kotelezo olvasmanyok, avagy szabadidonk (ujabb) roviditese

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.

volt mar olyan hogy elolvastal egy kotelezot muszajbol, es vegulis megtetszett?

igen
36
90%
nem
4
10%
 
Szavazatok száma: 40

Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Újabban Móricz-ot olvasok(Úri muri), de eddig csak egy tetszett: Stars of Eger :-P
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Az Úri muri szerintem borzasztó...

Amiket én szerettem: Antigoné, Szigeti veszedelem (...), Az arany virágcserép (még nem találkoztam olyannal, akinek tetszett volna :D ), Az ember tragédiája, Godot, Édes Anna, Ábel

És olvastam az összes kötelezőt nem rövidítetten. Bár asszem le tudtam volna élni az életem Candide vagy Kurázsi mama nélkül, de mindegy :D
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

marci_attila írta:Az Úri muri szerintem borzasztó...
:D
Hm. És iazad van! :D Tehét az, hogy 40 oldalon keresztül nem történik semmi, aztán meg valami hashajtót vagy mi a szart kevernek a szomszéd "pájinkájába", és hazamegy.....hahaha, de jó vicc volt. :roll:
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Ami engem kifektetett az a Tóték Örkénytől. Ha 10 oldalanként nem gondoltam arra, hogy kész befejezem akkor egyszer sem. És a végén mekkora volt már... a folyosó közepén üvöltöttem fel, hogy azanyáddedurva...:P nem hittem el hogy körülbelül egy oldalban eléri azt hogy elmondhatom érdemes volt elolvasni.
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

Kiharu írta:Ami engem kifektetett az a Tóték Örkénytől. Ha 10 oldalanként nem gondoltam arra, hogy kész befejezem akkor egyszer sem. És a végén mekkora volt már... a folyosó közepén üvöltöttem fel, hogy azanyáddedurva...:P nem hittem el hogy körülbelül egy oldalban eléri azt hogy elmondhatom érdemes volt elolvasni.
hát a totéktol én is kifeküdtem : ))) az szuper cool egy iromány. és annyira nem számitottam a végére.... ilyen házi olvasmányt se olvastam még azota se :p

amugy meg... most az egyetemen csomo angol irodlamat kell olvassak... (nem meglepő hisz angol szakos vagyok :p) vannak ott is érdekesek. főleg a rövid történeteket szeretem
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

marci_attila írta: Amiket én szerettem: Antigoné, Szigeti veszedelem (...), Az arany virágcserép (még nem találkoztam olyannal, akinek tetszett volna :D ), Az ember tragédiája, Godot, Édes Anna, Ábel
Mi a gimis barátaimmal mind nagyon szerettük Az arany virágcserép c. kis remeket. ^^
Ellenben olyannal tényleg nem találkoztam, akinek a Szigeti veszedelem a kedvencei közt lenne! Ezért még magyar szakon is felnéznének Rád. :D :D

Kedvenc kötelezők (amellett, hogy kb. mindet szeretem, bár pl. a Candide-ot csak 20 évesen tanultam meg értékelni): A legyek ura, Godot-ra várva, Iskola a határon, Száz év magány, Tóték (és az egypercesek is amúgy), Hamlet, Bűn és bűnhődés, A Karamazov-testvérek (igen, Dosztojevszkij-fan is vagyok), Az arany virágcserép, Antigoné és Oidipusz szintúgy, Vörös és fekete... Most így hirtelen ennyi.

Alapvetően a 20. századot szeretem, ami talán látszik is. :)
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Nem tudom... nem tudnám megmondani mi fogott meg a Szigeti veszedelemben :D egyszerűen jó :D

Nektek mért volt csomó jó könyv kötelező? (nekünk nem kellett se a Száz év magány, se a Tóték, Dosztojevszkijtől semmi...) De mivel hülye kis könyvmoly vagyok, elolvastam magamtól, ami érdekelt ::jthrill::

A legyek urát én nemrég olvastam, és nagyon de nagyon nem tetszett. És utáltam is olvasni, csak azért olvastam, hátha majd a végén lesz valami olyan, amitől megfordul majd a véleményem, de nem...
Az a könyv egyszerűen nem nekem való.
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Nekünk meg a Szigeti nem volt, csak részletek. :D
(Néhány könyv meg csak magyarfakton volt kötelező, mondjuk a Karamazov-testvérek.)

A legyek urát sztem azért szerettem meg annyira, mert életem talán első igazán ütős könyve volt.. 13 éves korunkban volt kötelező. O.o Hát idő volt kiheverni. És valahogy sokkal valóságosabb volt, mint a mellette kötelező Két évi vakáció (by Verne) vagy a Robinson Crusoe. (Abban az évben ilyen sziget tematikájú köbyveket olvastunk. A legyek ura mellett Merle: A sziget volt az osztálykedvenc. :)
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Darken
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2007.07.08. 22:44

Hozzászólás Szerző: Darken »

Nekem amik nagyon tetszettek a kötelezők közül, az az Egri csillagok, a Kőszívű ember fiai, az Anyegin, és az Antigóné volt.

A Candide-ról azóta se tudtam eldönteni, hogy csak viccből adták e föl. Tudom, hogy egy paródia, de vhogy nem tudtam nevetni rajta. A pál utcai fiúk az egyetlen eddigi kötelezőim közül, amit kétszer olvastam. Mindkétszer tetszett, mégis a nem szeretem kategóriába sorolom, mert egyszerűen értelmetlennek tartom a végét és szemétségnek, de hát ez van. :lol: A Szigeti veszedelmet elkezdtem, de nem bírtam végigolvasni és azt kívánom bárcsak ezt tettem volna a Légy jó mindhaláliggal. Még egy olyan borzasztó könyvet! Semmi pénzért nem venném újra a kezembe.

Most épp Az arany embert gyűröm, de elég sokan mondták h jó, úgyhogy bizakodva kezdtem neki. Aztán Bűn és bűnhődés, azt viszont nagyon várom. Nagyon kiváncsi vagyok rá.:D
"Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos."
"Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztos, hogy botokkal és kövekkel." - A. Einstein

"Álmomban két macska voltam és egymással játszottam."
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

én nagyon szerettem a Légy jó mindhaláligot... irodalmilag nem egy akkora remekmű, de nagyon megható volt számomra 11 évesen vagy mikor. :)

Candide: mondom, érdemes némileg idősebb fejjel újra elolvasni. Én is csak akkor értékeltem. De akkor sokat nevettem rajta! :D
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

A Légy jó mindhaláligot én is szerettem, pedig nem is volt kötelező (nyolcadikos irodalmat nem tanultam). Én például Jókait vagyok képtelen olvasni, azok a könyvek mind nagyon nem nekem valók (valahogy a Mikszáth regényekkel is így vagyok, de legalább ő írt novellákat is, amik jók nekem is...)
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Hozzászólás Szerző: shizu »

Én Az arany virágcserép kivételével minden egyes kötelezőt kiolvastam (az is csak véletlenül maradt ki) és két kivétellel mindegyiket szerettem. Az Anyegin volt az, amit jobb lett volna sztem tv előtt végigaludni, az Ifjú Werther szenvedéseinél pedig komolyan kérdéses volt számomra, hogy ő lesz előbb öngyilkos, vagy én :dirr:
A Légy jó mindhaláliggal meg valahogy úgy voltam, hogy olvastam, és közben röhögtem szegény gyökér Misikén... azóta is így gondolom : lol :
Egyébként még általánosban a kötelezőkön keresztül szerettem meg az olvasást. Az első két meghatározó a Tüskevár és A Pál utcai fiúk volt - ezeket 10nél többször olvastam (ezt a számot azóta csak a HP 1-2-3nak sikerült elérni :cool: )
Legyek urához meg annyit, hogy ezen a nyáron olvastam el, és már a könyv is nagyon jó volt szerintem. Aztán kb egy hónappal később láttam a Művészetek Völgyében a Bárka színház előadásában, és hát az...az...arra még most is keresem a szavakat. Minden tisztelet azoknak a fiataloknak ::gome::
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

Kaen írta:
Candide: mondom, érdemes némileg idősebb fejjel újra elolvasni. Én is csak akkor értékeltem. De akkor sokat nevettem rajta! :D
candide-ot én is csiptem, és tényleg vicces volt a történet :) kicsit szomoru is ha jol emlékszem. már nagyon rég olvastam.
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Darken
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2007.07.08. 22:44

Hozzászólás Szerző: Darken »

Na még néhány kötelezőn túl vagyok:
Vörös és Fekete - ezt se fogom még egyszer elolvasni
Az arany virágcserép - érdekes...
Az arany ember - nagyon tetszett, rájöttem h szeretem Jókait
Beszterce ostroma - inkább hagyjuk:?
Ivan Iljics halála - nem egy vidám sztori, de nagyon tetszik a filozofálgatás benne

Most Bűn és bűnhődést olvasok, de az eddigi realista művekkel szemben ez most kiváltképp tetszik, szintén a filozófiája miatt.
"Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos."
"Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztos, hogy botokkal és kövekkel." - A. Einstein

"Álmomban két macska voltam és egymással játszottam."
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Mi 12.-ik oszt-ban még a 11-ikes irodalom könyv végét vesszük.XD
Kötelezőnek mopst kellett kiolvasni az Édes Anna-t,és sztem jó volt,nekem tetszett.:)
Eddig össz-vissz Az Arany virágcserép,Az orr,Az ember tragédiája és az Ivan Ilijics halála voltak,amelyketől égnek állt a halyam....:P
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Nahát Kinga, én azokat mind imádtam :D
Mellesleg mi egy évvel hamarabb kezdtük az irodalmat, és Radnóti ki lett véve a szóbeli tételek közül érettségin, mert nem jutottunk el addig...
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Liviu Rebreanu - Ion.

Nemkell elolvasni, nemszabad!
nekem sajna érettségiznem kell majd belőle :mad: :mad:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Hát mi itt nem nagyon ismerkedtünk román írókkal... Nem is tudom kiről hallottam egyáltalán, talán csak Ionescuról, de róla is csak tanultunk, olvasni aztán semmit :D Ja, meg Tristan Tzara :D
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

érdekes.. én meg ezeket nem ismerem.. pedig 12 évet tanultam román irodalmat XD amugy annyira nem is rossz. a Ion az jou :P van benne 1-2 pikáns jelenet. mondjuk én se olvastam végig XD

amugy Mihai Eminescu a legnagyobb román... (költő) olyan mint a magyaroknál Ady Endre. csak Ady verseit sokkal jobban birom.
Kép

life is pain, get over it
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ismét elolvastam a Kincskereső kisködmönt. Nagyon érdekes tapasztalni, hogy mennyire mást mond, vagy mit érzékelek egy könyvből cirka 15 évvel az első olvasás után. És most még jobban is tetszett, mint mikor kötelező volt. :dirr:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

anubys írta:Ismét elolvastam a Kincskereső kisködmönt.
Az egyetlen kötelező olvasmány, amit nem olvastam végig.
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

nos.. amiota ujra elkezdődött az egyetem, ujra bejöttek a kötelező olvasmányaim.. angol irodalom :) most épp edgar allen poe közvetkezik. nagyon birom a csávot. teccik a stilusa :D
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Alha
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2008.02.05. 01:23
Tartózkodási hely: hát ahol tartózkodok

Hozzászólás Szerző: Alha »

Nekem általában nincs bajom a kötelezőkkel de van egy-kettő amitől a világból is kitudtam szaladni.
Vannak kedvenceim, mint az Antigone, Romeo és Julia, Ember Tragédiája, Vörös és Fekete, de például az Arany virágcserép nehéz szülés volt ::hoo:: Nagyon nem bírtam :hee:
Devil May Cry
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

matsuo-chan írta: most épp edgar allen poe közvetkezik. nagyon birom a csávot. teccik a stilusa :D
Ha Poe stílusa tetszik, és nem idegenkedsz a néhol hidegrázós misztikus történetekről, akkor olvass H. P. Lovecraft-et, ő Poe-t tekintette mesterének és jogosan. Persze hogy nem kötelező olvasmány, miért is lenne az amikor jó :D
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Legutóbb kötelezőként A szabad ötletek jegyzékét olvastam József Attilától. Igen súlyos. :shock:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Lezárt