kotelezo olvasmanyok, avagy szabadidonk (ujabb) roviditese

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.

volt mar olyan hogy elolvastal egy kotelezot muszajbol, es vegulis megtetszett?

igen
36
90%
nem
4
10%
 
Szavazatok száma: 40

Avatar
gab
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2007.01.14. 23:49
Tartózkodási hely: elvittek az ufok

kotelezo olvasmanyok, avagy szabadidonk (ujabb) roviditese

Hozzászólás Szerző: gab »

nem lattam effele topicot (elore elnezest kerek ha nincs igazan jogom ilyet inditani) de az osszes forumon ahol eddig voltam volt hasonlo, es ketlem hogy titeket ez ne erintene, tehat kezdjunk bele vagy micsoda.

a kozelmultban (elmult 2 het) 2 kotelezot fejeztem be (2szer annyit mint elotte barmikor :p), es be kell hogy valljam, nem is volt az osszes olyan szornyu.

Voltaire: Candide 8/10
Goethe: Faust 9/10
"The past is a puzzle, like a broken mirror. As you piece it together, you cut yourself, your image keeps shifting. And you change with it. It could destroy you, drive you mad. It could set you free."

Kép
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Ehhh...ehhhh...

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Hááát...én hiába vagyok nagy könyvmoly,azért a kötelező olvasmányokkal hadilábon állok....hihihi...XD
Mondjuk az Antigóné az tetszett...meg a Köpönyeg.....huhh...
Viszont volt olyan kötelező olvasmány amitől szinte a falra másztam....Pl.Az orr;Az arany virágcserép;A csinovnyik halála.....
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
JSaN
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2006.03.11. 23:54
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sugárzó monitor elött

Hozzászólás Szerző: JSaN »

Nagy könyvmoly ellenére én is utáltam a kötelezőket, annyira hogy csak eggyet olvastam el: Jókai Mór - Az arany ember, és ez az egy ami tettszet is. (irodalom pótvizsgára muszály volt :dirr: )
Kép
Kép
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Eleinte én is hadilábon álltam a kötelezőkkel, ugyanis koromhoz képest egyáltalán nem kötöttek le, és baromira unalmasnak találtam őket. Ez volt úgy általános iskola táján. Szerény meggyőződésem, hogy az egri csillagok, és A kőszívű ember fiai nem 6.-7. osztályosoknak való. Az a legnagyobb poén az egészben, hogy nyárra adják fel őket olvasni (évközben aligha akad rá idő), és amikor olvasod, akkor még történelemből nem is tanultad azt az időszakot, és hát kicsit úgy nehéz ám megérteni.
A változást számomra (a HP-en kivül, azóta egyenesen imádok olvasni :D)) a középiskola hozta meg számomra. Nem mondom, hogy itt is minden megfogott, de nálam az egyik példa az Édes Anna, ami a végre annyira megtetszett, hogy az utcán hazafelé gyalogolva is azt olvastam, mert 5 percre se voltam képes letenni. :) Egyébként meg ugyebár a kedvenc korszakom az irodalomban a 19. század, és az ekkori regénytermések (pl. francia és orosz realizmus, hú de szeretem én...:)) számomra igazán tetszenek. A Goriot apót 3 nap alatt olvastam el úgy, hogy gyakorlatilag le se tettem, még éjszakánként is azt olvastam. Aztán ott vannak Mikszáth regényei, illetve Móriczé (igaz az már átnyúlik a 20. századra), amiket szintén nagyon-nagyon szeretek.
Nem vagyok valami nagy irodalmár, a műelemzéseket kifejezetten rühellem, de olvasni azt minden mennyiségben imádok, és nem engedtem meg magamnak, hogy a kötelezők elvegyék tőlem ezt az örömöt. ^^
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

:D

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Jókai-tól az Arany ember nekem is tetszett kicsit,csak abban az időben lusta voltam olvasniXD
(Hmmm...vmikor eme tanév elején^^)
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Hát nem tudom, én pont úgy vagyok vele, hogy Az egri csillagok meg Jókai jó volt ott 5-6. környékén, de azóta nem szeretem.. olyan egysíkúak a jellemek benne.

Egyébként meg minden kötelezőt megérte szerintem elolvasni, nem véletlenül azok. Maximum az ember akkor még nem érti.
És hát nem minden irodalmi mű célja az, hogy jól érezd magad olvasás közben. =)
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Asszem most kicsit lejáratom magam, de állok elébe a következményeknek! :D
2 ismétlem kettő darab kötelezőt olvastam ki: A két Lotti és a Kincskereső kis ködmön. Anno A két Lotti még tetszett is... :D A többit meg jó, ha rövidítettbe elolvastam. :D
Az Egri Cillagokat nagy nehez elolvastam a 2. fejezetig, amikor azt mondtam, h elég ebből. Igazából túlzottan is magával ragadott Pl. a Stephen King és inkább azokat olvastam mint, a kötelezőket...
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Hihihihi....

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Hmmm....hát..én nem nézlek emiatt hülének!Mintha én olyan sokat elolvastam volna!!XD
Ált.isk-ban kb. 2 kötelezőt olvastam ki,de azokat is azért,mert tetszettek,és az egyiket mostanában is olvasgattam(Erick Knight:Lassie hazatér).
Nagyon tetszett pl. a Robinson Crusoe(Igaz,azt akkor olvastam el,mikor már nem kellett kötelezőnekXD).Természetesen a mostani osztályom 70%-ának+ az irodalomtanárunnak nem tetszik Robinson története.XD
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

én is csak általánosban szerettem :D

amúgy én csak egyetemen kezdtem nem elolvasni a kötelezőket, amikor a heti több regény stb tempót kellene tartani.. :)
viszont, ha hozzám jártatok volna magyarból, nem engedlek át titeket, az is biztos :D :D :D :D (de még minimum 1,5 év, mire tanár leszek=)
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Robinsont én is szerettem.
Mások olyan könyv, amit megszerettem, annak ellenére, hogy kötelező volt, az a Légy jó mindhalálig.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Hihihihi....

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Namiyo Kaminaga(Qinga) írta:Hmmm....hát..én nem nézlek emiatt hülének!Mintha én olyan sokat elolvastam volna!!XD
Ált.isk-ban kb. 2 kötelezőt olvastam ki,de azokat is azért,mert tetszettek,és az egyiket mostanában is olvasgattam(Erick Knight:Lassie hazatér).
Nagyon tetszett pl. a Robinson Crusoe(Igaz,azt akkor olvastam el,mikor már nem kellett kötelezőnekXD).Természetesen a mostani osztályom 70%-ának+ az irodalomtanárunnak nem tetszik Robinson története.XD
A Robinson-t én nem is olyan régen olvastam el (haj, be kell pótolni a gyerekkori hiányosságokat) és nagyon tetszett. Egyébként nekem soha nem volt kötelező ezt elolvasnom. ^^
Egyébként ahogy elnézem, eléggé megváltozott a kötelező olvasmányok sora. Vagy csak nálunk nem volt ennyire kemény általánosban? 4.-től kezdve voltak kötelező olvasmányaink, de minden évben csak egy. Követtük a klasszikus tendenciát: Kincskereső Kisködmön, A Pál utcai fiúk, A kőszívű ember fiai, Légy jó mindhalálig

OFF: Nem tudom, hogy most az a hüle szándékos-e vagy sem, mindenesetre megjegyzem, hogy van jelentése, mégpedig azt a kis cseppecskét nevezik hülének, amibe az univerzum összes anyaga összegyűlt. Amikor ez felrobbant, az volt a Nagy Bumm, és gyakorlatilag abból keletkezett a világűr... Na de ez már komoly szakmai ártalom, elnézést. XDD Sz'al nem érdemes vele csak úgy dobálózni... OFF VÉGE
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
KCurama1991
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2005.12.09. 13:22
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: KCurama1991 »

anubys írta:Robinsont én is szerettem.
Mások olyan könyv, amit megszerettem, annak ellenére, hogy kötelező volt, az a Légy jó mindhalálig.
Egyetértek... a Légy jó mindhalálig.. de jó visszaemlékezni a könyvre, mintha most olvastam volna el két perce.. pedig már kétszer is kiolvastam, ezelőtt három évvel, meg tavaly nyáron..
A kötelező olvasmányok közül egyetlen egy ami nem tetszett a Két Lotti..
A Pál utcai fiúk, az Egri csillagok, Az arany ember, A kőszívű ember fiai, Szent Péter esernyője.. ezek kötelezők voltak, és nagyon tettszettek..
Sorsunk elől nem menekülhetünk. De alakíthatjuk...
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Nekem a Két lotti nem volt kötelező, de az olyan aranyos könyv. ^^
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Ööööö... Lehet, hogy lincselés lesz a vége, de nekem az Arany
Virágcserép
és a Candide kivételével minden tetszett... :wc:
Kép
Avatar
KCurama1991
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2005.12.09. 13:22
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: KCurama1991 »

Pedig a Candide jó könyv.. szerintem..
Sorsunk elől nem menekülhetünk. De alakíthatjuk...
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Jaj! Majdnem megfeledkeztem a magyar irodalom egyik legnagyobb remekművéről (legalábbis szerintem), Az ember tragédiájáról. Szerintem vászonra kívánkozik.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

anubys írta:Jaj! Majdnem megfeledkeztem a magyar irodalom egyik legnagyobb remekművéről (legalábbis szerintem), Az ember tragédiájáról. Szerintem vászonra kívánkozik.
Odáig egyetértünk hogy remekmű. (Kétszer olvastam.) a vászonra kívánkozik viszont.... hát...félek csak valami olyasmi borzalmat tudnának összehozni mint a Nemzetis előadás... nem... ez így jó ahogy van... könyvben, olvasva. Mint egy eposz, vagy verses regény... színpadon, vásznon... bleh... csináljanak belőle 26 részes animét :dirr:
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

jó ötlet volt ez a topic...
Nekem ami kötelező volt s elolvastam és utána teccett: eddig az Egri csillagok, Kőszívú ember fiai, Antigóné...meg nemistudom...

viszont itt már nyugodtan szidhatom azt ami nemtetszett?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
MoombaSP
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2007.02.21. 20:03
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MoombaSP »

Engem nagyon kötelezők közül
a Shakespeare művek fogtak meg, főleg a vígjátékok.
(Nem mintha a drámáival bajom lenne. ^^)
Örök legnagyobb kedvenc a Sok hűhó semmiért, amiből szerintem tökéletes filmadaptáció is született. (I <3 Emma Thompson^^)

Ezen kívül már csak felsorolás jelleggel tudom folytatni,
többnyire a kalandos, drámás, érdekes darabok jöttek be.
Pál Utcai Fiúk, Légy Jó Mindhalálig, Az Ember Tragédiája,
Antigoné, Szent Péter Esernyője, Örkény István: Egyperces Novellák,
és így tovább.
"No leadership qualities, failed as an instructor...I guess they were right."
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

jahm...az utóbbiak nekemis :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Ami tetszett: Egri csillagok, Pál utcai fiúk, Romeo és Julia, Hamlet, Az Ember Tragédiája, Robinson Crusoe, Édes Anna.

Amit ki nem állhattam: Kincskereső kisködmön, Légy jó mindhalálig, Arany virágcserép, Mario és a varázsló, A csinovnyik halála, Ivan Iljics halála.
Kép
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Én azt hiszem szerettem a kötelezőket, elvégre nem véletlenül azok voltak a kötelezők, amik. Csak két művel nem sikerült megbarátkoznom, az egyik az Anyegin, ami csak szimplán nem tetszett, a másik pedig a Vörös és fekete, amivel alapból nem lett volna bajom, csak szerintem nagyon túlértékelik. A Vörös és feketével párhuzamosan olvastuk a Goriot apót, ami nekem sokkal nagyobb élmény volt, Rastignac-ot is sokkal jellemesebbnek tartom, mégis azt tanultuk, hogy a Vörös és fekete mennyire jó, és Julien Sorel a világirodalom egyik legjobban megformált szereplője és hozzá képest Rastignac jóformán senki -_-;
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

pfff.... útálóm!: Ion Creanga Összes művét!
és újabban ahelyett hogy nekifognék végre az Eragonnnak mivel rövidítik az eszem?! : Mihail Sadoveanu: Ankuca fogadója
Ha netalán román írótól kerülne könyv a kezetekbe akkor csak egyet ismerek ami jó és nembántammeg hogy kiolvastam:
Ion Luca Caragiale: Egy elveszett levél (ez is színdarabnak lett írva és vígjáték :-P )
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Cruel Angel írta:Odáig egyetértünk hogy remekmű. (Kétszer olvastam.) a vászonra kívánkozik viszont.... hát...
Egyetértünk. Én nem is tudom, hányszor olvastam, és az első néhány színt egy-két évig kívülről tudtam (még most is beugrik valamennyi).
Ezt is jóval előbb olvastam el, mint ahogy kellett volna, meg volt még egy pár. Voltak (vannak) viszont olyanok, amiket azóta se.

Biztos van egypár olyan is amit anno nem szerettem, de ha most rászánnám magam, érettebb fejjel valószínűnek tartom, jobban tetszene.
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Még valamikor gimiben volt hogy kiadták nyárra a kötelezők listáját, és én átfutva úgy találtam nem túl izgi. Köztük volt Stendhal Vörös és feketéje. Gondoltam letudom az elején. Nekifutottam és csak olvastam és olvastam, és megszerettem. Aztán szeptemberben kiderült hogy ez csak a magyar faktosoknak volt kötelező, de nem bántam meg hogy elolvastam...sőt.

Egyébként nekem a kötelezők többségével nincs bajom. Persze, van hogy valami hosszú és unalmas, de azért illik őket elolvasni, valahogy meg kell alapozni egy alap műveltségi szintet. És ki tudja, lehet hogy amit az elején elítéltünk évek múlva kedves jóbarátként emeljük le újból a polcról.
Lezárt