Mit szólnak a körülötted élők az anime-manga mániádhoz?

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Nálunk apumat nem érdekli, anyum meg elfogadja, amíg nem megy rá a tanulmányi átlagomra, de ezzel általában nincs gond. Suliidőszakban egyáltalán nem nézek animét, vagy csak ritkásan, de akkoris inkább szünetekben. Tesóm meg így néha nekiáll, és baszogat érte, ha nagyon unatkozik. Nem tudom, hogy ki nézett most Dragon Ballt...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem legalább a húgom elfogadja, mert ő is anime-mániás. Az meg hogy esetleg a fősulin kiröhögnek a hátam mögött nem érdekel. Fel sem veszem.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Engem se különösebben érdekel, csak érted, lerí róluk, hogy hülyének néznek. Mert ilyen tök kedvesen (ami már gyanús) megkérdezik tőlem, hogy mi micsoda, mutattam nekik Jpop-ot is, meg minden, mert megkértek rá. De tudom, hogy csak azért csinálják, hogy legyen min pörögniük. Érted én csak azt utálom, ha hülyébbnek néznek annál, amilyen valójában vagyok. Nem tudják jól rejteni az ellenséges nézéseiket, és idegesítő már néha. Mintha fogyatékos lennék, komolyan mondom...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Kira-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2005.07.20. 20:23
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kira-chan »

Hát anyuval szerencsém van, mert ő elfogadj a tényt, hogy animéket nézek....bár az őszemében még mindig ez CSAK rajzfilm...Viszont a rokonok nem szeretik...sőt...direkt veszekednek velem miatta, ha látják, hogy animézek...merthogy "egy 18 éves lánynak már nem ilynekkel kéne foglalkoznia!!".... az osztálytársakka sosem volt baj, mindig mgtaláltam azt, aki hasonló érdeklősédű, mint én. ^^
DE nem érdekel, ki mit mondd...ezen változtatni már úgysem tudnak :P
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Én mindig azt vallottam akinek nem tetszik, arra ráhagyom, úgy sem lehet a többségét-aki negatívan gondolkozik az animékről- megváltoztatni. Sajnos a magyar emberek többsége nagyon de nagyon makacs.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Kira-chan írta:merthogy "egy 18 éves lánynak már nem ilynekkel kéne foglalkoznia!!"....
Pont mint anyám. Csak én már 18 is elmúltam.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Szerintem ha nem hanyagolj el az eber a teendőit mellette, akkor nincs vele baj.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Narumi írta:Szerintem ha nem hanyagolj el az eber a teendőit mellette, akkor nincs vele baj.
Nos, ami nálad beválik, az nem biztos hogy másnál is.
Kép
Avatar
Relunx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2003.11.07. 23:16
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: In a Hot Spring with My Goddess

Hozzászólás Szerző: Relunx »

Nekem hála Istennek anyám nem szól bele hogy animét nézek, bár túlzottan nem rajong érte, a tesómmal együtt...

Relunx
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Először az én tesóm sem rajongott ezekért a dolgokért és én lepődtem meg a legjobban, mikor leült mellém Midorino Hibi-t meg Rizelmine-t nézni >_< anyukám a Mai Himébe kapcsolódott be XD
Avatar
Relunx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2003.11.07. 23:16
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: In a Hot Spring with My Goddess

Hozzászólás Szerző: Relunx »

Akkor szerencsés vagy. Ez velem soha nem fog megtörténni...

Relunx
Kép
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Anyámat már rég nem érdekli, megszokta, meg a környezetem is. A tesóm viszont szintén szereti, szal van amikor együtt nézünk vmit.
Avatar
teraflare
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.01.05. 11:33

Hozzászólás Szerző: teraflare »

Fenyx írta:Eeeetoo...lássuk csak régen volt...^^ Voltak ugye azok, akik az átlag magyarhoz hasonlóan töltögették (tehát gépen tartották a dolgokat), kötük volt olyan aki a windows mappa legmélyebb bugyraiba temette őket egy mappába, aztán az összes file hidden, aztán a mappa ikonját megváltoztatta file iconra ^^ (volt aki továbbment és a video formátumkat is átnevezte :)
Akinek nem a Wired-ben (bocs laint nézek^^) volt a cucca azok között volt aki kulcsos fémdobozban tartotta (erre az volt a leányzó kommentje, hogyha a nevelőapám meg is találja, és el akarja mondani anyunak, akkor én is elmondom anyunak, hogy mit találtam a nevelőapámnál :wevil: ) volt aki az ágyába barkácsolt vmi dugi helyet, volt aki "elfogadottabb dvd-k tokjaiba bújtatta a tiltott gyümölcsöt. kb ennyire emlékszem :)
Nekem NINCSNEK hentai-aim. És azokat NEM rejtem el a dokumentumokba különböző programozási nyelvtípusok (haskell,smalltalk) nevű könyvtárba :D . Merthát úgyis csak én tudok programozni ezért mást nem érdekel a téma.
A szülők meg jól tűrik. Anyámnak tetszett a vadon hercegnője és a Chihiro. Apámat meg addig nem érdekli amíg hívásra elvégzem a munkákat a ház körül/szőlőben/... . A nővérem meg kedveli ,csak ideje nincs rá hogy nézze. (folyton puckokat (egész pontosan ürgéket/ground squrriel/peke móca ) telepítenek át) A haverok a kezdeti kiröhögésről már áttértek a normál semleges szintre meg párat sikerült rávennem arra hogy nézzen meg egynehányat (ha megszerzem a Kenshin OVA-t azt nézetem meg velük legelőbb) A egyik szobatársam is sikerült a sötét útra terelnem, a másik meg nem rajong érte, de érti miről beszélek (félálomban hallottam hogy valaki megkérdezte hogy mi ez a manga a szoba ajtaján és ő tök jól visszamondta az én magyarázatom)
Avatar
yume_chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2005.08.04. 18:09
Tartózkodási hely: in the darkness

Hozzászólás Szerző: yume_chan »

Az anyámat nem igazán érdekli, a tesóim meg... Az öcsém odavan a tipikus bimm-bumm action animékért (aka Naruto bár abban talán több minden is leledzik) a többi ember meg... Persze gyerekesnek tartják hogy az ember ilyen korban animéket néz. Akit nem érdekel arra ráhagyom viszont az emberek többsége(körülöttem) gunyolodik rajta... Hát szánom öket...Sajna a magyar csatornák miatt nekik az animékböl egyböl a pokémon és a hasonlo pihent dolgok jutnak eszükbe, szoval talán mégsem teljesen az ö hibájuk, mégis dühit hogy igy állnak hozzá. Nem baj nem is valo nekik azt hiszem egyik komolyabb anime sem. :/
風になる神風は
闇の中へ消えて
再会の夜に咲く
百合達の姿
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Szerintem a legtöbb "félreértés" tényleg abból származik, hogy csak felszínesen ismerik a dolgot, és nem a legjobb animéket. Innentől kezdve nem nehéz kigúnyolni a másikat.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
yume_chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2005.08.04. 18:09
Tartózkodási hely: in the darkness

Hozzászólás Szerző: yume_chan »

Pontosan... Az a ciki hogy ugy gunyolják a dolgot hogy nem ismerik...Ezért már fel sem huzom magam rajta :neutral:
風になる神風は
闇の中へ消えて
再会の夜に咲く
百合達の姿
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

yume_chan írta:Pontosan... Az a ciki hogy ugy gunyolják a dolgot hogy nem ismerik...Ezért már fel sem huzom magam rajta :neutral:
Engem meg pont az szokott felhúzni, hogy azt sem tudják, mit gúnyolnak, de gúnyolják. :? Mert ha már túl van x számú animén, megnézett különböző stílusúakat, és utána sem tetszik neki, az rendben van, nem kell mindenkinek szeretnie, viszont ezt az "5 perc után látom, hogy béna" hozzáállást nem tudom tolerálni.
Kép
Avatar
yume_chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2005.08.04. 18:09
Tartózkodási hely: in the darkness

Hozzászólás Szerző: yume_chan »

Én ezért csak szánom őket... Ugyanis hiába akarnál nekik megmutatni jó animéket, szegények akkor is csak ugyanugy mekegnek mint azelőtt... És ha megmutatnád nekik sem tudnának azonosulni egyik szereplővel sem, nnem éreznék át őket...Én szánom őket, soha nem fognak olyan dolgokat látni mint mi ::jhihi:: Annyira fájóan szürkék az ilyen emberek :/
風になる神風は
闇の中へ消えて
再会の夜に咲く
百合達の姿
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Hát igen, az emberek hajlamosak előbb ítélni, mint megismerni a dolgokat.
Nekem amúgy tök jó, a volt irodalom tanárom ismeri az animéket, ráadásul média szakos is, és tök érdekes dolgokat szokott mondani. :P
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
yume_chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2005.08.04. 18:09
Tartózkodási hely: in the darkness

Hozzászólás Szerző: yume_chan »

Szeretnék médiaszakon tanulni hogy animálhassam a dolgokat amiket alkotok >.< De erre az esélyek nagyon csekélyek..-.-" Sebaj megye Merokohoz a divattervező suliba technikumba :D
Mmmm....Az emberek előitéleteiről meg már nemtok mit mondani ...:/ Sajna nemsoká suli megint és nézhetem a spok bárgyú birkát :/
風になる神風は
闇の中へ消えて
再会の夜に咲く
百合達の姿
Avatar
Little_One
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2005.08.05. 19:08

Hozzászólás Szerző: Little_One »

Sajnos nálunk se sokkal jobb a helyzet...a bátyám egyszerűen meggyőzhetetlen és folyton beszól, ha vmilyen animét nézek. Elsősorban a japán nyelvvel nincs kibékülve, na meg amikor elkezdtem nézni az elfen lied-et végképp megbolondult. Azt mondta, hogy még azt is be kéne zárni, akinek ilyen egyáltalán az eszébe jutott. Na de mindegy...engem nem igazán zavar. Én szeretem őket és kész...egyébként sem ez az egyetlen beütésem, amivel együtt kell élniük.... ::smug::
"They may have taken your body from me, they may have taken your life force, but they cannot take my memories or the love we shared."
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Little_One írta: na meg amikor elkezdtem nézni az elfen lied-et végképp megbolondult.
Már bocs, de attól én is megvadulok... >.< és felőlem aztán be is zárhatják azt, aki kitalálta... :dirr:
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Rám egyelőre csak furán néznek a szüleim, fogalmuk sincs, mi az az anime, nekem sem volt pár hónappal ezelőttig. Apám rugalmasabb, anyám mindenre nemet mond rögtön, ami rajzfilm, vagy ahhoz hasonló :) Apám meg csak annyit mesélt eddig, hogy ő valaha még kint Oroszprszágban látott egy japán rajzfilmet, de az félelmetesen rossz volt. :D Erről ennyit... :)
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Yui:Az anyukád miért nem szereti a rajzfilmeket?
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
othyem
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2005.05.16. 15:56
Tartózkodási hely: Veszprém/Győr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: othyem »

Egyszer talán épp inuyashat néztem a gépen a nappaliban amikor apám elhaladt mellettem és megkerdezte: "Te meg a Hófehérkét nézed?"
Erre a válaszom egy nagy ja és ennyivel letudtuk. Szerintem egyébként hála az A+-nak az internetnek és részben az RTL-nek (őket nem szeretem), Mo-n egyre elterjetebb lesz az anime és egyre több rajongót szerez magának, elég megnézni az A+ oldalát nem rég indult és a fórum tele van hozzászólásokkal
Lezárt