Korhatárok, cenzúra, korlátozások

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

Aiko írta:Ha fántázia sorozatokra gondolsz, akkor egyértelműen célszerű Grimm meséket, és Magyar népmeséket nézetni. Nemcsak tanulságos, de szerintem kicsiknek nagyon szórakoztató.
jah :) ezeket én se tom megunni, pedig 19 vagyok, mégis bármikor megtudnám ezeket nézni.


lol már... mi az h korhatár a HP-ra? megáll az ész.. én azt hittem h azt a "mesét" gyerekeknek irták... v tévedek? amugy sztem már a 4esnél is kellett volna korhatár (nem tom h volt-e). ez az egész dolog csakis a rendezők hibája.. valószinőleg a célközönség nem a gyerek réteg volt hanem a nagy rendezők, meg a hasonló körökben forgo embereknek.. nem értem ezt a mai világot komolyan...

nah egy ilyen HP filmtől lesznek a gyerekek elmebetegek, s nem az animektől...(amugy én szeretem a HP-t, de a filmeket tuti nem nézetem meg a gyerekeimmel, talán az elsőt, mert annak volt meg igazán a varázsa... a többi már nem gyerekeknek valo)
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

matsuo-chan írta: lol már... mi az h korhatár a HP-ra? megáll az ész.. én azt hittem h azt a "mesét" gyerekeknek irták... v tévedek? amugy sztem már a 4esnél is kellett volna korhatár (nem tom h volt-e).
Jaja a HP célközönsége eredetileg sztem is nagyrészt a gyerekek.
A HP4-nél volt korhatár ha jól emlékszem. 12-es.
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

nemtudom... szvsz a HP-nál a könyvtől/filmtől is függ hogy kiknek szánták... 8 évesnek vagy 14nek... a korhatárat a filmre azért mindenképpen kitenném.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
DemonLadyElvira
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2007.07.13. 08:14

Hozzászólás Szerző: DemonLadyElvira »

Abban egyetértek, hogy jó lenne ha készítők közölnék hogy evvel a művel kit akarnak megbombázni. De ne haragudj szerintem a Hp nem roncsolja jobban vagy kevésbé a kiscsiket mint az animék. Szerintem ha gyerek olyan hülye hogy Potternek vagy Gokunak képzeli magát akkor erősen kizáromh ogy arról készítő tehet. Ez szinte csak a gyerektől függ ,hogy mit hisz el és mit nem. És leginkább a szülőnek kéne felvilágosítani, hogy figelyj kicsim ez csak mese.
Az igazi szeretet nem kell és nem is lehet viszonozni.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Igen, a Harry Potter gyerek regényként indult, viszont ahogy ment előre a történet, egyre kezdett bedurvulni.
Nemrég javított ki az írónő egy félreértést, mert valakik egy korábbi nyilatkozatát félreértették. Azt hitték, a most megjelenő 7. kötetben mindössze két szereplő hal majd meg, de ő azt a kettőt csak kiemelte, többen lesznek. Elég sok vér folyt már az 5. és 6. könyvekben is, utóbbira egészen biztosan nem engednék be 14-16 év alatt senkit, főleg, ha meghaggyák majd az utolsó pár fejezet tartalmát (és nagyon remélem, hogy minden benne lesz, szeretném látni filmen az első Piton-Harry összecsapást, mégis csak a két kedvenc szereplőm).
Egyébként pedig a mostani könyveknek a hátán már ott a 12 éven felülieknek megjegyzés, és több mint valószínű, hogy ez a 7-re is rákerül majd.

Emlékszem még, mikor az idióta szülők (már elnézést) bevitték a Gyűrűk Ura 2-re a kisgyereküket, merhogy "ez irodalom, művelőggyé'", a kissrác meg később ott bömbölt előttem és majdnemhogy rosszul lett a látottaktól. Nem ártana, ha a szülők figyelembe vennék a korhatárt néha és belenéznének a filmekbe, mielőtt beviszik a kölykeiket rá, mert hogy "hát ez gyerek mese".
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

úgyahogy mondod Tenshi.

a Gyűrűk ura sem tündérmese. Énis hallottammár történetesen gyerekeketől hogy az a film rémisztő (mittesz a zabizás :P )

a HP nál pedig szerintem erre lehetett számítani hogy bedurvul. Végülis Harry szemszögéből nézzük folyamatosan a dolgokat és Ő is lassan felnő.

és én nemmondtam semmi olyasmit hogy a készítők a hibásak ha nincs rajta korhatárkarika. És HP-animéket illetően... a HP az egy dolog, míg animékből sokvan és van választék szal ott már jobban körülnézhetsz hogy kiknek szánják.

Azért amikor valaki elmegy megnézni egy filmet a moziban dióhéjban már tudja mi lesz benne és az alsóbb korosztályt pedig nemhinném hogy 'csakúgy, sitty-sutty' elengedik mozizni a szülők anélkül hogy egyáltalán megkérdeznék mit lesz vetítve.
Én személy szerint amikor még kisebb voltam figyeltem a korhatározást, többyire, mert biztosan nemvéletlenül tették azt oda.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Amúgy a Potter könyveket eleve úgy láttam ajánlva, hogy 11-12 éven felülieknek (még az első könyveket is), ezek után a filmre is jogosnak érzem a 12-es karikát.

(Amúgy egy szakember véleménye, hogy hamarabb engedne egy 7-8 éves gyereket HP-t olvasni, minthogy egy olyan mesekönyvet a kezébe adni, amit neki szántak. Állítólag néha durvább dolgok is belekerülnek 1-1 mesekönyvbe, mint a HP... Na de ez OFF)
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

én nagyon szeretem a Gyűrűk Urát (kedvenc könyv és film) de gyerekeknek tényleg nem ajánlanám a filmet.

nagyon sajnálom azt hogy az ilyen jo könyvekből mint a Gyűrűk Ura meg a HP ien durva filmeket csinálnak. vagyis igazábol nem sajnálom mivelhogy én élveztem a filmeket, csak azt sajnálom, h a gyerekek nem tudják élvezni mert nem nekik valo. és sztem egy tündérmese nem csak könyvben kell legyen az hanem filmben is.

ilyen erővel akkor már nem is nézethetnénk filmeket a gyerekekkel csak rajfilmeket, merthogy a filmekbe élő emberek szerepelnek (általában) és ezt lehetséges h a gyerekek komolyabban veszik mint a meséket. ha egy Gyűrűk Ura miatt sirnak akkor el se tom képezelni h h mennének ki a mozibol a gyerekek egy rendesen megrendezett dragon ball film után. ezt már tuti h 16 éves korhatárral kéne leadni
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

rajzfilmek.... egy másik topikban már ez ki lett beszélve rendesen...

na és mi van az animációs filmekkel? mint pl a shrek, némó nyomában, corpse bride, stb....nemtudom de általában az ilyen filmeket mindnki és minden korosztály megnézi. Azok többnyire jók.
azon viszont nagyon meglepődtem hogy a Karib tg Kalózait úgy állították be hogy még a kiscsoportos ovis is megnézze...szerintem van azért abban a filmben pár olyan jelenet és tény hogy megérdemli a 12es karikát.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Narumi írta:Amúgy a Potter könyveket eleve úgy láttam ajánlva, hogy 11-12 éven felülieknek (még az első könyveket is), ezek után a filmre is jogosnak érzem a 12-es karikát.
bezony ám, a HP nem gyerekeknek készült hanem fiataloknak- azért nem mindegy- csak a nemtörődöm szülők úgy voltak vele hogy "varázslók meg egyebek- ez csak gyerekeknek szólhat" - meg szoktam nézni a filmeket (bár nem tetszenek mert a könyvek sokkal jobbak... mind1) és mindíg vannak kisgyerekek is a nézőtéren akiket apuka-anyuka elhurcol a "mesefilmre"...és bizony elég érdekesek a reakciók bizonyos jelenetekben. anniyra nem értem, hogy miért kell ez? nem elég hogy a gyerekek végig dumálják az egész filmet, mert nem köti le őket- nem értik, akkor még a szülők "ne nézz oda" kiáltozását is el kell viselni. bammeg minek kellett elhozni a 6 éves gyerekedet? erről ennyit :roll:
Avatar
Antras
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2005.06.25. 09:56
Tartózkodási hely: Zeg

Hozzászólás Szerző: Antras »

Renia írta:(és egyébként sem kell egy gyereknek TV-t nézni)
Ez egy nagyon jó mondat. Tényleg elgondolkodtató, hogy kell a gyerkőcnek TV-t nézni. A helyes megoldás szerintem a következő. A szülő leül a gyerekkel TV-t mézni és elmagyarázza mi helyes és mi nem. Mivel a mai gyerekek nagyon fogékonyak és okosak. Az értelmes gyerkőc megérti, hogy mik azok a műsorok, amiket megszabad nézni és mi az, amit nem. Ha mégis nézni akarja a monitort szerintem egy jó DVD vagy video is leköti a figyelmét. Nem azt mondom, hogy minimáisan nézzen televíziót, mert akkor tényleg depressziós lesz és kiközösített, mert ezt sem akarja a szülő. Inkább, amit mostanában észreveszek, hogy a gyerek is azt csinálja, mint a szülő. (Amit lát!) Sajnos! Rossz példát mutatnak, mert úgy tekintenek a gyerekre, mint a kicsi felnőttre. (Tiszta középkor.) Ami a karakákat illeti, az egy nagy baromság!!! Az állam a szülőkre bízza, hogy mit nézzen a gyerek és mit nem. Régen este későn adták le az olyan műsorokat, amik nem gyerekeknek valók.

Ha abban a rendszerben lennénk a Mónika show és Balázs Só 21 30-kor kezdődne és a kutya se nézné. Erről ennyit!!!!

Hála Isten vannak szülők, hogy ezeket a karikákat és gyerekek szellemi fejlődését figyelembe veszik. Azok előtt meg le a kalappal!!! :D
Kép
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

én nem is értem h minek raknak ilyen szemeteket a tvbe mint a monika show meg a balázs show meg a győzike meg hasonlo marhaságok... ezek csak tompitják az agyat.. nem tudom egyszerűen megérteni azokat se akik ieneket néznek...
Kép

life is pain, get over it
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Antras írta:
Renia írta:(és egyébként sem kell egy gyereknek TV-t nézni)
ezt spec én írtam de mind1 XD
Antras írta:Régen este későn adták le az olyan műsorokat, amik nem gyerekeknek valók.
Ha abban a rendszerben lennénk a Mónika show és Balázs Só 21 30-kor kezdődne és a kutya se nézné. Erről ennyit!!!!
vagy legalábbis gyerekek nagy valószínűséggel nem néznék- mások igen. szomorú tény, de a rómaiak óta tudjuk, hogy bizony cirkusz kell a népnek és ezt ezektől a műsoroktól meg is kapják. ezt bizonyítja hogy még mindíg műsoron vannak ezek az igénytelen borzalmak, mert a szegénylelkű embereknek az egyetlen szórakozása lassan, hogy megnézze fogatlanékat ahogy bevallják mit tettek, és székeket dobáljanak egymás fejéhez. elég szomorú, hogy erre van igény, míg a Világfalu című - szerinten nagyszerű- műsor meg amikor először ment éjszakára tették- nehogy az a szegény lelkű valami kultúrát is magába szedjen a hajtépésen túl. T__T ez van
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Ma reggel negyed 8-kor bekapcsoltam a Cartoon Network-öt, épp kezdődött a Cramp Twins (Görcs ikrek). Az epizód első szava az volt, hogy Wayne azt mondja az ikertestvérének: "Megöllek!". Ez biztos segíti a kiskorúak egészséges személyiségfejlődését... Egyébként szerintem ha egy gyerek meghülyül, annak nem a tévé lesz az elsődleges oka, hanem az öröklött hajlamok és a nevelés.
Avatar
Antras
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2005.06.25. 09:56
Tartózkodási hely: Zeg

Hozzászólás Szerző: Antras »

Yuriko-chan írta:Ma reggel negyed 8-kor bekapcsoltam a Cartoon Network-öt, épp kezdődött a Cramp Twins (Görcs ikrek). Az epizód első szava az volt, hogy Wayne azt mondja az ikertestvérének: "Megöllek!". Ez biztos segíti a kiskorúak egészséges személyiségfejlődését... Egyébként szerintem ha egy gyerek meghülyül, annak nem a tévé lesz az elsődleges oka, hanem az öröklött hajlamok és a nevelés.
Teljesen egyetértek veled. A CN nem a gyerekeknek szól. Be kéne tiltani nekik.
Kép
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

ien erővel már mindent be lehetne tiltani XD
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Hiányoltam a Macskafogó2-ről a 12-es karikát,sztem bőven el kellett volna oda:.:P
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Na nem kezdek újra semmit,nem offolok,csak egy ganxsta szám címét mondom,ez elmodja minden véleményem:A popszakma rémei.Ez minden véleményemet elmondja.Ennyi.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Shakugan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008.08.31. 19:18
Nem:

Re: Korhatárok, cenzúra, korlátozások

Hozzászólás Szerző: Shakugan »

Egyszer az RTL Klubra kapcsoltam a TV-t, hát mit látok?Witch, 12-es karikával.
Nem tudom, akkor mégis ki lehet a célközönsége.Igen, van benne pár ilyen jelenet, de ki az a hülye, aki 10 év felett ilyet néz?
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Re: Korhatárok, cenzúra, korlátozások

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Engem már a rajzolása is elriaszt,meg amúgy se érdekel az ilyesmi.Sőt,felteszem a kérdést,hogy kinek van ideje tv-t nézni 16-17 éves kora után?Én már csak a hÍreket nézem meg nagy ritkán,de ha odaülök egyéb más alkalmakkor a tv elé,akkor is elmegy a kedvem a sok igénytelen dologtól,ami belőle jön. :o_O:
Sokmindenre kéne karika,vagy valami jobb szabályozás.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Korhatárok, cenzúra, korlátozások

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Nem tudja valaki, hogy a Viasat3 és az AXN miért nem használ semmilyen karikát? Mert pl. a Film+-on másak a karikák, mint a nagy csatornákon, de vannak.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Korhatárok, cenzúra, korlátozások

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Ezen én is gondolkoztam már. Gondolom nem azt ORTT alá tartoznak, de hogy miért nem, vagy hogy működik, most nem merülök el benne, lehet majd később, ha lesz energiám ^^"
edit: http://www.sat.hu/read.php?id=1686
Na például ezért ;) Tehát ezek szerint át lehet helyezni egy csatornát más jogszabály alá...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Korhatárok, cenzúra, korlátozások

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Akkor lópikulát sem ér ez a karikásdi (nem mintha amúgy annyira logikus lenne).
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Korhatárok, cenzúra, korlátozások

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Hát szerintem sem... csoda, hogy nem teszik kötelezővé, hogy a gyerekes családok csak ORTT-s műsort nézhetnek...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Korhatárok, cenzúra, korlátozások

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Hát igen. Pedig még mindig nem a tévé dolga a gyereknevelés, hanem a szülőé.
Lezárt