Régi rajzfilmek, animék

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Fú, én nagyon nem bírtam a Frédi és Bénit, legalábbis magyarul. Romhányi ide vagy oda, engem már gyerekként is kikészítettek a kecskerímek. ^^'
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Szerintem meg kábé ez az egyetlen eleme, ami élvezhetővé tette a magyar néző számára. Rímek nélkül nem sok néznivaló van rajta, és feleennyire sem lett volna népszerű, szerintem.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én magyarul szerettem. Romhányi tudott valamit, és a magyar hangok is kiválóak voltak. Angolul pár részt láttam, de nem jött be.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Péter »

Frédi és Béni magyarul idegesített (igen a rímelés miatt) angolul untatott, sose szerettem. A Jetsons már nézhetőbb volt, de az is inkább angolul. Az egyik, amit nagyon nem bírtam, a Stricimaci (szvsz az egyik legretardáltabb rajzfilm) a másik a Scooby Doo, amit máig nem értem a Cartoon miért nem tud levakarni a műsoráról. =/

Az én egyik nagy kedvencem a Wacky Races (Flúgos Futam) volt, ha lehetett, szintén angolul, mert úgy sokkal hangulatosabb volt. A repülős verziót viszont utáltam. Volt még egy harmadik verzió is, azt nálunk nem adták Magyarul, csak a Cartoon-on ment, azt is bírtam.

PomPom moe... hát... szerintem túl sok animét néztek, ugyanakkor lehet megmagyarázza, miért nem néztem soha. =P

Mézga Családból láttam jelenetet elvétve, a fekete macskát bírtam (a rózsaszínt nem) de tartósan ez se volt a palettán nálam. =)
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Péter írta:Mézga Családból láttam jelenetet elvétve, a fekete macskát bírtam (a rózsaszínt nem) de tartósan ez se volt a palettán nálam. =)
Van itt egy kis kavar. Mézgáéknak egy macskájuk volt, Maffia, szerintem nem is volt fekete.
Amire te gondolsz, az a Frakk, a macskák réme cö rajzfilm, amiben a fekete macska (Lukrécia) tényleg poén, a rózsaszín (Szerénke) meg tényleg idegesítő.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Frakkban sincs rózsaszín macska, Szerénke fehér.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Andro »

A Mézgában volt egy kutya, fehér, ugye ő a Blöki. A barna cica meg Maffia, ő Kriszta macskája. Amúgy a Mézga család szerintem kiváló magyar rajzfilmsorozat. De csak az első. Az Aladáros, meg a vakációs annyira már nem nyerte el a tetszésem, bár megnéztem őket.

A Frakkban volt két macska, a fekete (Lukrécia) és a fehér (Szerénke). Én elsősorban miattuk néztem. XD

Én bírtam a Frédi és Bénit. A Flúgos Futamot annyira nem, sem a repülőset. Inkább a Magilla gorillát, az legalább vicces. Persze én angolul és magyarul is láttam, és magyarul is bejött.

Scooby Doo. Csak a régit angolul, németül és magyarul. A filmeket, meg ezeket az új förmedvényeket ki nem állhatom.

Most bábfilm. Ki emlékszik a Mi újság a Futrinka utcában?, vagy a Mazsola és Tádé bábfilmekre? Mondjuk, ezek először még anyum gyerekkorában mentek a tévében, de nekem is volt szerencsém látni őket. Szerintem aranyosak. ^^
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Mariko írta:A Frakkban sincs rózsaszín macska, Szerénke fehér.
I beg to differ. Bár akkor Lukrécia is kék. Gyerek szemmel legalább is az.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Akkor csak az lehet, hogy sorozatonként változott Szerénke színe, mert ebben az epizódban például fehér. Bennem fehér cicaként maradt meg. ::^_^::
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Andro »

Bennem is. XD
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Péter »

Sárkánybaby írta:Van itt egy kis kavar. Mézgáéknak egy macskájuk volt, Maffia, szerintem nem is volt fekete.
Amire te gondolsz, az a Frakk, a macskák réme cö rajzfilm, amiben a fekete macska (Lukrécia) tényleg poén, a rózsaszín (Szerénke) meg tényleg idegesítő.
Akkor ez is tisztázódott. =) Hiába, nem az én generációm már ez, inkább a régi Cartoon Network, Nickelodeon rajzfilmjeivel vagyok képben, na meg pár animu az RTL 2-ről.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Én meg úgy vagyok vele, hogy kissé böki a csőröm ez a "minden régi rajzfilm jó, minden új meg szar" és a "micsoda nagy értéket közvetítenek a régi rajzfilmek" hozzáállás. Tény, vannak jó régi rajzfilmek, tény, vannak értékesek is. De vannak új-jók, és új-értékesek is, vannak régi-szar, és régi-hülyeségek is.
Nem a rajzfilmektől, meg az ilyesmitől kell várni, hogy értéket hozzon az életünkbe, az értéket nekünk kell létrehozni/kihámozni dolgokból. Az, hogy valaki régi jó rajzfilmeket néz, közel nem jelenti azt, hogy micsoda nagyszerű ember, és ez fordítva is igaz.
Bocs, ez kikéredzkedett.

Na de hogy előrántsak egy régi, jó rajzfilmet (az hiszem, sokan fel fogtok mordulni rajta XD): Animánia! Komolyan sajnálom, hogy
a) az utolsó tíz rész csak Youtube-os, és darabos formában van meg...ha megvan
b) mert nem adták ki még mindig az utolsó DVD-t
c) és hogy kis hazánkban olyan kevés ment le belőle... és a poénok nagyja át sem jött
Meg a vicc, ami után rendesen utánanéztem, hogy ez most komoly?! Igen, az. XD
Wáh, újra meg kéne nézni. XD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem az Animánia annyira nem jött be, de ízlések és pofonok.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Mutatok valami jót és remélem, hogy újat: http://www.youtube.com/watch?v=lRUHVFQx ... T2ZuOgADAA

::^_^::
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

:shock: :lol: :hammer: BETEG!

Andro: én már megtanultam, hogy a magyar verzió alapján ítélni nem szabad ebben az esetben. Egyszerűen nem sikerült áthozni a poénokat a fordítás során. Bár lehet hogy ez a stílusú humor angolul sem jönne be neked.
Ayla írta:Mutatok valami jót és remélem, hogy újat: http://www.youtube.com/watch?v=lRUHVFQx ... T2ZuOgADAA
*__________________* Egészen meghozta a kedvem, hogy többnek is nekiálljak a listából. :D
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Erről a vidiről nekem rögtön három dolog ugrott be:
Este Nostalgia Critic-et néztem, neki volt egy hasonló.
Meg ennek a srácnak azért nem sikerült mindent eltalálnia. Ha túlénekli a gitárt, annyira nem jön át a dolog.
Meg a végén, Donald kacsa: én anno középiskolában az egyik diáknapon láttam/hallottam a magyar hangját. Oltári a fazon, sírtunk a röhögéstől. XD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Andro »

A mordályos nyul írta:
:shock: :lol: :hammer: BETEG!

Andro: én már megtanultam, hogy a magyar verzió alapján ítélni nem szabad ebben az esetben. Egyszerűen nem sikerült áthozni a poénokat a fordítás során. Bár lehet hogy ez a stílusú humor angolul sem jönne be neked.

Láttam angolul és németül is. De nem jött be. Pedig nem magyarul láttam először. De mint mondtam, ízlések és pofonok. A PomPom sem jött be soha nekem, pedig az magyar.

Donald kacsát pl. bírom. Főleg mert kb. minden ötödik szavát érteni. XD ::hehe::
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Péter »

Régen is voltak rossz rajzfilmek/animék, mint ahogy ma is készülnek jók. Viszont tény, hogy mára sokkal több a jobb esetben mediocore, rosszabb esetben budget kategóriás darab.

Animániából egyedül a Freakazoid tetszett, mert hajazott a Maskra. =)
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

A Freakazoid más... legalább is nem sok köze van az Animániához. Wakkonak van asszem egy cameoja, és kész, a közös: ugyanaz a stáb készítette. És ennyi. A Freakazoid is jó amúgy, bár azt már tényleg nem nagyon értettem gyerekként. A random hülyeség akkor még annyira sem fogott meg, mint most. Azzal ilyen felemás kapcsolatom volt.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nekem nem jött be se az Animaniacs, se a Freakazoid, a Maszkot viszont szerettem. ::^_^::

A fordítók védelmében meg csak a annyit, hogy az ilyen szóviccekkel teli agyament vígjátékokat valami rémálom lehet fordítani. Egy jó fordító elérheti, hogy vicces legyen a végtermék, de ugyanazt képtelenség visszaadni.

BTW: A Mighty Max-re emlékszik valaki? Mintha csak "B" kategóriás csatornákon ment volna, de a horror és dark fantasy beütése bejövős volt.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Mariko írta: A fordítók védelmében meg csak a annyit, hogy az ilyen szóviccekkel teli agyament vígjátékokat valami rémálom lehet fordítani. Egy jó fordító elérheti, hogy vicces legyen a végtermék, de ugyanazt képtelenség visszaadni.
Persze, én sem szívesen lettem volna a fordítók helyében, mert ez olyan, hogy ha mázlija van, költhet bele hasonló jellegű poénokat, a többi esetben viszont esélytelen megpróbálni is. :(
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Péter »

Sárkánybaby írta:A Freakazoid más... legalább is nem sok köze van az Animániához. Wakkonak van asszem egy cameoja, és kész, a közös: ugyanaz a stáb készítette. És ennyi. A Freakazoid is jó amúgy, bár azt már tényleg nem nagyon értettem gyerekként. A random hülyeség akkor még annyira sem fogott meg, mint most. Azzal ilyen felemás kapcsolatom volt.
Ugyan akkor adták mint az Animániát, tehát ahhoz kapcsolódik. Ez nem volt ritka jelenség akkoriban, például Two Stupid Dogs mellett ott volt a Secret Squirrel, vagy a Dexter mellett 2 másik is volt, az egyik amiben Dexter majma szerepelt, a Dial M for Monkey, és a másik, amiben az ottani szuperhős paródiák, a Justice Friends. Ezek amolyan "társ rajzfilmek" voltak.

Szinkronnal kapcsolatban én is osztom azt a véleményt, hogy bár a választott szinkronhangok nem voltak rosszak (sőt) ám nagyon sok poén, utalás volt, amit nem tudtak rendesen átemelni.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Andro »

Mariko írta:Nekem nem jött be se az Animaniacs, se a Freakazoid, a Maszkot viszont szerettem. ::^_^::

A fordítók védelmében meg csak a annyit, hogy az ilyen szóviccekkel teli agyament vígjátékokat valami rémálom lehet fordítani. Egy jó fordító elérheti, hogy vicces legyen a végtermék, de ugyanazt képtelenség visszaadni.

BTW: A Mighty Max-re emlékszik valaki? Mintha csak "B" kategóriás csatornákon ment volna, de a horror és dark fantasy beütése bejövős volt.
Mighty Max! Mindig néztem, imádtam. Youtube-on találtam belőle részeket. Meg ilyenből is, mint a Bucky O'Hare, ez meg valami nyulas volt, és kb. olyan volt, mintha egy videojátékból csinálták volna. XD

A Maszkot mostanában adják a Viasat6-on. Amúgy azt én is szeretem.

Na igen, a szóvicceket nehéz lefordítani, és pontosan amúgy visszaadni nem is lehet. Ugyanez a helyzet a magyar szóviccekkel, azokat sem lehet lefordítani egy az egyben pl. angolra. De ez a szép benne.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Hát ez nagyon gáz. XDDD
http://www.youtube.com/watch?v=NqwzTipInnE
Jó, nem szép dolog így, gyakorlatilag látatlanban leszólni, de az a kacsintás mindent üt...
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A LÓ! A LÓ! :gurul:

Egyébként rémlik, hogy ezt én láttam régen talán még a Sky Channelen. XD
Kép
Lezárt