Mi(k) volt(ak) számodra a 2009. év animéje(i)

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Lezárt
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Mi(k) volt(ak) számodra a 2009. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: paTKany »

A korábbi évek gyakorlatához igazodva megnyitom a szokásos évértékelő témát. Én személy szerint 2009-et nagyszerű évnek tartom anime szempontból, ami abból is tükröződik, hogy több, mint 50 animét sikerült végignéznem az ideji felhozatalból. Ezek közül hármat emelnék ki most.

Saki
A Saki számomra abszolút az év animéje, képes volt egyszerre kielégíteni az ösztönös és a tudatos szellemi igényeimet. Sok szép lány (köztük néhány olyan archetípusba tartozó, amelyek ritkán láthatóak animében), yuri, izgalmas és jól kielemezhető mahjong játszmák, gyönyörű színvilág, hibátlan animáció és a WAIWAI.

K-ON
A K-On-t mostanáig kb. 5x néztem végig és még nagyon sokáig újra-újra tudnám nézni anélkül, hogy megunnám. Ennek pedig két oka van. Egyszer talán már írtam valahol ebben a fórumban, hogy valamikor nagyon régen én is voltam középiskolás és voltam tagja garázsrockegyüttesnek. A K-On egy nosztalgiabombával ér fel nekem és elképesztően tudok kötődni emiatt a szereplőihez. Azt mondanom sem kell, hogy mi is a hülyéskedésre és a szórakozásra koncentráltunk elsősorban, és nem a zenére. Fun things are fun. A másik dolog meg maga Yui akivel annyira közös az életfilozófiánk, hogy valamennyire a példaképemnek is tekintem. Lustálkodni amennyit csak jólesik, a lustálkodásban zavaró dolgok elhárítására csak a szükséges minimum mértékben rákoncentrálni és kötődni az aranyos dolgokhoz. Ha lány lennék akkor Yui lennék.

Isekai no Seikishi Monogatari
Kajishima rendesen összerakta ezt a történetet. Egy pillanatig se volt zavaró, hogy Kenshi gyakorlatilag legyőzhetetlen szuperember ebben a világban, mert a képességei egy nagy adag kellemetlenséget is hoznak a nyakába az értelemszerű előnyök mellett. A hárem/női szereplők terén pedig hozza a sorozat a Kajishimától elvárható maximumot.
::daisuki:: Yukine ::daisuki::
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2009. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Szerintem is jó "volt" a 2009-es év, bár annyira kiemelkedőnek én nem találtam.

Amik idén a kedvenceim voltak (időrendben):


Zoku Natsume Yuujinchou


Nem is volt kérdéses az első sorozat után, hogy ezt is meg kell néznem és nem is csalódtam benne. Ugyanaz a színvonal (gyakorlatilag szünet is csak pár hét volt a kettő között). A karaktereket kivétel nélkül szerettem, a színvilág pedig ismét csak zseniálisan eltalált.



Kemono no Souja Erin

Ebből még mindig hátra van pár rész, de így is lehet tudni, hogy toplistás lesz. Elsőre nagyon zavart az animáció spórolós jellege, de nagyon örülök, hogy nem hagytam abba e miatt, ugyanis mind történetileg, mind a karakterek szempontjából telitalálat. Amúgy Uehashi Nahoko (Seirei no Moribito) fantasy-ja adta hozzá az alapot.


Higashi no Eden

Ez volt a tavasz nagy meglepetése. A karakterdesign tetszett, ezért gondoltam, hogy belenézek, erre a szezon legjobb történetét is megkaptam. Viszont egy hatalmas fekete pont jár a "lezárásért". Jóideig el fog tartani, mire eljutnak hozzánk a movie-k. :(


Bakemonogatari


Ez pedig a nyár nagy meglepetése volt. Az első képek alapján egy nagyon átlagos, vámpíros cuccot vártam, plusz az első rész rögtön egy panty-shottal indított, így az a késztetés is megvolt, hogy rögtön kikapcsoljam, de nagyon jól jártam, hogy nem tettem. :)
Várom a hátralévő két részt, türelmetlenül.


Darker than Black: Ryuusei no Gemini


Nagyon régóta vártam már, hogy kapjunk egy folytatást, viszont szerintem némileg elmarad a színvonal az első sorozatétól, de ezzel együtt is bent van az idei kedvencek között.
Egyedüli bánatom, hogy ezúttal csak 12 részt kapunk.


King of Thorn


Ismét egy meglepetés.
Az előzetes alapján egy átlagos gore cuccot vártam. A közepéig meg is kaptam, aztán elkezdtek bonyolódni a dolgok. ;)
DVD csak nagyon sokára várható, mivel még Japánban sem mutatták be. Pedig szeretném már újranézni...


Aoi Bungaku Series


Ezt is a bejelentése óta vártam, és nem is kellett csalódnom. A designerek miatt eléggé eltérőek a könyv-adaptációk, de eddig mind zseniális.


Kuuchuu Buranko
Pszichológiai pszicho anime egy pszichiáterrel a főszerepben. Beteg és zseniális.


Mégis egész szép lett a lista. Valószínűleg még az Umineko is be fog férni ide, bár három résszel a vége előtt még mindig nem tudom, hányadán is állok vele. :dirr:

Pontos, konkrét listát majd várhatóan február magasságában tudok prezentálni, ha már az összes futó sorozat véget ért, és megnéztem.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2009. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Ayla »

a Lucky Start már majdnem harmadjára néztem volna meg, amikor jött a K-ON! és az elmaradt. A pihent-anime hiányomnak tökéletes volt.

Higurashi No Naku Koro ni Rei utolsó egy vagy két része, nemtudom, de idén jött ki és végre azt mondhatjuk, hogy,,vége"

Umineko No Naku Koro Ni abszolút új favorit lett nálam, 10-be is bekerült :D

...

InuYasha Kanketsu-hen bár még csak a 3-ik résznél vagyok, nagyon jó újra, és újabban azt az animét nézni, amitől animés lettem. ^^
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2009. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Számomra az év animéje egyértelműen a Zoku Natsume Yuujinchou volt, ami az első szezonnal együtt bekerült a legnagyobb kedvenceim közé. Imádtam a melankolikus hangulatát, a pasztellszíneit és a zenéjét, szóval az egészet úgy ahogy van. ^^

Emlékezetes darab volt még a Higashi no Eden is, bár én is nehezményezem, hogy nincsen befejezve. A fene, hogy az anime mozik olyan lassan jutnak el hozzánk!

A harmadik ínyencfalat az idén a Sengoku Basara volt, annyira elmebeteg volt az egész, az übermanly szereplőkkel, a motorpacival és az engrissel! XD A zenéje is nagyon jó volt a sorozatnak, nem is beszélve az animációról. Már nagyon várom a januárra beharangozott OVA-t. :D

Ami még említésre érdemes, az a Hanasakeru Seishounen, bár az idén ez már valószínűleg nem fog véget érni, de kellemesen retro hangulatú shoujo sorozat, ami nem a ma divatos sablonkarakterekkel operál.
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2009. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Számomra 2009. animéi:
Sengoku Basara
Fullmetal Alchemist Brotherhood
Bakemonogatari
Darker Than Black 2
Hirtelen ennyit tudnék felidézni.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2009. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: zebra »

Az idén nem néztem túl sok animut, de az ideiek közül azért egy különösen kiemelkedő volt a számomra - mégpedig a Kuuchuu Buranko (Trapeze). ::^_^::
anubys írta:Beteg és zseniális.
:goodpost:
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2009. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Az idei év volt az első, ahol aktívan követtem a friss megjelenéseket, lássuk ,mik voltak a legemlékezetesebbek:

Maria+Holic
Ahogy elnézem, rajtam kívül (szinte) senki sem nézte, pedig aki agyatlan vígjátékot akar, az idén nem talált jobbat. Egyik részben sem történt semmi, de az viszont nagyon vicces volt.

Umineko no Naku Koro Ni
Ha nézed, akkor nem kell többet mondanom, ha nem, akkor úgyse tudnám jól elmagyarázni. Még úgy is az év egyik legeredetibb alkotása, hogy VN adaptációként jó esetben is csak erős közepes.

Maria-sama ga Miteru season 4
Lányok teáznak. Egyebet nem tudok mondani, de ez már a negyedik szezon, és még mindig kiemelkedőnek tartom a sorozatot.

Bakemonogatari
Az anime, ami miatt bekerült az "egyik" az umineko-s bekezdésbe. Nem mindennapi karakterek beszélgetnek mindennapi dolgokról. Mindez olyan rendezői megoldásokkal, hogy az ember csak kapkodja a fejét. Történetet ettől sem szabad várni, de az csak elrontaná!

Eve no Jikan
Asimov robotjai találkoznak az anime-vel. Üdítően ötletes kis sorozat, a hangulatát nagyon eltalálták.

Végére hagytam talán az év legnagyobb hatású (rám nézve legalábbis) anime-jét:

Clannad
Jó, ezzel most kicsit csalok, de az After Story idén ért véget, márpedig azzal együtt teljes a story. Annál is inkább, mert az első szezon olyan semmilyen filler-sorozat volt, a második pedig teljesen készületlenül ért mind a témaválasztásával, mind annak előadásával. Ritka az ilyen témát (felnőtté válás, munkába állás, családalapítás) feldolgozó sorozat, jó látni valamit végre, aminek egyszerű emberek a szereplői, akik nem középiskolások. Mindent összevetve az egyik kedvencem lett, ajánlom azoknak is, akik idegenkednek a VN-anime műfajtól.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2009. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Sephiroth írta:Eve no Jikan
Asimov robotjai találkoznak az anime-vel. Üdítően ötletes kis sorozat, a hangulatát nagyon eltalálták.
W00t, azonnal teszem nézni valók közé, Asimov kedvenc szerzőim egyike.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2009. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Noha már minimum mindegyik olyan anime meg lett említve a topicban legalább egyszer, amik nekem is bejöttek idén, azért írnék. :)

Inuyasha Kanketsu-hen

A 2004-ben beígért folytatás, amit ígéretüknek megfelelően a manga vége után meg is kaptunk. Sunrise-ék most sem vették félvállról a feladatot, mintha csak tegnap hagytuk volna ott az előző sorozatot, igyekeztek mindenben hűek maradni a korábbi szériához. 20 kötetnyi anyagot sűrítettek 26 részbe, ami elsőre ijesztően hangozhat, de egyenlőre a sorozat felénél vagyunk, és a rendezés profi, nem hiába az egyik kedvenc cégemről beszélünk. :) Innen már kicsi az esélye, hogy elrontanák, és ezúttal valszeg megkapjuk a régóta várt befejezést is.

Fullmetal Alchemist Brotherhood

A Bones belátta, hogy a rajongóknak ebben az esetben sem lehet ellentmondani, így a rosszemlékű "Hitler visszavág" befejezés után "resetelték" az egész sztorit, és ezúttal a manga eredeti története szerint haladnak. Időhiány miatt úgy a 16. résznél lemaradtam egyenlőre, de ők is egész tisztességes munkát végeztek az adaptálásnál. Persze aki a teljes élményre vágyik, az olvassa el a mangát, de azért a Brotherhood is egész jól teljesít, egyetlen komoly gond csak a karakterek néha feltűnő kilógása volt a hátterek közül, illetve egyes dolgok lespórolása a mangához képest, de ameddig láttam, simán ott van az év legjobbjai között. :)

King of Thorn

Valóban fantasztikus egy film, és én már a film másnapján újranéztem volna. :( Egyszerűen szuper, alig várom a DVD megjelenést, akit pedig még bővebben érdekel pl. a háttérsztori, vagy a szereplők jelleme/indítéka, annak ajánlom a mangát. :wink:

Illetve muszáj még megemlítenem két olyan címet, amit jómagam még nem néztem huzamosabb ideig, de esélyesek ebbe a topicba: Umineko no naku koro ni és Bakemonogatari.

Előbbinél az a határozott érzésem van, mint anno a Code Geass-nél: kizárt, hogy csalódjak. Amennyit eddig hallottam, a sztori és a szereplők is nagyon el lettek találva, nálam valszeg verni fogja a Higurashit. A másodiknak eddig az első részét néztem csak meg, 1-2 "deepnek akarunk látszani" jelenettől eltekintve azonban biztató, a hangulat és a "kameraállások" megfogtak. :)
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2009. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Legjobb sorozat nálam az évben a Valkyria chronicles volt, minden benne volt amit szeretek.

Zoku Natsume Yuujinchou , Fullmetal Alchemist Brotherhood és a Tower of Druaga volt még jó ebben az évben. Másra nem adtam 8 pontnál többet.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2009. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Dunno, idén nem volt annyira egyértelmű a dolog, mint tavaly (akkor a Ga-Rei: Zero letarolt mindenkit és mindent :3), de azért volt idén is jópár gyöngyszem (majd bloggantok is valamit erről az évről asszem, szal most csak nagyon röviden, 1-2 cuccot kiemelve).

Az év animéje címre igazából a Sengoku Basarát jelölném, ami ugyan nem volt se világmegváltó + szénné sem izgultam magam alatta, de az animáció első osztályú volt, a karakterek dettó és úgy általában véve az egész cucc rulzott, szal anime of teh year! :D

Másik, ami szintén nagyon bejön (és még fut) az a Kimi NOTOdoke, melynek kjút-faktora valahol százezer és egymillió közt jár és mint manga-adaptáció sem utolsó.
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2009. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Maron »

Sephiroth írta: Clannad
...
:goodpost: Ezzel teljesen egyetértek. :)

Ami az idei kínálatból kedvencem lett, azok a következők:

Hetalia Axis Powers
Még nincs vége, de bevallom, egyik kedvenc idei sorozatom lett. Heti 5 percet bőven rá lehet szánni (sőt, még néha sok is, ha nagyon fárasztó a rész), és ha nem is mindig gurultam a nevetéstől, azért volt jó néhány pillanat, amikor szakadtam. :D Néhol azért nem árt tudni, hogy mire utalnak, de szerencsére általában kiírják dióhéjban, amiről szó van éppen. Sok kedvenc pillanatomat belerakták, a hangokat remekül eltaláltalák, az ending meg kifejezetten aranyos.

Pandora Hearts

SZámomra az idei meglepetés befutó, főleg úgy, hogy tkp. cvsak azért kezdett egyáltalán a történet érdekelni, mert hallottam, hogy az animénél Kajiura csinálja majd a zenét. Őszintén szólva kb. a 22. részig egy árva szót nem szólok, nagyrészt a mangát követték, pont mefelelő tempóban, néhány apróságot leszámítva elégedett voltam, a néhol gyenge animáció ellenére is. Az utolsó 3 részről a tömör véleményem az, hogy nem tudták, hogy is kéne lezárni, ezért elég suta lett, több sebből vérzik az igaz, de szeretek úgy tekinteni azokra a részekre, hogy az nem létezik.

FMA: Bortherhood és Inuyasha Kanketsu-hen a mások általál említett okok miatt szintén bekerültek a legjobbak közé.

(Gondolkoztam az Umineko no naku koro nin is, de az utolsó résznél olyan dolgokat sikerült kihagyniuk, amiket nem tudok megbocsátani, pedig olyan vészes nem is volt, mint adaptáció.)
Kép
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2009. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

Hajime no Ippo: The Fighting - New Challenger: Folytatás, és nekem jobb is volt mint az elsö season!

Major 5th Season: Folytatás :D

Saki: Egy kis Mahjongos anime, semmenyire sem hasonlitott az Akagi vagy Tetsuya amit néztem, ami olyan fölfrisitö volt!

Aoi Hana: Egy nagyon szép Shoujo Ai anime, animacijó, mese, karakterek nagyon szépen összelett rakva.

Sora no Manimani: Csillagászat :D

Kimi ni Todoke: Nem sok Shoujo animet néztem de ez tetszet habár a végével nem vagyok nagyon megelégedve no de mindegy.

Kuuchuu Buranko: Ahogy már többen is emliteték, nagyon nem minden napi anime az bizos :)
The world is my country, science is my religion.

Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2009. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

ElemenT írta:Sora no Manimani: Csillagászat :D
Ezt én is néztem. ^^
Lezárt