Régi rajzfilmek, animék

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

Volt egy kisrác, meg egy varázserejű zseblámpája, és ha jól emlékszem (és nem keverem egy másikkal) akkor vmi mese/fantáziaországban kalandozott össze-vissza, meg volt vmi gonosz de inkább hülye nyúl is asszem ^^"
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Dreamcleaver írta: Jamie és a csodalámpa is bejött, csak sohasem értettem , hogy az intro dalban miért "magic torch"-nak hívták a zseblámpáját.
Talán mert a zseblámpa angolul torch mint a fáklya ^_^°
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Anyukám mesélte, hogy a nausicaa 89'-ben ment a Mozikban, vagy akörnyékén, de nem mentek el rá...szipp* Viszont tetszett neki most lassan 16-év után ez az anime.^^
Én arra emléxem, hogy nagyon kicsi voltam, talán 3-4 éves, amikor ment a TV-ben a Princess no Kishi...Akkoriban nemtudtam, hgy ez a címe, valami Kis Hercegnő volt, vagy mi, csak 1-2 éve tudtam meg, mi is volt az.
Egy kislányról szóllt aki 2 szivet kapott véletlenül.
Kapott egy kislányszivet, és valahogy nemvették észre, hogy már állt a sorban, és beállították a másik sorba is, így egy kisfiú szívét is megkapta. A végeredmény, agy nagyon édes hercegnő volt, rövid fiús hajjal, fiús öltözékben, fiú természettel, de mégis lányként.
Nagyon tetszett akkor emléxem, most lehet megint meglesz.^___^v
Na meg a Csodálatos Triton-t, Umi no Triton-t szerettem nagyon.^^
+ Pánki Szellemet, amire alig emléxem már.^^"
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Dreamcleaver írta:ami később nagy kedvenc volt az a transformers, meg az abból készült movie. Nem a számítógépes animációs sorozat, ez régebbi, Eléggé anim jellegű volt, bár sosem tudtam meg, hogy japcsi mese volt e.

Az Őslények országának hány része volt? Én kettőt láttam.
Transformers ügyben:
az első sorozat, az első sorozatot lezáró movie és a második sorozat nem anime, ezeket usa produkcóban (Marvel/Sunbow/Hasbro) csinálták
a headmastersszel vették át a japánok onnantól lehet animének nevezni, szóval pont az új CG transformers az anime, és a régi ami nem anime

The Land Before Time (Őslények országa) - ezt meg nem lehet teljes egészében régi rajzfilmnek hívni mert még most is tart! Tavaly jött ki a 11. része, átlagosan másfél évente csináltak belőle egyet.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Setike írta:Anyukám mesélte, hogy a nausicaa 89'-ben ment a Mozikban, vagy akörnyékén, de nem mentek el rá...szipp* Viszont tetszett neki most lassan 16-év után ez az anime.^^
Én arra emléxem, hogy nagyon kicsi voltam, talán 3-4 éves, amikor ment a TV-ben a Princess no Kishi...Akkoriban nemtudtam, hgy ez a címe, valami Kis Hercegnő volt, vagy mi, csak 1-2 éve tudtam meg, mi is volt az.
Egy kislányról szóllt aki 2 szivet kapott véletlenül.
Kapott egy kislányszivet, és valahogy nemvették észre, hogy már állt a sorban, és beállították a másik sorba is, így egy kisfiú szívét is megkapta. A végeredmény, agy nagyon édes hercegnő volt, rövid fiús hajjal, fiús öltözékben, fiú természettel, de mégis lányként.
Nagyon tetszett akkor emléxem, most lehet megint meglesz.^___^v
Na meg a Csodálatos Triton-t, Umi no Triton-t szerettem nagyon.^^
+ Pánki Szellemet, amire alig emléxem már.^^"
Én ilyenekre már nem is emlékszem. Csak valami királylányosra, akinek az volt a neve, hogy Fürtöske. Meg voltak benne valami szivárványszínű mókusok is. Azt imádtam. :)
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

A Nausicaa-t '87-ben adták magyar mozikban. Legalábbis ezt olvastam egy oldalon, és meg is jegyeztem, mert én ebben az évben születtem! ^^ Tök poén, hogy én még csak magzatként fejlődtem anyum hasában, de akkor már volt anime. Hosszú múltra tekint vissza...
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Nagyon nagyon régen volt egy rajzfilm, amiben volt egy kicsi ló [fiú], a neve Ikó, meg volt egy lány ló is, az meg az Aranysörény nevet viselte. A lány egy palotában élt, a fiú meg az anyukájával, de egyszer a kisfiú ló is a palotába került és egy Langaléta nevű gonosz istállómester folyton keresztbetett neki, nehogy Aranysörény közelébe kerüljön... nagyon szomorú történet volt és alsós korunkban folyton ennek a mesének a zenéjét énekeltük... A címére sajnos már nem emlékszem... nem tud segíteni valaki?
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

A bátor lovacska. Nagy kedvenc, kazettán még a zenéje is megvan. Valami olyanra is emlékszem, hogy dolgoztatták a lovakat..

[ed.] Azt hiszem, a zene Roberto Lar, aki egyébként számos filmzenét is kreált.. de most ebben nem vagyok biztos. hja, és olvastam régebben blogon, hogy neki megvan digitalizálva. esetleg ha megdobot egy maillal, hátha...
Kép
Avatar
Dreamcleaver
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2005.05.05. 20:28
Tartózkodási hely: The World

Hozzászólás Szerző: Dreamcleaver »

Konomi írta:A lány egy palotában élt, a fiú meg az anyukájával, de egyszer a kisfiú ló is a palotába került és egy Langaléta nevű gonosz istállómester folyton keresztbetett neki, nehogy Aranysörény közelébe kerüljön...
Langaléta gonosz istállómester!!!! Ezt kikérem magamnak ! Ő volt a legjobb fej a mesében, segített is a kis lovakanak, cserébe jól meg is sérült. A gonosz csávó az a király vlamelyik kancellárja vagy tábornoka vagy mi volt. A sztori lényege az volt, hogy valami őrült király annó összegyűjtötte az összes aranyat a birodalmában és egy bazinagy aranyharangot öntetett belőle, hoyg az dicsőítse. De a harang leszakadt magaalá temetve az egész várat a királlyak együtt. Sok sok évvel később ez a gonosz pasas meg akarta kaparintani az aranyat, ezért lovakat lopott el az istálóból és halálra dlgoztatta őket az aranyharang széttörésénél. Az egész cuc egy szelemhistóriának volt beállítva, mert éjjel mindig kongott a harang a várromban, ahogy törték össze. Langaléta ügyelt a kiöregedett meg sérült lovakra, az ő istálójából lopták el minden este őket egyesével. Amikor Ikó bekerült a palotába őt is Langalétára biízták. A csajszi lovacska nevére nem emlékszem, de sztem nem lehetett Aranysörény, mert fehér ló volt fekete sörénnyel.

Sztem Langaléta vicces betétdaláról neked is beugrana, hogy nem ő volt a gonosz :D :
Ó Langaléta, ó Langaléta, ezzel a tervvel , te soha nem érsz célba...stb

Nagyon jó kis mese volt, még megvan videón. :D
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Dreamcleaver írta:Langaléta gonosz istállómester!!!! Ezt kikérem magamnak ! Ő volt a legjobb fej a mesében...
^^° izé... ne haragudj... nem úgy gpndoltam... az igazat megvallva nem emlékeztem pontosan... bocsi... de azért köszi mindenkinek az infókat ^^
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem megvan, csak öcsém kissé beletörölt. De imádtam kiskoromban. Langaléta tényleg jó karakter benne. :)
Kép
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Nemtudja valaki, az angol, vagy esetleg eredeti címét a Hello Sendybell-nek? Fontos lenne.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Setike írta:Nemtudja valaki, az angol, vagy esetleg eredeti címét a Hello Sendybell-nek? Fontos lenne.
ezen ne múljék... beírtam sandybellt animenfo keresőjébe, íme:
cím: Hello! Sandybell
japán cím: ハロー!サンディベル

sőt még honlapja is van... http://www.toei-anim.co.jp/lineup/tv/sandybell/
Kép
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Cruel Angel : Imádlak, erre nem is gondoltam!
Mégegyszer köszönöm!^^
Kép
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Setike írta:Én arra emléxem, hogy nagyon kicsi voltam, talán 3-4 éves, amikor ment a TV-ben a Princess no Kishi...Akkoriban nemtudtam, hgy ez a címe, valami Kis Hercegnő volt, vagy mi, csak 1-2 éve tudtam meg, mi is volt az.
Egy kislányról szóllt aki 2 szivet kapott véletlenül.
Kapott egy kislányszivet, és valahogy nemvették észre, hogy már állt a sorban, és beállították a másik sorba is, így egy kisfiú szívét is megkapta. A végeredmény, agy nagyon édes hercegnő volt, rövid fiús hajjal, fiús öltözékben, fiú természettel, de mégis lányként.
Elég sokáig ment a német rtl2-n is. Talán érdemes megjegyezni, hogy ez (és a manga-változata is) Osamu Tezuka munkája, és hogy ez volt a legelső, kifejezetten "fiatal lány" célközönségnek készített manga/anime. A mangának, ha jól tudom, volt egy csomó remake-je is.
További infok itt.
"... the smoking caves, the Gods who eat mountains, the flying dragons, the rivers of gold, the LEOPARD QUEEN..."
Avatar
Rondeau
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2003.11.29. 21:07
Tartózkodási hely: 2330
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rondeau »

Láttam volt róla szó:: Moomin, én tök betompultam tőlük, a kalapos csókától féltem... amúgy sokat néztem, csak sokszor csukott szemmel, azok a szemek áá :D
meg még tetszett a barbacsalád,...az a mozgááás jáááj
:cool: :lol:


így mostani ... fú, Fostersék, ed edd eddy meg Dzsoni fiú --őrá kelek legtöbbször és már kezdem unni :D

egyéb agydagasztó tévéfilmet nemnézek, najo meg Fashion tv- a japán csajok miatt, meg jók a zenék :D :D
:oops:
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

18:30 Mese
Moomin: Találkozás földönkívüliekkel (finn-belga-japán animációs sorozat)

A Duna televízióban lesz ezen a szombaton,de ha jól tudom minvden szombaton szokott lenni egy ideje :cool:
Kép
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

Van egy eredeti Kisvakond DVDm :) kétcsatornás mono hangzással :lol: még tavaly nyáron szereztem be ;)
The last Angel...
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

überelhetem egy Lolka és Bolkával?
Kép
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Volt régen egy rajzfilm amit kiskoromban nagyon szerettem. Most éjjel ugrott be, már teljesen elfelejtettem. Nem sorozat hanem egyrészes. Asszem 1983-mas, japán rajzfilm...lehet még az anime témakörbe is beleférne. Már nem tudom.
A címe Nemo volt azt hiszem, de sajna tényleg már nagyon nem rémlik. Amire emlékszem az az, hogy volt egy kisfiú aki mindig rosszat álmodott, és volt egy ilyen repülő mókusa is, mint háziállat. Asszem Ikarusz volt a neve. Aztán egyik nap a fiú megint álmodott és az ágyával együtt "elröpült" egy másik világba, ahol aztán sok kalandban volt része...csak jó lenne már tudni mikben :) Sajna ennyi rémlik. De nagyon meg szeretném nézni még1x. Sajna neten eddig semmit nem találtam, mert most mind ilyen Némó nyomában bigyót ad ki. Az meg ugye nem ez. Ha valakinek rémlik valami akkor szóljon.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Yamashita
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2004.12.18. 10:35
Tartózkodási hely: Otthon...

Hozzászólás Szerző: Yamashita »

Hát, először mindig az ugrik be, hogy Sailor Moon-nal és Dragonballal kezdtem, de aztán eszembe jut a Candy,Candy, meg az a röplabdás csaj, meg volt még egy... Ja meg egyik nap tesóim kaptak valami igénytelen videókazit, ami első megnézésre elromlott, és rosszul játszotta le, de én is belenéztem, és ANIME!! Valami mese egy kislányról, de totál anime, a végén még japán neveket is kiír, szóval jó, hogy ilyen is létezik...
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Tegnap leadták a Vili, a verebet az m1-en, már kb 10 éve láttam, úgyhogy megnéztem megint :) (legalább remélem mostmár lesznek emlékeim róla... :) )
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Nekem volt szerencsém napjában 8x megnézni egy időben... öcséméknek megvan és azt gyakták, amíg át nem szoktak Star Warsra...
Avatar
Leana
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2004.10.08. 10:48
Tartózkodási hely: Maglód

Hozzászólás Szerző: Leana »

Gumimaci rajongók figyelem! A sorozat megy az RTLKlubbon!

Setike: Honnan szerezted be a Hosszúlábú apu sorozatot? Nagyon nagyon hálás lennék az infóért. :roll: Az eredeti könyv nagyon jó, sokszor olvastam és jó lenne végre látni a sorozatot is. Plusz két barátnőm óriási rajongója volt. Nekik is keresem.

Egyébként ez a Disney műsor-megszakítás-temetés eset generációs "élmény" volt. Eddig akárkivel beszéltem, aki akkoriban már iskolás volt, mind emlékezett rá. Van, akik az űrutazást látták egyszerre és van, akik ezt.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Gumimacik rulzzzz... ^^ mindig nézem, ha tehetem... van egy 12 éves barátnőm, de ő tojuk rá nagyívben, meg hogy milyen gagyi etc. ezután leül és kisminkeli magát, amiben az a pláne, hogy profi módon... ezek a mai kisgyerekek annyira nem tudják élvezni a gyerekkort [tisztelet a kivételnek], én pl. lehet hogy túl gyerekes voltam /vagyok, de 12 éves koromban még simán megnéztem a Walt Disney-t minden vasárnap 4-kor... nem tudom, ki hogy van ezzel... na... szal Gumimacik rulzzz, megvan az OP angolul ^^;;
Lezárt