Régi rajzfilmek, animék

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

SZEL írta:Én még a mai napig is nézem a Tom & Jerry-t. Akárhágyszor megnézek egy-egy részt, mindíg röhögök rajta és nem fogom megunni.
tom & jerry rulez :thumb: én tuffyt bírtam a legjobban a nagy pelusában :vigyor:
Kép
Avatar
Mimi-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2003.03.23. 21:33
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimi-chan »

Nekem örök favorit marad a Kockásfülü nyuszi ::daisuki::
Luluko no koibito~~
Kép
Új SD (ápr.22)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Tom és Jerry szerintem is király! Amikor még nagyon kicsi voltam, imádtam ::daisuki:: a Praclifalva lakói c. mesesorozatot. Meg tesómmal sokat néztük videón a Szivárványocska és a csillagtörpe c. mesét :oops:. *Surci most pirul, de akkor nagyon szerettük...*

Másik nagy kedvenc volt még a Mosómacik (Fűrész Oszkár rulz! :cool: ), meg a Heatcliff (v. hogy írják) kandúr kalandjai. Az openingje nagyon király volt, mind a mai napig emlékszem rá... :vigyor:

Anno a régi szép időkben nagyritkán a kezünk közé került egy-egy mese videókazettán... Tudjátok, narrátoros fordítások, amikor egy unott hangú srác az eredeti hang alá mondja a magyar szöveget. Voltam vagy 7 éves, amikor ilyen minőségben volt meg egy 1000X megnézett videókazettán a Turpi Urfi ( Top Cat ) mozija, asszem az volt a címe, hogy " A főnökmacska és a Beverly Hills-i macskák ::japhaha:: XD XD) ", de akkor isteni volt. Örültünk, hogy egyáltalán nézhettünk valamit. Nosztalgia.....
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

kukurbuki írta:Én még életemben egy darab Tom és Jerry részt sem bírtam végignézni, még 6évesen sem. Pedig az oviban mindenki szerette.
Hogy útáltam, hogy mindeig az a tetves egér nyert... egyébként az egész annyira nem tetszett a folyamatos "püföljük egymást, nyomkodjuk át egymást 2 centi átmérőjű csöveken, csapkodjuk egymást baltával, gyújtsuk fel egymást" típusú akcióktól...
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

Surci írta: Meg tesómmal sokat néztük videón a Szivárványocska és a csillagtörpe c. mesét :oops:. *Surci most pirul, de akkor nagyon szerettük...*
Jé, azt én is néztem, de abszolút nem emlékszem már semmire belőle... :oops: vki emlékszik esetleg, miről szólt?
Surci írta:Anno a régi szép időkben nagyritkán a kezünk közé került egy-egy mese videókazettán... Tudjátok, narrátoros fordítások, amikor egy unott hangú srác az eredeti hang alá mondja a magyar szöveget.
Én ilyen szinkront szerencsére már csak lengyelül hallottam...
Kép
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Én még régen az Oroszlán királyért, meg a Balu kapitányért voltam oda... azok a régi szép idők...
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Sora írta:
kukurbuki írta:Én még életemben egy darab Tom és Jerry részt sem bírtam végignézni
Én kiskorom óta utálom azt a rajzfilmet ^^'' Mondjuk lehet, hogy az is közrejátszott ebben, hogy az öcsém mindig azt nézte, és miatta nem nézhettem én mást soha XDD Viszont a nagy film az rulez! Tök jó zenéje van, meg aranyos is :)
*kezet fog mindkettőjükkel* ebben egyetértünk.
Sora: a nagyfilmet én is szeretem, azt nagyon. Valahol meg van magyarul könyvben is az összes dalszöveggel. *.*
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Emlékszem, volt régen vasárnaponként 4-órától a Walt Disney összeállításban mindig néhány mese... és egyszer nagyon mérgesek voltunk, mert elmaradt az egész, pontosabban félbehagyták a felénél, hogy helyette Antall Józsi bácsi temetését adják élesben... jaj de mérgesek voltunk akkor, az egész alsó tagozat fel volt háborodva... :dirr: kisgyerekfejjel ez annyira megrázó élmény volt... ^^°
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Konomi írta:Emlékszem, volt régen vasárnaponként 4-órától a Walt Disney összeállításban mindig néhány mese... és egyszer nagyon mérgesek voltunk, mert elmaradt az egész, pontosabban félbehagyták a felénél, hogy helyette Antall Józsi bácsi temetését adják élesben... jaj de mérgesek voltunk akkor, az egész alsó tagozat fel volt háborodva... :dirr: kisgyerekfejjel ez annyira megrázó élmény volt... ^^°
Ja, és én a mai napig nem láttam a rész felét! :boom: :ossick: :ossick: Jól fel voltam háborodva akkor, emlékszem. A Csipet Csapat volt a kedvencem meg a Duck Tales.
Kép
Avatar
Mimi-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2003.03.23. 21:33
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimi-chan »

Igen, Csipet Csapat nagyon jóóó volt!!! Mindig Sziporkának hívott apu ^^""" Tesóm meg Züm-Züm volt XDDD
Luluko no koibito~~
Kép
Új SD (ápr.22)
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Alsós farsangon beöltöztem Sziporkának... >.>
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Én mondjuk szerettem a Rumcájsz mesét is...Panka akartam lenni ha nagy leszek...jó régen volt...
A Tom és Jerry pedig idegesített mert macskapárti voltam... a no pakagyi...szépen fonetikusan leírva pedig örök kedvenc marad...

Jahh és az utánozhatatlan a Menő manó volt!!!! :cool:
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Ynah írta:Panka akartam lenni ha nagy leszek
Én Panka vagyok óvoda óta (meg Panni). :mrgreen: Jó, tom másról beszéltél. :^_^:"
A Hupikék törpikéket szerette valaki? Mi 4-ben annak öltöztünk. XD Jaj, de szörnyű volt. XD
Kép
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

Hupikék Törpikék? Mgasan a hegyek fölött, hol a tenger hupikék, ott laknak ők, a törpikék. Magas fááák között gombaházakban lakunk és mindig vidámak vagyunk! De törpök élete nem csak és mese. Hallottál már a gonoszról, a csúf, kopasz Hókuszpókról? :sing:
Imádtam^^ Volt is egy kazettám, csak az volt rajta, és ahányszor jött a doki bácsi, mindig azt néztem XD
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Mimi-chan írta:Igen, Csipet Csapat nagyon jóóó volt!!! Mindig Sziporkának hívott apu ^^""" Tesóm meg Züm-Züm volt XDDD
Nagyon szerettem azt a mesét... azokban az időkben folyton a Csipet Csapat társasjátékot nyúztuk a hugommal... nekem a szupermenjelmezes kutya volt a kedvencem... ^^
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Maron írta:Jé, azt én is néztem, de abszolút nem emlékszem már semmire belőle... :oops: vki emlékszik esetleg, miről szólt?
Volt belőle egy mozifilm meg egy 13 részes sorozat. Én mondjuk a mozit preferáltam, de tesóm mindkettőt imádta, szóval a sorozatot is nézni kellett, mert utána kezdődött a Mosómacik. ^_^'

Mondjuk csak halványan emlékszem, de valami olyasmi volt a moziban, hogy a szinek kezdenek elhalványulni a világban, és Szivárványocska elindul kideríteni, mi lehet az oka. Az űrben megtalálják a kristálybolygót, ami a színekért felelős, viszont a közepén egy hatalmas fekete folt éktelenkedik. amikor megérkeznek a bolygóre kiderül, hogy a fekete folt valójában egy óriási háló, amit a Hercegnő parancsára feszítettek ki, hogy elvontassák a bolygót, mert a Hercegnő magának akarja a legnagyobb ékszert a világon (a bolygó tiszta gyémántból áll). Innen már nem emlékszem tisztán, de asszem találkoznak egy Chris nevű sráccal akinek van egy robot lova (Onix) és vele együtt szembeszállnak a Hercegnővel, és persze győzelmet aratnak, happy end of course.

Én végig a Hercegnőnek drukkoltam, pedig tudtam, hogy veszíteni fog (már akkor is szerettem a negatív karaktereket, de ez ált. így van a fiúknál...), a csillagtörpét meg legszívesebben felrúgtam volna, annyira idegesített a folytonos nyivákolásával...

Arra én is emlékszem, hogy ki voltam bukva, amikor Antall József meghalt, és megszakadt a Walt Disney... Akkor még persze nem értettük ezeket a dolgokat, csak azt tudtuk, hogy nem láthatjuk a mese végét...
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

Survi: köszönöm, most hogy így olvasom, kezd beugrani néhány dolog. És nem volt benne egy szivárvány színű sörényű ló? Mert akkor van egy figurám :D
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Hai, hai, Csillagfénynek hívták.^_^''
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Akkor újból megkérdezem: van egy nagyon régi (japán) rajzfilm, egy mozifilm volt, és az volt a címe, hogy "A kis egyszarvú". Emékszem hogy moziban ment, és azóta is keresem de nem lehet megszerezni sehonnan sem T_T Emlékszem, hogy volt Unico a főszereplő kis egyszarvú, és volt benne egy Ciao nevű kiscica lány (aki igazi lánnyá változott...?), és a főgonosz nagyon hasonlított Nefritre a Sailor Moon-ból ^^""" Azt hiszem Sátánt játszott... de nem merek rá megesküdni.

Nem látta valaki ezt? Ez NEM az Utolsó egyszarvú, még mielőtt vki keverné... ^^"
Avatar
Sakumo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2004.03.08. 17:37
Tartózkodási hely: mindig ott ahol nem kéne...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sakumo »

Jujj... Csillagfény pacim nekem is volt.... Mikor kicsi voltam mindenhova magammal hurcoltam, de a költöztetésnél elveszett.... vagy egy hétig sírattam szegényt... :drop:
"Nincsenek szárnyaim, hogy fellendüljek a csillagokba. Akármilyen buzgón imádkozzam is... az emberek hátából nem nőhetnek ki szárnyak."
Avatar
Mimi-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2003.03.23. 21:33
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimi-chan »

juj én tudjátok mit szerettem még? Az 'Én pici pónim"-at!!! Volt vagy 10-20 olyan cocóm ^^" Ma láttam egy olyan szépet *_* Azt kérek karácsonyra ^^"
Luluko no koibito~~
Kép
Új SD (ápr.22)
Avatar
Misuteri
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2003.10.12. 22:55
Tartózkodási hely: van
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misuteri »

Konomi írta:Emlékszem, volt régen vasárnaponként 4-órától a Walt Disney összeállításban mindig néhány mese... és egyszer nagyon mérgesek voltunk, mert elmaradt az egész, pontosabban félbehagyták a felénél, hogy helyette Antall Józsi bácsi temetését adják élesben... jaj de mérgesek voltunk akkor, az egész alsó tagozat fel volt háborodva... :dirr: kisgyerekfejjel ez annyira megrázó élmény volt... ^^°
Úgy látszik, ez egy egész korosztályra kiterjedő gyermekkori trauma lehetett :mrgreen: Akivel csak beszélek, mind hasonlóan mesél erről az eseményről :) Emlékszem, épp Kacsamesék volt; Dagobert bácsi megbolondult, és két kézzel szórta a pénzt az utcán, amikor megszakították... azóta se láttam azt a részt ::bawl::
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Hát igen... Kacsamesék... *szipp*
Szintén naygon régen volt egy rajzfilm, feltehetőleg japán, egyetlen részből állt, a főkereplő kismacinak Lon-lon volt a neve, az édesanyja érdekes módok egy hófehér jegesmedveszerűség volt... mikor egy picit nagyobbra nőtt a maci, próbát kellett kiállnia, vis fel kellett másznia egy vízesésen, de ő mindeannyiszor legurult (akkor nagyon bőgtem...), ennek eredményeképpen elüldözték az élőhelyéről, de a vége az lett, h fel tudott mászni és asszem viszontláthatta az édesanyját... kerestem már neten is meg több helyen, de nincs sehol... tudna vki segíteni??
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Emlékszem, épp Kacsamesék volt; Dagobert bácsi megbolondult, és két kézzel szórta a pénzt az utcán, amikor megszakították... azóta se láttam azt a részt
Én igen!!! :D
Piracy is charity.
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Hejj, gyerekek! Inkább mentetek volna ki ti is a dermesztő hidegbe órákat sorbanállni, hogy élőben búcsúzhassatok el Antal Józsi bácsitól. Ti se néznétek ma animéket! :dirr:

(j/k, még mielőtt valaki megszakértené)
Lezárt