SakuraCon 2008

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Beszarás. Már 7:40 óta sorba mindenki és benyögik 9:15körül h nincs mára jegy ::beer:: :dirr: vagy non korlátozott számban :D
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Nahh- nagyon jó volt a 2 nap ^^, ritka pillanat volt hogy le tudtunk ülni a cosplay alatt- ami hát volt már jobb is, de azért voltak jó csapatok/ jelmezek/előadások. craftmanshipben a nyertes FFcsapat marha jó volt- az a kard hihetetlen jól meg lett csinálva, megérdemli a 2 díjat ^^, performanceban meghát... egyéniben nekem 3an nagyon tetszettek -Ryo, Zseniális Teknős és Shikamaru (leginkább mert úgy aratott nagy sikert, hogy végig beszélt ami meg a legnehezebb). bár megint voltak olyanok is akiknek még át kellett volna gondolniuk mégegyszer az egészet mielött szinpadra állnak ...^^" nameg az se gyerebe hogy sokan BL fanservice cuccot csinálnak olyan animékből amiknek köze sincs a dologhoz, csak a fangirlök sikítozása/szavazata a cél... és mégegy dolog: ha nem világrengető a produkciód dobálj csokit a közönségnek és nagyobb tapsot kapsz :dirr:
AMV-k jók voltak, de lehetett volna kicsit több humoros köztük mert sztem azt élvezzük legjobban- viszont az AMV rettenet valami zseniális lett! gratula mindenkinek aki közreműködött benne, és még sok-sok ilyet kérünk szépen- meg azt hogy honnan lehet letölteni xD
Vetítések nem voltak valami hajde fantasztikus választások- részben mert 4/2-t láttam (és egyébként se annyira jók),mondjuk ez egyéni szoc probléma- viszont az a szombat esti első film valami borzalom volt- kb fél órát bírtunk aztán kivonultunk. tudom én hogy nem vetíthetnek akármit mert kellenek a jogok, de e helyett inkább AMVket adhattak volna ^^"
karaoke döntő egy élmény volt- jó volt végre olyanokat hallgatni akik tudnak is énekelni nem csak az akarat van meg bennük ^^
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

miyume írta:és mégegy dolog: ha nem világrengető a produkciód dobálj csokit a közönségnek és nagyobb tapsot kapsz :dirr:
Az semmi, még Zsűri kedvence díjat is kaptunk :dirr: és egyébként is THIS IS SPARTA!
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Nálam az egyik Pokoli Lány nyert. Rádión ütött.
Kép
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

miyume írta:viszont az AMV rettenet valami zseniális lett! gratula mindenkinek aki közreműködött benne, és még sok-sok ilyet kérünk szépen- meg azt hogy honnan lehet letölteni xD
Ez egy agyon cenzúrázott verzió volt, "rendes" kb. szerda/csütörtökre lesz (ha sikerül feltámadnom). De ha csak konkrétan ez kell, akkor végülis írj egy püt és adok hozzá linket, de sztem megéri várni a rendes verzióra... :wink:

Cruel Angel: Én nagyon élveztem, néztek is rám hogy ez a gyökér minek örül. xD Abszolút ti voltatok a legjobbak (pedobear ftw. :D).
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

megvárom a "rendeset" ha már van ilyen is, kíváncsi vagyok arra is ami ott nem fért bele XD
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

és akit mindkét verzió érdekel?^_^

összességében kellemes napok voltak^^ (miyume, azt hiszem téged is láttalak:) )
a szervezés... azért lehetett volna rosszabb is^^; a klubhelység egy részének piaccá való átalakítása jó ötlet volt, de a kínaiak megint rossz helyre kerültek-.-
mintha a cp színvonala kissé emelkedett volna, mind a craftmanship, mind a pörformansz terén is, legalábbis, már több előadás volt, főleg az egyénieknél, ami poén volt (ld. a 3, akit miyume is említett)
a versenyes amvk pedig nekem tetszettek, bár volt egy-kettő, ami nem nagyon kötött le^^;

most csak ennyit tudok kipréselni magamból :drop:
(jaigen, a pedobear odavertXD)
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Koszonom a Pockyt outsyder bacsi *.*
Sztem jo volt, es az sajna igaz h a performansz cp-nel voltak erdekes dolgok..nem igazan ertem h mi a baj a szervezessel, ennel korrektebbul imho nem megoldhato a dolog :S
Avatar
Tifa_eternal
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008.04.21. 07:33
Tartózkodási hely: Budapest

..

Hozzászólás Szerző: Tifa_eternal »

Én is nagyon jól éreztem magam SakuraCon-on, fóleg hogy most először mentem mind2 napra. :) Határozottan megérte, mert szombaton és vasárnap is jó programok voltak. Kár lett volna kihagyni a cosplay performance-ot, 1ik-másiknál dőltünk a röhögéstől! :D
A SakuraZaka standjánál jó sok pénzt hagytam ott, szóval nagyon örülhettek nekem. ;) Persze vettem Pockyt is, meg a Final Fantasy Advent children DVD-t.

Igazuk van a szervezőknek h lehetne több zenei videó, mert néha már kicsit sok az AMVk-ből. Szeretjük azt is, de csak mértékkel.
Na ennyit így elsőre.
Kép
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Én személyszerint a BBS klippen kívül, az összeset untam (kivéve a Gacktosat mert azon a pozörködésen iszonyat nagyokat röhögtünk :D).

És ahogy a körülöttem lévőket halottam, ők is eléggé untak sok klippet... Sztem a nép még mindig inkább a amvkre vevő (nem, az 1995-ös 3x3 eyes amv nem való a közönségnek, ez tény), mint jpop/rock klippekre...
Kép
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

inkább egy rossz amv, mint vmi jpop-jrokk klipp :drop:
tisztelet a kivételnek... volt egy füvön ugrálós, azt megmondaná vki, h mi volt és kitől?^^

Rita:
szívesen, legközelebb is^__^

Jaaku: köszi a linket:D

ja, és....
a fanszervíz rucikra meg majd vetünk egy pillantást
a szemrevételezés megvolt, minőségében nem, csak mennyiségében csappant egy kicsit a felhozatal :cool: (bár ez akár az időjárás számlájára is írható...)
Kép
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Véleményem szerint a Con jó volt.
Az AMV versenyről lemaradtam, vagyis inkább nem érdekelt annyira, egyedül Baysi AMVjét láttam, ami nagyon nagyon tetszett, nagyon szép volt, gratulálok hozzá!
A cosplay-ből kb mindenkit láttam, a craftmanról úgy hiszem, hogy ha már valaki arra jelentkezik, hogy ő maga elmondja hogyan készítette a ruhát, akkor ne álljon úgy a színpadon mint akinek semmi dolga. Az meg, hogy voltak akik rendelték a ruhát, hát ez szerintem nem fair a többiekkel szemben, még akkor sem ha nem értek el helyezést.
A performance-ból az egyéniek közül Kazu volt az utolsó akit láttam (ő még akkor is vicces lett volna ha egész végig ott áll XD ), de azt hiszem az előtte levők és az utána levők is nagyon ügyesek voltak.
A csoportos pedig színvonalas volt, bár voltak olyanok akiket nem értettem, hogy miért csináltják folyamatosan ugyanazt...volt egynéhány csapat akiket konkrétan untam, de azért mindenki nagyon ügyes volt. ^^
A karaoke-ban most részt is vettem (csoportosban) és ott is mindenki ügyes volt, voltak nagy izgulások is :)
A karaoke győzteseknek gratulálok, bár Yumi-t és Misu-t (III.) sajnos nem hallottam, de az első helyezett megérdemelte a díjat. a másodikak mi lettünk :P

Amin nagyon sírtam, hogy volt egy hihetetlen jó Ruffy figura a japán árusoknál, és erre bejelentették nekem, hogy nem eladó, csak minta :cry:
De találtam, és vettem X mangát :lol:
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

én csak egyet mondok de azt is őszintén.






....feszült figyelmet kérek....






a con kaki volt és rohadjon meg mindenki befőttje :dirr:
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

K@e-chan: :LOL:

Én köszönöm szépen, jól éreztem magam a conon. Nem azt mondom, hogy űberhiperszuperkúl volt, de jó volt kikapcsolódásnak.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Kifejtenéd, mi nem tetszett?
Kép
Avatar
Tukeinon
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2006.04.11. 20:25
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tukeinon »

Karaoke eredmeny

Véget ért a 2008-as Tavaszi AnimeCon és vele együtt a karaokeverseny.
Az egyéni verseny alatt 20-an, a csoportos alatt végül 13 csoport adott elő.
Köszönjük minden kedves versenyzőnknek a részvételt és gratulálunk mindenkinek!

Az egyéni eredménye:
01 Hegyi Katalin [Narumi]: Fushigi Yuugi - Dengon (Legacy)
02 Kiss Anna [Nakita]: Soukyuu No Fafner - Separation (Angela)
03 Pálfy Zsófia [deedo]: Teresa Teng - Aijin
04 Majoros Éva [Lyraevi]: Fate/Stay Night - Anata Ga Ita Mori
04 Soós Éva [Kinslayer]: Aa! Megumisama - Open Your Mind Chiisana Hane Hirogete
06 Mészáros Emese [Emedrol]: Naruto Shippuden - Nagareboshi Shooting Star

A csoportos eredménye:
01 Pércsy Kornélia [Koneko] & Pércsy Eszter [Tsuki]: Full Metal Alchemist - Bratya (orosz, angol fonetikus irassal)
02 Ravasz László [Kalash] & Markó Cintia [Shin]: Chobits - Katakoto No Koi
03 Oberfrank Edina [Yumi] & Homoki Regina [Misu]: Mai HiME - Asura Hime (Ali Project)
04 Bálint Kati [maylou-chan] & ? [?]: Kaleido Star - Yakusoku No Basho E
05 Nánai Dalma [Dalmíí] & Nánai Georgina [Gigi] & Sulyok Lili [Eoween]: Elfen Lied - Be Your Girl
06 Lei Andrea [Jolica] & Ignácz Bernadett [Lumiere]: Fate/Stay Night - Kirameku Namida Wa Hoshi Ni

Sajnos az egyéni verseny első fele alatt műszaki okokból nem készült külön hangfelvétel, csak a második felétől, illetve a csoportos alatt is volt kimaradás. Videófelvétel így is készült minden előadásról, melyet minden érdeklődő elérhet hamarosan a
http://estrica.extra.hu/karaoke/ oldalon.
Reméljük mindenki jól érezte magát és legközelebb, a nyári con alkalmával, Győrben is találkozunk!

A szervezők,

Amina és Tukeinon

Zenekviz eredmeny

A Zenekvízen összesen 20-an adtak be versenyzői lapot, ám a jelenlévők száma ennél jóval nagyobb volt. Problémát jelenthetett az íróeszköz hiánya.
A maximálisan elérhető pontszám 5+10+10+15=40 volt, a legtöbbet Petrics Anikó érte el 20 ponttal. A 20 számból 11-et adott meg helyesen (csak az anime cimet kellett megadni). Gratulálok neki!

A verseny alatt az alábbi számok voltak hallgatóak:
1 pontért (Opening és Ending):
01 (OP) Saman kiraly - Legyel Saman kiraly
02 (ED) Slayers - Don't Be Discouraged
03 (OP) Full Metal Alchemist - Ready Steady Go!
04 (ED) Paradise Kiss - Do You Want To
05 (ED) Yu-Gi-Oh! - Genkai Batoru
2 pontért (Opening és Ending):
06 (OP) Lucky Star - Motteke! Sailor Fuku
07 (ED) Cowboy Bebop - The Real Folk Blues
08 (OP) Vampire Princess Miyu - Heartbeat Of Shinma
09 (OP) Monster - Grain
10 (ED) Uchuu No Stellvia - Kirei Na Yozora
2 pontért (Insert Song és BGM):
11 (IN) Inuyasha - Kagome To Inuyasha
12 (IN) Naruto - Orochimaru Fight
13 (IN) Pokemon - Biztos siker var
14 (IN) Dragonball - Hitorijanai
15 (IN) Sailor Moon - Kandou To Ketsu.ogg
3 pontért (Insert Song és BGM):
16 (IN) Bleach - Comical World
17 (IN) Death Note - Light's Theme
18 (IN) Hack Sign - Valley Of Mist
19 (IN) Video Girl Ai - Spinnig Soul Of Sadness
20 (IN) Furikuri - Nightmare

Továbbá köszönöm minden érdeklődőnek, hogy jelen volt és meghallgatta a programot, mely első alkalommal került megrendezésre, remélem sokaknak elnyerte a tetszését!

A szervező,
Tukeinon

Szervezoi beszamolo
http://hactar.net/article.php?id=1090&s ... on&index=0
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Narumi: grat, szépen énekeltél nagyon! És még a dalt is szeretem. =))

3chan csoport meg... Lehet, hogy a közönség egy jó része nem vágta, de a geek zsűri nagyon élvezte (meg ezek szerint azért mások is). All your base...! (én ott feküdtem ki=) Szép volt! :D :cool:
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Köszi szépen, Kaen. ^o^ Igyekeztem. =)
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

oh, teljesen el feledkeztem erről a topicrol...

de ha már megtaláltam akkor leirom h mien SUPER COOL volt életem első conja :) nagyon élveztem ám. egész nap a nagyteremben ültünk. bámultuk az AMV-ket meg a cosplayeseket :) és nem is untam annyira :p

szuperül érteztem magam :) 2 teljes nap ugy telt el h bárhová néztem csak anime és manga :D nagyon király érzés ám. meg az is jo volt h végre összetalálkozhattam pár chat-es meg forumos emberkével :)

szoval minden klassz volt. nevettem is nagyokat az "érdekes" cosplayeken : )) meg a performance-okon is :P

köv conra tervezem h én is cosplayelek :D de még meglássuk h alakul
Kép

life is pain, get over it
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

scineram írta:Kifejtenéd, mi nem tetszett?
ez nekem szólt? mert ha igen akkor kifejtem neked :dirr:
nos kezdem ott hogy maguk a programok elég kakik voltak ^^" elég rosszul is rakták össze +én eddig az összes animeconon részt vettem de még egyik sem volt ennyire unalmas/kaki. a cosplayverseny bírálása eléggé nagy szemétség volt. összvissz 1 hely. na esküszöm h ilyet még nem b@ctam. meghá... a rajzversenyen a témák nekem nem voltak ideálisnak mondhatóak XD;;; +a cosplaybő se láttam semmit XD;;; /bár sokan mondták, nem maradtam le túl sok mindenről. ^^" / szal kb így ennyi. remélem jövőre jobb lesz és hogy uran fogja szervezni =)
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Imho elég nagy kár volt, hogy nem volt kalligráfia. Nem én hiányoltam egyedül, szóval legközelebb a mat válaszoljon a mailjeikre és hívják meg őket >_<
Mindenesetre Győrben ott lesznek, akkor mindenki jöhet festeni ^_^
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Hát egy kicsit egyetértek K@e-channal. A programok tényleg nem voltak valami jók, azon röhögtem, hogy mikor leadták az FMA múvit, akkor a mögöttünk ülők (meg mi is... elkezdték szidni hogy magyarul adják le. Persze ez érthető, már le van szinkronozva, megvan hozzá a jog.


ami a klligráfiát illeti, azt a suliban eleget csinálom, szóval annyira nem hiányzott XD
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
Tukeinon
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2006.04.11. 20:25
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tukeinon »

K@e-chan írta: nos kezdem ott hogy maguk a programok elég kakik voltak ^^" elég rosszul is rakták össze +én eddig az összes animeconon részt vettem de még egyik sem volt ennyire unalmas/kaki. a cosplayverseny bírálása eléggé nagy szemétség volt. összvissz 1 hely. na esküszöm h ilyet még nem b@ctam. meghá...
Ket megjegyzes:
1.) Az, hogy "kaki", nem tul kifejezobb. Az unalmas mar joval jobb. Ha valami nem tetszik, legyszi konkretabb problemat adj, kulonben nem lehet mit valtoztatni rajta. Mikre mentel el, mi miert nem tetszett, milyen modositast javasolsz.

2.) Cosplay 1 hely. Ezt nem egeszen ertem. 12 kategoria is volt, tehat nem egy helyezett lett, hanem 12. Reszletek itt: http://www.cosplay.hu/index.php?option= ... 5&Itemid=1
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

Tukeinon írta: Ket megjegyzes:
1.) Az, hogy "kaki", nem tul kifejezobb. Az unalmas mar joval jobb. Ha valami nem tetszik, legyszi konkretabb problemat adj, kulonben nem lehet mit valtoztatni rajta. Mikre mentel el, mi miert nem tetszett, milyen modositast javasolsz.

2.) Cosplay 1 hely. Ezt nem egeszen ertem. 12 kategoria is volt, tehat nem egy helyezett lett, hanem 12. Reszletek itt: http://www.cosplay.hu/index.php?option= ... 5&Itemid=1
1, akkor mondom azt hogy unalmas, ha így megfelel :dirr:
+a rajzversenyt tehették volna valamikor máskorra (bevallom nemtom mikorra :dirr:) mert így egy csomó minden jobb programról kimaradtam... TT__TT



2, jáj nemtok magyrul XD;;; btw nem, nem arra gondoltam <__<' hanem arra hogy nekem a régi bírálás jobban tetszett... csak há ez az 1db helyezet olyan nagyon furcsa a számomra >___>' meg a kategóriák... nekem ez túl magas :dirr:

még mindig nemtok magyarul :dirr:
Nona
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2003.06.20. 05:44
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nona »

Shin írta: A cosplay-ből kb mindenkit láttam, a craftmanról úgy hiszem, hogy ha már valaki arra jelentkezik, hogy ő maga elmondja hogyan készítette a ruhát, akkor ne álljon úgy a színpadon mint akinek semmi dolga.
Erre írnom kell, mert én voltam az egyik, aki gyakorlatilag semmit nem tudott mondani XD. Nem, nem rendeltem a ruhám, teljesen én készítettem (arrancaros csapatban voltam a kékesebb zöldes hajú Neliel karddal) és egyszerűen lámpalázas voltam azért nem tudtam mondani semmit, és gondolom mások is így voltak vele, szóval nem biztos, hogy ezért bárkit is kritizálni kellene
Kép
Lezárt