Mi(k) volt(ak) számodra a 2010. év animéje(i)

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Lezárt
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Mi(k) volt(ak) számodra a 2010. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: paTKany »

A korábbi évek gyakorlatához igazodva megnyitom a szokásos évértékelő témát. 2010 egyértelműen a mozifilmek éve volt. Soha még korábban nem jött ki ennyi bevétel szempontjából is sikeres anime mozifilm, mint idén. Velem se fordult még elő korábban olyan, hogy ilyen rövid időszak alatt ennyi jó új movie-t lássak, mint a magunk mögött hagyott esztendőben. Úgyhogy meg is emlékeznék róluk felsorolásszerűen (ahogy időrendben láttam őket):
Precure All Stars DX2
Suzumiya Haruhi no Shoushitsu
Mahou Shoujo Lyrical Nanoha The Movie 1st
Fate/stay Night Unlimited Blade Works
Macross Frontier Itsuwari no Utahime
Bungaku Shoujo


Az idei TV sorozatok közül pedig a következőket emelném ki:

Strike Witches 2
A Strike Witches a tökéletes esszenciája annak ami miatt anime rajongó vagyok, de a második szezon még ennél is tovább ment azzal, hogy a Római vakációt is belegyúrta a történetbe. Audrey Hepburnt is szeretem majdnem annyira, mint Judy Garlandot, de ami mindkettejüknél is jobb az a moe Audrey Hepburn amit az animében láthattunk.

K-ON!!
A tavalyi topikban már leírtam, hogy nekem személyesen milyen sokat jelent a K-On és benne Yui. A második szezon pedig nem csak azzal fejelte meg az elsőt, hogy kétszer olyan hosszú lett, hanem megszületett vele az utóbbi idők egyik legjobb rock dalbetétje a U&I.

Shinryaku! Ika Musume
Egy tintahal aki fejben végez gyors-Fourier transzformációt, több dobot tud egyszerre megszólaltatni, mint Chris Slade, de mégis sokszor olyan aranyosan ügyetlen-idióta ellopta magának az őszi animeszezont de geso.

Hanamaru Youchien
Egy baj volt vele, mégpedig az, hogy túl rövid volt. Simán elnéztem volna kétszer ennyi ideig is Anzu szórakoztató próbálkozásait.

Továbbá külön szeretném kiemelni a Mayoi Neko Overrun 7. részét ami egy olyan óriási tributeja volt a 30 évvel ezelőtti mecha sorozatoknak az OP első pillanatától az ED végéig, hogy a könnyem is kicsordult a láttán.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2010. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Disappearancet subbal láttad? Én csak mazuis camripről(?) tudok, inkább dvdre várnék, de nem tudom mikor jön. On topic egyelőre csak hármat emelnék ki, amiket legjobban várok.

Kami Nomi Zo Shiru Sekai - ezt a lányfelszedős témát annyira el lehet rontani, de ez az egyik legfunabb sorozat lett ősszel. Keima hatalmas karakter, sokkal jobban tolja, mint valaha vártam. Elsie pedig remek sidekick, ahogy az anyját lekezelte, az óriási volt.

Ore no Imouto ga Konna ni Kawaii Wake ga Nai - ezzel szemben voltak legnagyobb várakozásaim, és bőven hozta is őket, sőt. Nemcsak Kirino és Kyosuke, de az összes mellékszereplő zseniális, a fatert kivéve mindig alig várom, hogy szerepeljenek már. Pedig nincs bátyám, se húgom. XD

Shinryaku Ika Musume - számomra KS 2. Többet nem tudok mondani.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2010. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Az idei év számomra kicsit harmatosnak tûnik, de így is van pár cím, aminél pozitív a mérleg:

Princess Jellyfish
Shiki
Yojouhan Shinwa Taikei
Sarai-ya Goyou
B Gata H Kei
Katanagatari

Sorrendet még nem tudnék mondani, ahhoz még túl sok az ongoing (nálam).
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2010. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Hát én számomra ez az év nem sok új jó animét hozott. Egyedül a Star Drivert nézem aktuálisan futó/futott sorozatok közül.

Megnéztem a Shiki első részét is ugyan, de így még nem fogott meg. Megvárnám a végét, és ha akkor is még mindenki jó véleménnyel van róla, akkor fogom csak megnézni.

Emellett láttam az Unlimited Blade Works-t is. Szép volt. (Mármint látványos, nem megható értelemben.) De semmi több.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2010. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

B Gata H Kei - Legjobb ecchi vígjáték, legalábbis az utóbbi évek terméséből mindenképpen. :) (Btw, utánanéztem, tényleg női mangakától származik, ahogy sejtettem. XD Túl egyedi és szórakoztató volt. XD) Remélhetőleg ha kellő anyag felgyűlik a mangából, megörvendeztetnek minket egy második szezonnal. (Ezeket a yonkoma mangákat mindig tök jól animésítik szerencsére.)

Motto To-Love-Ru - Kedvenc fanservice mangám animés adaptációja, és rohadt jól csinálják. XD Sajnos már csak két rész, és vége is, pedig reménykedtem, hogy az első szezonhoz hasonlóan ez is 26 részes lesz, és szerintem még lenne is mit animálni a mangából, de ez nem von le semmit abból, hogy egy 10/10-es remekmű.

Star Driver - Mecha, magical boy, "uniszex" fanservice mindkét nemnek, és szerencsére csak minimálisan veszi magát komolyan, így szinte non-stop baromi szórakoztató. XD Bones-ék mintha a Sunrise-tól vették volna kölcsön az alapokat, és hintették meg az utóbbi idők 1-2 sikeresebb animéjének elemeivel, de ennek köszönhetően egy nagyon jó sorozat született, király animációval, és seiyuu "sztárparádéval". Ennél most vagyunk a félidőnél, és bár az utolsó 2-3 epizód laposabbnak tűnt, mint az előzőek, én remélem, hogy újra magukra találnak, mert kár lenne érte. Ha hamarosan elindítják a fősztorit, akkor talán még az év animéi között is "az év animéje" lehet nálam.

Azt hiszem más nem volt, majd ha írtok még olyan címet, amit esetleg kihagytam, azt kommentálom. Igazából annyi cím kijön egy év alatt, hogy sokszor keverem, a B Gatánál is gondolkoztam, hogy "az is idén volt? XD".
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2010. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Részemről:

Ami kimagaslóan jó (volt) idén és tényleg minden elismerésem feléjük, azok a már blogon is említett (Mariko szavait kölcsönvéve :3) mesterhármas, tehát a Shiki, a Rainbow és a Kuragehime. Nem csak, hogy messze alázták az idei felhozatalt, de még a top10-es listámat is át kellett variáljam egy-két helyen, hogy beférjenek oda.

Aztán, amit még nagyon komáltam idén (és ezzel az álláspontommal valszeg egyszem magam vagyok az egész fórumon ^^""), az a Highschool of the Dead. Igen, tudom, hogy tucatecchi; igen, tudom, hogy zombis téma = csontig lerágott whatever, de meg kell mondjam, egy nagyon korrekt manga-adaptáció, ami igazi ritkaság a témán/műfajon belül (elég csak a Rosarióra gondolni... >___>).

Filmeket meg annyira nem néztem... Kivéve persze az FSN - UBW-t, ami történetileg ugyan fájdalmas volt, de az eye-candy miatt mindenképp megérte időt fordítani rá. DAT QUALITY! *O*
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2010. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Jelen állás szerint nálam a különleges hangulatú és látványvilágú Saraiya Goyou a legesélyesebb az éve animéje címre, de szorosan a nyomában van az átlagosnak szintén nem mondható Kuragehime is.

Emlékezetes volt még számomra Durarara! (nekem nem fájt annyira a vége, mint Junchinak ^^), a Fullmetal Alchemist: Brotherhood (bár ez nem tudom mennyire számít ideinek, mert még tavaly indult, de idén ért véget), meg persze a Shiki (de itt meg még a történet vége változtathat a véleményemen).
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2010. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Arakawa Under the Bridge I - II
A legutóbbi rész a második sorozatot is azzá tette. :D

Utána az év animéje biztosan a Katanagatari. Még nem láttam az utolsó részt, (pedig már talán egy hete foglalja itt nekem a közel 1 Gbyte-ot,) de itt volt januártól egész decemberig. És nekem még áprilisban se volt komolyabb bajom vele. ;)

Ezen kívül ami nagyon bejött: DRRR!, Yojouhan Shinwa Taikei és mostani szezonból a KamiNomi.

És ha Toaru Majutsu no Indexben nem lennének rendszeresen olyan elemek ami miatt más sorozatokat gondolkodás nélkül dobnék, azt is jelölném a címre. :P
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2010. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Mariko írta:Emlékezetes volt még számomra Durarara! (nekem nem fájt annyira a vége, mint Junchinak ^^)
Ha Simon Kidának is Falcon Punch-csolt volna egyet a végén úgy, mint Izayának, akkor elégedett lettem volna vele én is. :3
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2010. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

Ika Musume saikooo -de geso

nagyon kemény, s lesz 2. szezoon mmm whaku whaku ::hehe::
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2010. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Péter »

Shiki, Rainbow, Panty & Stocking with Garterbelt, azt hiszem ennyi. =)
Kép
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2010. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

Hát jó anime év volt tavaly, sokkal jobb mint az idei lesz
Elég sokat meg is sikerült néznem a tavalyi évböl, ime egy pár amelyikek legjobban tetszetek:

Ookiku Furikabutte: Natsu no Taikai Hen - az Ookiku második évadja, nagyon szép folytatás aminek örültem hogy megcsinálták.
Major 6th Season - a Major utolsó évadja, mivel a manga is befejeződött, ameilyek nem olvastam de ahogy beszélgetem egyes rajongókkal nagyon szépen követe a manga történetet, egyik legjobb sport shounen animem!
Giant Killing - még egy sport anime (nem is csoda hogy tetszet nekem a tavalyi év :D), foci tréner egy széteset csapatot rak vissza össze, remélkedek a folytatásban.
Katanagatari - ezt nagyon vártam, kicsit csalódás is ért az elejin de útán tátot szájal néztem végig :D
Amagami SS - olyan Clannad/School Days keverék szerintem, clannad-ból a romantika a school days-ből a főszereplő, csak itten nem egyszere van neki a rengeteg csaj hanem külön-külön, szóval arcocból van a mese.
Nurarihyon no Mago - itt egy kicsit komolyab mesét vártam de mindenesetre jó kis démonos anime.

Yondemasu yo, Azazel-san. és Mudazumo Naki Kaikaku: The Legend of Koizumi - két legjobb OVA amit valaha is láttam :D

Colorful (2010) és Omae Umasou da na - két jó film a tavalyi évböl.
The world is my country, science is my religion.

Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2010. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Panty and Stocking with Garterbelt. Nagyjából ez volt az egyetlen 2010-es sorozat amit végig bírtam nézni és még tetszett is a végén. Arakawa első évadát csak azért nem nyilvánítom annak mert azt még nem fejeztem be, de a látottak alapján az is jó eséllyel év kedvence.
Kép Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2010. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

Dodgers írta:Panty and Stocking with Garterbelt. Nagyjából ez volt az egyetlen 2010-es sorozat amit végig bírtam nézni és még tetszett is a végén. Arakawa első évadát csak azért nem nyilvánítom annak mert azt még nem fejeztem be, de a látottak alapján az is jó eséllyel év kedvence.
Arakawa hatalmas, +a 2. évad is fa**ára sikeredett mmmm ::jeye::
Lezárt