibe belesuppedt az ananasz, hat abba is azert sullyedt el, mert nem sult meg a kozepe, es ugye enyhen tilos ki-be pakolaszni a sutobe a cuccost, hat mi ehhez kepest anyammal ki-be dobalgattuk, h mikor jo..aztan 3 ora utan feladtuk, es egy nagy kremes lukkal a kozepen, meg nehany ananaszcafattal kapta meg a baratom..az a jo, h o mindent megesz..de ez a mostani egesz jol nez ki..csinalok is rola kepet, legyen bizonyitekom..
Nekunk a so-porcukor vonulatba olyan volt meg regebben, h vettuk a zacskos gyumolcsleport (nagyon reg, kb 10 eve) baratnommel, es olvassuk az utasitast, xy cukrot bele, meg is ragadunk vmit, sutty bele..de rossz ize lett, na meg egyet, meg egyet, es kb a 6.utan kezdtunk gyanakodni, h vmi nem stimmel..ugyanis vegig sot szortunk bele :dirr:
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Na az is szép XD

A zselatinról ugrott be...Egyszer megkértek, hogy főzzek pudingot. Előveszem a port, tejet hozzá, keverem kavarom, de csak nem stimmel. Én marha a zselatint bontottam ki, most képzeljétek el milyen íze volt tejjel XD

Meg nem tudom emlékeztek-e, de régen agyonreklámozták az előre sütött süteményket, amit csak be kell rakni a mikróba és már kész is. Valamelyik ismerősöm vett, és a reklámban látottak alapján csinált mindent (ahonnan kihagytak egy-két dolgot, mondta ő)...hát nem szétrobbant neki? :mrgreen:
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Azért azt hozzáteszem, hogy általában jól főzök, de olykor-olykor sikerül elrontanom ezt-azt, akkor viszont piszkosul. :dirr:
Kép
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Nem szégyen az, elvégre a hibákból tanul a legtöbbet az ember.

(Mondjuk én így is úgy is béna vagyok, kész életveszély a konyha közelébe engedni XD)
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Akkor olyan vagy mint en sielesnel (6 eves korom ota sielek, meg versenyeztem is), altalaban nem szoktam elesni a palyan, de ha igen..nna akkor azt latvanyosan, egesz palyan at...legutobb amikor elbamultam egy palyan, osszecsusztak a leceim, es lebucskaztam az egesz palyan..de kb az alkatreszeim, es testreszeim mindenhol fellelhetoek voltak az egesz helysegben... :D
A baratnom a mikro popcornt "rontotta el"..de vhogy ugy, h elfelejtette v nemtommi, avgy otthagyta csak, h majd kesobb eszi meg, es fekete fust meg por lepte be a lakast, amikor visszament a mikrohoz, es mondta h szinte elegett az egesz, az aljan volt egy-ket szendarab..azert az sem rossz XD
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Ezek a sztorik nagyon jók :dirr:

Ha nem sül meg a süti közepe az lehet a sütő hibája, vagy hogy túl magas hőfokon sütöd. Oda kell figyelni hogy milyen szakácskönyvből nézitek a receptet, mert sajnos nagyon kevés a megbízható könyv. Részemről a Lajos Mari féle sorozatot ajánlom, én is ezzel kezdtem, és eddig minden jól sikerült belőle ;) kép (a tojásfehérjét persze azóta sem tudom úgy felverni, hogy ne legyen olyan az egész konyha :D)


Apropó... egyik újév alkalmával anyám kitalálta hogy lencsefőzeléket csinál, mert úgy szokás. A gond csak az volt, hogy kuktában főzte, amit nem zárt le rendesen, és mikor túlnőtt benne a nyomás, szó szerint felrobbant az egész. Szabályosan csöpögött a plafonról a lencse, rosszabb volt, mint egy horrorfilm :dirr:
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Tiara írta:Ezek a sztorik nagyon jók :dirr:
Részemről a Lajos Mari féle sorozatot ajánlom, én is ezzel kezdtem, és eddig minden jól sikerült belőle ;) kép
Hmm..ez nekünk is megvan! Na majd akkor ebből fogok puskázni ^^"

Na és szerencsét hozott az újévi lencse? :LOL:
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Szacsi írta:Hmm..ez nekünk is megvan! Na majd akkor ebből fogok puskázni ^^"

Na és szerencsét hozott az újévi lencse? :LOL:
Ja, szerencsésen ki kellett meszelni utána az egész konyhát :dirr:
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Múltkor sikerült a fél konyhát olajjal beterítenem... Szép pöttyös azóta a fal és a plafon...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Anyam jenait robbantott egyszer rizsetul, tul hideg vizet ontott hozza, multkor meg lekvart..nagyon guszta volt ah csungott mindenhonnan...-_-(es milyen jokat mokaztunk amikor ossze kellett takaritani az egesz konyhat, plane en :evil: ..)
Nekunk is megvan ez a konyv, sot soksok kotet ebbol a tipusbol, legutobb is ebbol foztem, es az is finom lett..szal ez tenyleg jo szakacskonyv!!
De az a suti vmi parasuti volt, mert tok sokaig foztuk kozepes fokon..szal ott a receptben volt a hiba imho
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

hmz... én (jelzem ÉN=hím nemű, konyhában max a mikrót kezelni képes egyén) holnap akartam éppen Tiramisu krémet kotyvasztani a konyhában... meg is vettem ma hozzá az Alcapone... Malcarpone (???) krémsajtot vagymit... de sajna el kell halasztanom az elkészítését néhány nappal :-P addig gyakorolok konyhaművészetet :D
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

flambíroztatok már? Na az poén dolog. Csak valami szar konyak volt otthon, és én úgy ítéltem meg, hogy az nem fog meggyulladni ezért 1:1 arányban felturbóztam egy kis sebbenzinnel (tisztaszesz). A meggyulladással nem volt gond, csak a másfél méteres lánggal. A szagelszívó szűrője a szemöldökömmel együtt elfüstölt. De egyébként melegszendvicsen kívül nem csináltam ég semmit, csak segédmunkát végzek a konyhában.
Meg a szemöldök égetésről még egy kémia órás kisérlet jut eszembe, ahol gyufával a kezembem rossz gázcsapot nyitottam meg és a haveromnak pörköltem le a szemöldökét :)
Kép
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Jujj, ez brutális O_O

Hasonló kaliberű élmény talán az volt, amikor babákat varrtam itthon és szépen hozzáragasztottam az ujjam az egyikhez. Pillanatragasztóval. Még szerencse, hogy nem volt senki más itthon mert eléggé visítottam, de nem azért mert annyira fájt, amikor leszedtem róla, hanem azért, ahogy utána kinézett az ujjam :dirr:

Meg most pár napja satuba fogtam egy fát, amit szépen le is reszeltem. Majdnem az ujjammal együtt.
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Mascarpone sajt...finom nagyon. Tiramisu még finomabb. Sok sikert Mayer! Én imádom csinálni is meg megenni is, a család meg pláne felfalja amint kész van :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ynah 2006.10.12. 20:06-kor.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Mayer: Mascarpone :D
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

nem a mascarpone az ami olyan mint a baromi zsíros tejszín? (és persze nagyon finom)
Kép
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Köszi mindenkinek az együttérzést, már sokkal jobban vagyok. :)
Mayer írta:Nyaaaaaaa.... hála Patának tegnap sikerült lenyugtatom a szivem
Most már nyilvánosan felvállalod? :shock: Mégis miféle elsősegélyben részesített téged Pata? Ha tudtam volna hogy csak az ő segítségére van szükséged, az aggodalmam drukkolásba ment volna át. :-P
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

http://www.collegehumor.com/video:1712492

Hát ez nagyon kemény!!! :D Aki nem tudja mire képes a Nintendo Wii az ne nézze meg :-P
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

怨み・・・聞き届けたり。

Yay péntek 13, és ma 10-től MÉRÉS. Van egy olyan érzésem, hogy ez felettébb mókás lesz, főleg, hogy Atmel ATmega128-ra kell kódolni asm-ben... :p </blog>
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

raz86 írta:Jujj ez még nekem is fájt!Vagy talán Misu írigykedik valamelyikükre? :dirr:
...az igazság az hogy én LOORA hajtok és csak úgy lehet az enyém ha Mayert összehozom a Patával :3

Rage,öröm a beszámolóid olvasni.. :dirr:

...voltam korizniiii és elhatároztam hogy csakazért is folytatni fogom XD
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Lezárt