Mit szólnak a körülötted élők az anime-manga mániádhoz?

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Jaja. Sokan az Rtl klubbal meg az a+-al kezdték. Inuyasha, Slayers etc...bár nem nézek a+-t és nem is szeretem meg nincsen is =P de annak örülök hogy ez a csatorna meg az Rtl Klub megismertette emberek ezreit az anime világával. Ámen!
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Más kérdés az, hogy hány embert sikerült meggyőzni, hogy az anime nem csak egy sima rajzfilm, hanem ha mélyére néznek, akkor nagyon sok tartalom van benne. Mert szerintem az a nagy baj, hogy legtöbben csak felszínesen állnak hozzá, úgy meg néha tényleg hülyeségnek tűnnek az egyes jelenetek... :?
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Nem akarok nagyon beleszólni, de szerintem az anime is csak egy "sima rajzfilm" azzal a különbséggel, hogy japánok rajzolták. Japánban a Disney féle rajzfilmeket is mint anime [=animation japánul] emlegetik. Igazából nem vágom, hogy hogy lehet felszínesen, vagy nem felszínesen hozzáálni. Más kérés, hogy nézetem szerint akinek elsőre nem tetszik ez a műfaj, annak már nem is fog, szal anime rajongónak születni kell ^^;;
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Vagy olyan korban kell megnézni, amikor nagyon fogékony az ember mindenre. Pl. úgy 10 évesen az voltam, és sikerült beleesnem. :P
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Shinji
Profi
Profi
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2004.04.23. 17:31

Hozzászólás Szerző: Shinji »

Vagy olyan korban kell megnézni, amikor nagyon fogékony az ember mindenre. Pl. úgy 10 évesen az voltam, és sikerült beleesnem. :P
És ez szóról szóra igaz is.. ^.^ Eleinte én is csak japán "csing csáng csung"-nak hívtam az animéket és kevertem a kínaiakkal a japcsikat ...(én hülye) és most milyen fórumon írkálok??? :wink:
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

És ki tudja, hogy fogtok hozzáállni a dologhoz 5, esetleg 10 év múlva... lehet, hogy akkor már azon fogtok röhögni, hogy "ejha... miket néztem én ennyi meg annyi idős koromban..." de persze az is lehet, hogy nem :P mindenesetre én tartom magam ahhoz az elképzelésemhez, miszerint animerajongónak születni kell ^^;;
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Más kérdés az, hogy hány embert sikerült meggyőzni, hogy az anime nem csak egy sima rajzfilm, hanem ha mélyére néznek, akkor nagyon sok tartalom van benne. Mert szerintem az a nagy baj, hogy legtöbben csak felszínesen állnak hozzá, úgy meg néha tényleg hülyeségnek tűnnek az egyes jelenetek...
Szerintem meg ebből lesz a belemagyarázás.

Én például nem tartom magam animerajongónak, mert nem mondhatom, hogy szeretem az animéket, esetleg azt, hogy szeretem a Cowboy Bebopot, meg a Berserket.... Van ellenben egy csomó anime, amitől taccsolni van kedvem. Sőt, egyelőre jóval több, mint amit szeretek.
Piracy is charity.
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Elhaym írta:Yui:Az anyukád miért nem szereti a rajzfilmeket?
Ha én azt tudnám :) Csak arra emlékszem, hogy már kiskoromban sem nagyon néztem rajzfilmet, néha a Cartoon Networköt (azt is csak azért, mert akkor még angolul volt csak, s anyám mondta, hogy azt nézzem akkor, legalább tanulom a nyelvet :wink: ...), az is csoda számba megy, hogy a Disney klasszikusok közül láttam párat (azokból is van, amit csak most, utólag ). Szüleim engem mindig elcipeltek mindenhova magukkal, moziba, színházba, amikor már nyugodtan végig tudtam ülni/aludni a dolgot, és általában sosem gyerekműsorra :) Egyszer láttam csak az Aladdint moziban, kb. 5 évesen, de arra sem emlékszem, csak mesélték :) /azt is tavaly néztem újra.../ Nem mondom, megvannak mindennek az előnyei is, de hátrányai is bőven... :wink:
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
yume_chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2005.08.04. 18:09
Tartózkodási hely: in the darkness

Hozzászólás Szerző: yume_chan »

Hmmmm...Sztem nem muszáj animerajongónak születni, legfeljebb nyitottnak az új dolgokra. Butaság bármire is azt mondani hogy hülyeség ha nem tudsz róla jóformán semmit nem?O.o
Az emberek többsége pedig persze felszinesen áll hozzá mert nem ismerik eléggé^^" Meg sztem ha rajzfilmekröl beszélünk általában, tök mindegy hogy nyugati vagy nem, ha nekem tetszik a tartalma és a grafikája, megnézem. Naon sok ember sajnos ugy áll hozzá mint régen Shinji és a fiatalok körében nagyon gyerekesnek és "szánalmasnak" (bocsi ezt egyik osztálytársam mondta^^") tartják hogy ezzel töltöm néha a szabadidőm. Pedig tényleg vannak olyan animék amiket nehéz megérteni, és kétlem hogy ismernének akár egy olyat is...És ha meg is néznék, valoszinüleg fogalmuk sem lenne arról mit jelent az hogy egy rajzfilm (nem kizárólag anime) mélyebb, vagy mélyebb jelentés/mondanivalót tartalmaz, lehet azért mert nem akarják tudomásul venni vagy egyszerüen korlátoltak. Ha valaki nem szereti az animéket, nem kiváncsi rájuk, szíve joga. De az hogy ezért lenézzen valakit.... tök primitív szerintem :/
風になる神風は
闇の中へ消えて
再会の夜に咲く
百合達の姿
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

yume_chan írta:Butaság bármire is azt mondani hogy hülyeség ha nem tudsz róla jóformán semmit
<--- örök érvényű igazság
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

yume_chan írta:De az hogy ezért lenézzen valakit.... tök primitív szerintem :/
Főleg, hogy a többség, aki ilyet állít, azok sokkal primitívebb dolgokat néznek/csinálnak/olvasnak/stb., csak hát az poén. Jah persze... :roll:
Avatar
yume_chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2005.08.04. 18:09
Tartózkodási hely: in the darkness

Hozzászólás Szerző: yume_chan »

Mmmm... Általában. Persze ezt most csak azokra az emberekre vonatkoztatom akiket ismerek és igy állnak hozzá. A legtöbbjük nyelvet nem beszél így kétlem hogy egyáltalán tudnák miről van szó az adott animeben.... Vannak akiket más érdekel, ez megint nem az én dolgom, tegyék amit akarnak. De azt ne mondják nekem hogy egy jó kis füvezés a diszkoban (ezt szintén réjuk vonatkoztatva), vagy az hogy lányok seggrészegre isszák magukat sokkal értelmesebb elfoglaltság. Vagy hogy valóságshow-kat, értelmetlen, magukat ismétlő talkshowkat néznek(most itt ezt értem a Mónikára és a testvéreire). Én sem teszek megjegyzést az effajta tömegimádatnak örvendő hülyeségekre,(saját vélemény) pedig sokkal primitívebb és nagyon sajnálom hogy az emberek többsége ehhez van szokva (nem csak nálunk), miközben más kulturák művészetét (hivhatjuk az animét müvészatnek? bár nem csak erre értem) fikázzák. Mert ha megemlitem hogy: hát igen, nagyon foglalkoztat a japán kultura, ismerkedem vele, japán zenét hallgatok, rögtön megkapom a megjegyzéseket hogy ÉN milyen begyepesedett vagyok... Mert aki nem azt csinálja mint a legtöbb birka a velem egykorúak között, az begyepesedett... Sebaj :)
風になる神風は
闇の中へ消えて
再会の夜に咲く
百合達の姿
Avatar
Szabi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.03.29. 15:55
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabi »

Nekem itthon kezdik elfogadni.Pédául anya a Mononoke Hime-n kiakadt("miért kell azt is mutatni hogy leesik a feje?"), de Totoro hatalmával ő sem bírt.(Azóta néha beül nézni mellém valamit és elmondja a véleményét.)
Fater keményebb dió.Eleinte amint meglátta,hogy mit nézek egyből jött a "Na már megint Son Goku"-effekt,azóta elfogadta.Meg mindig mondja,hogy inkább olvassak(amivel nincs gond mert azt is szeretek és nem csak mangát) a múltkor pl. szó nélkül megvett nekem 1 japán történelméről is szóló könyvet.
1 próbát teszek a megkísértésére a Samurai 7-el,Naruto vagy a Gankotsuou-val hátha teccik neki.(Elvégre nagy Bruce Lee fan az öreg.A Monte Cristo meg a kedvenc könyve.)
Osztálytársaim elfogadják és én is elfogadom az ő dolgaikat.(Ez így fair nem?)
Az anime rejtegetéshez: Amíg csak 1 gépünk volt a hentai cuccokat a Szamuráj Pizza Ciccák mappában tartottam. :D :D (Garantáltan nem néz bele senki.) :-P
Kép
Kép
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem is lassan kezdik elfogadni, de csak a magyar szinkronos cuccokat. Azokat is elsősorban a húgom miatt. Most fogok anyáméknak Slayers-t mutatni, kíváncsi vagyok a reakciójukra. :)
Kép
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Konomi írta:Más kérés, hogy nézetem szerint akinek elsőre nem tetszik ez a műfaj, annak már nem is fog, szal anime rajongónak születni kell ^^;;
Ez azért nemn így van, egy barátomnak elsőre teljesen negatív élményei voltak (néhány DB, SM rész, még a régi időkből magyar adón), aztán néháby éve a GITS nagyon tetszett neki, és azóta néz viszonylag rendszeresen animét. Szerintem annyira szerteágazó ez is, hogy nem lehet így általánosítani, nekem is legalább annyi anime nem tetszik, mint amennyi tetszik.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Kivétel erősíti a szabályt... szerintem ez akkor is így van ^^;;
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Konomi írta:Kivétel erősíti a szabályt... szerintem ez akkor is így van ^^;;
Mindenkinek más a véleménye.
Kép
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Szabi írta:Az anime rejtegetéshez: Amíg csak 1 gépünk volt a hentai cuccokat a Szamuráj Pizza Ciccák mappában tartottam. :D :D (Garantáltan nem néz bele senki.) :-P
Ismerős^^ Amíg nem volt laptopom, és csak 1 nagy közös gép állt rendelkezésre, addig volt ez gáz. A temérdeknyi yaoit amit mircről szedek, mostmár az infos mappa legmélyére rejtem, és ahogy lehet kiírom vagy átteszem a topra...bár egy időben a manga mappám mérete (sokáig nem írtam ki, és több dvd-nyi cocc gyűlt össze) "hát ebben meg mi van hogy ilyen nagy" kérdést csikart ki anyámtól, és persze a csodás érzékével, (mint mindig) pont a yaoik kellős közepébe kattintott...és így tekintélyes mennyiségű mappát talált...és persze amilyen átlátó, a mappák közepének a közepébe kattintott mindig...szerencsére pont egy You Higuri mangát nyitott meg elsőnek. A második egy kemény yaoi-volt...éss pont kifogta azt a pár lapot ahol nem történt semmi, csak a cuki kissrácot mutatták. ˇˇ- azon a napon sokat öregedtem.

És azóta végzek jobb munkát a rejtéssel.

Amúgy a témát illetően, az én szüleim nagyon toleránsak^^ (szerencsémre) Már teljesen elfogadták, és anyám még nagyon rég, egyszer megvett nekem egy digimonos naptárt, mert tudta h szerettem.
Plussz Miyazaki összes művét nagyon szereti, és amikor a Totoro meglett, mindenkivel meg akarta nézetni...

Apám elég semleges...Vampire Hunter D-t néztzem vele, meg pár részt a Gankutsouból (ha odaült) és ezek mind tetszettek neki^^
A Gankutsuout még meg is védte ... mert anyám azért mostanra elért arra a szintre hogy nem szól, de ha nem cuki kis figurák ugrándoznak, vagy nem miyazaki, akkor "Mi ez a beteg dolog már megint..."

Viszont elmondtam neki hogy fiúxfiú dolgokat is olvasok/nézek.
Meg hogy azt is keresek. És nem akadt ki. (jó dolog. Ő is szereti a melegeket, meg szerinte aranyosak, csak ne lássa őket az ágyban...- mindig ezt mondja(khm nem is fejtettem ki neki hogy a yaoi szó pontosan mit is jelent ^___^")(. És nem vagyok benne biztos, de szerintem már elsőre minden animét fiúxfiú cuccnak képzel, hacsak nem látja saját szemével mondjuk hogy hetero)
Apám meg ki van tőlük, de ő se nagyon szólt...egyszer elolvastattam vele
egy Harry P fanficet. (HarxDrac) és amikor elmondtam neki hogy mi is a nagy helyzet ottan, kissé kilett, de nem dühöngött...inkább shocked volt^^"

Úgyhogy mindent összevetve, azthiszem szerencsém van.

Rokonok meg tudják, és annyiban is hagyják. Most az unokatestvérek kaptak kis nevelést. ( Honey&Clover formában)

De sajnos Barbin nevelt libák... én nem viselkedtem így 11-12 évesen. T_T" ( szerintem senkisem)
Bár az egyikük mintha egy hajszállal értelmesebbenk tűnne.Egy nagyon vékony hajszállal..., és sztem ha a szülei engednék,akkor nézne is animét. Dehát...

-----
yume_chan írta:Mert aki nem azt csinálja mint a legtöbb birka a velem egykorúak között, az begyepesedett... Sebaj
yume_chan, szó szerint ahogy megírtad. A számból vetted ki a szót^^
Az egész post-od tökre ráillik a legtöbb emberre/fiatalkorúra...
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én is csak helyeselni tudom yume_chan elméletét. :) Engem is hányszor lefikáznak, nemcsak animék miatt. De én nem fogok visszasüllyedni az ő szintjükre.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
romero83
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2005.01.01. 20:45
Tartózkodási hely: Nagykőrös
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: romero83 »

Én napokban beszélgettem haverommal aki nem igazán szereti az anime-ket.... Azt mondja rájuk, hogy betegesek, meg, hogy gyerekes mert mese...

A következőt válaszoltam:
- Ha az anime beteges, akkor a horrorfilmeket amiket megnézel nem tudom, hogy hova tegyem...

Utánna megkérdeztem:
- Mondj egy filmet ami nem mese?

Ez persze hallgatást váltott ki...

Kicsit tényleg primitív...

Szerencsémre itthon saját gépen annyi anime-t nézhetek amennyit csak akarok... Sajnos ismeretségi körömből 1 valakit érdekel csak az anime...
Így magányosan nézhetem őket :neutral:
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

romero83 írta:Sajnos ismeretségi körömből 1 valakit érdekel csak az anime...
Így magányosan nézhetem őket
Én jobban azeretem egyedül nézni őket.
Úgy teljesen átadhatod magad a sztorinak, a hangulatnak...(ha a hugommal nézem fordítani kell, és utálom mert így abszolút kintmaradok a hangulatból...ha meg mással nézem, gyakran elvonja a figyelmemet az
adott ember esetleges reakciója ) Kivéve talán ha valami vígjáték. Azokon mindig jobb csoportban röhögni^^
Kép
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

Már megszokták, hogy animezek. Bár amikor Texhnolyze-t nézek, akkor anyám szeme néha elkerekedik :shock: :wink:
The last Angel...
Avatar
Riddick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.07.16. 19:38
Tartózkodási hely: Tapolca/Győr

Hozzászólás Szerző: Riddick »

Hát én csak most nyáron kezdtem igazán belemerülni az animekbe.
Itthon szerintem hülyének néznek hogy itt vagyok 18 éves és még mindig rajzfilmeket nézek.
Az öcsém az teljesen hülyét kap ha elkezdek valamit nézni, egyfolytába azzal jön hogy jobb dologra is használhatnám a gépet. A japán zenétől meg tiszta ideg, mert neki csak a disco (lábosveregető) zenék jönnek be. Hogy mi abba a jó szöveg sincs benne.
De nem érdekel én se mondom meg mit nézzenek, ők se mondják meg én mit nézek a szabad időmben :D
Avatar
Riddick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.07.16. 19:38
Tartózkodási hely: Tapolca/Győr

Hozzászólás Szerző: Riddick »

Csak az öcsém épp 16 éves és most éli azt a korszakát hogy mindenki hülye csak ő nem minden Sz..r csak az nem amit ő csinál.

Más meg úgy van vele hogy már igazán kinőhettem volna abból a korból, hogy napi több órát rajzfilmeket nézzek.
Avatar
yume_chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2005.08.04. 18:09
Tartózkodási hely: in the darkness

Hozzászólás Szerző: yume_chan »

Hmmm... Embere válogatja^^ Egy embert akit gyökerestől nem érdekel az anime nem fogunk tudni rávenni hogy szeresse meg, és felesleges is mert csak jobban utálná^^"
Nekem mondjuk az egész családom megnéz egy-egy animét ha elég szabadideje van (itt most a felnöttekre célzok).
A néném (hozzáteszem lassan 35 lesz) a bunyós actionös animékért RAJONG (ez most komoly lol :D) pl mikor Narutot mutattam el volt bűvölve bár szegény egy szót sem értett belőle xD.
A testvéreim közül inkább az öcsém van oda az animékért később talán a hugom is de ő még fiatal.
Anyám inkább a moviekat nézi meg, vagy az olyan alkotásokat mint a Chihiro (mai napid nézi rendszeresen nagyon tetszik neki :)) Metropolis vagy a Mononke Hime, tekintve hogy nincs türelme és ideje sorozatokra :) Az unokatestvéreim Kenshin megszállottak ugyhogy az egyedüli emberek akik elég gyalázatosan pocskondiázzák az animéket és engem amiért szeretem öket, azok az igazán művelt, kreatív és mindenttudó osztálytársaim (na jo nem mindegyik^^)
風になる神風は
闇の中へ消えて
再会の夜に咲く
百合達の姿
Lezárt