Military Otaku

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

Gáák... bonyolódik, bonyolódik... Csütörtökön diplomatát fogadok, pénteken elméletileg szervízbe megyek, valszeg szombat lesz részemről..
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Akkor részemről ennyi. Majd jövőre.
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Menjunk szombaton, csak valaki fizesse a jegyem. Dead broke. :Đ
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Hmmm.. nekem is a péntek lenne megfelelő. BTW én is le vagyok égve igazándiból. ^^'
Kép
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

:S hát, nem úgy tűnik, hogy összejön a nagy közös program...szombaton 11-órakkor az Örs Vezér tere metrókijáratnál - jön valaki?
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

én, lehet hogy hozok +1 embert de én mindenképp
Zelmor csak összekaparsz annyit légy ügyes
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Abszolute nem. A majam meg meg kell alkohollebontasra.
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

pedig csak a felét adnánk el
naaaaaa plzzzz u got a godly liver in :D
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

Képek hamarosan Fehováról. Csak felkéne tölteni őket :Đ... minden esettre lehet, hogy lesz egy program a hónapban, csak még nem tudom mikor... márc. 26. környékén mindig van egy szolnoki hepaj, az Ejtőernyősök napja.. ha lesz infóm szólok :wink:

----

Képek a fehováról(katt) feltöltve. :wink:

----

Következő program:
Április 07. Bevetés Klub II. Országos Klubtalálkozó (Budapest)

".. A program–tárházunk bővülő, így mégtöbb szórakozási lehetőséget nyújtó elemei közül válogathattok. Továbbra is testközelből ismerkedhettek majd a honvédség harcászati eszközeivel, már létező és új játékokban egyaránt kiélhetitek kreativitásotokat, de akik inkább kézügyességből kívánnak még egy képzeletbeli ötöst szerezni maguknak, makettépítésből bizonyíthatnak.
A pályaválasztás előtt állók továbbra is rendszeresen élhetnek az információszerzés lehetőségével, hiszen a ZMNE (Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem) bemutatkozó standja, - akárcsak tavaly - a rendelkezésetekre áll majd. Természetesen toborzóirodáink is szolgálhatnak majd felvilágosítással, gyakorlati kérdéseitekkel kapcsolatban..."

Hely és idő még nem ismert, valószínűleg délutáni és esti programról lesz szó. Az első találkozó egy népligeti sporttelepen volt megtartva, de csak a végén vettem részt (egy könnyűzenei koncerten).

Részletek hamarosan...
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

Jók a képek, hát még a videók! :wink:

Találtam egy ilyentet (biztos láttátok már óriásplakátját, meg újságban hirdetve, esetleg buszmegállóban):
Május 21. (vasárnap)

2006.05.12.

A Honvédelmi Minisztérium a Magyar Honvédelem Napja alkalmából 10.00 és 18.00 óra között – többek között haditechnikai bemutatóval és koncertekkel egybekötött – nyilvános, szórakoztató ünnepséget rendez.

Helye: Budapest, Felvonulási tér


Pontos program még nincs, de szerintem mehetnénk :)

----
Mit szólnátok 10:00-ás találkozóra a Hősök terén?
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Jónapot mindenkinek!

Úgy döntöttem, tartok egy kis kiárusítást régi, vagy hosszab ideje már nem használt holmikból.

A tételek a következők:

- 1 bundeswehr ing, zöld - 800 Ft
- 2 osztrák határőr pulóver, zöld (szűk és meleg, 1-2 gomb leesett) - 1000 Ft/db
- 1 ujjatlan mellény, zöld (aki volt lőgyakorlaton, látta) - 1000 Ft
- 1 panorámás, osztrák rohamrendőr gázálarc - 1500 Ft
- 1 airsoft Walther P99 pisztoly - 10000 Ft

Ha valakit érdekel valamelyik, vagy van ismerőse, akit érdekel, jelezze nekem pü-ben, legyen szíves.

Köszönöm. :D
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

No akkor az ajánlatom:
2006. június 3-án reggel háromnegyed kilenckor találkozzunk a Móricz Zsigmond körtéren a McDonald's előtt. A találkozási pontról a 40-es jelzésű BKV busszal utazunk tovább, hét percet a Fehér ló utcáig. Innen kb. 50-100 méter gyalog az objektum. Így ha valaki tíz percet késik, akkor is ott leszünk időben a megnyitón.
Nos? :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Betax 2006.05.28. 09:39-kor.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Jó az aláírásod, Betax :D . De a Smith&Wesson a nyomába se érhet a .44-es Magnumnak :wink: (Piszkos Harry rulez :D )!
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

Sorry, véletlen előző hozzászólásom szerkesztettem át... Buta vagyok. Nah szóval, részletes program itt

Eddig Mamooth jelezte részvételi szándékát.. :)
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

igazán nem akarok belebészni de ez mégis a military otaku thread szóval Piszkos Harryről :)

"Although Harry was supposed to use a SandW Model 29 .44 Mag, the actual gun used was the Model 57 in .41 Magnum." IMDB

Tehát a fegyver egy Smith and Wesson Model 29, a magnum itt nem a márkát hanem a .44 -es magnum kalibert jelzi.
:neutral: szóval S and W Rulz

Egyik évfolyamtársam lőtt .357-es Magnummal utána 3 napig fájt a csuklója, milyen lehet a .44-es
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Egyszóval: brutális...
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

Találtam valamit!


Szent László nap Tatán
Az MH 25. Klapka György Könnyűlövészdandár június 24-i nyílt napi programja



08.50-ig: vendégek fogadása
09.00: rendezvény megnyitása
09.05: a katasztrófavédelem bemutatója
09.05: gyakorlás az Élő hadtörténelem, HM HIM Hagyományőrzők második világháborús bemutatójára
09.50: a Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság beavatkozó alegységének hatásbemutatója
10.25: katonai EÁP telepítése, működtetése – közelharc bemutató
12.00: a Szent László menet résztvevőinek sorakozója, eredményhirdetés, a Magyar Honvédség Szárazföldi Parancsnokság parancsnoka által alapított Szent László Vándorkupa, valamint emléklapok átadása
12.30: Élő hadtörténelem, HM HIM Hagyományőrzők második világháborús bemutatója
13.00 : Li–2 és PO–2 repülőgépek légi bemutatója
13.30: Élő hadtörténelem, MH HIM Hagyományőrzőinek 1956-os bemutatója
14.00: az MH 25. Klapka György Könnyűlövészdandár 1. Könnyűlövész-zászlóaljának harcászati bemutatója
14.30: a HM HIM páncélos dinamikus bemutatója
15.00: harckocsi keringő, az MH 11. Hunyadi Mátyás Harckocsizászlóalj harcászati bemutatója
15.30: a rendezvény zárása, parancsnok invitálása a Víz-zene-virág fesztivál rendezvényeire

Június 24-ének még van egy különlegessége Military Otaku szempontból. A tavalyihoz hasonlóan idén is megrendezik a Múzeumok éjszakáját, melyen a MH Hadtörténeti múzeum és intézet is biztosan részt vesz (emlékezetes a tavalyi Military Otaku akciónk patával :wink: ).. Részleteket még nem tudok, de amint rátalálok a hálón az infora, írok.

Tatára vonattal legügyesebb leutazni, 8:00-kor indul egy nekünk pont jó gyorsvonat a Keletiből. :)

----
Holnap pedig háromnegyed kilenckor a Móricz Zsigmondon a McDonaldsnál :wink: !
Avatar
Mammooth
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2003.09.03. 20:54
Tartózkodási hely: Budapest, Hungary

Hozzászólás Szerző: Mammooth »

Ez a fent említett program naggyon jól hangzik! Ha addigra végeztem a vizsgaidőszakkal, mindenképp megyek! 2. VHs dologk egész sora -> I <3 it! :)
"Hello Darkness my old friend..."
--Sound of Silence--
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

Nos nos, most értem haza, mire befejezem a hozzászólást már le is mentettem a fényképezőgépről a képeket, videókat...
Kis Military Otaku élménybeszámolót tartok nektek, remélem nem haragusztok meg.

A találkozóhelyre a megadott időponthoz képest pár perces késéssel érkeztem, Mammooth fegyvertárs már várt rám. Minekután senki más nem jelezte részvételi szándékát el is indultunk a honvéd objektum felé busszal. Pont jókor érkeztünk, az ezred éppen bevonult a gyakorlótérre díszelgésre a nyitóbeszédhez.
A rendezvény megnyitását követően zenés alaki bemutatót, majorett felvonulást láthattunk. Ez utóbbit nem vártuk meg, beirányoztuk a katonai toborzás sátrat, ahogy Ignáth őrnagyúr és a kedvenc toborzós századosom már várt ránk pár hatástalanított/GYAK fegyverrel (FÉG P9RC; PKM géppuska; Dragunov puska; PPSZ géppisztoly; FÉG AMD-64 gépkarabély (? - lehet annak nevezni a kempingpötyögtetőt? :P ) és RPG-7-es páncéltörő).

Az izgalmak ez után következtek: először egy VIP személy kísérését láthattuk menetoszlopban, sávzárással, szimulált támadással és elhárításával. A feladat végrehajtása után kis technikai szünet következett (az alakulat felkészült a következő harcmozzanatra), ami alatt az alakulat történetét hallhattuk egy kedves hangú hadnagyasszonytól. A menetoszlop biztosítása és a szimulált támadás elhárítása volt talán gyakorlótér legnagyobb hanghatással járó bemutatója: két pkmmel felszerelt UAZ tip. terepjáró és egy szakasznyi (druván vagy talán pontosan 12 AK-63D-vel felszerelt lövész) hárította el a négy terrorista által felállított akadályt (gépjármű zárta el a konvoj útját, ellenőrzése közben rajtaütés a felderítőegységen, majd támadók hatástalanítása nagy tűzerejű ellentámadással).

Miután a menetoszlop elhagyta a gyakorlóteret felvonult a randalírozó, engedély nélkül agresszíven tüntető tömeg. Bő öt perces várakozás után a helyszínre érkezett a rendőrség és a honvédelem közös tömegoszlató alakulata. A kétszeri felszólítás, majd az erőszak előtérbe helyezése után a teherautókról leszálló rohamrendőrök/katonák úgy nevezett kiemelő ék formációt vettek fel és nekimentek a tömegnek. A kiemelő ék közepén ún. kiemelő párok találhatók, akik a legagresszívebb hangadó embereket húzzák ki a tömegből. A tömeg szétoszlása után a rendőrség akciója következett.

Egy nyugállományú rendőrtiszt vezetésével kutyás bemutatót láthattunk. Az érces hangú kiképző igazi showman, kommentárja sokkal könnyedebb, lazább volt, mint honvéd társaié. Hallhattunk egy kis németjuhász történelmet, majd számos alkalommal megbizonyosodhattunk arról, hogy a XI. kerületi rendőrkapitányság kutyái vakmerőek, erősek és képesek a legkülönfélébb eseményeket kezelni. Láthattunk igazoltatáskor történő támadást, túszszabadítást, igazoltatást, stb.

A kutyásbemutatót követően a műsorvezető által felkonferált katonai helikopter egy rendőrségi forgószárnyas volt. Érkezésekor felállt a honvéd-rendőr külső védgyűrű, a leszállás után ~5 perc várakozás, a támadás veszélyének kizárása után leállították a rotorokat, a külső védgyűrű fele belső gyűrűvé fejlődött. Megérkeztek a gépjárművek (hasonló felállásban mint az első VIP-kísérésnél), felkészültek a VIP személy gépjárműbe ültetésére. A helikopterből kiszállt a célszemély kísérete (jelen esetben kettő kedves rendőrkommandós hölgy MP5SD alakú airsoft fegyverrel – igazit sajnos nem hozhatták). Ekkor történt a támadás – a személyt azonnal autóba ültették és elszállították a helyszínről, miközben a külső és a belső gyűrű hatástalanította a támadókat.

A bemutatót követően a felállított sátrakat tekintettük meg – buta módon, hiszen így lemaradtunk a gyakorlópályán tartott katonai túszszabadító akcióról és közelharc bemutatóról. A szokásos fegyverfogdosás megvolt, különböző AK-k, a magyar FÉG KGP-9, dragunov, pkm, minden mi szem szájnak ingere. Ha már a szem és száj ingereknél tartunk, jót babgulyásoztunk…
Az ebéd után persze rátaláltunk egy újabb izgalomra, a nyílt vaktöltényes lövészetre. Tíz-tíz töltényt lőhettünk AK-63D tip. gépkarabéllyal. Juheej :wink: Olyan jó volt, hogy egy órával később visszamentünk még egy körre. Ez – úgy érzem – bőven kárpótolt minket a közelharc és túszbemutató miatt. Sőt, utaztunk még három kört a laktanya területén egy BTR80-as harckocsival. :wink: Ezek után megtekintettünk egy motorosbemutatót, s íjaztunk is egy kicsit. Megérte elmenni, jövőre feltétlen gyertek el (szintén jún. első hétvégéjén várható a program).
És ami azt illeti, egy főtörzsőrmester szeretettel meghívott minket egy mesterlövész bajnokságra, melyet június 10-én a Nagytétényi lőtéren tartanak. Családias hangulatot ígért – nem egy látványos sport, de számunkra izgalmas lehet. Sajnos én nem tudok elmenni a versenyre….
Képek hamarosan, most két videót szúrok be, hagy irigykedjetek :P

Mammooth és az AK-63D

Betax és az AK-63D
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

kösz az élménybeszámolót sajnálom h nem tudtam elmenni, és ígyis megbuktam szóval nem számított volna :\

de én se tétlenkedtem :) és ezek nem vakok, ja és ha még úgy is tűnne, nem lettem púpos csak elég szokatlan póz

-----

nem szeretek magam alá postolni :D

valaki meg tudna tippet adni hol/mikor lehet marpat vagy acu nadrágokat venni itthon?

elég jól néznek ki ezek az új koncepciók
kockáknak kockarejtőszín
http://www.civiliangunner.com/MARPAT/im ... pe_jpg.jpg :D
http://www.globalsecurity.org/military/ ... -pic10.jpg
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

ein írta:valaki meg tudna tippet adni hol/mikor lehet marpat vagy acu nadrágokat venni itthon?

elég jól néznek ki ezek az új koncepciók
kockáknak kockarejtőszín
http://www.civiliangunner.com/MARPAT/im ... pe_jpg.jpg :D
http://www.globalsecurity.org/military/ ... -pic10.jpg
ACU nadrágokat én is keresek, de sajnos még nem találtam sehol itthon (jó kérdés, hogy esetleg egy bécsi katonai boltban? ). USMC digitális nadrággal büszkélkedhetek én is, városi mintázatban
A Rothbartban / Militaria nagyáruházban szereztem be, egész pontosan a mintaboltjukban. Egész olcsó vétel volt, 4900 forintot kértek el érte. Van hozzá zubbony is, ugyan ilyen áron, sőt láttam Bush kalapot is digitálisban! Hátrányuk, hogy eléggé eltolták a méretezést (nekem S helyett M kellett), és hiányoznak róla a térd és ülep erőssítések. Zubbonyokat nem próbáltam fel, de ha sikerül szereznem nyáron elégséges mennyiségű zsetont és megfelelőek, beruházok egyre
Tehát Rothbart Militaria nagyáruház a webshop címe, a mintabolt (ahol egy kedves Anikó nevű hölgy az eladó) 1032 Budapest Föld utca 53. Link a termék ablakára
Remélem tudtam segíteni :)
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

reintexnél találtam digitális camo nadrágot, de úgy látszik csak metro van még amit nem igazán értek mert az ACU-ból még csak woodlandot láttam
tehát ez most lehet MARPAT metro (bár abból is csak desert meg woodland kivetelre akadtam)

BDU NADRÁG 240 GR PC DIGITÁL (Új)
NAD01042
Az amerikai hadseregben jelenleg is rendszerben lévõ gyakorló nadrág kópiája. Ülep és térderõsítéses, strapabíró nadrág.
Anyaga: 65% poliészter, 35% pamut
Méret(ek): S-XXXL
Színválaszték: metró


ha
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

Igen, ez van nekem, csak a Rothbartnál vettem. Ott elméletileg találsz még woodland és desert színekben is ;) Zubbony is van.
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Ááá észre se vettem hogy itt vannak Military Fanok :) Akkor lehet hogy Ennek örülni fogtok :) Military Parádé, presented by Én :)
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Lezárt