Régi rajzfilmek, animék

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Gondoltam itt megbeszélhetnénk a Mumint és hasonlókat.Mindjárt csatolok is egy képet emlékszik-e valaki erre a mesére?:) Én imádtam!

Kép

khmm..mégegy amit már beszéltünk :lol:
Kép
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

Hajjjaj! emlékszem rá, de csak a karakterekre.. se a címére se a sztorijára, de mintha lett volna benne vmi sci-fi jelleg... Imádtam ezt a sorozatot, de már nem is emlékszem rá.. volt benne valami állat is nem? ami leginkább valami tobzoskára hasonlított vagy mi :D

A Muminról meg annyit, hogy majd mindenki kedvelte a környékemen és általánosban karácsonykor nem is egyszer mumint olvastak fel nekünk, de valamiért én féltem attól a mesétől, annyira ilyesztő volt a zenéje meg a hangulata... ::reliev::
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Elsüllyedt világok :!: De jó is volt az. Spartacus és csapata. Nagy kedvencem a Shag shag volt benne, és persze az ütődöt kalózok 8).
A másik, ha minden igaz a Kalán néni. Mennyit néztem azt is, meg a Nils Holggersont...
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Bizony elsüllyedt világok.Arkana,Spartacus...ha a csajszi megnyomot valami kütyüt a vállán ilyen színes karikák jöttek a fejéből...ebben volta Kupucici is :wink:
De a férfi kalóz nevére nem emlékszem sajnos:)
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

Shukuhai írta:Elsüllyedt világok :!:
Tényleg! Most hogy mondod igaz, eszembe jutott, meg valami minimális is a történetéből, de majd még töröm rajta a fejem ::jeye::
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Ynah írta:Bizony elsüllyedt világok.Arkana,Spartacus...ha a csajszi megnyomot valami kütyüt a vállán ilyen színes karikák jöttek a fejéből...ebben volta Kupucici is :wink:
De a férfi kalóz nevére nem emlékszem sajnos:)
Azt hiszem volt a Zsebpiszok, és a főnök a Maxigáz. A többi már nekem is sötét folt.
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Kép

Maxigáz..áhhh...rulez :!: Arigato:) Jó kis sorozat volt...a járművük volt az én kedvencem..az beszélni is tudott. ::hehe::

Közben még keresek régi rajzfilmeket, amiket ismerek...nosztalgia..óhh régi szép napok,amikor még értékelhető rajzfilmek mentek a televízióban 8)
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Ynah írta:...a járművük volt az én kedvencem..az beszélni is tudott. ::hehe::
Bizony, az volt Shag shag. Ki tudta küldeni egy rakat kicsinyített mását.
Egyszer találtam az erdőben egy darab fát, ami pont olyan alakúra nőtt, mint az űrhajó. Olyan, mintha egy 20 centis famakett lenne. Hazavittem, nagyapám lelakkozta, és kirakta a falra. Azóta is megvan ::^_^::.
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Jó az emlékezeted...gratula :LOL: Olyan aranyos volt Shagshag...kék volt meg piros és amikor továbbutaztak a Rebeka az Arkana a Spartacus meg a Tom akkor ott álltak a tetején...húú...de jó is lenne megnézni mégegyszer :wink:
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Kössz, ez a sorozat valahogy nagyon megragadt bennem 8). Sőt, ezt az egész család figyelemmel kísérte. Persze már csak apró részletek jönnek elő. Pl. ilyenek, hogy Spartacusnak volt egy nyílpuskája a csuklójához erősítve. De ezt már sajnos nem adják sehol.
Viszont egy másik gyerekkori kedvencemet igen (ugyan nem rajzfilm, de animáció): a Kétbalkezeseket. Na ez az, amin máig nagyokat tudok nevetni.
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Jut eszembe, a Metróegerekre emlékszik még vki? :D
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

rajzfilm volt vagy film? És arra mesére emlékeztek-e aminek valami bocsok voltak a neve, és úgy nézett ki,hogy voltak ilyen mini magasságú bocsok, a főbocs egy szőke lány volt volt neki egy fehér miniparipája, meg volt egy fiúbocs annak is volt egy lova az fekete volt.Aztána lány nyakában lógott egy medál, amivel életre tudta kelteni a nagy totemoszlopukat aminek a tetején egy sas volt, alatta egy medve, és a medve egy teknősön állt...
Jól leírtam mi? :wink:
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

A Metróegerek egy rajzfilm volt. Sokra már nem emlékszem belőle, csak a stílusára és a két főszereplőre.
Meg nem mondom mi volt a rajzfilm címe, amit leírtál, de határozottan tudom, hogy miről van szó. Ha jól tudom, akkor keltették életre a totemet, amikor valami bajban voltak, vagy csak szimplán segítség kellett.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Ynah írta:rajzfilm volt vagy film? És arra mesére emlékeztek-e aminek valami bocsok voltak a neve, és úgy nézett ki,hogy voltak ilyen mini magasságú bocsok, a főbocs egy szőke lány volt volt neki egy fehér miniparipája, meg volt egy fiúbocs annak is volt egy lova az fekete volt.Aztána lány nyakában lógott egy medál, amivel életre tudta kelteni a nagy totemoszlopukat aminek a tetején egy sas volt, alatta egy medve, és a medve egy teknősön állt...
Jól leírtam mi? :wink:
Az volt a Paw Paws
Kép

Még kérdés 80's rajzfilmekből?
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Innen letölthető az elsüllyedt világok zenéje egy csomó kép..szóval madnem minden :wink:
http://www.angelfire.com/ms2/tehrig/archives/

Patkany Isten vagy..mit törtem a fejem az indián bocsokon:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ynah 2003.10.26. 00:18-kor.
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Emlékszik valaki erre a rajzfilmre? Az idő urai.
Kép
A 80-as évek elején készült. Jó kis sci-fi volt.
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Patkány a zseni. Ez az indiános nekem se jött össze.
Az utóbbiról nem tudok nyilatkozni. Még csak nem is ismerős... :shock:
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

StabWest angol cím nem ugrik be? Mert ismerős, de így hirtelen... jó kis film volt amúgy ez mind amit eddig megbeszéltünk. Érdekes,én olyan jókedvű leszek ezeknek a meséknek a felidézésétől...nosztalgiázás ez vajon? :D
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

StabWest írta:Emlékszik valaki erre a rajzfilmre? Az idő urai.
Kép
A 80-as évek elején készült. Jó kis sci-fi volt.
Eredeti cím:
Les Maîtres du temps

Angolul Time Masters (?)

Van magyar vonatkozása is, sci-fi rajzfilm KIVÁLÓ történettel, remek animációval. Megjelent DVD-n.
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

StabWest írta:Emlékszik valaki erre a rajzfilmre? Az idő urai.
Kép
A 80-as évek elején készült. Jó kis sci-fi volt.
Jaja, régi nagy sláger...még, amikor jártam rajzfilmes táborba, úgy '93-94 környékén, mutattak belőle celleket a Pannóniában, amik rajtuk maradtak. :D

Az Elsüllyedt Világokban a harmadik kalóz neve Agyalap volt. Mindig azt mondta: "Bizsereg az agyalapom...de mit csináljak, ha nem vakarhatom meg..."
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Ynah írta:StabWest angol cím nem ugrik be? Mert ismerős, de így hirtelen... jó kis film volt amúgy ez mind amit eddig megbeszéltünk. Érdekes,én olyan jókedvű leszek ezeknek a meséknek a felidézésétől...nosztalgiázás ez vajon? :D
danig már válaszolt :wink: . Hú, én aztán tudnék nosztalgiázni :) !
Őrnagy írta:Jaja, régi nagy sláger...még, amikor jártam rajzfilmes táborba, úgy '93-94 környékén, mutattak belőle celleket a Pannóniában, amik rajtuk maradtak. :D
De jó :) ! Olyat én is megnéztem volna...
Az Elsüllyedt Világokban a harmadik kalóz neve Agyalap volt. Mindig azt mondta: "Bizsereg az agyalapom...de mit csináljak, ha nem vakarhatom meg..."
Nekem inkább képek ugranak be... Kicsit régebben láttam... Most éppen megnézném :) .
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

na és arra ki emléxik amikor volt egy kiscsaj aki ilyen kristály cuccoskoat keresett..amugy vmi színekről szolt(és nem a lili a viráganygal az^^)meg volt egy fehér lova :?: :?:
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

danig írta: Megjelent DVD-n.
Mármint magyarul? (Mert akkor rohannék megvenni, de még sehol sem láttam, pedig folyamatosan csekkolom az animációs filmek DVD kínálatát.)
Kép
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Re: Régi rajzfilmek,animek

Hozzászólás Szerző: Pata »

Ynah írta: Kép
Jajjj.. én imádtam ezt a rajzfilmet, mindig néztem nagymamámmal. Olyan vicces jópofa volt.. Aaahh.. széép emlékek ^__^;
Kép
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

paTKany írta:
danig írta: Megjelent DVD-n.
Mármint magyarul? (Mert akkor rohannék megvenni, de még sehol sem láttam, pedig folyamatosan csekkolom az animációs filmek DVD kínálatát.)
Sajnos nem. (pedig szvsz egy magyar megjelenés lenne a minimum)

http://www.amazon.com/exec/obidos/searc ... 54-4916902
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fry 2003.10.26. 17:41-kor.
Lezárt