Mi(k) volt(ak) számodra a 2006. év animéje(i)

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Én sem láttam túl sok idei animét, de az Ouran Koukou Host Club nálam abszolút tarolt! ::jthrill::
Kép
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Death Note Majdnem ő lett a kedvenc, érdekes, pergő, izgalmas sztori és remek hangulat alig várom a folytatást.

Hogy mégsem ő nyert arról csak és kizárólag a Bartender tehet. Igen különlöges hangulatú, hol szomorkás, hol könnyed, fantasztikus anime.
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: novalisk »

Kis gondolkodás után (és a lényeg itt a kicsin van) a Higurashi no Naku Koro ni-t jelölöm.
A hangulat már magában is félelmetesen jó, a történet meg nagyon tetszik, ahogy a végére összeáll, de még háttérinformációk ismeretében is van min gondolkodnom.

A könnyedebb műfajból nekem nagyon bejött a Yoshinaga-san chi no Gargoyle is, de végig nem tudtam még nézni, ugyanis angol subra várni kell, és RAW-ban is 8-as részig láttam, de úgy döntöttem megéri megvárnom a subokat ^^
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

Én már egyszer írtam ide, csak elvitte a bitféreg...

Nagy kedvenc idei felhozatalból a Honey&Clover II volt. Mivel én kedvelem a drámát, nem éltem meg visszaesésként a humor háttérbe szorulását az első évadhoz képest. Szeretem a szép dolgokat NA.

Nemrég néztem végig a Higurashi no Naku Koro ni-t, és a loli karadizájnt leszámítva tényleg nagyon ütős darab. Mindenképp ott a helye a legjobbak közt.

Tetszett még a Suzumiya Haruhi no Yuutsu. Utólag visszagondolva nincs benni semmi kimagasló, de jól összerakott és hangulatos volt, amiből gondolkodás nélkül megnéznék még1 szériát.

Fut még a Death Note, aminek nagyon izgalmas története van. Mivel egy kiváló manga adaptációról van szó, a manga után már túl sok újat nem tud nyújtani nekem, de ez az anime értékéből nem von le.
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a közöny.
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

A Honey & Clover II tényleg nagyon szép volt, bár szándékosan hagytam ki a listámból... Engem kicsit bosszantott a vége, meg az elvarratlan szálak és az előző széria jobban is tetszett, itt nem éreztem azt az ingerenciát, hogy még 458763485638536x megnézzek egy részt, vagy csak egy kedvencebb jelenetet. Valóban nagyon szép anime és itt a helye a topicban, de kicsit sajnáltam az olyan dolgokat, mint pl. hogy Morita szinte állandóan levert és úgy általában véve szerintem picit élesebb lett a hangulatváltás a kelleténél az alapsorozathoz képest. :?

A Death Note-ot is nagyon szeretem, de szerintem a mangához képest gyengébb a most futó sorozat (ami persze elég természetes és ettől még egy igen jó anime) és egyébként is haragszom rá, hogy kedvenc L-emet eléggé elszúrták...
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Sister Tenshi írta:Amit idén láttatok, de nem idén készültek/mutatták be Japánban, azokat NE írjátok be, mert nem ide tartoznak.
Kár, pedig már éppen be akartam írni a Gankutsuout, a Mushishit meg a Fullmetal Alchamistet :dirr:...

De komolyra fordítva a szót, a tavalyi műsorból sikerült három olyan sorozatot is követnem, amelyek nem egyszerűen kellemes élményt nyújtottak, hanem be is kerültek a kedvenceim közé. Mivel különböző műfajokat képviselnek, ezért nem is állítanék fel sorrendet, mégis, talán az Ouran High School Host Club volt a legnagyobb élmény közülük. Véleményem szerint ez a sorozat annak a példája, hogy egy bizonyos nézőközönségnek szánt CUCC tud annyira magával ragadó lenni, hogy szinte mindenki a rajongójává váljon, olyanok is, akik nem tartoznak a célcsoportba (na jó, ez talán túlzás... de akkor is, az Ouran tényleg annyira , hogy alig találkoztam még olyannal, akinek ne tetszett volna :vigyor:).

Aztán, bár csak most sikerült befejeznem (és hirtelen felindulásból mindjárt írok is róla egy rövid véleményt az ajánlótopicba XD): Kemonozume. Egyelőre csak annyit róla, hogy egy igazi érdekesség a maga vázlatszerű rajzolásával és groteszk stílusával.

Végül: Death Note, amiről bővebben szinten a saját topicjában, ha majd lesz rá érkezésem :D. Láthatólag ez az az előző/a mostani év nagy slágere, és szerintem azon esetek egyike, amikor e népszerűség teljesen megérdemelt. Remek kis misztikus szálakkal átszőtt krimi, mindenkinek ajánlom!
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

Nálam 2006-ban a Strawberry Panic volt a favorit. Az első teljesen yuri témájú anime amit láttam, de nem csak ezért szeretem. Nagyon tetszettek a karakterek, a gyönyörű rajzolás és az a különleges hangulat ami az egész sorozatot átjárta. De legfőképpen a zene fogott meg. Igazán szép lett, főként zongora és vonóshangszerek.
Avatar
Moonie
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007.04.22. 10:24
Tartózkodási hely: gép előtt:P
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Moonie »

Csatlakoznék pár előttem szólóhoz, és az Ouran High School Host Club-ot jelölném meg... hiszen a 2. kedvenc animém lett belőle, közvetlen Bleach után leledzik a Top5ös listámon :D És eddiglen az 1etlen anime, aminek össze akarom gyűjteni az összes mangakötetét^^
"Mi a különbség a király és a lova között?"
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Akkor én is csatlakozik a népes táborhoz, ugyanis nekem is az Ouran High School Host Club viszi a pálmát. Nem rég kezdtem bele a Death Note-ba, és már kétszer megnéztem a 2-5 részeket, nem bírtam ki, így végtelenül lassan haladok, de igyekszek mindent megérteni XD. Most jelenleg a 6. résznél tartok, és frissítőnek megnézem az 1. részt is XD. Aztán, egy OVA, nem rég volt belőle Wallpapers. Nos én úgy tudom, hogy ez nem egy OVA, hanem egy 6 részes TV sorozat... Nah mindegy :) Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora
Avatar
Darken
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2007.07.08. 22:44

Hozzászólás Szerző: Darken »

Death Note... ez az anime számomra úgy tökéletes, ahogy van.
"Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos."
"Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztos, hogy botokkal és kövekkel." - A. Einstein

"Álmomban két macska voltam és egymással játszottam."
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2006. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

A legjobban tetszett:
Asatte no Houkou
Binbou Shimai Monogatari
Gedo Senki
Paprika
Rec

Kellemes volt nézni:
Agito with Silver Hair
Gift ~eternal rainbow~
Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora
Memories Off #5
Peut-etre Toi
Shinigami no Ballad
sin in the rain
The Girl Who Leapt Through Time

Nem hagyott bennem mély nyomokat:
A Traveller's Diary DVD Extras
Ar Tonelico
Ayu Mayu Theater
Brave Story
Hoshizora Kiseki
I''s Pure
Kyou no Go no Ni
Summer

Tervezem megnézni:
Bartender (ma olvastam az ismertetőjét, és nagyon megtetszett)
Lezárt