Valkyrie profile

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Lezárt

Játszanál e MA 2d-s rpg-vel?

Igen
6
50%
Nem
1
8%
Imádom őket sajátos lehetőségeik,és stílusuk miatt
4
33%
Ennek a műfajnak már nincs helye a mai piacon
1
8%
 
Szavazatok száma: 12

Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Valkyrie profile

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

Hát megprobálom kicsit hátha erre is van igény(remélem van)
A valkyrie profile egy érdekes rpg ami mára már sorozatnak számit hisz egy remake és egy becsületes második részt is megélt ami furcsa hogy a második rész talán jobb is mint elődje a sorozat ps1-en indul egy teljesen 2d-s rpg remek anime stilussal ami nem meglepő hogy nem jap mitológia hanem a japán mániának megfelelően európai azon belül is a viking mitológia ad alapot történetének főszereplőnk egy valkyrie akinek elég gáz feladat jutott azon kivűl hogy a valhallában az istenek társaslénye az élők a tulvilágra segitésében szokott jeleskedni rögtön bejön a játékmenetben is ha egy szereplő elhullik az onnantól kezdve csapatunk része lehet hmmmm érdekes megközelítés....
mindenesetre sokatak elriaszt hogy oldalra sétálgatós a játék pedig ennek köszönhetően gyönyörű hátterek előtt zajlik minden a harc pedig igazán pörgös/látványos/szorakoztató
a második rész szintén érdekes mert bár totál 3d még mindig oldalra halad a kamera ám igy elképesztő szintig erölteti a ps2 vizuális képességeit.
mindenkinek tudnám ajánlani a sorozatot mert square munka még abból az időből amikor játékokat gyártottak nem holmi....na mindegy.
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

A 2-vel nem játszottam sokat, eleinte baromi sokat lefagyott, és szépen elment az egésztől a kedvem. Az eredeti 1-gyel viszont van pár mókás tapasztalatom. :dirr: Annyira nem köztudott, de a PS1-es Valkyrie Profile-t nem azért vesztegetik 80-100 amerikai dollárokért bontatlan állapotban az Ebay-en, mert akkora ritkaság lenne, mindössze van egy igen durva hibája annak a játéknak: a legapróbb, akár mikroszkópikus méretű karctól is szinte teljesen használhatatlanná válik a lemez. Az igazi poén ott van, hogy még másolt lemeznél is megfigyelhető ez a hiba, úgyhogy emulátor (vagy a nemrég kijött PSP-port) hiányában majdhogynem játszhatatlan. Mikor anno én nyomtam, naponta kellett kiírnom belőle egy példányt, aztán mire azt eljuttattam a kb. 5 méterre lévő PS-ig, nem volt ritka, hogy máris játszhatatlan volt :dirr:
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

hmmm érdekes jelenség én emun nyomom és edigg csak egyszer volt furcsa de azt hogy a 2 lefagy nem hinném hogy a dvd okozza annál inkább egy már megdolgozott gép vagy egy csúnya chip a gép procia mellet....a probléma hogy az emum nem hajlando isot vinni pedig van rá popció.

-----

kiváncsi vagyok ki szavazott arra hogy nincs helye a piacon szivesen vitáznék erről vele(már ha komolyan gondolta...)
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Re: Valkyrie profile

Hozzászólás Szerző: Xell »

A Valkyrie profile tényleg nagyon jó játék. Meg amúgy a Square csak a kiadó, a fejlesztő a Tri-Ace, akik sok más jó játékot is csináltak, mint például a Star Ocean sorozat, Radiata Stories, Infinite Undiscovery, stb.. A PS-es VP1 az tényleg nagyon ritka és drága, így az egyetlen megoldás a PSP-s változat, jobb helyeken 4-5 ezer Ft-ért meg lehet venni. A VP2-ből sem fagy az eredeti, akármilyen PS2 konzolon elfut. Nemrég kijött DS-re egy sequel is, bár én igazából a VP3-at várom.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Valkyrie profile

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Te is aztán thred-necromancer vagy Xell
Én VP2-őt szerettem, olyan szinten nehéz volt 1-2 boss fight....phűűű...valami eszméletlen durva volt :knife:
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Re: Valkyrie profile

Hozzászólás Szerző: Xell »

A VP2 nagyon nehéz. A Seraphic Gate-et majdnem fél évig csináltam, persze nem folyamatosan, hanem 1-2 hetes megszakításokkal. Kellett bele vagy 30 óra. VP2-be ha jól fejleszted ki a skilljeidet, és megvan a toughtness skill (HP duplázó), akkor az sokat könnyít a játékon.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Valkyrie profile

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Életem legnehezebb boss fight-ja volt amikor jött a mercenary faszek meg a valkűrcsaj, meg előtte amikor a két mágus jött az is iszonyatosan nehéz volt... a seraphic gate-et nem is mertem elkezdeni, mert bejáratnál már megölt az a kiscsaj :D
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Re: Valkyrie profile

Hozzászólás Szerző: Xell »

Ja, Dirna Hamiltonra gondolsz:D Nem tudom, Star Ocean Till The End Of Time-ot játszottál de, deŐ ugyanaz a kiscsaj, aki az előbb említett játékban a kolusszeum bajnoka=). VP2-ben ezt az egyet bánom csak, hogyha az ember nincs észnél (vagy inkább, nem játszott más VP vagy Tri-Ace gamét), akkor könnyen úgy haladhatnak a dolgok, hogy a végén 4-5 órát grindelni kell. Én személy szerint azt nem szeretem.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Valkyrie profile

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Én a főboss elött 10 órát grindeltem és annyit értem el vele. hogy minden karakterem meghalt a végén...hiába volta nagy tápolás, egyedül Valkyrie élte túl a harcot.
Lezárt