Mi(k) volt(ak) számodra a 2012. év animéje(i)

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Lezárt
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Mi(k) volt(ak) számodra a 2012. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: paTKany »

2012. is jó termést hozott anime viszonylatban, úgyhogy volt miből válogatni.

Én a következő címeket emelném ki ezúttal:

Girls und Panzer - Shimada Fumikane és Suzuki Takaaki ismét hozta a géniuszát és igazán nagyszerűt alkottak. A Girls und Panzer kihozta magából a maximumot, egy animének ilyennek kell lennie. Végletekig túlzó ahol kell (14 km hosszú hajó, iskolaigazgató $1000000-os sportkocsival jár) miközben ott van benne a legapróbb részletekig a kutatómunka ahol kell (virágkötészet(!), páncélosok, dzsipek, fegyverek, de még a lövedékek okozta sérülés is igyekszik realista lenni). Nincs benne hatásvadász dráma ahol nem kell (nem lesz angsthegy a családi drámákból, hanem normális módon letisztázzák a szereplők azokat) de ahol kell ott látványos (csaták és a körítés hozzájuk). Mindehhez társul rengeteg különböző szereplő ami tág teret ad a fandomnak a környezet és a szereplők közötti kapcsolatok továbbgondolására.

Moretsu Pirates - ez az a regény/CUCC/anime amelyik sikeresen vegyítette a High SF-et a miniszoknyás középiskolás lányokkal. Egyszerre volt képes átadni a középiskolás mikrokörnyezet slice of life jellegét és az egész galaxisra kiterjedő politikai csatározásoknak a kalóztársadalomra gyakorolt hatását. Plusz mindezek mellé megkaptuk bónuszban az év két legjobb loliját.

AKB0048 - idol anime SF környezetben. Alapvetően szeretem az idol animéket, és ha ehhez még olyan érdekes SF környezet is társul, mint amit ez a sorozat kreált, akkor mindenképpen odaszegeződik a tekintetem a képernyőre. Nagyon várom a folytatást.

Natsuiro Kiseki - nálam ez lett az év slice of life animéje annak ellenére, hogy csak azért született, hogy zenei promóciós anyagként szolgáljon. Minden dícséret megilleti a forgatókönyv iróit, hogy a nem túl bonyolult alapötletből ennyire szerethető szereplőket és sztorit kihoztak.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2012. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Hát gyerekek töprengnem kellett, hogy egyáltalán milyen idei animéket néztem. Több új cuccba is belekezdtem az év folyamán amiket egyszerűen a genericségük miatt kukáztam az első pár rész után. (Sword Art Online, Little Busters!) Illetve olyanok is voltak amik egész erősen indítottak és végignéztem őket, de a végére bugyutaságba fulladtak. pl. Shakugan no Shana III (úgy általában véve a Shanákat idén néztem), illetve amire még mindig kifejezetten dühös vagyok: Another.

Szóval összességében egy volt számomra az év animéje:
Fate/Zero: Bár csak a második fele csúszott át idénre de epik és látványos urban fantasy. Kb. ezért találták fel az "animét". XD

ps.: Bár nyugati, de ahhoz képest, hogy nyugati egész szórakoztató, látványos volt a Legend of Korra. Can't wait for next season.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2012. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Bár nem néztem sok idei animét (nem, nem azért, mert "fúj, az újak 99%-a szar!", hanem mert mindig is fél éves/éves késésben voltam sorozatok terén, sosem voltam az az "egyszerre nézem a live stream-el!" fajta), de feltétlenül ki kell emelnem a Mirai Nikki-t. Bár közel sem tökéletes, mégis kitűnően mutatta be, hogy még egy többségében kétdimenziós szereplőgárdával és helyenként igen nevetséges forgatókönyvvel is remek animét lehet csinálni, ha van a cuccnak hangulata. Abban pedig igen erős volt, nem is beszélve az utolsó pár epizódról, ami sok animétől eltérően itt nem csalódás, hanem "az egészre ráteszünk egy újabb lapáttal" feeling. :D (Meg azért ne felejtsük el, hogy az ilyen "Battle Royale" történetű "túlélőaniméket" is el lehet ám cseszni rendesen, szerencsére a MN végig pörgős/izgalmas/érdekes maradt.) Plusz a második openingjével simán övé "az év legengrishebb animéje" díj is. :D
Cruel Angel írta:ps.: Bár nyugati, de ahhoz képest, hogy nyugati egész szórakoztató, látványos volt a Legend of Korra. Can't wait for next season.
Fú tényleg, azt is meg kéne már néznem. :) (Btw, én nyugati rajzfilmeket azért nem kevertem ide, mert igazságtalan lenne: a My Little Pony jégesőként verné le a teljes évi japán termést. XDDD *fanboy*)
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2012. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Jinrui wa Suitai Shimashita
Teljesen egyértelmű. A főhőst imádom, ennyire cinikus és szarkasztikus szemmel nézve még jobban kijött a sorozat abszurd társadalom-, manga ipar-, technológia-, vallás-, politika-, szociális helyzetkritikája. És tényleg be is került a top 5 animém közé! Bővebben.

Honorable mention: Tsuritama
Karakter fejlődés, enyhén homoerotikus horgász kalandok, a világ megmentése, és még több karakterfejlődés az anime!
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2012. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Szerintem borzalmas volt az idei év...

Tavaly több sorozatnak is sikerült orgazmus-közeli élményt nyújtania, míg idén... Mehh.

(A magam részéről a Fate/Zero S2-t most nem veszem bele a képletbe, lévén annak az első fele már lement 2011-ben, ahogy a többi tavaly év végén indult, de tavasszal befejeződött cuccot se.)

Az év legjobbja nálam a Kuroko no Basket lett. Egyetlen komolyabb riválisa a Sakamichi no Apollon volt, de azért az igazsághoz hozzátartozik, hogy különösebben egyiktől sem voltam elszállva.
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2012. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Én inkább listázom ::^_^::

Legjobb Történet: Little Busters - igaz az anime még mindig csak a karakterek bemutatásánál tart, de a VN alapján nem volt olyan az idén, ami megszorongatná.

Legjobb Akciójelenetek: Kyoukai Senjo no Horizon II

Legjobb Vígjáték: Binbougami ga!

Legjobb Romantikus: Ano Natsu de Matteru

Legjobb Dráma: Sakamichi no Apollon

Legjobb Sport: Kuroko no Basket

Legszebb Rajzolás: Hyouka

Legjobb Animáció: Chuunibyou demo Koi ga Shitai! (a KyoAni ezen a téren verhetetlen)

Legjobb Zene: Fate/Zero S2

Legjobb többszezonos: Medaka Box

Kellemes Meglepetések: Joshiraku, Girls und Panzer, Kokoro Connect

Legjobb Férfi Karakter: Issei Hyoudou (Highschool DxD)

Legjobb Női Karakter: Inaba Himeko (Kokoro Connect)

Kedvenc OP: Hyouka OP1 "Yasashisa no Riyuu" by Chouchou

Kedvenc ED: Joshirake ED "Oato ga Yoroshikutte... Yo!"

Az Év Csalódása: Sword Art Online

Az Év Legjobb Animeje: Fate/Zero S2

Az Év Legrosszabb Animeje: Natsuyuki Rendezvous és Arcana Famiglia
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2012. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Én majd később fogok listázni -OJ-hez hasonlóan, de még meg kellene hallgatnom pár OSTt, és néhány más kategóriában sem tudtam még dönteni. Annyit viszont eldöntöttem, hogy szigorúbban veszem a nevezést, csak idén véget érő, vagy legalább fél évig futó sorozatok szerepelhetnek majd, így az ősszel indult, és átnyúló sorozatokat ne is keressétek, maximum zene, karakter terén. Emellett a kategóriákat is módosítom némileg tavalyhoz képest, hogy tisztább legyen a kép.

De azért meg kell kérdeznem, hol van mindenkinél a Chihayafull? :lol:
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2012. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Sword Art Online

a többiekből ilyen 2-4 részeket néztem (persze nem mindből, mondjuk olyan öttel próbálkoztam be) és ehh-
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2012. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

scineram írta:De azért meg kell kérdeznem, hol van mindenkinél a Chihayafull? :lol:
Nálam az első helyen van a Chihayafuru (már nagyon várom a folytatását), de ott van szorosan a nyomában a Tsuritama is, és persze az olyan kedvenc mangáim alapján készült shoujo sorozatok is, mint a Natsume Yuujinchou Shi vagy a Kamisama Hajimemashita. Ja és idén ért véget a Gintama második sorozata is, ami szintén említést érdemel. ^^

A Kuroko no Basuke és a Sakamichi no Apollon is emlékezetes sorozatok voltak, de a legjobbak közé én egyiket sem sorolnám.
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2012. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Igazából kiemelkedő és kedvenc sorozatra nem nagyon emlékszem 2012-ből, de az alábbiak nagyjából a jobb kategóriába tartoznak nálam:

- Tsuritama: egyszerűen aranyos és egyedi volt, s bár inkább hajazott egy délelőtti gyerekmatiné sorozatára, semmint a legtöbb animére, mégis korra való tekintet nélkül jó szórakozás. Igaz, az első részek alatt mindhárom főszereplőt utáltam a maga defektje miatt, de végül később ezeket sikeresen pozitív irányba változtak, Haru megmaradt a bolond, de már szerethető karakternek, Yuki és Natsuki pedig normális szereplőkké vedlettek át, bár az utóbbi esetében én kihagytam volna a fölösleges és sablonos családi drámát. A földönkívüli mese része és az "Enoshima-tál" by Addicts is aranyos volt.

- Another valószínűleg sokan megrökönyödnek most, de nekem ez is tetszett. Horrorhoz képest meglepően összerakott volt. Igaz, a gore kedvelői (az utolsó részek kivételével, de azt valószínűleg ők már úgy sem élték meg) nagyot koppannak ezzel a sorozattal, a komolyabb témákat keresőknek pedig nem elég "egyedi", de nekem mégis jó kikapcsolódás volt a sok élőszereplős amerikai szenny horror után. Természetesen inkább ez a borongósabb, nem túl ijesztő ázsiai filmekre hajazott, Mei karakterét pedig bírtam. Én nem is hibáztattam, igazából miután úgy kezelték, mint egy leprást, a helyében én sem törtem volna a többiek megmentése miatt. Akazawa egyértelműen a fanboykedvenc, de őt végig egy irritáló és kéretlenül fontoskodó p*csának tartottam.
Az utolsó néhány rész, na igen, az eléggé ellentétben volt a sorozat többi részével, de nem is lenne horror mészárlás nélkül. Aki ezt furcsának találta, vagy nem számított egy ilyenre, az nem tudom, mégis mit várt egy ilyen sorozattól. A szereplők és a történet miatt sem lesz egy klasszikus, de szerintem egy-két próbát megér, én pl. nemrég egyben nyomtam megint le a 12+1 részt, (még sohasem végeztem ki fél nap alatt egy sorozatot sem) és még másodjára sem untam.

- Kuroko no Basuke Sportaniméhez képest meglepően jó és szórakoztató sorozat volt, kellően jó szereplőkkel. Mondjuk Kuroko különleges képessége elég nagy WTF és inkább fogtam a fejem tőle, de legalább a sorozat végére eljutottak oda, hogy ezen végre túl kell lépni.

- Mirai Nikki ugyan a mit néztél legutóbb topikban leírtam, hogy nem minden részlete tetszett a sorozatnak, de azért ezt is a jobbak közé rakom, mert elég mozgalmas volt és nézette magát. Nálam ritka, hogy egy 20+ részes sorozatot 1-2 hét alatt megnézek, ennek sikerült elérnie. Bár azt megjegyezném, hogy ez ide felkerült, inkább az idei év pocsék minőségének, semmint a Mirai Nikki kiemelkedő voltának érdeme.

Zárójelbe még megemlítem, hogy a Psycho (P)Ass is esélyes az ígéretesek címére, de azt még inkább nem kiabálom el, mindenesetre eddig a fentieket is veri, remélem marad a jó irány.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2012. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Dark-san írta:Az utolsó néhány rész, na igen, az eléggé ellentétben volt a sorozat többi részével, de nem is lenne horror mészárlás nélkül. Aki ezt furcsának találta, vagy nem számított egy ilyenre, az nem tudom, mégis mit várt egy ilyen sorozattól.
Például, hogy ne ilyen debil, idióta módon legyen kivitelezve az egész. Szal nem to'om, de én kimondottan rühellem, ha egy anime azt hiszi, hogy én, a néző, mentálisan retardált vagyok (jó, a Mirai Nikkinek is volt egy-két ilyen pillanata, de ott legalább nem ez ment az egész anime alatt). Szégyelljék csak el magukat a készítők. (Vagy vegyenek példát a Shikiről.)
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2012. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Junchi írta:(Vagy vegyenek példát a Shikiről.)
A Shikiben ugyanez volt a helyzet, annyi különbséggel, hogy ott felnőttek, itt meg 15 éves középiskolások kezelték le a helyzetet. Továbbra is fenntartom, hogy szerintem nincs olyan forgatókönyvíró, író, stb., aki ebből, ebben a műfajban, nem egy ilyen fordulatot hozott volna ki. Ha ők nem kezdik el, akkor valószínűleg a bekattant panziósok nyírják ki őket, szóval kb. mindegy. :drop: A mészárláson igazából semmi különöset nem találtam, és ha nem is az egész osztálynál, de kb. reális volt, hogy 1-2 embernél addigra már annyira elszakad a cérna, hogy mindenáron mentené magát. Minden történetben van genya, aki mások élete árán akar szabadulni, bármi áron. Itt 15 éves gyerekektől nem is lehetett igazán nagy moralizálást és helyzetértékelést várni. Tehát még mindig nem értem, sokaknak miért volt olyan megdöbbentő a végkifejlet. :weh:
(Azt még megértem, hogy néhány pozőr és túlcsicsázott haláleset csapja ki a biztosítékot - pl. az egyik lány jógapózban ér földet - , de igazából más sorozatban is van ennyi WTF jelenet, akár részenként több is.)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2012. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Shiki és az Another között az a legnagyobb különbség, hogy a Shikiben fokozatosan mutatták be, hogyan jutnak el átlagemberek arra a pontra, hogy gyilkoljanak a saját túlélésükért, pszichológiailag jól volt felépítve a dolog, és az őrület csak fokozatosan uralkodott el a közösségen. Ezzel szemben az Anotherben egyik pillanatban még kirándulni ment az osztály, a következőben meg az átlagos középiskolások hírtelelen átmentek baltásgyilkosba, és eszelős vigyorral az arcukon kezdték el mészárolni egymást. Arról nem is beszélve, hogy mindenki retardáltként viselkedett és nem egy ember saját magát csinálta ki (nem csak a jógás csaj, hanem rajta kívül még mások is). A felvezetés és kivitelezés módja, ami különbözik a két animénél, és amiért a Shiki hátborzongató tudott lenni, a Another meg már átment horror paródiába. ^^'
Kép
Lezárt