Mit szólnak a körülötted élők az anime-manga mániádhoz?

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Nálam az anime-nézés még nem öltött extrém formákat, ezért nem is
nagyon tudnak róla itthon... Néha mesélek Öcsinek egy-két sztorit, de
nem szokta felkapni a fejét rájuk (naná, ezeket látni kell!)
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Engem nem is izgat valójában az, hogy ki mennyire néz gyereknek vagy freaknek az animenézés miatt... bevonulom a szobába és csak vagyok, a külvilágot kizárva... legjobb, mikor fejhallgatóval nyomulok és valaki már fél órája dörömböl az ajtón vagy ordibál lentről XD én meg meg se hallom, szal nem zavar :P ők persze ráfogják, hogy megint animét nézek és akkor kész a baj ^^
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Sebaj, pár év, legfeljebb egy-másfél évtized, és a játékok is elismert szórakozási formák lesznek. Rez, Ico, Killer 7, Shenmue- ezek a címek túllépték a "játék" fogalmát- az "interaktív művészet" fogalom jobban kifejezi lényegüket. Külföldön ez már elfogadott- japánban természetes. Nálunk "gyerekes hülyeség". Pont, mint az anime.
Ja, a Counter Strike meg elektronikus sport nem? :roll:
Ezeket a játékokat nem ismerem (bisztos konzolosak), de azért kicsit túlzás szvsz egy játékra a művészet kifejezés.
A japán zenétől meg tiszta ideg
Megértem az öcsédet.
Piracy is charity.
Avatar
yume_chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2005.08.04. 18:09
Tartózkodási hely: in the darkness

Hozzászólás Szerző: yume_chan »

Oldern írta:
Konomi írta:Én meg nem is nagyon vagyok otthon mostanában, szóval nálam sem veszik észre... mondjuk nem is értem, miért zavarja őket, hogy egész nap a szobában ülök :P anime nézéssel és játékkal tengetve napjaimat... nálam nem megy a tanulás rovására, mert én nem szoktam tanulni XD animenézésre rá tudom fogni, hogy nyelvgyakorlásra ideális meg fordítok meg minden... a játék az már kevésbé tetszik nekik...
Sebaj, pár év, legfeljebb egy-másfél évtized, és a játékok is elismert szórakozási formák lesznek. Rez, Ico, Killer 7, Shenmue- ezek a címek túllépték a "játék" fogalmát- az "interaktív művészet" fogalom jobban kifejezi lényegüket. Külföldön ez már elfogadott- japánban természetes. Nálunk "gyerekes hülyeség". Pont, mint az anime.
Voksolok az Ico és a Shenmue sorozat mellett, mindegyiket végigvittem és valóban leírhatatlan amit nyújtott. Kár hogy Shenmue-t mostanában "hanyagolják", és az is hogy az Ico csak egy etyke platform volt, de hát... ez van^^
風になる神風は
闇の中へ消えて
再会の夜に咲く
百合達の姿
Avatar
Oldern
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2005.08.01. 01:43
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Oldern »

Yume_chan írta:Voksolok az Ico és a Shenmue sorozat mellett, mindegyiket végigvittem és valóban leírhatatlan amit nyújtott. Kár hogy Shenmue-t mostanában "hanyagolják", és az is hogy az Ico csak egy etyke platform volt, de hát... ez van^^
Háhááá, nem úgy van az!! Shenmue 3 már készen van a legújabb hírek szerint. Sajnos nem Yu Suzuki a rendezője, de heti rendszerességgel konzultált a készítő am2 csapattal (ők hozták össze az első két részt is).

A kérdés csak az, milyen gépre lesz kiadva, mert a textúrák, script, hangok, minden kész van, csak az ajánlatokra várnak Sega-ék. Kizárható platformok: dc/ps2/xbox/gamecube. Igen, vagy ps3 vagy x360 vagy Nintendo Revolution lesz a nyertes- vagy egyszerre több is (felmerült a multiplatform kiadás terve is :)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Már én is megpróbáltam mondani anyámnak, hogy nyelvgyakorláshoz kitűnő, de nem hitte el. Ezért aztán hagytam az egészet a fenébe. Inkább késő este animézek, akkor senki sem zavar.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

yume_chan írta:Nem hiszem hogy hosszabb animézésektöl be lehet golyózni még ha huzamosabban is csinálja az ember.
Én vagyok rá az élő példa, hogy be lehet. XD Én nem bírok huzamosan animét nézni, mert kikészülök... Egyébként se tudok semmit huzamosabb ideig csinálni. XD
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Akkor mit szóltok, ha azt mondom, hogy 3 nap alatt "elintéztem" a teljes Fullmetal
Alchemist-et? :wink: Ha valami nagyon leköt, akkor azt éjt nappallá téve tudom csinálni / nézni...
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

A mai napot megint sikerült animenézéssel eltölteni XD nem is csináltam mást, ha jobban belegondolok ^^ szerencsére ma nem volt balhé belőle, senki nem szólt be, mert nem is nagyon volt itthon senki ^^;;
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

DinkaMailer írta:Akkor mit szóltok, ha azt mondom, hogy 3 nap alatt "elintéztem" a teljes Fullmetal
Alchemist-et? :wink: Ha valami nagyon leköt, akkor azt éjt nappallá téve tudom csinálni / nézni...
Barátnőm 2 nap alatt nézte meg. XD
Nem tudom, nekem a rekorom az Onegai Teacher egy délután alatt, de bewle is fáradtam rendesen. XD
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Sonia
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2005.08.09. 23:13

Hozzászólás Szerző: Sonia »

Na ma megszólalt egyik osztálytársnőm, hogy a nővére osztályában a legtöbb lány nézi az Inu Yashát. És akkor fintorogva elkezdte mondani, hogy szerinte ez tök dedós dolog...(ja és még csak egy részt látott belőle ha jól tudom, és azt se végig)
Jó, tudom, hogy ízlések és pofonok, és valaki ezt szereti valaki azt. De ne mondja rá hogy dedós, mert nincs igaza. (ezek után úgy kedvem lenne leültetni őt pl.: egy Elfen Lied, vagy más anime elé, hogy lássa, hogy attól még hogy az anime rajzolva van nem 5 éveseknek való)
Kép
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Naja... vagy mondjuk Őnagyságával megnézethetnéd a Neon Genesis Evangelion és utána összefoglaltatnád vele a lényegét... Kíváncsi lennék meddig jut :wink:
Én Öcsit próbálom belerángatni a dologba, de sajnos még mindig nem jutott túl a "jaj, rajzfilmet akarsz nézetni velem" krízisen :? Pedig TUTIRA veszem, hogy tetszene neki a FMA és a NGE is... Egyik barátnőmnek meg az a fő baja a dologgal, hogy nem szereti az animékben megszokott rajzstílust... Még nem is tudja mennyit nyerhet vele, ha felülemelkedik rajta!!!
Kép
Avatar
Oldern
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2005.08.01. 01:43
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Oldern »

Nem hiszem hogy egy ilyen dolgon felül lehet emelkedni. Inkább csak kényszeríteni tudjuk az agyunkat arra, hogy elfogadja- sőt , tetsszen neki az, amit elé rakunk.

Ez van a legtöbb rohadt hosszú sorozattal. One Piece. Nem tetszik, mondják hogy nézzem, majd egyszer csak megtetszik. Na persze. Nézzem egy napig, aztán csodálkozom hogy a kedvencem lesz.

Ebből a szempontból sokkal jobban szeretem a filmeket (anime moviekat, ha úgy tetszik) , mert ott tudom, hogy nem akarják manipulálni az agyamat azzal, hogy szappanoperahosszúságúvá duzzasztják a témát. Meg lehet nézni, hogy a legjobb animék nem a 120+os témák. Korántsem. (Persze ebben sok a személyes érzés. ^^)
Avatar
Zita
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2005.09.03. 18:08
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zita »

Azt se tudják a barátaim,hogy mi az a manga.Ha meg valaki látja,hogy angolul van,azt mondja "De ügyes a Zita!Már angolul olvas könyvet!"háát igen...
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Anyámékkal tegnap nézettem Slayers-t. Anyám elkezdi, hogy neki az IY jobban tetszik, mert annak sokkal jobb sztorija van. Igaz, a Slayers-nek még csak az elejét látta, de elkönyvelte "ez kb. 5 éveseknek való" szöveggel. Öcsém meg gyűlöli, de apám jókat nevetett az első két részen. Szóval, nálam azért elindult a térítés, már ami a magyar szinkronosakat illeti.
Kép
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Oldern írta:Nem hiszem hogy egy ilyen dolgon felül lehet emelkedni. Inkább csak kényszeríteni tudjuk az agyunkat arra, hogy elfogadja- sőt , tetsszen neki az, amit elé rakunk.....
Pedig nem olyan nehéz túllépni rajta, csak egy nagy adag nyitottság kell hozzá... Eleinte én sem bírtam elképzelni, hogy egy "rajzfilm" komolyan érdekelni tudna, de ezek NEM egyszerű rajzfilmek... legalábbis azok nem, amiket eddig láttam... Ezek inkább filmek, amiket könnyebb volt lerajzolni, mert így nem volt szükség kompromisszumokra...
Kép
Avatar
Oldern
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2005.08.01. 01:43
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Oldern »

DinkaMailer írta:Pedig nem olyan nehéz túllépni rajta, csak egy nagy adag nyitottság kell hozzá... Eleinte én sem bírtam elképzelni, hogy egy "rajzfilm" komolyan érdekelni tudna, de ezek NEM egyszerű rajzfilmek... legalábbis azok nem, amiket eddig láttam... Ezek inkább filmek, amiket könnyebb volt lerajzolni, mert így nem volt szükség kompromisszumokra...
Nem feltétlenül nevezném nyitottságnak azt, amikor a tudatomat arra kényszerítem, hogy olyan tartalmat fogadjon be, mely elsőre taszít. Ezt inkább agymosásnak nevezném. És épp elég manipuláció ér minket a többi médiumtól, én megengedem magamnak azt a luxust, hogy ha valami 1 rész után nem tetszik (ne adj isten még azt az egyet is végignézni kínszenvedés), akkor NEM erőltetem. Sok tartalom van a világban, van anime sorozat is rengeteg. Nem kell mindet szeretnem.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Hogy ontopic is legyek, abban viszont egyetértek, hogy teljesen felesleges bármilyen animét ráerőszakolni másokra. Nem tetszik neki, hát nem tetszik, ez van. Nagyon sokan úgy gondolják, hogy "olyan nincs, hogy valakit nem érdekel az anime, biztos csak nem látott még eleget/elég jó animét!" Ez nem így van. Van sok ember, akit egyszerűen alapból nem érdekelnek a rajzfilmek, különféle okokból - nem tudják átérezni a rajzolt történeteket, nem érdekli őket a rajzfilm, nem szeretnek feliratot olvasni, vagy számítógépen videót nézni, mittomén. Ha erőltetjük az animét (vagy bármi mást), azzal pont az ellenkező hatást érjük el - nem megszeretni fogják, hanem megutálni.

Ami engem illet, én általában első pillantásra meg tudom állapítani, hogy egy adott anime érdekelni fog-e engem vagy nem. Ha úgy látom a rajzstílusból (ami igenis elég sokat elárul időnként) és a sztoriból, hogy ez nem az én esetem, akkor egy részt sem fogok belőle megnézni, és hacsak nem olyan emberek ajánlják, akiknek az ízlését jól ismerem, és akiknek a véleményében megbízok, nem is fogom később sem megnézni. Mert minek? Nem érdekel a téma. Túl vagyok már azon a korszakomon, amikor mindent megnéztem, ami anime. Most azt nézem, ami érdekel is.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Oldern írta:Nem feltétlenül nevezném nyitottságnak azt, amikor a tudatomat arra kényszerítem, hogy olyan tartalmat fogadjon be, mely elsőre taszít. Ezt inkább agymosásnak nevezném. És épp elég manipuláció ér minket a többi médiumtól, én megengedem magamnak azt a luxust, hogy ha valami 1 rész után nem tetszik (ne adj isten még azt az egyet is végignézni kínszenvedés), akkor NEM erőltetem. Sok tartalom van a világban, van anime sorozat is rengeteg. Nem kell mindet szeretnem.
Félreértés ne essék, az fentebb említett két személy egyetlen animét sem látott még életében (a barátnőm csak 1-2 rajzból "ismeri" a stílust) úgyhogy itt nem beszélhetünk kényszerítésről... Mellesleg nem értem miért lenne az agymosás, hogy egy első (előtti) benyomást (értsd sztereotípia) felülvizsgál az illető... Ezzel az erővel nekem sem szabadott volna összebarátkoznom egy iszonyat aranyos sráccal, mert elsőre ijesztőnek/taszítónak tűnt... Szó nincs arról, hogy ráeerőszakoltam volna magamra bármit is, egyszerűen csak a felszín kapirgálása helyett adtam egy esélyt az illetőnek... Ha akkor másként döntök az az én veszteségem...
Hogy kissé kevésbé térjek el a tárgytól: A NGE első része szinte semilyen hatással nem volt rám mégis végignéztem... A kezdeti "nehézségek" után pedig úgy tapadtam a képernyőre, mintha mágnessel vonzottak volna oda... Életem eddigi legdöbbenetesebb mozgókép (nem anime!) élménye volt! Ki kellett volna kapcsolnom?
Természetesen tiszteletben tartom mások véleményét is, szóval ha az adott személyek akiket "fűzök "1-2 rész után ugyanúgy vonakodnak az anime "stílustól" akkor nem próbálkozom tovább...
Azt is megértem, hogy Te más véleményen vagy, de azt nem, hogy miért vonatkoztatod mindenkire...

EDIT: Elnézést, pontosítanék... Az öcsém látott már animét életében (Daragon Ball) és imádta, bár akkor még kisebb volt... Na azt a sorozatot pl. én nem szerettem, de tudtam, hogy nem vonhatok le belőle messzemenő következtetéseket a műfajra nézve...
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Öcsém is imádta az DB-t, de most meg már gyűlöli a japán dolgokat. Én pedig nem kényszerítem. Ha nem szereti, nem szereti.
Kép
Avatar
teraflare
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.01.05. 11:33

Hozzászólás Szerző: teraflare »

DinkaMailer írta:Akkor mit szóltok, ha azt mondom, hogy 3 nap alatt "elintéztem" a teljes Fullmetal
Alchemist-et?
Az is valami? Én 19 óra alatt néztem végig (Kellet 2 órát aludnom, mivel előző este végignéztem a Scryed-ot).
Az agymosás meg lehetetlen. Én már többször is nekikezdtem párnak, mivel azt mondták hogy jó, de még 5x-re sem akartam pár résznél tovább jutni. Tehát csak akkor "mosható" az agy, ha hajlik rá. De azt meg rásegítésnek mondják felénk.
C base does not mean sex!
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én a Naruto-val voltam így. Pár rész után már nem bírtam.
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

mufurc írta:Ami engem illet, én általában első pillantásra meg tudom állapítani, hogy egy adott anime érdekelni fog-e engem vagy nem. Ha úgy látom a rajzstílusból (ami igenis elég sokat elárul időnként) és a sztoriból, hogy ez nem az én esetem, akkor egy részt sem fogok belőle megnézni, és hacsak nem olyan emberek ajánlják, akiknek az ízlését jól ismerem, és akiknek a véleményében megbízok, nem is fogom később sem megnézni. Mert minek? Nem érdekel a téma. Túl vagyok már azon a korszakomon, amikor mindent megnéztem, ami anime. Most azt nézem, ami érdekel is.
Én is meg tudom állapítani elsőre, hogy tetszeni fog-e vagy sem, hogy érdekelni fog-e vagy nem ^^;; ez gyakran már az OP-nél kiderül... viszont ami nem tetszik, azt is menézem elég gyakran. Hogy miért? Azért, hogy véleményt alkothassak róla. Én sem nézek meg mindent, ami anime, mert 1. nincs saját internetkapcsolatom, 2. ha lenne, akkor sem animeletöltésre használnám a sávszélt [hanem gamz XD]... ettől eltekintve szívesen megnézek mindenfélét, nincsenek témabeli megkötések, nyitott vagyok sok irányban. Szóval inkább megnézem az animét, ha érdekel, ha nem... hogy utána jogosan fikázhassam :P
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Ezt a beszélgetést nem tudom igazából hova sorolni...
Osztálytársamnak mutattam egy rajzot, persze ilyen maga-stílusban készült. Látom az arcán a fintorokat... Mondom: Nem tetszik? Erre ő: Hát nem igazán. Nincs vele semmi bajom, csak szerintem a manga nem művészet. Túl egyszerű, ilyet még egy óvodás is tud rajzolni Erre én azt mondtam, hogy egyéni ízlés...

Hát most nem azért, szerintem ez nem egészen így van... Nekem se mentek olyan jól a dolgok elsőre. Pedig ő azt mondta, hogy régebben ő is rajzolt ebben a stílusban, csak leszokott róla. Hát most istenem... De inkább úgy döntöttem, hogy nem szállok vitába... :roll:
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Riddick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.07.16. 19:38
Tartózkodási hely: Tapolca/Győr

Hozzászólás Szerző: Riddick »

Azért én kiváncsi lennék hogy az osztálytársad milyet tudna rajzolni. Szerintem csak a szája volt nagy.
Lezárt