Sakura-unnep 2009 apr. 5-20

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Lezárt
Avatar
Neko
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2005.05.30. 15:37
Tartózkodási hely: Szeged-Bp

Sakura-unnep 2009 apr. 5-20

Hozzászólás Szerző: Neko »

Április 5-20ig Sakura-unnep lesz a Budapesti Fuveszkertben


A szabadban ebben az időszakban -tehát április 5 -és 20 között - a látogatók piknikezhetnek a kertben, letelepedhetnek a fák alá pokrócokra, amit a füvészkert ad (ez csak erre az időszakra szól, mert máskor tilos a fűre ülni). Azért a biztonság kedvéért én a helyetekben vinnék magammal egy kisebb pokrócot, hátha túl nagy lesz az érdeklődés - nehogy ezen bukjon a piknik. :)
A nagyteremben Mérei Anita grafikusművész japán fametszeteiből nyílik kiállítás 7-én, és emellett az Origami Társaság az üveges vitrinekben kiállítást rendez az origamikból. Ez a sakura-unnep teljes időszaka alatt megtekinthető lesz.

Valamint ebben az időszakban cseresznyefát is lehet örökbe fogadni melyről részleteket a Füvészkert honlapjántalálhattok:



A konkrét program még alakul, de terveznek teaszertartást, origamit,... Haiku pályázatot is hírdetnek

A MAT is beszáll 1-2 programmal, 2 cseresznyefát is örökbe fogunk fogadni, erre bíztatok egyébként mindenkit :)

Ami eddig biztosnak tűnik, hogy 5-e animés napnak lesz kinevezve, tehát ekkor mehet mindenféle animés program. Szerveződik egy közös animés piknik amelyre minden érdeklődőt szeretettel várunk - a vállalkozókedvűeket elsősorban yukatában/kimonóban, hogy emeljük az esemény tradicionális hangulatát, de bármilyen cosplayben, gothloli ruhában, stb... is el lehet jönni, ezen a napon senki nem lesz emiatt kinézve a füvészkertből. :D
Tervezünk még 2-3 előadást is - ha esetleg valakinek van az eseményhez kapcsolódó témaötlete vagy már kész előadása amit szeretne előadni, nyugodtan keressen meg, megbeszéljük ^_- .
Valamint közös programként mindenki beszállhat egy közös darufüzér és lampion sor készítésébe, melyet ott helyben lehet elkészíteni és amellyel a helyszínt tudnánk hangulatosabbá tenni.
Ha valakinek még van programötlete szóljon, megnézzük megvalósítható-e.

Szóval várunk mindenkit szeretettel 5-én - vagy utána 2 hétig - a cseresznyefák alatt! :)
Magyar Anime Társaság
www.animetarsasag.hu
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Re: Sakura-unnep 2009 apr. 5-20

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Naccerű. A Japán szájton olvastam a hírt, és egyből egy piknik ötlete fogalmazódott meg bennem, viszont nem voltam benne biztos, hogy szabad ilyet (és mint kiderült nem is nagyon szabad máskor). Szóval lehet vinni ennivalót, innivalót, pokrócokat és a szabadban kenni a lekváros kenyeret? Mert akkor megyünk. Dohányzás esetén szezonális hamutálat, stb viszünk, de gondolom maga a dohányzás nem tiltott. Illetve alkoholfogyasztásra van e lehetőség? Vagy ha viszünk 1-2 üveg sört a szalámis szendvicsek mellé, akkor kizavarnak minket?
Avatar
Neko
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2005.05.30. 15:37
Tartózkodási hely: Szeged-Bp

Re: Sakura-unnep 2009 apr. 5-20

Hozzászólás Szerző: Neko »

Enni, inni, lekvaroskenyeret es sort kulturaltan lehet :) Dohanyzasban mar annyira nem vagyok biztos, szerintem annyira nem orulnek a korulottetek ulok ha az o piknikjuket megzavarja a cigifust... Amugy ugy nezett ki ma a helyszin, h egy vastag filc-szeru anyagot raktak le a fak ele es azon lehetett uldogelni, gondolom az most 2 hetig kinn lesz...
Magyar Anime Társaság
www.animetarsasag.hu
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Re: Sakura-unnep 2009 apr. 5-20

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Igen, ha méterenként lesz egy piknikezőcsoport akkor természetesen odafigyelünk egymásra, de kétlem, hogy annyira zsúfolt lenne ilyenkor a hely. Mi a tapasztalat? Sokan üldögéltek és eszegettek? Mi szerintem olyan max. 10 fős csoporttal terveznénk a kilátogatást. Tényleg, még a belépőkkel kapcsolatban is informálódnom kell...
Lezárt