Military Otaku

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
Mammooth
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2003.09.03. 20:54
Tartózkodási hely: Budapest, Hungary

Hozzászólás Szerző: Mammooth »

Hát én megpróbálok ottlenni.
De most tényleg. De igaziból.
Fegyverzettel nem szolgálhatok sajna, max egy bokennel, de annak lőtéren kevés a haszna...
"Hello Darkness my old friend..."
--Sound of Silence--
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

:| valszeg nem leszek ott^^
16. évem betöltése alkalmából szülinapi összejövetelem lessz délután, és délelött bevásárlok maj' rá...
szoval ismét majd máskor:)
Azért köfi a lehetőséget
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Mint látjátok, folyamatosan szakad az eső, így a holnapi lövészetet elnapoljuk máskorra, amikor nem fedi bokáig érő víz és agyag a terepet.

Bocsánat, hogy későn szóltam, de átszerveződött a mai programom.
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Ilyen post rég volt, úghyogy egy részlet a http://www.fegyver.org/ismertet/hk_usp2000.html -ről, hogy miért is szeretem a német termékeket.
_-=Hk USP=-_
A gyors siker termeszetesen nem a veletlen muve volt, a tesztelesi maniajarol hires HK mar rendelkezett az AC225 NATO szabvany szerinti rendkivul szigoru nyuzoprobak, az ANSI/SAAMI vizsgalatok, es a nemet Bundespolizei fuggetlen eredmenyeivel. A probak soran hat darab .40S&W
kaliberu tesztpeldannyal osszesen 85.000 lovest adtak le kulonfele tuzelesi poziciokbol. (A valasztas kifejezetten a fokozottabb igenybevetel miatt esett erre a nagyobb teljesitmenyu, napjainkban egyre divatosabb loszerre a rendszeresitesre szant 9x19mm helyett.) A fegyverek a ceg hirnevehez illoen
rendkivul megbizhatonak bizonyultak, alkatresz torese vagy meghibasodasa nem fordult elo. Korulbelul 5.100 lovesig szamottevo kopast nem mertek, az egyik peldannyal tobbmint 10.000 lovest adtak le akadaly nelkul, kulonbozo loszertipusokkal. A tormentalo tesztek soran a torkolattol szamitva 30mm melyen lovedeket preseltek a csobe, majd eles loszert lottek ra az akadalyra. Csak alig eszlelheto csodudor keletkezett a mas fegyvereket hasznalhatatlanna tevo proba hatasara, es az ezt kovetoen mert szoraskep pedig gyakorlatilag nem novekedett (6.3cm, 25m lotavolsagban, 10 loves leadasaval).

Ugyanigy kialltak az ANSI/SAAMI biztonsagi probakat, ahol teli tarral, csoretoltve, kibiztositva ejtettek az USP-ket csotorkolatra, illetve a felhuzott kakasra, harom kulonbozo (acel, beton, gumi) feluletre 0.9-2.2m magassagbol. A szelsoseges korulmenyek kozott mukodtetes tesztje - lovesek
leadasa fagypont alatt (-46C), hosegben (+63C), hosokk kozben (-46C-rol hirtelen felhevites +63C-ra), 10 perces iszapfurdot, 1 oras jeges eso (-42C) kovetoen, illetve 10 perces homokfuvas kozben - is hasonlo eredmenyekkel zarult. A fem reszek feluletkezelesenek korrozioallosagat a nemet haditengereszet buvarai bizonyitottak, akik mar ket eve merultek ilyen eljarassal kezelt HK fegyverekkel. A fentiek fenyeben nem meglepo, hogy egyenes ut vezetett a rendszeresiteshez.
fogadok hogy a mérnökök sírva végezték a teszteket :cry: én biztos azt tettem volna: 30mm-re lövedéket préselni a csőbe majd elsütni a fegyvert :shock: beteg dolog

To Betax: Boldog születésnapot itt az ajándékod
sajnos nem kaphatasz rá engedélyt ezért nálam marad :dirr:
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Mammooth
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2003.09.03. 20:54
Tartózkodási hely: Budapest, Hungary

Hozzászólás Szerző: Mammooth »

Betax írta::| valszeg nem leszek ott^^
16. évem betöltése alkalmából szülinapi összejövetelem lessz délután...
Boldog szülinapot...
De tuti csak 16 lettél most? Meg voltam győződve, hogy 1 vagy 2 évvel idősebb vagy nálam, én meg idén már 20 leszek :(...
"Hello Darkness my old friend..."
--Sound of Silence--
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

:)

Köszönöm szépen! igen, biztos hogy csak 16 vagyok :wink: kis ártatlan ::tenshii:: 16 éves..
A barátaimtól egy biciklit kaptam... a frászt hozták rám ^^ egy bicikli és egy sig :wink: jó párosítás.
arigatou
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Remélem, nem itt találtam a linket pár oldalla odébb...

Ez a batár, ocsmány OICW tényleg létezik?! Ki gondolta volna... Legjobban a "No Place To Hide!" szöveg tetszik. Az én fordításomban ez annyit tesz: ezt a randa nagy vasat tutira nem tudod eldugni sehova (lásd: utsó két kép). Na, valami konstruktívat is: ez mennyire futott be? Szeretik a soldatok?
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

Tényleg létezik... De nagyon előrrehaladtál.. Ha azt nézzük, hogy szimplán csak a gépkarabély-modul része már így néz ki, akkor a további formatervek is biztos vonzóbbak lesznek mint az 1998-ból származó képek..
Kép
katt a képre

----
Nem futott be semennyire sem, nem is szeretik még :wink: .. még mindig fejlesztés alatt ál, ha pl. körbenézel (asszem ott vannak cikkek rólla, vagy legalábbis a levlista arhívumában) a http://fegyver.org -on vannak róla kutatási, kísérleti hírek...
De az biztos hogy az xm-8 egyre kiforrottabb napról napra :wink: (kép-link)
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Lebuktam. Tényleg nem ástam bele magam a témába. Csak megláttam azt a linket, és felkiáltottam, hogy "itt az a csúnya fegyver a SoF2-ből!" :oops:
Szóval kösz a felhomályosítást :thumb:.
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

http://www.armytimes.com/story.php?s=1-292925-xm8.php
poénos kis filmek^^ engem megnyert ^^ a legaranyosabb akkor is az irányzékról szóló videó :arrow: a fazon kikap a többfunkciós optikából egy energizer ceruzaelemet :wink:
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

hmmm XM8 hogy az amerikánusokat idézzem: "quite impressive" :twisted:
nagyon olyan benyomást kelt, hogy azzonnal dobjunk ki minden m4-est/m16-ost és vegyétek meg ezt helyette :P
Nem lesz egy könnyű menet, emlékezve a Colt 1911-esre ami 74 évig volt szabványfegyver, és ezzel a modern fegyverek közt világrekorder a mai napig :)
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

Az XM-8 fejlesztésénél volt egy nagy szempont: legyenek használhatóak hozzá az ar15/m16 tárjai...
ez kicsit leegyszerűsíti a menetet.
(meg például egy teljesen felszerelt XM-8 1500 dollár, míg egy hasonló kiegészítőkkel ellátott M4-es 2500 USD.. és M16/M4-hez csak a két féle cső létezik, jóval kevésbé moduláris mint az XM-8.. 10, 12.5, 14, 18, 20 colos csöveket adnak hozzá :wink: )
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

hát igen... meg ezt a Hk gyártja, ami azért biztosíték, láttam hogy eszméltenül kicsi a visszarúgása, könnyű (jó kis puska)
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

Jaja, project manager fazon egykézzel egész kis kimozdulással ledarálta a 100-as tárat.. :)
Avatar
imaginary boy
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2003.12.07. 17:31
Tartózkodási hely: "Nyugat-Azsia" ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: imaginary boy »

Kép
Close the world,txEn eht nepO
Avatar
imaginary boy
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2003.12.07. 17:31
Tartózkodási hely: "Nyugat-Azsia" ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: imaginary boy »

http://plissken.fatalunity.com/gallery/ ... pache.mpeg

töröljétek, ha túl durva, csak no ban plz
Kép
Close the world,txEn eht nepO
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

KEHH? Mazdamániás barátom nem igazán örülne ennek a kis gattling gunos demonstrációnak ::jwar:: nem igazán értem mire volt jó szétszaggatni szerencsétlen autót...


a másik videó meg... :(
mékellölnibrutálisa'?
amit nem értek például hogy egy csomó mindent tilt a hágai egyezmény, de valahogy mindig találnak valami brutális fegyvert amit megenged... gondoljunk csak az inteligens repeszbombáikra... a cél felett 20 méterrel felrobban és így beteríti a focipálya méretű célterületet repeszeivel... nagyon humánus megoldás.. ::pirate::
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

vaaaaaz brutál :shock: elsöpörte a delikvenseket :(
... azon gondolkodtam hogy el kéne menni valami lövészegyesületbe... nem tud valaki valami jót Budapesten?
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

Én találtam egyet, kéthavi 4000forintért lehet (kezdetben) 10-méterről 10*10cm-es céllapokra légfegyverrel lődözni.. Versenyegylet, szoval nem tudom..
Még év elején felhívtam a Diana klub lőteret (kalibermagazinban hírdetnek például) és asszonták hogy éves tagdíj 5000akármennyi, ez azt jelenti hogy adnak fegyvert a lőszert magadnak kell állnod.
Hál égnek már elmultam 16éves szoval .22LR-el is lőhetnék...
Ezen a kettőn gondolkozok, nekem valahogy az utóbbi jobban tetszik.
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Az előbbit egyedül is tudom csinálni, ráadásul 3600 Ft-tal olcsóbban (mer' pízbe kerül a dejabóló) Kép.
Az utóbbinál meg csak a lőszerre menne rá a gatyám (a flóbert töltelék se olcsó, ha valóban gyakorol az ember, képzelem mennyi lehet a .22LR).
Ja, hogy s**rrágó vagyok?! Bocs... :dirr:

A gatlinghez csak annyit hogy: ez mi??? Miért kapták úgy szét azt a tütükét? Amúgy jó. Ez kell nekem meg a Kék villám Kép.
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

Még valami az apachos videóhoz? Nem vagyok valami gyenge idegzetű emberke de sokkolt a videó.. és ezt a pilóta meg élőben végignézte... :|

A lőtérre pedig, nem lehet olyan drága ha jól tudom tudnak olcsóért szerezni töltényeket.. de körbenézel szokott lenni boltokban 12ft/darabért 22-es töltény (azt vettem észre a flóbert azért baromi drága egy dolog.. :| )
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Hopsz, én nem az Apacsosra írtam a kommentemet :oops:. Arról csak annyit, hogy nem igazán sajnálom a pilótát...

Neeeeeem mondod?! 12HUF/db már nem is olyan megrázó. Hmm... milyen "hardware" van náluk? Gondolom, pl. a kispuska alap. És még?
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

Szóval sem mondtam hogy sajnálom... :| csak azon gondolkoztam el, hogy vajon mennyiben különbözhet egy békés civil lelkivilágától egy olyan emberé aki parancsra szépen darabokraszed négy embertársát...

Fegyverzetről fogalmam sincs.. :?

----
tudom hogy nem ahhoz írtad, a ? : szeretne lenni, csak nem tom miért invaild seassonozik a "szerkeszt -> elküld" gombom... :(
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Nem is azt akartam mondani, hogy sajnálod. Csak úgy mondtam. Kissé félreérthető vagyok ma. Mindjárt át is írom a tartózkodási helyemet Delphoi-ra...

Kár. Bár mondjuk én pl. puskával is beérném. Vagyis inkább pont az érdekelne. :sniper:
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

engem is sokkolt kissé a videó...

Betax az a második tényleg jobban hangzik, hol van? Mert pl itt a csepeli lövészklub.) http://csle.fw.hu/ ( hát ez évente 18e és hát a fegyverektől sírni támadt kedvem (ha már a legjobb stuffuk egy FÉG P9 az máááár baj :( )
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Lezárt