Régi rajzfilmek, animék

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

A mordályos nyul írta:Hát ez nagyon gáz. XDDD
Ezt a nők nem érthetik:
- vadnyugat
- sci-fi
- fegyverek
- brománc a lovaddal (ha már túl a barátságon, inkább a ló, mint a többi cowboy)
Mi kell még még ide?
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

A lista első három tagja például tök jól megy a Trigun-hoz meg a Cowboy Bebop-hoz, lehet tényleg a ló akasztott ki ennyire. :lol:
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem ez a Brave Star valahogy kimaradt. De azt hiszem, nem is nagyon bánom. XD
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Péter »

Ugyan én nem láttam ezt a BraveStarrt, de így intro alapján még mindig nézhetőbbnek tűnik, mint a szezonális 99. céltalan moe filler, vagy úgy ámblokk az MLP. Sose felejtem el azt a sokkot, amikor a patakból ugráltak ki a rózsaszín sellő pónik. XD
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én szerettem a My Little Pony-t. Mondjuk az kifejezetten kislányoknak való rajzfilm. Jó, nem egy nagy eresztés, de 4-6 évesen imádtam. Még My Little Pony figuráim - értsd. pónik - is voltak. Egy rakás. ^^
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Én sosem értettem, miért lepődnek meg azon az emberek, ha nem tetszik nekik valami, aminek nem is esnek a célközönségébe. Az ellentéte sokkal meglepőbb, elég lenne azt kihangsúlyozni.
(Azt meg ne mondjátok, hogy a BraveStarr is azért nem jön be nekem az intró alapján, mert nem vagyok célközönség, én is néztem régen Tini Tindzsákat, X-ment stb... szóval van ilyen stílusra affinitásom)
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Péter »

Én nem lepődtem meg rajta, egyszerűen belekaptam anno pár részbe, és konstatáltam a tényt, hogy nekem ez nem jön be, ennyi. Szerintem a többség is így szokta, hisz hogy máshogy döntsem el, hogy nekem fekszik e az adott cucc vagy sem? =)

Anno az SM, KKJ célközönségébe se estem bele, aztán mégis tetszett, mert akkori fejjel voltak benne jó csajok, és érdekes volt egyiknél a mitológiai, míg másiknál a keresztény vonal.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ja, értem. A félreértés oka az volt, hogy a fentebb használt "nézhető" szó inkább általános (nem?), és nem az jött át, hogy a saját személyes preferenciádra utal. Na mindegy. :drop:
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Kdanni írta:
A mordályos nyul írta:Hát ez nagyon gáz. XDDD
Ezt a nők nem érthetik:
- vadnyugat
- sci-fi
- fegyverek
- brománc a lovaddal (ha már túl a barátságon, inkább a ló, mint a többi cowboy)
Mi kell még még ide?
Mondjuk ezt én se értem, de sebaj :D
Nekem annyi van meg belőle, hogy néha beszélek a motoromhoz, de az már inkább Kino no tabi téma :lol:

Igazán jó sci-fit meg nehéz fogni, pedig arra még vevő is vagyok :drop:

Most, hogy így belegondolok, nukleáris robbanófejet és überhightech fegyvereket adtam mahou shoujok kezébe. Órákon át kutattam a neten gatling rendszerű gépfegyverekről olvasva. Akkor fegyver is pipa.

De nekem ez a kacsintás akkor se áll össze :LOL:
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Andro »

A mordályos nyul írta:Én sosem értettem, miért lepődnek meg azon az emberek, ha nem tetszik nekik valami, aminek nem is esnek a célközönségébe. Az ellentéte sokkal meglepőbb, elég lenne azt kihangsúlyozni.
(Azt meg ne mondjátok, hogy a BraveStarr is azért nem jön be nekem az intró alapján, mert nem vagyok célközönség, én is néztem régen Tini Tindzsákat, X-ment stb... szóval van ilyen stílusra affinitásom)
Tini Ninja teknőcöket én is néztem. A régit, abból egy rakás rész megvolt kazettán. X-ment is néztem, meg nagyjából mindent, amit akkoriban adtak.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kdanni írta:ha már túl a barátságon, inkább a ló, mint a többi cowboy
LOL, ezt szállóigésíteni kellene! XD
alvaro írta:Nekem annyi van meg belőle, hogy néha beszélek a motoromhoz, de az már inkább Kino no tabi téma :lol:
Amíg nem válaszol, addig nincs gond. :vigyor:
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Péter »

A mordályos nyul írta:Ja, értem. A félreértés oka az volt, hogy a fentebb használt "nézhető" szó inkább általános (nem?), és nem az jött át, hogy a saját személyes preferenciádra utal. Na mindegy. :drop:
A nézhető egy elég enyhe kifejezés úgy vélem, még csak a "jó"-val se egyenértékű, és saját magamon, illetve a saját véleményemen kívül mást nehezen tudnék képviselni. =)
alvaro írta:Igazán jó sci-fit meg nehéz fogni, pedig arra még vevő is vagyok :drop:
W40k, SW, Battletech, Dune?
alvaro írta:Most, hogy így belegondolok, nukleáris robbanófejet és überhightech fegyvereket adtam mahou shoujok kezébe. Órákon át kutattam a neten gatling rendszerű gépfegyverekről olvasva. Akkor fegyver is pipa.
Techno magical girl? Nos alapvetően nyitott ember vagyok, de ez nekem már túl éles kontraszt. =)

Eredeti témához visszatérve, amit én nagyon szerettem régen, azaz eredeti Batman rajzfilmsorozat, mégpedig a többi rajzfilmhez képest komolyabb hangvétel miatt.
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Péter írta:Techno magical girl? Nos alapvetően nyitott ember vagyok, de ez nekem már túl éles kontraszt. =)
Igazából nem :) Csak ezek is elemei a világnak, amiben léteznek. A Madoka már eleve tele van modernista építészettel, meg mindenféle kütyüvel, és ott se azon van a hangsúly - én csak rátettem egy lapáttal a Fringe crossover miatt :) Az atom meg egész más miatt került bele :drop:
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Péter »

alvaro írta:A Madoka már eleve tele van modernista építészettel, meg mindenféle kütyüvel, és ott se azon van a hangsúly - én csak rátettem egy lapáttal a Fringe crossover miatt :) Az atom meg egész más miatt került bele :drop:
Én már Mami gigantic ágyúját is túlzásnak éreztem, szóval a muskétákkal nem volt baj, meg oké, mágia, de valahogy van egy határ nálam ebben a témában. Nincs bajom azzal a koncepcióval, hogy lőfegyvert adjanak varázsos lánykák kezébe, de amikor már egy bizonyos kaliber, illetve méret főlé megyünk, az már átcsap gagyiba. Plusz az se mindegy a hölgyek hogy néznek ki, mármint fizikailag milyen adottságokkal rendelkeznek. Hozzáteszem, mágiában is van egy határ, például Lyrical Nanohában az orbital beamektől az asztalt csapkodva röhögtem. :vigyor:
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Péter írta:Én már Mami gigantic ágyúját is túlzásnak éreztem, szóval a muskétákkal nem volt baj, meg oké, mágia, de valahogy van egy határ nálam ebben a témában.
Itt nincs semmi mágia, csak a hideg vas fizikája. Na jó, van fringe science :D
Ezek a lányok nem ugrálnak az űrben, és semmi különöset nem tudnak, amit a sorozatban ne tudnának.
Orbital beam, piha... a csúcs a Massive Dynamic preprod tesztlézere (semmi különös szerepe nincs) és a MG03 Plastic Rotary Gun. Ami egyébként teljesen haszontalan lenne éles harci helyzetben, de hát a prototípusok gyakran ilyenek...
Kényes vagyok a világ logikája szerinti realitásra.

De amúgy...
MG-03 PRG
WE STOP TIME FOR YOU!

Massive Dynamic's revolutionary Plastic Rotary Gun system re-defines rapid firing!

* Effective agains armored vehicles and buildings
* Up to 270,000 rounds per minute
* Ultra light (2.1kg gun body, 37.5kg with tripod and ammunition container)
* Ultra reliable *1
* Disposable
* Environmentally friendly *2
* Bundled with 10,000 ultra light plastic cased rounds


Massive Dynamic - What do we do? What don't we do.

*1 within its 10,000-shot lifecycle
*2 bio-degradeable, recycled materials (including the battery unit) and lead free bullets
(Wááá, ezt rá egy nagy plakátra, rajta Homura az állványra szerelt gépfegyverrel, mint a Massive Dynamic reklámarca!)

De jót offolok megint :lol:
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Kdanni írta: Ezt a nők nem érthetik:
- vadnyugat
- sci-fi
- fegyverek
- brománc a lovaddal (ha már túl a barátságon, inkább a ló, mint a többi cowboy)
Mi kell még még ide?
Óóóó, dehogyisnem értik. Csak a Fireflyt végül mégsem folytatták.
Ami a lóra vonatkozik, az meg Lucky Luke. XD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Andro »

Lucky Luke csak képregényben volt meg. A rajzfilmért annyira nem voltam oda. XD
Kép
Lezárt