Vígjátékok

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

O.K.!Örülök, hogy más is szereti ezt az irányzatot(én is imádom a Ne légy barmot-ez 1 kicsit hülyén hangzik-)Carreyben imádom, hogy nem szerepet játszik(na jó csak ritkán), ő alapból ennyire kész van, míg a többi vígjátékban a szereplőknek általában humorérzékük sincs(a média viszont viccesnek állítja be őket).Amit még csípek(és ez eléggé más tészta), az nem más, mint Charlie Chaplin.Bámulatos, hogy ez az ember képes volt kifigurázni abban az időben(20-as, 30-as évek)Hitlert a Diktátor c. filmben! Ti mit gondoltok róla?
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Tudtommal abban az időben bizony komoly kultúrája volt Hitler kigúnyolásának. Persze csak a Reich-on kívül.
Piracy is charity.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Szerintem nagyon jók a régi Bud Spencer-Terence Hill filmek, azokat akárhányszor meg tudom nézni. A Scary Movie (Horrorra akadva) első része imho iszonyat jó (és eredeti) volt, de a többi már nagyon gyökér... A Jay és Néma Bob filmek is elég fárasztóak tudnak lenni, de azokat valamiért szeretem...

Amit viszont rettenetesen és konzekvensen gyűlölök, az az Amerikai Pite. Bocs, ha bárkit megsértettem, de tényleg útálom. Mindenki mondja, hogy "De jó a Pite..." Hát ::argh::

Nem ismeri valaki a Shaolin Football c. kínai v. hongkongi (nem t'om pontosan) vígjátékot? Én csak az első felét láttam, de az valami haláli volt!
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Szerintem a Pite 1 nemvolt rossz, de a másik 2 rész elég gáz. Még zenét sem tudtak írni hozzá, csak az untrú poppunk gyökérségek mennek benne. Meg a poénok is elég fáradtak bennük. Én a német utánzatait nem bírom kiállni. (Hangyák a gatyában, Csajok a csúcson...) Amúgy minden német filmet utálok, legalábbis eddig nem találkoztam jó filmmel, ami onnan jött..
Piracy is charity.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Surci írta:Nem ismeri valaki a Shaolin Football c. kínai v. hongkongi (nem t'om pontosan) vígjátékot? Én csak az első felét láttam, de az valami haláli volt!
Én láttam...
Egyébként Shaolin Soccer a címe és hongkongi... én nagyon tetszett!!
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Végre megszereztem a Shaolin Soccer-t! Aki szereti az eredeti vígjátékokat, mindeképpen nézze meg. Ha kell valakinek, dobjon meg egy PÜ-vel, 200 Ft-ért (CD ára) szívesen átírom, és ha egyszer megyek meetre, oda is adom (sztem 1 hónapon belül elkeveredek valahogy). Komolyan nagyon jó, kár kihagyni.

Hogy ONTopic is legyek: Amiket nagyon nem bírok még, az a "vegyünk két degenerált kretént, és szerencsétlenkedjünk velük másfél órát"-típusú vígjátékok, pl: Kevin és Perry a csúcsra tör, Bill és Ted haláli túrája, stb...

Amúgy utálom az Amerikai Pitét és klónjait, de 1 kivétel van: Cool Túra. Az valahogy tetszett...
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Hát igen... az egy nagy film... imádom... a vége nagyon tetszett...
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Énissss énissss! Nagyon klafaaaa. Főleg a mobilos rész a végén :D
Avatar
SZEL
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2004.08.12. 20:57
Tartózkodási hely: Mikor hol

Hozzászólás Szerző: SZEL »

Surci írta:Amúgy utálom az Amerikai Pitét
Mi nem teszett benne?
Az ember felelős, a saját élete és jövője alakításáért.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Hoc írta:Énissss énissss! Nagyon klafaaaa. Főleg a mobilos rész a végén :D
Ezt most melyikre értetted?
SZEL írta:Mi nem teszett benne?
Az egész. Szerintem nem volt vicces, csak simán bunkó. Az első részt még csak-csak végigültem nagynehezen, de a másik kettőbe már bele se néztem. Ráadásul még az alpári humort sem amolyan Jim Carrey-módon adták elő, hogy legalább egy kicsit tudjak rajta mosolyogni... Nem tudom... Nem az én műfajom. Elhiszem, hogy másoknak tetszik, nézzék csak nyugodtan. Lehet, hogy nekik meg az én kedvencem nem tetszene. Tudjátok: ízlések és pofonok.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Arra, hogy énisssss imádom... :-P
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

A Shaolin Soccer-re v. az Amerikai pitére?
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

::hoo:: Mind2őt szeretem, de most kifejezetten a Shaolin Soccerre gondoltam...
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ja, már leesett, bocsi! ::reliev:: Amikor a kapuban telefonál...
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Surci írta: Amikor a kapuban telefonál...
Az-az! :D A zenéje is megvan! Még az üt, amikor egy csurka csapat ellen 40:0-t jáccanak és a végén a főszereplő tök devil fejjel meg hosszú nyelvvel lő.... haaa, nagy ez a film!
Avatar
SZEL
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2004.08.12. 20:57
Tartózkodási hely: Mikor hol

Hozzászólás Szerző: SZEL »

Hoc írta:...csurka csapat...
Az meg mien?
Az ember felelős, a saját élete és jövője alakításáért.
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

SZEL írta:Az meg mien?
Ratyi, béna, sz*r, ügyetlen, nem ügyes.
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

http://www.imdb.com/title/tt0371724/?fr ... ft=18;fm=1
1fejű Zaphod, néger Prefect, nagyfejű Marvin.
Piracy is charity.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

kukurbuki írta:1fejű Zaphod, néger Prefect, nagyfejű Marvin.
NEKEM eddig tetszik, kepileg legalabbis :D bar Marvint en sokkal cingarabbnak kepzeltem el. (Nyilvanvaloan nem lehet pontosan ugyanugy megcsinali mindent. *shrug*) En inkabb csak amiatt aggodok, hogy hogyan lehet filmre vinni egy olyan konyvet, amiben az a legjobb, ahogyan meg van irva...
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Mér' láttál már valamit a megvalósításból ezen a 3 képen, és a semmitmondó traileren kívül? Mert akkor írj egy linket lécci!

Nekem akkor sem tetszik ez a Marvin. Egyáltalán nem tűnik cinikusnak, inkább olyan nemistudom milyennek...
És nem értem miért kell lespórolni Zaphod fejét. Nem nagy szám megcsinálni egy plusz fejet így 2005-ben.
Ja, és az útikalauz borítóján, ha jól emléxem sárga a felirat, nem kék...
Na jó, leállok...
En inkabb csak amiatt aggodok, hogy hogyan lehet filmre vinni egy olyan konyvet, amiben az a legjobb, ahogyan meg van irva...
Ez is igaz. De gondolom feltételezi, hogy a néző már olvasta a könyvet. Vagy ezután fogja.

Mindenesetre én biztos megnézem, és a törölközőm is kéznél lesz.
Piracy is charity.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

kukurbuki írta:Mér' láttál már valamit a megvalósításból ezen a 3 képen, és a semmitmondó traileren kívül? Mert akkor írj egy linket lécci!
Nem, azok alapjan mondtam, hogy eddig tetszik az, ahogy a kepi dolgokhoz hozzaalltak.
kukurbuki írta:Nekem akkor sem tetszik ez a Marvin. Egyáltalán nem tűnik cinikusnak, inkább olyan nemistudom milyennek...
Nem'tom, a konyv alapjan en nyeszlettebbnek meg szanalmasabbnak kepzeltem, de vegulis o ugy lett dizajnolva (a leirasa szerint), hogy "a te muanyag baratod." :D Sz'al vegulis miert ne, meg igy is lehet szanalmas meg depresszios. ^^;;
kukurbuki írta:És nem értem miért kell lespórolni Zaphod fejét. Nem nagy szám megcsinálni egy plusz fejet így 2005-ben.
Lehet, hogy megsem? Nem mindenkinek van am arra penze, hogy egy egesz filmen keresztul folyamatosan odaCGzzen egy extra fejet az egyik karakterre. Tudtommal a filmet egy kisebb studio kesziti, nem lennek meglepodve, ha egyszeruen nem lett volna ra penzuk. (Nem minden film Gyuruk ura meg Hairypotter, hogy unlimited budgetet kapjon CGkre...)
kukurbuki írta:Ja, és az útikalauz borítóján, ha jól emléxem sárga a felirat, nem kék...
Nem emlekszem (es nincs keznel a konyv), de erre mondtak a douglasadams.com-on hogy a konyv egy dolog, de nem az az egyetlen Utikalauz. *shrug* En nem hiszek a szorol-szora adaptaciokban, es ilyen pici dolgokon vegkepp nem fogok fennakadni.
kukurbuki írta:Mindenesetre én biztos megnézem, és a törölközőm is kéznél lesz.
Detto. :D
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

En nem hiszek a szorol-szora adaptaciokban, es ilyen pici dolgokon vegkepp nem fogok fennakadni.
Jó, ez már télleg szőrszálhasogatás volt.

És a készítők nagyrészt angolok, ami bizalomra ad okot.
Piracy is charity.
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Piracy is charity.
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Hmm. Kicsit visszaolvastam, és csak úgy mellékesen, én pl. el sem bírok mosolyodni Jim Carrey-n, sőt inkább undorodó fejet vágok már attól, ha meglátom egy vígjátékban. Nem szeretem ezt a fajta vulgáris (szerintem ez jó szó rá) humort. Meg olyan.. bunkó is. Az Amerikai pitével kapcsolatban meg abszolút egyetértek Surcival. Én amúgy személyesen még sosem találkoztam olyan emberrel, akinek az tetszett és ezt be is vallotta, meg is lepett, hogy vannak ilyenek. :D (mondjuk én csak az 1et láttam, de az nekem elég volt)

Az abszolút kedvenc vígjátékaim pedig a Monthy Python filmek. Eddig ezeket láttam: Brian élete, Gyaloggalopp, Az élet értelme, Erik, a viking. Egyedül Az élet értelme nem tetszett annyira, pontosan a túl undorító részek miatt (élő szervátültetés, A világ legkövérebb embere), de abban is voltak fantasztikus részek. De a Brian életénél pl. nem tudok jobb vígjátékot elképzelni. :roll:
De arra én is kíváncsi vagyok, hogy az útikalauz megfilmesítése milyen lesz.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

vulgáris (szerintem ez jó szó rá)
Szerintem is. Meg alpári, közönséges, otromba, és király!

Szerintem a Brájen jó film, meg az élet értelme is, de pl. a The Holy Grail-on annyira már nem tudtam röhögni.
Piracy is charity.
Lezárt