Mit szólnak a körülötted élők az anime-manga mániádhoz?

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Így tovább Andro=),remélem a húgod is imádni fogja az animokat:)
Háát a szüllőket meg soha nem fogom megérteni;)
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

A.Hidekai írta: Háát a szüllőket meg soha nem fogom megérteni;)
Én megtudom érteni őket, de tenni ellene úgysem tudnék. :) Amíg ők maguk nem érdeklődnek, hogy végül is mi a franc tetszik nekem ebben a műfajban, addig magyarázhatok nekik égre-földre, úgysem érdekelné őket.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Rage írta: És ahhoz, hogy ez huzamosabb időre megváltozzon, sok időre van szükség, valamint az emberek szemléletének megváltozására.
Jaja, itt a dolog lényege... idő időőő és időőőő kell hozzá ^^" Mondhatni generációs =) Majd talán az ükunokáink korában már másmilyen lesz egy picit a felfogása a dolognak :D

Szülőket meg én is vmilyen szinten meg tudom érteni. Ha az ember sokat foglalkozik az animékkel, ami már a munka/tanulás (és alvás ^^") rovására megy, az sose jó =/ Engem mondjuk békén hagynak, de így is nehéz néha magamnak parancsolni -_-' Mellesleg őket is meg kell/lehet érteni. Nem mindenki szereti az animéket, van joga hozzá hogy ne tetszen neki. Akik meg komolyan "aggódnak" a gyerekért, hogy ennyire nézi az animéket, az esetleg azért is lehet, mert csak azt látja, hogy van vmi ami drága egyetlenét annyira leköti, mint még semmi előtte, és ebbe a világba még ő, a szülő sem követheti (főleg ha eleve nem is tetszik neki a műfaj). Úgyhogy van min rágódniuk (ha rágódó típusok ^^).

Mondjuk nálunk ez sose volt gond ^^ Úgyhogy részemről nem tudok mit felmutatni =) Egyszerűen tudomásul vették, hogy ezt (is) szeretem és kész ^^.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

A.Hidekai írta:Így tovább Andro=),remélem a húgod is imádni fogja az animokat:)
Háát a szüllőket meg soha nem fogom megérteni;)
Arigatou! A húgom meg már anime-fan. Már látott mindent, amit leadtak magyaron annak idején, meg az RTLII-n (mikor még volt). Mindig én fordítottam neki németről. :D
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Norrec írta:Hát igen ebben van valami, de nem hiszem hogy valaha is megnézi...
Jobban is teszi, meg kell, h mondjam... érthető okokból...
Avatar
Lionela
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:28
Tartózkodási hely: Álmok Világa

Hozzászólás Szerző: Lionela »

Nálunk is a "Hagyd már ezeket a hülye meséket és inkább engedj ide a géphez" beszólások röpködnek leginkább. Párszor már megpróbáltam megmagyarázni az anime és az anime közti különbséget, de mivel a szüleim
szemében az anime = Pokémon és társai, nem sok esélyem volt. Maradt a titokban, mikor senki sincs otthon típusú anime nézés. ::reliev::

A barátnőm múlt héten pedig szabályosan kiröhögött, mikor meglátta, hogy mangát nézegettek az interneten (pedig az Inuyasha egyik durvább történetét lapozgattam). Megérdeklődte, hogy főiskolás létemre nem szeretnék-e Teletubbiest nézni? (Pedig kettőnk közül nem én vagyok Dexter laboratóriuma és Boci és pipi mániás!)

Egyedül az unokatesóm osztozik a nézeteimben. Sőt ő még mangákat is rajzol! (Nem mintha én nem szeretnék, de még egy nyamvadt kutyát se tudok lerajzolni anélkül hogy ne néznék tehénnek).
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Lionela írta:Nálunk is a "Hagyd már ezeket a hülye meséket és inkább engedj ide a géphez" beszólások röpködnek leginkább. Párszor már megpróbáltam megmagyarázni az anime és az anime közti különbséget, de mivel a szüleim
szemében az anime = Pokémon és társai, nem sok esélyem volt. Maradt a titokban, mikor senki sincs otthon típusú anime nézés. ::reliev::

A barátnőm múlt héten pedig szabályosan kiröhögött, mikor meglátta, hogy mangát nézegettek az interneten (pedig az Inuyasha egyik durvább történetét lapozgattam). Megérdeklődte, hogy főiskolás létemre nem szeretnék-e Teletubbiest nézni? (Pedig kettőnk közül nem én vagyok Dexter laboratóriuma és Boci és pipi mániás!)

Egyedül az unokatesóm osztozik a nézeteimben. Sőt ő még mangákat is rajzol! (Nem mintha én nem szeretnék, de még egy nyamvadt kutyát se tudok lerajzolni anélkül hogy ne néznék tehénnek).
Nálunk anyumék hasonló nézeten vannak, így én is akkor nézek animét, mikor nincsenek otthon. Mondjuk nekem van saját gépem, így leginkább késő este animézek. Én is próbáltam nekik magyarázni, de csak azt hallottam, hogy "nőj már ki a mesékből! Nem leszel újra gyerek, akkor sem, ha meséket nézel." Így felhagytam vele.
A barátnőd sem normális. Gomen, ha megsértettem, de én így gondolom. Hogy lehet az animéket egy kalap alá venni a Boci és pipivel??? Meg hasonlókkal? Nálunk a húgom osztozik a nézeteimben, pedig még csak 10 éves. Múltkor is rajzolt nekem egy Inuyashát. Írtó édes lett!
Kép
t-motion
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2005.02.25. 15:17
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: t-motion »

Amikor elkezdtem az animéket gyüjteni, akkor még csak a tesó figyelt fel a képekre és a filmekre. Aztán lett belőle a közös gyűjtés. "Titokban csináltuk". Máig sem tudom miért? Persze ma már nem nem csinálom titokban. Már ha nyílvános helyem töltöm....
Otthon, nem nagyon tudják és talán jó is ez így. Bár a múltkor volt agy közös lépés. Megnéztük együtt a Chihiro szellemországban, és tetszet nekik...
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

A cihiro nálunk a második közös családi animézés volt:) Első ilyena Ghost In The Shell volt, miután levetítették magyarul mtv-n:)
A flesh hogy fater hozta csak ugy haza a Cihiro dvd-t:) Mivel anyu elég sokat inrtenetezik ő is mondja mindig ha talál egy uj mangás, animás vagy szamuráj kardokkal foglalkozó honlapot. Nálunk ez már tökre nem téma (csak a napi 1-2 gige ltöltés miatt néznek rám csúnyán)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

DeluksZ írta:A cihiro nálunk a második közös családi animézés volt:) Első ilyena Ghost In The Shell volt, miután levetítették magyarul mtv-n:)
A flesh hogy fater hozta csak ugy haza a Cihiro dvd-t:) Mivel anyu elég sokat inrtenetezik ő is mondja mindig ha talál egy uj mangás, animás vagy szamuráj kardokkal foglalkozó honlapot. Nálunk ez már tökre nem téma (csak a napi 1-2 gige ltöltés miatt néznek rám csúnyán)
Szerencsésnek mondhatod magad e téren. Kissé irigyellek.
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Andro írta:Szerencsésnek mondhatod magad e téren. Kissé irigyellek.
hát igen, persze nem volt ez mindig igy, de örülök, hogy végül elfogadták ezt a "hobby"-t. Az évek során teljesen hozzám nőtt, hozzám tartozik, tud rola minden fontosabb barátom, családtagom, szal nincs probléma. Néha mondom csak a letöltéssel van gond, mert az szinte 0-24ig megy, de különösebben nem szólnak érte. Persze még nem sikerült belőlük animefüggőt faragni:P
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Nálunk mindenki szereti az animéket,még az anyukám is nézi őket. :D
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

LOL én a Midori no Hibit még meg mertem nézni anyukám jelenlétében... de azért ilyeneket, hogy Shingetsutan Tsukihime vagy Gunslinger Girl [mindkettőt imádom... ^^] nem igazán mutogatok neki... még azt hinné, h őrült vagyok vagy mi... ^^ a Berserk-félékről már nem is beszélve... az már egy még durvább kategória ^^
t-motion
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2005.02.25. 15:17
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: t-motion »

DeluksZ írta:A flesh hogy fater hozta csak ugy haza a Cihiro dvd-t Mivel anyu elég sokat inrtenetezik ő is mondja mindig ha talál egy uj mangás, animás vagy szamuráj kardokkal foglalkozó honlapot. ... ...(csak a napi 1-2 gige ltöltés miatt néznek rám csúnyán)
Andro írta:Szerencsésnek mondhatod magad e téren. Kissé irigyellek.
DeluksZ írta:Nálunk ez már tökre nem téma ...
:!: "Nagyon tudlak sajnálni !! " :neutral:

EDIT:
Nem fikázás képpen írtam, csak nem mindenkinek adatik olyan szülő, hogy...
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

T-motion, ezt most nem igazán értem, akár ki is fejthetnéd.

BTW: Kíváncsi lennék 1-2 kritikára, vagy báérmira amivel a nálam sokkal rosszab sorsban lévő gyerekeket traktálják a szüleik. Én is megkapom nap mint nap azt hogy ha 20 évesen meséket nézek akkor az minősít, de nem a szüleimtől. elmagyaráztam nekik, ők halgattak rám, mert látták, hogy komolyan foglalkozom a dologgal. Mi lehet kifogás az animék ellen? kiváncsi lennék néhány "szidásra"
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

DeluksZ írta:Mi lehet kifogás az animék ellen? kiváncsi lennék néhány "szidásra"
....Talan olvass vissza a topicban, az egesz masrol se szol. :roll:
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

A.Hidekai írta:remélem a húgod is imádni fogja az animokat:)
Most mufurc helyett én. XD A szó anime. Animék, animét stb. XD
Nálunk változó, h mi van család vs. anime terén. Anyám ált. odahozza az újságot, ha lát benne valamit a mangákkal kapcsolaztban. (A múltkor majdnem leestem a székről, mikor a Nők Lapjában egy Princess Tutu kép volt. XD) Nagyapám meg néha kikerget a világból, és erősködik, h de de, neki igaza van és ogadjam el, h az animék ilyenek, a japánok meg olyanok. Igaz, ha jól tom, ő Japánban nem járt soha és nem ez a szakterülete, animét meg életében nem látott, dehát ez van. ^^"
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Mufurc. A topikot tökre végig olvastam, bármily meglepő nem csak úgy írom a dolgokat. Már régebben is elképedtem azon, hogy van aki titokban nézi az animékat... de ez most mellékes, nem is erre vagyok kíváncsi, csupán csak arra, hogy a "gyerekesnek tarjták" "csesztetnek miatta" miben nyilvánul meg, ugyanis ez édes kevés.
Én a topik kapcsán úgy látom, hogy egyáltalán nem rossz a helyzet. Nagyon sok gyereknél elfogadják, vagy megtűrik (OMG komolyan elfogadásról kell beszélni rajzfilmnézésnél...) de arra lennék kíváncsi, hogy milyen konkrét kritikái vannak egyes szülőknek az animÉkkal szemben. Ha valaki pedig egyszerűen "gyerekes"-nek nevezi ezeket annak meg kell probálni elmagyarázni, hogy nem azok, ha meg nem érti meg akkor istenuccse...
Sztem sokótoknál változna a helyzet, ha megpróbálnátok elmagyarázni nekik, megmutatni nekik, meghallgattatni velük, elmagyarázni nekik, elmesélni nekik, megismertetni velük... ha valaki ez elől elzárkózott az nem viselkedik éretten.
Lényeg a lényeg, arra lennék kiváncsi, hogy milyen konkrét ellenérzések foglamazódnak meg az ősökben/barátokban/rokonokban/portásbácsiban/takarítónéniben?

PS: ezt az animézést hagyjuk már :wink: . Elhiszem hogy itt minden második ember nyelvtankönyv, de senki nem hal bele, ha "animozást" "animesek" vagy hasonló szavakat olvas nem ? :oops:
Avatar
Haruko-zen
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2005.02.05. 20:23
Tartózkodási hely: fiktív Vespa:)

Hozzászólás Szerző: Haruko-zen »

"Óvodás vagy, kislányom?"
"Anya, ezt éppen felnőtteknek csinálták"
"Kitől szerzel ilyeneket?"
"A barátom bátyjától"
"Akkor ő is óvodás!"

:roll:
Watashi wa Haruko-zen desu
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Haruko-zen írta:"Óvodás vagy, kislányom?"
"Anya, ezt éppen felnőtteknek csinálták"
"Kitől szerzel ilyeneket?"
"A barátom bátyjától"
"Akkor ő is óvodás!"
ez a tipikus esete annak, amikor a szülőt tökre nem érdekli, hogy mi is az :roll: . Próbáltad már elmagyarázni neki miért szereted őket, és miért nem tartod te gyerekesnek?
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Belehalni ugyan nem fogunk, de azért hosszútávon idegesítő. Kb. olyan, mint az "ORTT betiltja az összes animét"... (ráadásul a japánok is "anime"-nek eljtik, mi minek mondanánk "anim"-nak?) Amúgy, nálam a bátyám jön mindíg azzal, hogy nyomorék vagyok, mert az ilyeneket a 10 éveseknek csinálják, és azok nézik. Anyám megtűri, de azért tudom, hogy idegesíti ^^. Ezért már csak diszkrécióból lepauzézom amit nézek ha bejön. Na meg persze még a végén megszólná, és utálom, hogy valamiért piszkál -_-" Apám at különösebben nem érdekli, mert... na jó, ez magánügy ^^. Meg a régi osztályomban szivattak miatta, de most egy olyan király osztályom van, hogy nem érdekli őket ^_^
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Mujltkor éppen Mononokét néztem, mikor bejött fater (bőven éjfél után)
-Hangos, vagy valami gáz van?
-Nem, csak megnéztem már... ez a vadon hercegnője?
-Jah, az. Nagyon tetszik, te is élvezni fogod.
-Magyar?
-Bahhh nem angol szinkron
-Hátakkor.....
(úgyhogy fater egyenlőre nem látta a Mononokét... :? )

PS: Tudom, én is kijavítanám néha, de sztem az is idegesítő, hogy ha folymatosan az összes véletlen elgépelés, vagy elírás ki van javítva. majd megtanulja mindenki... addig meg ahogy mondtad, nem halunk bele :wink:
Avatar
Lionela
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:28
Tartózkodási hely: Álmok Világa

Hozzászólás Szerző: Lionela »

anyám: Hány éves is vagy te? Már megint a meséket bámulod!
én: Ez nem mese, ez a-n-i-m-e! Már párszor elmondtam e témában a véleményem!
anyám: Megyek és holnap beíratlak az oviba! Viselkedésed alapján oda való vagy!

Ez csak egy példa a sok százra. Legtöbbször csak kiröhögnek és nem mondanak semmit.

Haverjaim nem is tudnak róla hogy nagy anime- és mangafan vagyok. Bölcs ember szerintem hallgat, és ezel számos szájtépést megspórol a késöbbiekben.

Otthon egyébként egész jól alakulnak a dolgok. A "kiröhöglek" szintről, pár hete áttértek a "megtűröm" szintre. Sőt azon kaptam apámat, hogy nézi a Tv2-n a Vadon Hercegnőjét!!!!
Én elsütöttem egy "csak nem animét nézel?" kérdést, mire olyan gyilkos tekintet kaptam, hogy szinte holtam rogytam össze.
Egyébként szerintem tetszett neki, mert épp készültünk valahová és addig nem léphetett ki a család az ajtón, még vége nem lett a Vadon hercegnőjének.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Lionela írta:Bölcs ember szerintem hallgat, és ezel számos szájtépést megspórol a késöbbiekben.
Hát én azzal a sok szájtépéssel szereztem néhány érdeklődőt, van egy haverom, aki ha nálunk van azzal tölti az idejét, hogy a legujabb animékat nézegeti a gépemen... és sok ember tisztában van már vele a rokonságból, hogy ez bizony nem "gyermekmese".

Jó dolog, hogy faterod rákattant mononokéra... ha tetszett neki, akkor ajánlom a Cihirot:) Az is biztosan tetszeni fog, pláne, hogy a történet nagyon jó sztem. Sok sikert! Drukkolok.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

DeluksZ írta:ó dolog, hogy faterod rákattant mononokéra... ha tetszett neki, akkor ajánlom a Cihirot:)
Erre azért nem vennék mérget. Anyám rajongásig szereti a Nausicaa-t, nagyon tetszett neki a Mononoke, a Chihiro-t viszont végig aludta. ^^"""" Nekem se tetszett egyébként. A Mononoke-hez amúgyis a Nausica áll közelebb sztem. De ez már más téma. A családban másnál még nem tudtam elérni, h megnézzen vmit. De a Nausicaa sikerének örültem. ^^
Kép
Lezárt