kotelezo olvasmanyok, avagy szabadidonk (ujabb) roviditese

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.

volt mar olyan hogy elolvastal egy kotelezot muszajbol, es vegulis megtetszett?

igen
36
90%
nem
4
10%
 
Szavazatok száma: 40

Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Sephiroth írta:Persze hogy nem kötelező olvasmány, miért is lenne az amikor jó :D
Azéééért, nagyon sok jó könyv van a kötelezők közt. És ha minden jó könyv kötelező lenne, akkor azért picit nagyon sokat kellene olvasni :) Na meg ugye ami valakinek tetszik... ahogy már fentebb többször kiderült rólam, eléggé sok kötelezőt szerettem, sokat azok közül is, amiket általában nem szoktak szeretni.
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Most, hogy pár évvel már túl vagyok az általános és középiskolán rá kellett jönnöm, hogy bizony a kötelezők nem hiába kötelezők. Mindig is szerettem olvasni, lételemem az olvasás, de volt, hogy én is háborogta, hogy neee, ezt most miért kell? Mostanában gondolkodtam el azon, ha valamit anno nem kellett volna úgymond kényszerből elolvasnom, akkor lehet, hogy máig nem tettem volna ezt meg és nem tudnám, hogy az menniyre is jó.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: kotelezo olvasmanyok, avagy szabadidonk (ujabb) rovidite

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én egy kivétellel mindent elolvastam, de a Szigeti veszedelem nekem is sok volt. A kötelezők jó részét pedig le sem tudtam tenni annak idején, lévén kiskorom óta lételemem az olvasás. Két könyv volt, amit utáltam, a Kincskereső kisködmön és a Légy jó mindhalálig. Ezeket nagy kínnal olvastam el, de a többit szerettem.
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: kotelezo olvasmanyok, avagy szabadidonk (ujabb) rovidite

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

A Kincskereső kisködmön kivételével én is mindegyik kötelezőt végigolvastam.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: kotelezo olvasmanyok, avagy szabadidonk (ujabb) rovidite

Hozzászólás Szerző: Andro »

Yuriko-chan írta:A Kincskereső kisködmön kivételével én is mindegyik kötelezőt végigolvastam.
Én azt is elolvastam. Kedvenceim amúgy a Robinson Crusoe, Antigoné, Rómeó és Júlia, Az Aranyember és az Egri csillagok.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: kotelezo olvasmanyok, avagy szabadidonk (ujabb) rovidite

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nálunk a Robinson Crusoe nem volt kötelező, én csak önszorgalomból olvastam el, amikor a robinzonádos korszakomat éltem. ^^

Rajtam három kötelező fogott ki, Az öreg halász és a tenger még nyolcadikban, középiskolában pedig a Bánk bán és a Faust. Esküszöm mindegyiket el akartam olvasni, de valahogy félúton kifogtak rajtam. ^^'
Kép
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: kotelezo olvasmanyok, avagy szabadidonk (ujabb) rovidite

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Életemben 2 kötelező olvasmányon jutottam túl: Vuk, illetve Két Lotti. Jó régen volt... :wink:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: kotelezo olvasmanyok, avagy szabadidonk (ujabb) rovidite

Hozzászólás Szerző: anubys »

Én amint megtanultam olvasni, rá is vetettem magam a könyvekre, tényleg nagy mennyiségben fogyasztottam ôket, a kötelezô olvasmányok nagyrészét mégis mellôztem. Többségük számomra rémesen unalmas volt, így sokukat végig sem olvastam.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: kotelezo olvasmanyok, avagy szabadidonk (ujabb) rovidite

Hozzászólás Szerző: Andro »

Bánk Bán az jó. Öreg halász és a tenger nekünk nem volt kötelező. Vuk se és a Két Lotti se. CSak öcséméknek. Öcsém utálta mindkettőt, mert hogy lányos. XD

Látom, mindenkinek más volt kötelező. Ember tragédiája is nagyon jó szerintem. Meg a Tartuffe, amit másfél óra alatt elolvastam.
Kép
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: kotelezo olvasmanyok, avagy szabadidonk (ujabb) rovidite

Hozzászólás Szerző: Maron »

anubys írta:Én amint megtanultam olvasni, rá is vetettem magam a könyvekre, tényleg nagy mennyiségben fogyasztottam ôket, a kötelezô olvasmányok nagyrészét mégis mellôztem. Többségük számomra rémesen unalmas volt, így sokukat végig sem olvastam.
Teljesen meg tudom érteni. Kb. 7. osztálytól kezdve elég sok kötelezővel szenvedtem, pedig szintén szeretek olvasni, akkoriban többet is olvastam, és bár volt néhány, ami tetszett, de azért jó párral megszenvedtem vagy egyszerűen feladtam. És ezt azért sajnálom, mert tanárunk pl. a Bűn és bűnhődésnél említette, hogy ha 10 évvel később olvasnánk, teljesen más élmény lenne. Én elhittem, bár ez nem igazán vigasztalt engem plusz az osztály 3/4-t kb, akik szó szerint végigszenvedték vagy el se olvasták...
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: kotelezo olvasmanyok, avagy szabadidonk (ujabb) rovidite

Hozzászólás Szerző: Andro »

A gond a kötelező szóval van. Meg hogy a gyerekeket kiskorban már nem tanítják meg a könyvek szeretetére. Én ezért olvastam el mindent, ami kötelező volt, mert elhatároztam, hogy igenis, az hozzátartozik az alapvető műveltséghez. És később újraolvastam az összeset. Teljesen más élmény volt, holott akkor is szerettem őket, bár a Bánk Bán az egy kínlódás volt, de megérte. És igen, egyedül én kaptam mindig ötöst az olvasónaplóimra, amire rém büszke voltam. Az osztályból talán én voltam az egyetlen aki tudta is miről szólnak a kötelezők.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: kotelezo olvasmanyok, avagy szabadidonk (ujabb) rovidite

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A kötelező olvasmányokkal az a baj, hogy gyakran olyan könyvet olvastatnak az emberrel, amihez még nem elég érett, ráadásul ha a gyerek első olvasásélménye valami olyasmi, ami egyáltalán nem érdekli, akkor nem csoda, ha az olvasás kellemetlen dologként rögződik a kis fejében.

Én mindig szerettem olvasni, de csak nagyon kevés kötelező volt, amiről azt mondhatom, hogy tényleg élveztem, pl. a Tartuffe és Az ember tragédiája nekem is tetszett. ^^
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mariko 2010.10.07. 20:35-kor.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: kotelezo olvasmanyok, avagy szabadidonk (ujabb) rovidite

Hozzászólás Szerző: Andro »

Mariko írta:A kötelező olvasmányokkal az a baj, hogy gyakran olvastatnak az emberrel, amihez még nem elég érett, ráadásul ha a gyerek első olvasásélménye valami olyasmi, ami egyáltalán nem érdekli, akkor nem csoda, ha az olvasás kellemetlen dologként rögződik a kis fejében.

Én mindig szerettem olvasni, de csak nagyon kevés kötelező volt, amiről azt mondhatom, hogy tényleg élveztem, pl. a Tartuffe és Az ember tragédiája nekem is tetszett. ^^
Első olvasásélményre jó példa a Kincskereső kisködmön. Na azt én is rühelltem.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: kotelezo olvasmanyok, avagy szabadidonk (ujabb) rovidite

Hozzászólás Szerző: anubys »

Összességében azt mondhatom, hogy nem sok olyan kötelezô volt, ami komolyan tetszett volna.
Kincskeresô kisködmön
Pál utcai fiúk
Légy jó mindhalálig
A legyek ura
Az emebr tragédiája (a legjobb mind közül)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: kotelezo olvasmanyok, avagy szabadidonk (ujabb) rovidite

Hozzászólás Szerző: Andro »

Legyek Ura volt nektek kötelező? Az jó könyv!

Az Édes Anna is nagyon jó pl. Kosztolányitól.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: kotelezo olvasmanyok, avagy szabadidonk (ujabb) rovidite

Hozzászólás Szerző: anubys »

Tényleg, az Édes Annát ki is felejtettem. Azért érzôdött rajta a Csáth Gézával való rokonság. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: kotelezo olvasmanyok, avagy szabadidonk (ujabb) rovidite

Hozzászólás Szerző: Andro »

Húgoméknak most volt az Antigoné meg a Rómeó és Júlia. Tetszettek neki. Öcsém szerint az Antigoné szar, de mit is várjunk egy fiútól? Pláne ha olvasni se szeret. ::hehe::

Meg ugye húgom angol nulladikos volt tavaly - azaz ő öt évet jár gimibe - és most angolul az Uglies van nekik feladva (magyarul nem jelent meg), mint kötelező. Én is beleolvastam, jó kis könyvecske. Élvezetes és fordulatos.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: kotelezo olvasmanyok, avagy szabadidonk (ujabb) rovidite

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Andro írta:Öcsém szerint az Antigoné szar, de mit is várjunk egy fiútól? Pláne ha olvasni se szeret. ::hehe::
Dettó! XD Az én öcsémnek is pont most volt kötelező, de hasonló véleményen volt róla, sőt még végig sem olvasta. :drop:
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: kotelezo olvasmanyok, avagy szabadidonk (ujabb) rovidite

Hozzászólás Szerző: Andro »

Mariko írta:
Andro írta:Öcsém szerint az Antigoné szar, de mit is várjunk egy fiútól? Pláne ha olvasni se szeret. ::hehe::
Dettó! XD Az én öcsémnek is pont most volt kötelező, de hasonló véleményen volt róla, sőt még végig sem olvasta. :drop:
Én öcsém igen. Ez volt az egyetlen kötelező amit elolvasott. XD
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: kotelezo olvasmanyok, avagy szabadidonk (ujabb) rovidite

Hozzászólás Szerző: anubys »

Andro írta:Én öcsém igen. Ez volt az egyetlen kötelező amit elolvasott. XD
Akkor ez már fejlôdés. Lehet, hogy apránként megszereti az olvasást. Amúgy nem találkozott még eddig olyan könyvvel, ami tetszett volna neki?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: kotelezo olvasmanyok, avagy szabadidonk (ujabb) rovidite

Hozzászólás Szerző: Andro »

Dehogynem. Számítógépes szakkönyveket olvasott, amíg rá nem jött, hogy a programozás nem is olyan nagy kunszt. Neki. XD
Kép
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: kotelezo olvasmanyok, avagy szabadidonk (ujabb) rovidite

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Az még egészen jó. Bátyám eddigi életében a legkomolyabb olvasmány valamelyik erotikus magazin friss száma. :dirr:
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: kotelezo olvasmanyok, avagy szabadidonk (ujabb) rovidite

Hozzászólás Szerző: Andro »

Öcsémnek az nincs. Tudnám ha lenne. Meg minek neki? Ott a barátnője 3 éve. ^^
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: kotelezo olvasmanyok, avagy szabadidonk (ujabb) rovidite

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Én is nagy olvasós voltam, és igyekeztem a kötelezőket is elolvasni, de sajnos középiskolában, főleg a vége felé már valahogy "nem jutott rá időm" vagy mifene. :weh: De nem azért, mert sunnyogni akartam, mert még az ajánlott olvasmányokat is felírtam, hogy majd feltétlenül elolvasom, csak sajnos már azok a listák sincsenek meg. ^^" Azért saccper észben tartom, hogy mik maradtak ki.
A legtöbb kötelezőt élveztem. Pl általános nemtomhanyadikban feladta a tanár, hogy válasszunk: Aranyember, vagy Kőszívű? Én akkor az Aranyembert választottam (és tetszett), de később a Kőszívűt is elolvastam annak ellenére, hogy mindenki szívből utálta, és nekem az is nagyon tetszett.
Meg aztán elég elvetemült is voltam, ha fel volt adva az Iliász meg az Odüsszeia, akkor nem értem be a szöveggyüjteménnyel. Egy jóideig szemi-hexameterben beszéltem közben-utána. :lol:

Volt persze amit nem bírtam:
Légyjó. Talán végigszenvedtem, de nagyon nyögvenyelősen ment. Talán nem voltam hozzá elég érett vagy nemtom. De azon azért röhögtem, amikor az egyik, irodalommal továbbtanulni vágyó srác megindítóan előadta órán, hogy szegény Misi, még a csókát is etette! :hammer:
Bánk bán. Kész, az kiakasztott.
A hétfejű tündér... mint egy drogos lázálmai esküszöm, csak ezt akkor még nem tudtam így megfogalmazni. :S
A Gavallérok elsőre elég idegesítő volt, mintha semmiről nem szólna. Pár év múlva újraolvasva már helyén volt a dolog. Szóval egyetértek, gyakran tényleg nem akkor kapják a gyerekek az olvasmányt, amikor érettek hozzá.
Meg nekünk nem volt kötelező, de elolvastam a Robinsont... és nem tetszett. :S
Laurie Wolf
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.10.22. 10:51
Nem:

Re: kotelezo olvasmanyok, avagy szabadidonk (ujabb) rovidite

Hozzászólás Szerző: Laurie Wolf »

Nálam ez fordított eset. Régebben kevesebbet olvastam, most mondhatom, hogy lényegesen fordult a kocka. Rengeteg időm van rá, és mikor nem tudok már semmi értelmeset kezdeni magammal neki állok olvasni.
Kötelezők amik tetszettek:
Kincskereső kisködmön
Pál utcai fiúk
Az ember tragédiája
Szent Péter esernyője
Rómeó és Júlia

[ Anyegin, Büszkeség és balítélet, Üvöltő szelek, Vörös és Fekete, Jane Eyre. <3 ezek a művek meg nem voltak kikötve kötelezőnek, de nagy kedvencek és megérdemlik a listán a helyet sztem ^-^ ]
Lezárt