Régi rajzfilmek, animék

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

A Duna tv-n lévő Múmin már nem olyan jó,mert mások a nevek és újra szinkronizálták.Pedig én a régi szinkront szerettem.
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Mimi-chan írta:JUUUUJ!!! Nemtom, valami emlékszik-e a Filemon és Bonifác című mesére! Ha jól emlékszem, finn volt ^______^ Ha valaki tudna nekem címet, ahonnan tölthetnék vagy esetleg képeket tudna róla, az írjon privit mindenképp!!!! Nagyon régen nem láttam már a mesét, pedig nagyon-nagyon szerettem =( Vagy ha esetleg valakinek megvan a meséskönyv! Jaj, megvenném T-T
Forrást mondani sajnos nem tudok, max annyi infot, hogy 4 külön sorozat van belőle.
1. Moomin (1969-1970) 65 rész
2. Shin Moomin (1972) 52 rész
3. Tanoshii Moomin Ikka (1990-1991) 78 rész
4. Tanoshii Moomin Ikka: Bouken Nikki (1991-1992) 26 rész

Amennyiben valakinek megvan dvd-n eredeti hanggal, vagy bármiféle forrást talál akármelyik sorozatra, kérem szóljon ezen topicban vagy privát üzenet formájában! Előre is köszönöm.

Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

A TV-ben régen az 52 részes ment.Meg szerintem most is mert a címek egyeznek.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Mimi-chan írta:JUUUUJ!!! Nemtom, valami emlékszik-e a Filemon és Bonifác című mesére! Ha jól emlékszem, finn volt ^______^ Ha valaki tudna nekem címet, ahonnan tölthetnék vagy esetleg képeket tudna róla, az írjon privit mindenképp!!!! Nagyon régen nem láttam már a mesét, pedig nagyon-nagyon szerettem =( Vagy ha esetleg valakinek megvan a meséskönyv! Jaj, megvenném T-T
Filemon nem egy fehér macska volt? Mert régen úgy hívtam a fehér plüsscicámat. :)
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Júúúúúúúj, ez AZ a Múmin? Ez nekem megvolt kis könyvecskékben. De rejtély hova tűnt...ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, ez kell!!!!!!
Ynah írta:Nos az egyik elnyűhetetlen és örök kedvencem marad ez a rajzfilm, a címe Gargoyles volt. Nem tudom van-e aki emlékeiben őrzi még mint én. Itt egy honlap ahonnan a zenéit és néhány képet lehet leszedni, bár nem túl nagy választékban és minőségben
Júúúúúúúj, ez is. Vettem figurákban! a kedvencem volt az anime előtt!!!! Imádtam! Goliath nekem is a kedvencem volt! Megvan 6 figura, kastély, meg egy repülő masina. Annyira ász! Holnap elő is veszem őket...LOL :D

Köszi a linket!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Midoo 2005.05.04. 21:21-kor.
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Meg esetleg ismeri vki Elyne Mitchell: The Silver Brumby című regényét ill. az abból készült sorozatot? Magyaron Az ezüst kiscsikó címen ment, eredeti ausztrál openinggel, meghagyták a neveket is. Aztán újraszinkronizálták, és lett Az ezüst vadló, magyar OP-pal és magyar nevekkel. Most is megy a Dunán. Hú, de szeretem. :D LOL
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Én sajnos nem ismerem.
Viszont én meg még mindig a Mofli az utolsó koala részekkel küzködök. Egyszerűen sehogy nem bírom megszerezni. :(
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
tina-chan
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2005.04.02. 17:47
Nem:
Tartózkodási hely: Gödöllő

Hozzászólás Szerző: tina-chan »

Hikari írta:Saber Rider - lehet hogy már volt róla szó.
Ezt mindig megnéztük a bátyámmal. :wink:
de már csak nagyon halványan emlékszem rá.
A Saber Ridert én is szerettem, az openingje is nagyon megfogott, de már én is halványan emlékszem rá... De az rtl2 kívánságlistáján most 1. helyen áll. Lehet, hogy lesz belőle valami...

Illetve emlékszik valaki a Robin Hood című animére? Az eredeti címe Robin Hood no Daiboken, és adták a magyaron is... http://ftp.sunet.se/pub/pictures/tv.fil ... d/rh23.jpg
For me... the world... consists of people I love. If those people are not here, it is as if the world does not exist.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Midoo írta:Meg esetleg ismeri vki Elyne Mitchell: The Silver Brumby című regényét ill. az abból készült sorozatot? Magyaron Az ezüst kiscsikó címen ment, eredeti ausztrál openinggel, meghagyták a neveket is. Aztán újraszinkronizálták, és lett Az ezüst vadló, magyar OP-pal és magyar nevekkel. Most is megy a Dunán. Hú, de szeretem. :D LOL
ÉN láttam. Nagyon jó volt. Meg van belőle egy élőszereplős film is. Néha megy a Film+-on.
Kép
Avatar
Relunx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2003.11.07. 23:16
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: In a Hot Spring with My Goddess

Hozzászólás Szerző: Relunx »

Régi rajzfilmek...csak egy ugrik be ami igazán megfogott és ez a: "Pracli Falva Lakói". Azt nem tudom hogy mi az angol címe.

Relunx
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Relunx írta:Régi rajzfilmek...csak egy ugrik be ami igazán megfogott és ez a: "Pracli Falva Lakói". Azt nem tudom hogy mi az angol címe.
::jthrill:: Praclifalva lakói! ::jthrill::
Régen ez volt a kedvencem! De akkor még nagyon kicsi voltam... Az angol címe asszem Paw Paws.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem van valahol egy fél részem belőle. Én is szerettem, csak a verselés idegesített egy picit.
Kép
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Kérdés: az Én kicsi pónim Toei sorozat volt?
Avatar
XTea
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2005.04.20. 18:50
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: XTea »

Hali! ::jhihi::

Most tudtam meg, hogy néhány régi mese, mint a Nils Holgerson, meg Csip-csup csodák, abban volt Kalánka néni? vagy hogy is hívják, meg Kimba is animék, Maja a méhecske is :shock: ...Kissé meglepődtem, de rég láttam őket, modnjuk a Kimbát sosem néztem, nem érdekelt, hülyeségnek tartottam... Mondták, hogy a hattyúk tavának is volt anime változata, biztos hogy az volt meg nekünk, hogy én mennyire szerettem. Meg azt is mondták, hogy lehet, hogy az Ico is anime, oh, oh! Azt is hogy imádtam/imádom :thumb: Nagyon jó kis rajzfilm.

De persze régi rajzfilmek közül ott van a Hupikék törpikék, amit mindig néztünk, a Tom & Jerry, néztünk egy Mosómacisat, ami említettek már a topicban,de elfelejtettem a nevét... És persze a Denver dinó, emlékszem az egyik rész alatt húztam ki egy tejfogam :^_^: Na, mindegy, jó volt nézni ezeket. Meg persze a Disney délutánok, az m1-en, a kacsameséket szerettem nagyon, meg a Chip & Dale-t. Nagyon sok mese van. És az a vizilovas is rémlik, amirőkl szintén tettek be ide képet. Azt tudom, hogy régen adták a MÉzga Gézát-hu, de utáltam, most sem szeretem, de utána ment valami transzformersz, emlékszem, azt viszont szerettem...
A hercegnő és a kobold is jó mese volt, bár már rég láttam... És persze a Vuk, amit szintén nagyon rég láttam... A macskafogó nekem spec valamiért nem jön be, de meglepődtem mikor egy külföldi csatornán reklámozták, hogy lesz... Ja, és az Én kicsi pónimból is néztünk jó pár részt.


üdv.

XTea
Kép
Avatar
XTea
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2005.04.20. 18:50
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: XTea »

...Kihagyatm ez Őslények országát...Pedig az is jó rajzfilm, kiskoromban nagyon szerettem :D (csak az első részt láttam)
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Én meg sem nézném a töbi részt. Nekem olyan nagy élményt nyújtott Tappancs, Repcsi, Kacsacsőr, Kistülök és Tüskés, ahogy menetelnek a Virágzó Völgy felé, hogy nem szeretném lerombolni ezt az eszményi képet a meséről. egyik kedvenc gyermekkori emlékem. Gondolom a szinkronok sem ugyan ahoz már.
Avatar
XTea
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2005.04.20. 18:50
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: XTea »

DeluksZ:Gondolod erre is igaz a szokásos rontsuk el a mesét/filmet a következő részek tömkelegével? Hát, lehet, hogy igazad van. Azt tudom, hogy mindig nagyon sajnáltam Tappancsot, hogy meghalt a mamája. Hja... Ezt a mesét is meg kellene nézni, olyan rég láttam már. Repcsi mindig olyan aranyos volt, tudom, hogy Kistülköt nem nagyon csíptem, mert beképzelt volt kissé, de aztán őt is megsajnáltam. Szép mese az egészen bizonyos.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

XTea: A Nils és a Hattyúk tava nekem megvan. Meg van pár Csip-csup csodák részem is, de ezek már majdnem 20 évesek. A Nils amúgy japán-osztrák sorozat és van japán és német szinkronja is. Meg két magyar (nekem a régi magyar szinkronos van meg).

Meg egy rakás más régi mese is megvan: Denver, Kacsameség, Chip és Dale, Őslények országa, pár Dini a kis dinoszaurusz rész, stb. Anno anyámék sok mindent fel és átvettek nekem. :)
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Jaj, Chip & Dale! Olyan régen láttam, és annyira szerettem... ^^
Avatar
XTea
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2005.04.20. 18:50
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: XTea »

Andro:Wow! Az tök jó! Egyébként abban a Hattyúk tavában, amire én gondolok, abban úgy rémlik, hogy voltak valami rágcsálók is, két hörcsög, vagy pocok, vagy nem is tudom mik voltak azok... :roll: Ez az, amire te is gondolsz animés Hattyúk tava alatt? Persze lehet, hogy rosszul emlékszem, mert már nagyon régen láttam... A Nilst amúgy nem rég még a Minimax is adta, legalábbis még nem rég láttam rajta kapcsolgatás közben...
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Nagy Őslények országa-rajongó voltam régen én is (mozifilm)^_^. Anya ráadásul pont abban a nyomdában dolgozott, ahol a plakátjait nyomtatták, és hozott haza nekem egyet, aminek nagyon örültem ^^!
Narumi írta:Jaj, Chip & Dale! Olyan régen láttam, és annyira szerettem... ^^
Én is ^^! A Nils Horgellsont viszont nagyon utáltam -_-
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

XTea: A Hattyúk tavában két mókus van, és olyan arik! :) És egyre gondolunk. Ja és Odette énekel egy japán dalt is (ez anyámnak nem tetszik), és nagyon szép. Bár kissé fura. De tetszik. :)

Igaz, hogy adták a Nils-et a Minimax-on, de az már az újraszinkronizált változat. Nekem az eredeti régi magyar szinkronos van meg.
Kép
Avatar
XTea
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2005.04.20. 18:50
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: XTea »

Andro írta:XTea: A Hattyúk tavában két mókus van, és olyan arik! :) És egyre gondolunk. Ja és Odette énekel egy japán dalt is (ez anyámnak nem tetszik), és nagyon szép. Bár kissé fura. De tetszik. :)

Igaz, hogy adták a Nils-et a Minimax-on, de az már az újraszinkronizált változat. Nekem az eredeti régi magyar szinkronos van meg.
HeHe...akkor mókus ::hehe:: Hát, igen már régen láttam. Odette csak rémlik, arra már nem emlékszem, hogy énekelt, meg hogy mit... Kár, hogy kis kazettán volt meg :(
Általában mindig az első a jó, így akkor jó hogy neked az eredeti régi van meg. Ezért jó, ha valaki minden nyelven ért :^_^: , mert akkor eredetiben hallhat mindent, és nincs újraszinkronizálás meg minden ::hehe::
Kép
Avatar
Dreamcleaver
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2005.05.05. 20:28
Tartózkodási hely: The World

Hozzászólás Szerző: Dreamcleaver »

Nekem a Kockás Fülü nyúl (imádtam a zenéjét) meg a Kis Vakond voltak a kedvenceim. Szerettem a Mek Mestert is de az nem rajzfilm volt, hanem báb.

Jamie és a csodalámpa is bejött, csak sohasem értettem , hogy az intro dalban miért "magic torch"-nak hívták a zseblámpáját.

ami később nagy kedvenc volt az a transformers, meg az abból készült movie. Nem a számítógépes animációs sorozat, ez régebbi, Eléggé anim jellegű volt, bár sosem tudtam meg, hogy japcsi mese volt e.

Valaki emlékszik erre a külföldi akció mesére: scifi volt, jók egy csapata egy űrbázisról kiindulva csépelte a rosszakat. Király páncélzatuk volt, az egyik sisakja solyomra emlékeztetett és ezüst színű volt. A kezük alatt képesek voltak a péncélból ilyen lebeny szerűsége kreálni, mint a repülő mókusok és úgy repkedtek (bár mondjuk így visszagondolva ennek nem sok értelme volt az űrben). A főgonosz vörös páncélban volt, és rendelkezett egy polipszerű járművel.

-----

Az Őslények országának hány része volt? Én kettőt láttam.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Jamie és a csodalámpa nekem is rémlik, de már nem emlékszem rá. Miről is szólt?
Kép
Lezárt