PC otaku

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

anubys írta:Most néztem meg. Anno amikor ment a Les Miserables akkor a feliratozócsapat h264-ben készítette sima sd-ben, és időnként az is meg-meg akadt. Szóval ennyit bír...
Nem! Nem! Mivel játszottad!? :lol:
Grrr, mindjárt összerakok mérgemben egy p3-at és kipróbálom :mrgreen:
De nem jó, nekem csak egy slot1-es 450-es van, az meg tuti gyönge lenne hozzá :? De majd egyszer ha már lesz néhány FCPGA-s darab otthon, szedek hozzá egy BX vagy ilyesmi lapot :lol:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Mplayert használok. Viszont tény, hogy általában elég sok program fut egyszerre a gépen.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Nekem van bx-es lapom.Van rajta két sd slot,fcpga,asszem tuán kívül mindent visz, a via procimat is.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Cleetus írta:Nekem van bx-es lapom.Van rajta két sd slot,fcpga,asszem tuán kívül mindent visz, a via procimat is.
Az faja, alkalomadtán én is szerzek majd egyet - csak a tua környékén tényleg volt valami kavarás, nem tudom, hogy ami azt viszi, abba belemennek-e a régebbi fcpga-s p3-ak és cerkák :?
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Ami a tuát viszi,az mindent visz... :cool: Kivéve a slot 1-eseket.De azok meg kinek kellenek már,ha az embernek tuája van..
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

anubys írta:Viszont tény, hogy általában elég sok program fut egyszerre a gépen.
én azt vettem észre nálam, h minnél kevesebb minden fut 720-as videó lejátszása közben, annál esélyesebb, h nem csúszik szét a kép és a hang. most gondolkodom egy kis memóriabővítésen, hátha az segít, mert a 2600+-nak azért vinnie kéne őket... :roll:
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

outsyder írta:
anubys írta:Viszont tény, hogy általában elég sok program fut egyszerre a gépen.
én azt vettem észre nálam, h minnél kevesebb minden fut 720-as videó lejátszása közben, annál esélyesebb, h nem csúszik szét a kép és a hang. most gondolkodom egy kis memóriabővítésen, hátha az segít, mert a 2600+-nak azért vinnie kéne őket... :roll:
Az semmiképp se káros, bár egy tiszta rendszer is csodákra képes ;)
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

:osbleh: már annyiszor kellett újraraknom, h szabályosan rettegek, ha előkerül mint lehetőség... (és amúgy sem maradna sokáig annyira tiszta :drop: )
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

outsyder írta::osbleh: már annyiszor kellett újraraknom, h szabályosan rettegek, ha előkerül mint lehetőség... (és amúgy sem maradna sokáig annyira tiszta :drop: )
Ezért mentem én el mindig a kész, friss, ropogós, akkurátusan beállított, netet sose látott, minden (alap) jóval ellátott rendszert (driverek, kodekek - NEM pakk!!!) egy [partimage is not ghost] bootcd segítségével. És sose mentek semmit rendszerpartícióra, lehetőleg portable programokat használok, másik partícióról. Így a legkisebb problémára, huss, backup visszatölt (2 perc), és minden olyan szép, mint az elején volt :cool:

Jó szívvel javaslom a módszert bárkinek, akinek egy kis affinitása van a dologhoz :)
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Engem érdekelne egy használható boot cd.Mondjuk egy xp-s.a bartpe az idegeimre ment,futni nem volt hajlandó.Nézegettem a nero boot cd opcióját,de nem tudtam rájönni,hogyan is kell használni...
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Cleetus írta:Engem érdekelne egy használható boot cd.Mondjuk egy xp-s.a bartpe az idegeimre ment,futni nem volt hajlandó.Nézegettem a nero boot cd opcióját,de nem tudtam rájönni,hogyan is kell használni...
A p.i.n.g. cd az egy alap linux alatt futó ghost-szerűség, 20 mega az egész image, szóval nincs komplett graffelületes oprendszer (valamilyen kernel van, támogat fat, ntfs, meg gondolom pár linuxos filerendszert, valamilyen hálózat, van konzol, aztán kb. ennyi. Meg egy menüs felület a partíciómentéshez). bartpe-vel még nem volt sose hangulatom szórakozni, szerintem nem is lesz :shock:
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

ha linux cd-n akkor a damn small linux.50 valahány mega,és minden van benne,grafikus felület,meg mindenféle.nézegettem,csak nem volt időm mindent kipróbálni benne.egész jó.a leírásában azt állítja,hogy elég neki egy 486 dx2.nekem egy 200-as pentiumon 256 rammal nem akart elindulni.de egy halálgagyi géppel elfut.a legjobb benne az ftp kliens,böngésző,meg miegymás..
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Én boot cd helyet most az nlite-ra áltam rá. Igaz a normál windows install időt végig kell várni, de a beépíthető addon-oknak, drivereknek és hotfixeknek köszönhetően a telepítés végén további telepítgetések nélkül egy kész rendszered van.
Kép
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

és ezt le lehetne szedni torrentről?a direkt dolgok nem valami tetszetősek.. :?
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Na mutatok egy-két képet,hogy hogyan is néz ki a gépem,és a környezete..Rendet raktam,hogy kivehető legyen rajta majdnem minden.A minőség engem is zavar,a telómban csak vga kamera van. :cry:
Akkor az asztal:
http://kepfeltoltes.hu/080515/asztal_ww ... es.hu_.jpg
Maga a gép(Primula):
http://kepfeltoltes.hu/080515/Primula_w ... es.hu_.jpg
És a posztereim,(Tudom,hogy nem ide tartozik,de ezt is meg akartam mutatni.) :D
http://kepfeltoltes.hu/080515/poszterek ... es.hu_.jpg
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Ha kérdés nekem szólt, az nlite-hoz nem kell torrent, mert freeware. Addon-ok főleg itt találhatóak hozzá. A hotfixeket viszont egyenként kell letöltögetni és belepakolni, vagy pedig egybe letölteni a WUD segítségével. Ezen kívül ki lehet dobálni egy rakás fölösleges windows-szolgáltatást és drivereket is lehete feltenni, továbbá be lehet állítani, hogy install alatt ne kérdezzen semmit. Ha mindent beállítottál a program egy jó darabig szöszmötöl majd ad egy iso-fájl amit kiírhatsz. Ajánlott újraírható kiírni, mert elsőre úgy sem sikerül jó dolgokat választani :) És vigyázni kell a hotfixek nyelvével is, mert nagy kavar lehet belőle.
Kép
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Ez tényleg király cucc,készítettem is vele egy olyan xp-t,amin minimális cucc van,pont a letöltőgépnek.No media player,no használhatatlan cuccok és erőforrásigényes vackok,csak tiszta xp.. :lol:
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Cleetus írta:Na mutatok egy-két képet,hogy hogyan is néz ki a gépem,és a környezete..Rendet raktam,hogy kivehető legyen rajta majdnem minden.A minőség engem is zavar,a telómban csak vga kamera van. :cry:
Akkor az asztal:
http://kepfeltoltes.hu/080515/asztal_ww ... es.hu_.jpg
Maga a gép(Primula):
http://kepfeltoltes.hu/080515/Primula_w ... es.hu_.jpg
És a posztereim,(Tudom,hogy nem ide tartozik,de ezt is meg akartam mutatni.) :D
http://kepfeltoltes.hu/080515/poszterek ... es.hu_.jpg
Hehe. Na megállj csak, most nekiálltam rálőni a gépre fotonágyúval, ha már annyit turkáltam benne tegnap meg ma... írtam priviben a tápos problémám, aztán meg is oldottam hamar... tegnap ugyanis végképp úgy döntött cseresznyelila a hiper type r tápom, hogy feladja a küzdelmet, és élete fő feladatának eztán a világítást gondolja (ha már raktak piros ledeket a ventijébe, csak tudnám minek :roll: ) - szóval kénytelen voltam azonnal helyettest keríteni neki. A környező pár négyzetkilométeren (lent Gazdagréten tudok csak egy boltot gyakorlatilag úgy 4km-en belül...) fellelhető egyetlen normális táp egy 400-as Chieftec volt, szóval az került a helyébe (nem para, tegnap kipróbáltam egy sima 300-as őzike is elvitte a gépet...) - ezzel annyi baj volt csak, hogy az egy szem 12 centis ventije (bát ezt talán halknak minősítenék valahol) hangosabb volt, mint a teljes gép együttvéve, ez meg egy alapvetően média-hifi beállítottságú gépnél bizony probléma... Úgyhogy ma rá is szántam magam, hogy szétszedjem, és a Hiper hipercsöndes ventijét beleapplikáljam. Lőn. Hülyén szerelhető ez a Chieftec, de ez legyen a legnagyobb bajom ;) Viszont az ügyes mérnökök elintézték, hogy ha már a csatlakozó szabvány, és nem is lehet fordítva rádugni, csak legyen szívás vele - úgyhogy szépen megfordították a kiosztását a másik táphoz képest :hammer: Szóval vágás, blankolás, molex a végére, és adtam neki standard molexről 5V-ot, abból úgyis rohadt sok van... Így tuti csöndes, és ahogy a tápot tapogatom, nem is meleg.

http://w3.szivarvanynet.hu/alvaro84/hwsw/mushi1.jpg

fig.1: Amint a mellékelt ábra mutatja, feladata nem a ház szellőztetése (eleget turkálok a gépben ahhoz, hogy eszembe se jusson becsukni :) ), szóval nagyon nem zavar, amíg ő nem fő meg :)

Igen, innen szépen néz ki. (Ajánlom mindenki figyelmébe az intel és amd matricák békés egymás mellett élését :mrgreen:)
De most vessünk egy alaposabb pillantást a belsejébe (fig.2):

http://w3.szivarvanynet.hu/alvaro84/hwsw/mushi2.jpg

...és azonnal kiderül, hogy a kábelekkel csak a szívás van... tegye föl a kezét, aki rendesen el bírja pakolni a táp és a meghajtók kábeleit (pedig ebben már nincs is PATA, hát még azok a széles kábelek de útban voltak!), és lásson el tanácsokkal lehetőleg ::japsmil::

fig.3: Az i/o szekció monitorral, Renjivel, Rukiával, plüssgörénnyel, meg az első hangfalpárral:

http://w3.szivarvanynet.hu/alvaro84/hwsw/2423.jpg

Ez még Fehérváron készült (és én nem raktam rendet az asztalon :mrgreen:), azóta más a dekoráció, varjúkoponya, csörgődiók és egy üveg Glenlivet is került a hangfal tetejére, a görénynek pedig más helye lett :D
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Cleetus írta:Ez tényleg király cucc,készítettem is vele egy olyan xp-t,amin minimális cucc van,pont a letöltőgépnek.No media player,no használhatatlan cuccok és erőforrásigényes vackok,csak tiszta xp.. :lol:
Az ízletes! Én is eljátszottam vele, mikor a jelen rendszeremet készítettem, sikerült is agyonverni vele a DHCP-t, szóval óvatosan... de sikerült aztán helyrepofozni :) A vackokat meg rendszerint kinyírom én is, egyrészt mert kellenek a francnak, másrészt mert csak zavarnak :)
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Nagyon cukker a gép! :D Főleg a hűtők tetszenek,a procin ami van,az egészen brutális.Az enyémen csak a gyári amd hűtő van.Na majd én is lefotózom a belsejét.Nekem bleach cuccból csak egy ichigos kitűzőszerűség/kitűntetésféleség van. A hangfal is nagyon állat.Nekem egy kicsit nagyobb lesz,20 centis mélyközéppel,meg kapok mellé még egy 30 centis dohogót.Az erőlködőt meg saját magam készítem hozzá. :D Ehhez kell majd az oszcilloszkóp.Nekem ha jól emlékszem,a tápban mikor a ventit cseréltem,fixen be volt forrasztva a cucc,szóval levágtam a kábelt,és az új venik kábelét hozzáforasztottam(de ebben nem vagyok biztos,lehet hogy sodortam oszt' kész :weh: ),majd jött a szigszalag.És ez egy 450-es Gembird táp.Nem valami halk,régi AT tápokból kiszuperált cucc,de halkabb,mint ami előzőleg benne volt. :hammer: Megpróbálkozom én is az 5V-tal a ventiket nyomatni.
A letöltőgépben asszem egy vastelepes Aopen táp van,egész halk a korához képest(tényleg halk :) )
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Cleetus írta:Nagyon cukker a gép! :D Főleg a hűtők tetszenek,a procin ami van,az egészen brutális.Az enyémen csak a gyári amd hűtő van.Na majd én is lefotózom a belsejét.Nekem bleach cuccból csak egy ichigos kitűzőszerűség/kitűntetésféleség van. A hangfal is nagyon állat.Nekem egy kicsit nagyobb lesz,20 centis mélyközéppel,meg kapok mellé még egy 30 centis dohogót.Az erőlködőt meg saját magam készítem hozzá. :D Ehhez kell majd az oszcilloszkóp.Nekem ha jól emlékszem,a tápban mikor a ventit cseréltem,fixen be volt forrasztva a cucc,szóval levágtam a kábelt,és az új venik kábelét hozzáforasztottam(de ebben nem vagyok biztos,lehet hogy sodortam oszt' kész :weh: ),majd jött a szigszalag.És ez egy 450-es Gembird táp.Nem valami halk,régi AT tápokból kiszuperált cucc,de halkabb,mint ami előzőleg benne volt. :hammer: Megpróbálkozom én is az 5V-tal a ventiket nyomatni.
A letöltőgépben asszem egy vastelepes Aopen táp van,egész halk a korához képest(tényleg halk :) )
Hát, a prochűtő az cooler master hyper tx, jó ár/érték arányú, halk, cizellált dolog, nagyon bejött :) Azóta is kapható, szóval lehet a másik gép is kap egyet. A videokártyáé az a gyári MSI passzív hűtő, arra sincs panaszom most, hogy függőlegesek a lamellái és ott a cpu-hűtő a közelében. Amikor csak úgy asztalon összeraktam először a gépet, főtt vele a kártya rendesen... pedig nem is csinált semmi különöset...

Na, akkor értem, mihez kell a szkóp, le a kalappal! Én nem vagyok ennyire benne (pedig műszerészpapírom is van, oszt nem használom semmire...), csak vettem egy fehérvári szakinál előre egy denont, hátulra egy onkyot (ezek voltak nekem tetsző hangúak, amikor két, egymástól igen távoli időpillanatban erősítőt kerestem), kábeleket, aztán összedugtam... ja, a méretarányok ne tévesszenek meg, a Heybrooknak is 20centisek a mélyközepei :D viszont nekem nincs külön mélyköpő, nem is lesz, nem illik az bele a itt a képbe szerintem... amit kell, azt kiviszik ezek is :) tulajdonképpen 2 sztereó cucc van itt, a hátulsó nem látszik, az egy pár Sonido Ant :cool:

AT tápokból? Mi? Hogyan?
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Ha már képeknél tartunk én sem maradhatok ki :)

Az asztal
A gépem belülről
És egy közeli a vinyókról, amiket fém-építő játék egy eleme tart össze, a tápellátását pedig egy kihalt tápom csatlakozói, mert a boltban vett elosztó kábelek gyárilag konktaktosak voltak :(
Kép
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Nagyon csini.Fémépítő rulez! :D Volt egy haverom,aki a vinyót egy sprite-os (0.33-as) flaskára állítótta.Zárlatos is lett.Madfist,ez egy 478-as p4,vagy egy p3?Egész érdekes...
Itt mindenkinek lcd monitora van,csak nekem van crt?:lol:
Az At táp a régi p1-2 tápok,abban asszem 8 centis venti van,s nekem kettő kell a tápomba.
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Na akkor már én se maradjak ki a sorból, berakok néhánylinket az én kis erőművemről :dirr:

http://khaos.extra.hu/persoc1.jpg
http://khaos.extra.hu/persoc2.jpg
http://khaos.extra.hu/persoc3.jpg
http://khaos.extra.hu/persoc4.jpg

Az asztalt meg nem fotózom mert moslék.
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Ej,itt mindenkinek nagyon jól kinéző gépe van :D Khaos,az én asztalom is moslék,a rend,amit csináltam,egy napíg tartott. :D
Tervezem azt is,hogy valamiféle kiscikkeket írok ide,tanácsokként,pl venticserék,karbantartások.Magyar módra :lol:
Lezárt