Matsuri Nap 2008.

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Lezárt
Avatar
Amina
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2008.04.30. 19:55
Kapcsolat:

Matsuri Nap 2008.

Hozzászólás Szerző: Amina »

MATsuri Nap 2008. augusztus 23-án

A 2003. júliusában a HungaroConon megalakult Magyar Anime Társaság (MAT)
5 éves fennállásának alkalmából vidéki klubok tagjai Miskolcon
animés emléktalálkozót szerveznek
(amolyan utó-születésnapi rendezvényt, v. Matsuri Nap >> MAT Szülinap ).

Időpont: 2008. augusztus 23.
Helyszín: Miskolc (a MAU kiteljesedésének városa)
Belépődíj: döntés folyamatban

A belépő MAT & MiNK tagoknak ingyenes!Aki csuklóján megőrzi
a júliusi Nyári AnimeCon csuklószalagját és a belépésnél leadja azt,
rendezvényünkre ingyen jöhet be.

Nem egy nagyszabású Conról lesz szó, hanem méreteiben egy annál kisebb
animés/mangás találkozóról.

Nagy vonalakban ezeket tervezzük:

- MAU (Magyar Anime Útmutató) munkatársakkal,
MAT-os tisztségviselőkkel és tagokkal való beszélgetések
- az öt év első helyezettjeinek meghívása (cosplay, rajzverseny,
táncpad,karaoke, konzol) és szereplésre való felkérésük
- a már megszokott programok (cosplay, karaoke, konzol, rajz, táncpad), kötetlenformában
- MAT pult és vásárlási lehetőség
- előadások
- workshopok
- vetítés

Semmiképp sem kívánunk versenyre kelni a MAT már hagyományosnak tekinthető Nyári AnimeConjával, tekintve, hogy rendezvényünk jellegében és volumenében is eltérő.

További infók, hamarosan a: http://matsurinap.mink.hu oldalon!
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Re: Matsuri Nap 2008.

Hozzászólás Szerző: Raisu »

A honlapra kerülnek felfele a megjelenések, és szép lassan a programok is, úgyhogy érdemes látogatni! Illetve ha vannak kérdéseitek, a fórumot figyelik a szervezők, úgyhogy ott a legérdemesebb feltenni őket!
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Re: Matsuri Nap 2008.

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Segítők jelentkezését várjuk az info@mink.hu címre! Akinek van kedve, jelentkezzen bátran!
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Re: Matsuri Nap 2008.

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Lesz táncpad is! :wink: A kiírás:

Üdvözlünk minden kedves érdeklődőt!

Az AnimeConokon már megismerhettétek a Dance Dance Revolution nevű klasszikus japán játéktermi játékot – ha még nem tettétek, akkor itt a remek alkalom! A játék lényege, hogy a játékos egy fémszőnyegen állva a szőnyegen lévő nyilakra (fel, le, jobbra, balra) úgy lépjen rá, ahogy a képernyőn a zenére érkező nyilak azt mutatják, míg a gép értékeli a találatok pontosságát.

Mindehhez két korláttal ellátott fém táncpad áll a rendelkezésetekre, hogy barátokkal vagy párotokkal kipróbálhassátok ügyességeteket a legjobb animék zeneszámaira. Természetesen az animezenék mellett ismét elérhetőek lesznek a már megszokott játékzenék; JPOP, JROCK, metál és egyéb műfajok számai is. Ezúttal bemelegítéssel és versennyel nem tartjuk fel a játszani vágyókat, egész nap szabad tánc vár a látogatókra.

Bátrabb játékosok kérésére ki lehet próbálni a Magic Dance játékot is, ahol az egyik játékos teljesítményétől függően akadályozhatja a másik játékost különböző zavaró hatások aktiválásával.

Ha bármilyen kérdésetek van, azt várjuk a ddr@mink.hu ímélcímre! Jó szórakozást a rendezvényen!

Kaen & Sul
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Hubberhtus
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2008.08.19. 13:40

Re: Matsuri Nap 2008.

Hozzászólás Szerző: Hubberhtus »

A cosplayeseket is szeretettel várjuk!

"Az AnimeConok legnépszerűbb műsorszáma, a cosplay természetesen a MatsuriNapról is elhagyhatatlan. A hagyományostól eltérő módon viszont most nem lesz verseny, hanem helyette egy általános, cosplayhez kapcsolódó oktatóprogramon vehettek részt.

Hogy miből fog ez állni? A jelenlévők tanácsokat hallhatnak majd arról, hogy mit kell vagy nem kell csinálni egy cosplayelőadás alatt. Megtudhatjuk, hogyan mozogjunk a színpadon, mi mindenre kell ügyelni, hogy a műsorunk a lehető legjobb legyen és elnyerje a közönség, valamint a zsűri tetszését.
Természetesen nem vagyunk mindentudók, a tanácsainkat saját tapasztalataink alapján adjuk, ezért örömmel fogadjuk más cosplayesek közreműködését, akik kijavítanak, esetleg kiegészítenek minket.

A műsor célja a kezdő cosplayeseknek segíteni abban, hogy a lehető legtöbbet hozzák ki magukból és színvonalas előadásokat tartsanak már a legelső alkalomtól kezdve. Természetesen azoknak is segítséget nyújthat, akik már jártasabbak a témában, de egy-két dolgon még annyira nem gondolkodtak el.

Az előadás második felében lehetősége lesz felmenni a színpadra annak, aki szeretne előadni valamit, vagy a craftsmanship versenyéhez hasonló módon szeretne pózolni a közönség előtt. Jelentkezni a cosplay@mink.hu címen lehet, ahova elküldhetitek a kivetítendő képet, esetleg zenét a fellépéshez. Aki nem jelentkezik email-en keresztül, megteheti még a rendezvény napján az öltözőnél is, amennyiben maradt még szabad hely. Ehhez fel kell iratkozni a listára, amit majd egy szervező kezében találhattok meg (ha nincs ott a szervező, akkor betelt a nevezési korlát). A jelentkezéskor adjátok meg a neveteket, a cosplayezett karakter nevét és az anime címét, csapat esetén pedig a csapatnevet és az anime címét!
Fontos:
- Az előadás hossza maximálisan 5 perc, ennél tovább nem lehet a színpadon tartózkodni!
- A jelentkezők maximális száma 10 (plusz 5 várólistás, akik, ha lesz még idő, felléphetnek)

Az előadás után szeretettel várjuk a rendezvényen jelenlévő összes cosplayest egy közös fotózásra a színpadon, majd kint egy közeli parkos részen!

Jó szórakozást és a cosplayeseknek sok fotóst, tapsot kívánunk!

A szervezők,
Azzi, Mantis és Hubberthus"
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Re: Matsuri Nap 2008.

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Sziasztok! A Japán workshop teremben a következő programokkal várjuk a vendégeket:

1) Japán táncház "bon-odori" (fél órás). Ez ingyenes japán tánc oktatás, ilyenkor nyáron vannak a "bon" napok, több ember összejön és együtt
táncol.

2) Kalligráfia (kanji karakterek) shodo írás tanulása, anyagköltsége 100
Ft (papír, festék) oktatással együtt.

3) Origami hajtogatás (szamuráj csákó, darumadár, kocka, dobócsillag és a profibbaknak
liliomvirág). Az anyagköltsége 50 Ft (origami papír) tanítással.

Emellett az aulában japán dolgokat is fognak árulni a workshop szervezői.

21-én 10:00-tól pedig Nyíregyházán, a Kossuth-téren is lehet majd jegyet venni!
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Re: Matsuri Nap 2008.

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Íme a vetítőterem programja:

10:00 - 10:30 Rendezvény megnyitása
10:30 - 11:00 AMV- és PV-vetítések
11:00 - 11:30 Yamaga Eimi előadása a Matsuriról
11:30 - 11:45 DS audiovizuál beszámolója a kezdetekről
11:45 - 12:00 Harcművészeti bemutató
12:00 - 12:15 MAT - beszélgetés
12:15 - 12:30 Mangattack - előadás
12:30 - 13:00 AMV- és PV-vetítések
13:00 - 14:00 Cosplay - oktatóprogram & felvonulás
14:00 - 14:15 Fumax - előadás
14:15 - 15:00 AMV- és PV-vetítések
15:00 - 15:15 MAT - beszélgetések
15:15 - 15:40 Animekvíz
15:40 - 16:00 MAT - beszélgetés az elnökséggel
16:00 - 16:30 AMV- és PV-vetítések
16:30 - 17:00 Tombolahúzás
17:00 - 19:00 Filmvetítés
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Matsuri Nap 2008.

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Én voltam. Nézzük csak milyen volt!
Szóval reggel 7 táján találkoztam a szerelmemmel és egy közösbarátunkkal a Deákon innen mentünk a Keletibe ahol IC vel jutottunk el Miskolcra. Gond nélkül megérkeztünk bár az uton volt egy kicsi konfliktus ami az egész napra árnyékot vetett, de idővel az is megoldodott A helyszínre való eljutás során egyszer eltévedtünk, de azért sikeresen oda találtunk.

A nap helyszíne szvsz nagyon találó volt, pont akkora amekorára szükség volt ez +5 pont. Az is +5 pont volt, hogy a jegyeket simán 0 sorban állással meglehetett szerezni. Természtesen a nyitás késet, de az embernek szvsz már hiány érzete lenne, ha egy animes rendezvényen időben történe a nyitás.
Oda bent nagy tágas hely volt, kényelmesen lehett közlekedni a helyszínek és a pultok közt/+4 pont/. Bár azt kicsit nem értettem, hogy bérelve volt a földszint és 3. emelet, de a köztük lévő részeken tartozkodni nem lehetett. Szóval oks biztos meg volt az oka, hogy miért így volt ahogy volt, de miért nem lehett volna egy spárgát kitenni amire rá tettek volna egy lapot, hogy merre ne menjen az a buta vendég? Mert ennek hiányában simán olyan helyre is elcsámboroltunk amerre nem szabadott volna.Végül egy szervező jött oda hozzánk, hogy itt nem lehetünk. De még mielöt elküldött volna megkérdezte, hogy mi is szerevezők vagyunk mert VIP es karszalagunk volt Szóval ez azért is vicces volt mert mindenkinek V.I.P. karszalagja volt illetve egy szervező nem tudja, hogy ki a szerevező és ki nem? /ez minusz 0,25 pont/

NarutoBleachDeathNote.DeathNoteNarutoBleach.BleachNarutoDeathNote. Nos az árusok kínalátát ez a 3 dolog tette ki leginkább sajnos. Bár azt meg kell hagyni, hogy az eladók nagyon segítőkészek voltak, mindent megmutiztak és elmagyaráztak szóval komolyan nagyon aranyosak voltak +4 pont. Egy rossz dolog volt, hogy a Sakura Zakasok részét a legszükebb helyre tették ami az ismert okok miatt nem éppen volt a legyszerncsésebb dolog, persze ez az én véleményem. De így is sikerült Árnybíró11 et szerenem illetve Narutoért mentem, de végül Kenshin lett a vége méghozzá 2,3,4 es kötettek kerültek a birtokomba, ráadásul az egyik ingyen volt.

Benéztem most elöszőr a tánszönyeges dologba, de nem láttam benne nagy fantáziát ezért átmentem a consolszobába /ide is csak most néztem be elöszőr/. Ahol egy fazon arra buzditott, hogy játszak /milyen meglepő/ és tombolán is részt vehetek, nem akartam, inkább legközelebb.
Ezek után elmentem gozni, ami tetszett jó kis játék, bár mpepe félelmetesen magyarázott úgy érzem, hogy a jövőben többet fogok vele foglalkozni Ja igen a go szobában volt a rajzverseny is ahol kivoltak állítva az elmúlt conok nyertes művei amik waooo de szépek voltak.
Ezek után nyilt csak meg a nagyterem ahol végül is kényelmesen ellehett férni, bár a magasabb egyéneknek kicsit nehézkes volt a lábukat hova tenni /kb mint az operában a felső karéjokon/. Kevés amv volt, visszont volt jó pár jmusic klip. Volt egy előadás a cp ről ami nekem visszonylagosan tetszett, de az utána következő cosplayesek már nem annyira. Oké kicsi volt a színpad meg hangsem volt 100% os, de ez a cosplay a felhozatalból nézve ez volt az eddigi leggyengébb amit láttam. Mondhatni amit az előadáson mondtak, hogy mit ne csináljon egy CP s azt itt mind elkövették.
Ezután volt egy hanglejátszás, hogy hogyan is kezdödött el ez az egész MAT os dolog, ami szvsz kicsit ciki volt. Szóval előhúzni egy régi hangfelvételt és azt lejátszani, miközben a kívetítőn a srác a laptopját rendezgeti, hááát... no comment. /-4 pont/
Végül volt egy MAT os beszélgetés ami aranyos volt illetve a végén behoztak egy nagy szülinapos tortát ami finom volt még úgy is, hogy csak egy szelet felét kaptam meg

Ezek után hazaindultunk és laza 30 perces csúszással haza is értünk.

Tényleg miért maradtak el a beszélgetések?

Szóval nekem tetszett, jó volt Szívessen mennék a 10 éves partyra is.

Mivvel lusta vagyok így azt a szöveget másoltam be amit már egyszer leírtam az Animax fórumán.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
ZDK
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2004.01.25. 20:34
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Matsuri Nap 2008.

Hozzászólás Szerző: ZDK »

MatsuriNap, a MAT-szülinap

2008. augusztus 23-án nagy sikerrel lezajlott a MiNK, Hanime, NyAMee és DAnE közös rendezésében szervezett MatsuriNap. A közel 400 résztvevő 13 cég/szervezet pultjánál nézelődhetett és vásárolhatott, továbbá 6 terem nyújtott számukra változatos programot. Ezek a következők voltak: vetítőterem, konzolbarlang, táncpadterem, japán terem (japán tradicionális tánc, origami, kalligráfia), rajzterem, karaoketerem. A japán terem felelőse, Yamaga Eimi (JapHun MediArt) mindamellett, hogy érdekes programmal fogadta a vendégeket, előadást tartott a japán matsurikról. Az aulában és a rajzteremben workshopok is helyet kaptak: kártya- és társasjáték, illetve góoktatás. A vetítőterem színes programmal várta az érdeklődőket: a megnyitó után sor került a dzsúdósok bemutatójára, melyet a cosplayelőadás és -felvonulás követett - ezután érdekes beszélgetések, AMV- és PV-vetítések következtek, majd pedig eljött a nap fénypontja, a sakuragis torta átadása, melyből nemcsak a Magyar Anime Társaság elnökségének, hanem a jelenlévőknek is jutott. Aki torta nélkül maradt volna sem távozott üres hassal: csokis puszedlivel kárpótultunk mindekit. Az ezt követő tombolahúzás folyamán rengeteg ajándékcsomagot sorsoltunk ki nyerteseink legnagyobb örömére. Ezekben a csomagokban vegyesen találhatóak voltak mangák, figurák, egyéb animés cuccok, vásárlási utalványok, de még konzolos és PC-s játékok is. A vetítőterem programját Miyazaki Hayao műve, a Totoro - A varázserdő titka című, minden korosztály számára ajánlott anime zárta.

Sötétedéskor elkezdődött a Vermilion tűzzsonglőr csapat mintegy háromnegyed órás szabadtéri mutatványa, melyet animezenékre készült koreográfia keretében adtak elő. Ezt követte a hajnalig tartó afterparty DJ Lennynek és a J-Radiónak köszönhetően.

Köszönjük a nagyfokú érdklődést, reméljük, emlékezetes rendezvénnyel gazdagíthattuk nyári programotokat!

A szervezők
ZDK
Avatar
ZDK
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2004.01.25. 20:34
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Matsuri Nap 2008.

Hozzászólás Szerző: ZDK »

http://www.animaxtv.hu/forum/viewtopic.php?id=2720
iskariotes: a beszélgetés csak pár napos volt :) Azért volt rá szükség, mert DS nem tudott eljönni, hogy személyesen részt vegyen a rendezvényen. A beszélgetések pedig kicsit össze lettek vonva a technikai problémák miatt.

Sajnos korlátozott mennyiségben állt rendelkezésre árusítói terület és az árusok sok pultot igényeltek. Érkezési sorrendben választhattak maguknak területet és a SakuraZakának és a Holdfénynek sajnos már csak a halálsor jutott. Értesüléseim szerint csak egy rövid ideig dugult be az a terület, amikor kicsit eloszlott a tömeg, már nem volt veszélyes.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ZDK 2008.09.05. 21:48-kor.
ZDK
Lezárt