Mi(k) volt(ak) számodra a 2006. év animéje(i)

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Mi(k) volt(ak) számodra a 2006. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Ahogy már az elmúlt években is megtörtént itt a fórumon decemberben, megnyitom a szokásos évértékelő témát.

2006 minden eddiginél több animét hozott magával volt olyan hete az évnek amikor közel 120 anime sorozat új része ment le a japán TV-kben. Volt tehát miből válogatni.

Számomra egyértelműen a Higurashi no naku koro ni volt az év animéje. Ennyire bonyolult és mégis tökéletesen összerakott történetet nagyon ritkán látni. Ryukishi07 az eredeti játék alkotója egy olyan írózseni amilyenből tízévente ha egy születik. A Studio DEEN jó, ha 20%-ot vissza tudott adni Ryukishi07 munkájának komplexitásából, de még ez is elég volt ahhoz, hogy egy kiemelkedő anime készüljön.

Aztán rettentően élvezem a még futó Otome wa boku ni koishiteru-t, továbbá nagyon bejött a nyár folyamán a Tonagura!.
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Mivel a Red Garden-t azóta se tudtam tovább nézni (ami késik, nem múlik), ezért egyelőre számomra az év animéje egyértelműen a Kemonozume. Mind képi világban, mind történet és karakterek szempontjából nagyszerű volt és biztosan újra meg fogom nézni még párszor.

A még futó sorozatok közül egyelőre nagyon tetszik a Kanon, az AIR óta rengeteget tisztult a karaktertervező stílusa, így az animációval együtt egy sokkal szebb képivilágot kapunk. A seiyuuk mind nagyon jól alakítanak (külön kiemelném Akemi Satou-t, aki gyönyörű, kellemes hangot kölcsönöz Shiori-nak), a zene is tökéletesen passzul és egyelőre a történet is nagyon jó.

Ami még nagyon tetszett, az a Pretty Cure Splash Star volt, ám ezt egyelőre csak a 8. részig lehet felirattal beszerezni. Az előítéleteim után kellemeset csalódtam a két új főszereplőben és úgy általában az új történetben.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Hm..... nehéz, nehéz, úgyhogy nem is próbálok meg objektív lenni. :3

Az Év Animéje (így, nagybetűvel) mindenképpen az Ouran koukou Host Club. Sorolhatnám az okokat, hogy miért, de röviden: végre egy anime, amit nekem csináltak. :3 Hogy szó szerint vegyem az angol kifejezést, minden létező gombomat megnyomta, azokat is, amiket eddig egyetlen más animének sem sikerült. Nem tökéletes ugyan (van némi hullámzás a második felében), de a pozitívumok messze elnyomják a negatívumokat, és 100%-osan újranézhető.

Aztán,szorosan az Ouran után jön a Kemonozume, ami, ahogy Tenshi is mondta, minden szempontból nagyszerű és, ami nagyon fontos, eredeti és kreatív.

A jelenleg is futó sorozatok közül részemről a Red Garden a nyerő - nem lett belőle második Gankutsuou, ahogy vártam, de így is egy nagyon érdekes és hangulatos anime, fantasztikus alakításokkal a seiyuuk részéről. Továbbá ott az Ayakashi Ayashi, ami ugyan lassan indult be, de mostanra nagyon érdekes és nagyon élvezetes kis cucc lett belőle (plusz gyönyörű karakterdizájnok by egyik kedvenc karakterdizájnerem, Kawamoto Toshihiro).

Mindenképpen megemlíteném még a Juuouseit, ami bár sajnos elcsúszott azon, hogy 5 kötetnyi nagyon bonyolult és nagyban a háttérinfón alapuló sztorit 11 rövidke epizódba próbáltak besuvasztani, ennek ellenére nagyon kellemes és minőségi lett, gyönyörű animációval és zenével, nagyon szép karakterdizájnnal és Thirddel. :D
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Az én kedvencem idén a Black Lagoon. Nem nagy szám, csak ezt találtam a leglátványosabbnak és szórakoztatóbbnak. Ez volt az egyetlen anime, aminél szinte azonnal megnéztem az új epizódokat. Remélem 2 szezonnál többet is megér :)

Aztán a Higurashi nekem is bejött, csak még nem mertem megnézni az utsó fejezetet belőle. Valamint az AMG 2. szezonja is szerzett kellemes perceket, de nem igazán ért fel az első színvonálahoz.
Kép
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Nekem az idei #1 anime egyértelműen a Death Note. A történet, az animáció, a karakterek és a zene, mind tökéletes, és nem bírom ki, ha még aznap nem tudom megnézni, amikor letöltöttem. A seiyuuk is igazán nagyszerű munkát végeztek.

A másik sorozat, amiben igen kellemesen csalódtam, az a Digimon Savers. Az elején elég bugyutácskának tűnt, de aztán szép lassan beindult, és a grafikával is sikerült végül megbarátkoznom. Történetileg szerintem egész korrekt. Tetszik, hogy az előző sorozatokból visszahoztak néhány elemet.
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Nekem Juuousei és Ouran.

Ouran: mondani se kell, hogy rég röhögtem ennyit. Nagyon jó volt, élvezhető, a poénok egyben fárasztóak és nevettetik az embert.

Juuousei: Nagyon tetszett, gyönyörű grafika, szép OST, jó kis történet. Aránylag fanservice mentes, egy ilyen sorozat most jól jött, sajna az utóbbi időben majdnem minden animében van loli, fanservice, etc etc.
Kép
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

Ouran Koukou Host Club, Suzumiya Haruhi no Yuuutsu

A két anime egészen más jellegű humort képvisel, a történetben szereplő klubok tevékenysége is erősen eltér, épp ezért nem is tudok dönteni a kettő között, nekem mind a kettő nagyon tetszett és szívesen újra is nézném őket.

A Death Note-ot azért nem írom, mert inkább mangapárti vagyok (bár vitathatatlan az anime "kúlsága"), a Kanon 2006 meg szintén nagyon tetszik (már a hatalmas vizenyős szemeket is kezdem megemészteni), de 10 rész után még nem akarok ítéletet mondani felette, hátha meggondolom még magam a későbbiek hatására.

Az egyéb, általatok emlegetett animék többségét nem láttam, de ez a topic hasznos már csak olyan szempontból is, hogy így tudom, mit ajánlatos még pótolnom az idei termésből. :)
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
atis
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.11.21. 22:43
Tartózkodási hely: Nagytétényi koli, vagy Söjtör... mikor hogy
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atis »

Mindenképpen Death Note, és Black lagoon.

Black Lagoon a kúlos B kategóriás akciófilm stílusa miatt jött be nagyon (nomeg Revy és Rock karaktere is sokat nyomott a lattba :cool: )

Death notehoz meg nem tudok mit hozzáfűzni. Eredeti, érdekes történet, kidolgozott karakterek, sötét hangulat... Röviden: KIRÁLY!
David, és Gunther XD
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Az év elejét leszámítva (Noein, Mushishi, amik ugyan 2005-ben kezdődtek, de mindkettő szenzációs anime) a Red Garden és a Kemonozume voltak számomra emlékezetesek és innovatívak.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Bokura ga Ita, Red Garden, és Death Note (Eddig. Aztán lehet hogy később elrontják :dirr:).
Avatar
nOOdle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.12.02. 17:19
Tartózkodási hely: DrEaMwOrLd ^.^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nOOdle »

Ouran Koukou Host Club *___* és a Bokura ga Ita <3.
Kép Kép
Avatar
Asami.
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2006.08.14. 10:48
Tartózkodási hely: Egy jobb helyen...

Hozzászólás Szerző: Asami. »

Ouran és Death Note... ::japsmil::
De még volt jó pár ami nagyon tetszett, de főleg ezek.
.(\_/)
(='.'=)
(")_(")
Avatar
shearer
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2006.05.31. 11:39
Tartózkodási hely: Arcadia parancsnoki hídja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: shearer »

A No.1. az eddig egyértelműen a Death Note szerintem. Ami még nagyon bejött az az xxxHolic volt (remélem lesz folytatása) és a kicsit hullámzó szinvonal ellenére is imádom még mindig a Nanát. A Black Lagoon is nagy kedvenc lett, minden meg van benne ami egy lökött akciósorozatba csak kellhet. A Chevalier d'Éon is bejövős dolog, a D.Gray Man viszont erős kezdés után viszont egyre jobban esik vissza. Volt két folytatás amit nagyon vártam, de mindkettő csalódás volt (School Rumble és Aa! Megasmisama 2nd) az eredetiekhez képest. Viszont második Galaxy Railways sorozatra nem számitottam de eddig kellemes meglepetés. A Juuouseit is szórakoztató kis darab volt, de a rövidsége miatt azért maradt némi hiányérzetem utána...
Ezeken kivül nem követtem figyleemmel igazán sorozatokat, max beléjük lestem egy picit, de vagy rémgagyik voltak vagy csak szimplán nem az én világom :)

De akkor jöjjön a TOP5 anime 2006 listám:
1. Death Note
2. xxxHolic
3. Black Lagoon (nem bontom ketté a sorozatot mert semmi értelme)
4. Nana
5. passz, talán a Galaxy Railways II.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Idei termés közül kb. 8-10 animébe néztem bele, ezek közül a favoritom egyértelműen a Death Note és ahogy egyenlőre kinéz, nem csak erre az évre. :wink:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nekem is Death Note, meg Host Club (bar annak meg mindig nem ertem a vegere..), Jyu Oh Sei, Bokura Ga Ita-t is nagyon szeretem, de csak abban az esetben "teszem"be a kedvencek koze ha Takeuchi lesz a befuto :-P
lokids
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2006.12.22. 12:02
Tartózkodási hely: Még nem dőlt el

Hozzászólás Szerző: lokids »

Nekem: Higurashi no Naku Koro ni; Suzumiya Haruhi no Yuuutsu; NHK ni Youkoso!; xxxHOLIC

Futó sorozatokba még nem mennék bele. Bár év vége előtt lezárják, ezért ide raknám még a Bokura ga ita-t is.
Sajnos csalódnom kellett viszont a School Rumble 2. sesonjában. Mai-Otome sem lett végül olyan remekmű, mint amilyennek indult. Jouohsei, meg egyértelműen maga alatt kivágta a fát.

Van még 1 jelölt a befejezett sorozatok között: Otome wa boku ni koishiteru.
Sajna mivel a felirat nagyon sokat késik, kétlem, hogy idén még látnám a végét, így ez most lemaradt.
One mind, One tought.
Avatar
Antras
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2005.06.25. 09:56
Tartózkodási hely: Zeg

Hozzászólás Szerző: Antras »

Nekem a Trigun és Read or Die. Mivel ebben az évben láttam őket először. De azt hiszem mindegyik korábbi anime. Javítsatok ki, ha nem tudom jól.
Kép
Avatar
Nurrik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2006.11.02. 11:40
Tartózkodási hely: Korriban

Hozzászólás Szerző: Nurrik »

Nekem egyértelműen az AIR TV, nem 2006os anime, de én csak idén láttam :neutral:
Kép
"I am that which grips the heart in fright,
Harkens night and silences the light."
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Idei animék közül csak az Ouranba és a Higurashi no Naku Koro ni-ba sikerült belenéznem. Bár egyiket se néztem még végig, amennyit láttam belőlük, baromi jónak ígérkeznek.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Szeretném felhívni mindenki figyelmét arra, hogy ebbe a témába csak az idén készült/Japánban bemutatott animék tartoznak!
Amit idén láttatok, de nem idén készültek/mutatták be Japánban, azokat NE írjátok be, mert nem ide tartoznak.
Köszi!
Kép
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

nem sokat láttam az idei folhozatalból, de az Ouran feltétlenül viszi a pálmát, a Sorezore no Tsubasa hozta az első sorozat színvonalát, a Bartender nagyon hangulatos (bár elég keveset láttam belőle), viszont a Higurashi no naku koro ni-val és a Death Note-tal még hadilábon állok^^"
ja, és így az év végel fele igencsak felkeltette éreklődésem az Ergo Proxy, de zt már csak jövőre nézem meg...
Kép
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

Bocsánat, én meg szeretnék egy kiegészítést tenni: Touhai Densetsu Akagi - Yami ni Maiorita Tensai

Ez valami kegyetlen jó és mivel idén ért véget, szerintem simán ide sorolható (hiszen valami csak teljes egészében ítélhető meg és nem pár rész alapján, nemde?). Még az életben nem néztem játékról szóló animét, de ennek olyan fergeteges hangulata van, hogy még mindig nehéz elképzelnem, hogy a mahjongozás lehet ennyire izgalmas és menő dolog. :lol: DURVA grafika, baromi jó zenék, szinte emberfelettien kúl főhős, állandó izgalom... Nem csak az év egyik legjobbja nálam, hanem örökérvényű kedvenc.
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Én is csatlakozom pár előttem szólóhoz... az Ouran Koukou Host Club és a Death Note nálam toronymagasan nyert ^o^ Előbbi, mert vicces, szórakoztató, szeretnivaló karakterek vannak benne, és Tamaki rulz :dirr: Utóbbi pedig, mert nagyon izgalmas, tetszik ahogy nyomoznak, és Light és L gondolkodása, döntései érdekesen alakulnak... alig várom az új subolt részt *-*
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nálam is az idei mezőnyből egyértelműen az Ouran viszi a pálmát.

És bár sokan lehúzták, én a Mai-Otome-t is kiemelném, mert nekem személy szerint nagyon tetszett.

Death Note meg szintén nagy kedvenc lett pár pillanat leforgása alatt :) Remélem tartják a színvonalat és nem szúrják el, h majd 2007ben is az év egyik kedvence lehessen nálam :)
Kép
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Ouran és Bokura Ga Ita (Csatlakozok Ritához....Takeuchi GO!! XD )
Nomeg a Nana és a Death Note-ba nemrég kezdtem bele,érdekesnek tűnik.....
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Lezárt