Japánnal kapcsolatos műsorok a TV-ben

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
Sakumo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2004.03.08. 17:37
Tartózkodási hely: mindig ott ahol nem kéne...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sakumo »

Ki ez a Vágvölgyi, hogy így keni a témát minden műfajban? Mégcsak nem is japán pfúj:P
"Nincsenek szárnyaim, hogy fellendüljek a csillagokba. Akármilyen buzgón imádkozzam is... az emberek hátából nem nőhetnek ki szárnyak."
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

Sakumo írta:Ki ez a Vágvölgyi, hogy így keni a témát minden műfajban? Mégcsak nem is japán pfúj:P
pff.. hogy nem japan azzal nincs semi gond, azert hazai téren is vannak jonehanyan akik erdemben tudnanak beszelni legalabbis manga/anime temarol. Egyebkent ez a Vagvolgyi nevezetu siralmas létforma több korábbi rosszemlékü akciója után egy Tokyo Underground cimü könyvvel ásta el magát vegleg mindenki elott aki egy kicsit is ismeri Japant, mert az a konyv, ami elvileg a modern japan pop-kulturarol szol az elejetol a vegeig tele van nagyon durva targyi tevedesekkel, amikbol nyilvanvaloan kiderul, hogy mashonnan szedett, hibas, vagy sok-sok éve nem aktualis infokrol van szo melyeknek nem nezett utana, hanem csak random egymas hegyere-hatara halmozta oket, plusz az egesz konyv hihetetlenul felszines es olvasasa utan az ember még kevesebbet fog tudni az orszagrol mint elotte. Buhh.
Az igazi problema meg az, hogy azok az emberek akik nem jartasak valamennyire a szigetorszag kulturajaban ezeket a durva targyi tevedeseket nem veszik eszre es meg vannak gyozodve arrol, hogy az illeto a téma nagy szakertoje... igy kerultehett a Filmmmuzeum musorába is.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Case írta: pff.. hogy nem japan azzal nincs semi gond, azert hazai téren is vannak jonehanyan akik erdemben tudnanak beszelni legalabbis manga/anime temarol. Egyebkent ez a Vagvolgyi nevezetu siralmas létforma több korábbi rosszemlékü akciója után egy Tokyo Underground cimü könyvvel ásta el magát vegleg mindenki elott aki egy kicsit is ismeri Japant, mert az a konyv, ami elvileg a modern japan pop-kulturarol szol az elejetol a vegeig tele van nagyon durva targyi tevedesekkel, amikbol nyilvanvaloan kiderul, hogy mashonnan szedett, hibas, vagy sok-sok éve nem aktualis infokrol van szo melyeknek nem nezett utana, hanem csak random egymas hegyere-hatara halmozta oket, plusz az egesz konyv hihetetlenul felszines es olvasasa utan az ember még kevesebbet fog tudni az orszagrol mint elotte. Buhh.
Ez az, Case kimondta az igazságot ^^ ezek után írj egy könyvet inkább Te :wink: aztán persze dedikáld is ám meeten! ^____^
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Takeshi Vára szokott menni Hetente 1x a német DSF-en!
Csak emlékeznék melyik nap szoktam nézni... ::reliev::
Nagyon jóóó,...a Neves rendező Takeshi Kitano egyik gagyi,de írtó jó műsora...Régebben azthiszem még az TV2 is adta!^^
Case: :goodpost:
Kép
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

június 16., szerda
21.30 travel channel - Egy szelet Ázsia - Japán
ismétlés:
június 17., 18.30

június 19., péntek
24.00 travel channel - Messzi tájakon - Tokiótól Tajvanig
ismétlés:
június 20., 17.00
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Július 3., travel channel, 15.00
Kalandra fel! - Japán
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Öö..jól látom, hogy még senki nem írta be?
Ma este 21.20kor Frei Dosszié Japánról szóló része ^.^
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Mi leszbenne konkrétan? Mai japán? régi japán szokások vagy mi? Sajnos még a reklámját sem láttam:(
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

ZOMG ITS FREI!!!!!1111
Helmuth

Hozzászólás Szerző: Helmuth »

Ehm... :? nem hiszem el , hogy ebben az országban nincs jobb képességű Japán-tudor Vágvölgyi úrnál...
A dosszié amúgy tetszett (Kendo Rulez!), de IMHO fent nevezett nem kellett volna oda. :mad:
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Egyszer láttam (tv ujságban) hogy adnak két műsort egymás után a "japán képregény-a manga"-ró vagy valami ilyesmi, de sajnos, ahogy a Taekwondo-t az olimpián EZT IS ELALUDTAM TESOM MIATT.... mert nem ébresztett fel!KépKép
Avatar
Dru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2004.02.08. 15:39
Tartózkodási hely: Sanctuary
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dru »

Nekem annyira nem jött be...Frei úrnak ezúton is üzenném,hogy ő az aberrált,ha nem képes felfogni,hogy nem kizárólag az európai-amerikai szexuális kultura('latlanság) létezik. Bizonyos szempontból (bugyiautomatákat leszámítva) az a szemlélet sokkal egészségesebb,mert nem kezeli tabuként a testet és a testi szerelmet,mint a mi elitkultúránk.
Az Inamorati egy nagyon sötét történet...
szinte mindig éjszaka van.
-----------------------------
inamorati.freeblog.hu
drudeimos.deviantart.com
freethelight.freeblog.hu
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

Most komolyan, én nem tudom miért számított bárki arra, hogy jó lesz a müsor... Frei eddigi müsoraival is bizonyította már, hogy a botrányszag után megy, miért gondolta bárki, hogy majd pont Japánról fog objektív és elfogulatlan müsor csinálni?
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

Szerintem jó műsorokat szokott csinálni, nem azt tapasztaltam, amit ide leírtál :)
Az más kérdés persze, hogy ez a rész speciel nekem sem tetszett, és a legfőbb gondom inkább az anine manga téma volt benne, ahol képes volt a (szerintem, első ránézésre) legbugyutább animeből vagy 10 percet bevágni, amit valaha láttam. Az egész anime közösség azzal kűzd - és mint látható volt, egy kettő ott nyilatkozó ember is -, hogy az anime nem 5 éveseknek való, erre pont egy olyat vágnak be, ami csak erősíti az eddig is rossz magyar felfogást :'( Tehát nagyott csalódtam benne.
Ha már itt tartunk, ismeri valaki ezt az anime-t? Tovább nem is nagyon véleményezném, mert épp a .hack//Sign-t nézem, és így csak nagyon elfogult tudok lenni - mint grafikailag, zeneileg, ill. történet szempontjából.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Luminas írta:Szerintem jó műsorokat szokott csinálni, nem azt tapasztaltam, amit ide leírtál :)
:?: :?: WTF :?: :?:
Az ürge hatalmasakat csúsztat, hazudik, statisztákkal forgat igazinak beállított jeleneteket, ráadásul még az arca is akkora, hogy alig fér rá a tvképernyőre...
Luminas írta:Ha már itt tartunk, ismeri valaki ezt az anime-t? Tovább nem is nagyon véleményezném...
Ne is tedd, mert öngólt lőnél. (A Frei-féle vágás felültetett téged.)

A Galaxy Express 999 egy sci-fi alapmű (kb. olyan szinten alapmű, mint Asimov). Leiji Matsumoto munkásságát olyan mesterekkel lehet egy lapon említeni, mint Osamu Tezuka vagy Hayao Miyazaki.
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Patkany erről már én is halottam... habár ez a tipikus "egy haverom haverjának a haverjának az anyja".. nah szal úő dolgozik Freiel... és pl az esőerdő részben is.. a studioban engedték el a kigyokat stb. Tényleg nagyokat csusztathat, ha ilyen dolgok keringenek rola.. vagyis hogy nem hiteles a műsor hanem beállítot
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

nekem is csak az a véleményem hoyg nagy kibaszásvolt ez szegény "mangával" és az azt más emberekkel megismertetni akaró olvasóival, mert ebből a műsorból csak az fog megmaradni az összes nézőnek hoyg japánban mindenki hentai mangát olvas-_-(és nyilván akkor ezt valamilyen %ban átfogják vonatkoztatni a hazai közönségre is)
...igy aztán, lehet jövője magyarországon szerencsétlennek, amikor igy is eléggé hátrányos helyzetben van-_-
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

A Frei-féle műsorról annyit, hogy kb. a fele hazugság (vagy talán tévedés...?) volt... mint mindig, most is igyekezett úgy alakítani a szerencsétlen-tudatlan néző véleményét, ahogyan azt ő akarta. Hogy miért? Azért mert ilyen önző... Azt nem szeretem még benne, hogy nem hagyja az embert tűnődni a dolgokon, mindent hamar "megmagyaráz", így a nézőnek nem jut ideje arra, hogy élvezze egy kicsit az egészet...
Avatar
Malitia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2003.12.15. 15:26
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Malitia »

A Japános FreiDossziét nem láttam. (ezek szerint nem vesztettem sokat) De sikerült elkapnom a filmmúzeum japánnapjait (Na ez sem ma volt). Azzal a mangás ismeretterjesztő filmmel nem volt csak egy baj. Az pedig az volt, hogy 1982-ben készült, szóval nem volt valami naprakész. A Vágvölgyi meg bemutatta, hogy egy hülye. Kár, hogy ezt azok akiknek nincs egy kis tudásuk a témáról nem vennék észre...
"Olyan sokoldalú, hogy az már gömb." - "Tudod hol a határ a végtelen és a semmi között?"
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

http://www.index.hu

tetszik ez a hír itt az elején... hajrá Matosok =DD!!!
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

inkabb direkt link a cikkhez, mert a cimlapon nem sokaig fog kint maradni ^^

http://index.hu/kultur/eletmod/anime0928/
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Case írta:inkabb direkt link a cikkhez, mert a cimlapon nem sokaig fog kint maradni ^^

http://index.hu/kultur/eletmod/anime0928/
ehöm igen, igazad van, gomen ^^"""" Na szóval szép munka Kármán :)
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

MaKo írta:Na szóval szép munka Kármán
(Acheron es en irtuk a levelet... xD)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Nem annyira TV, de most budapest rádión megy a Freid Dosszié és Magyar Anime társaság beszélgetése.. Halgassátok!
Kép
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

Pata írta:Nem annyira TV, de most budapest rádión megy a Freid Dosszié és Magyar Anime társaság beszélgetése.. Halgassátok!
hrmm.. remelem felvette valaki o_O/
vagy aki hallgatta, monnya má' el, hogy mit mondottak vala~
Lezárt