Mit szólnak a körülötted élők az anime-manga mániádhoz?

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Hát azért azt el kell ismerni, hogy a sztereotipikus stílus, amit az amcsi "how to draw manga" könyvek is terjesztenek, tényleg nem kifejezetten a művészet csúcsa... Csak hát nincs olyan, hogy "manga-stílus", és Yuki Kaori, Miwa Shirow, Yazawa Ai, Hagio Moto meg egyéb tehetséges emberkék rajzai viszont kissé más tészta, mint a pont-pont-vesszőcske-készen-van-a-mangácska stílus.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Riddick írta:Azért én kiváncsi lennék hogy az osztálytársad milyet tudna rajzolni. Szerintem csak a szája volt nagy.
Jól tud rajzolni. Állítólag neki mindigis ment ez a stílus. Nekem évekig kellett tanulnom mire belejöttem... =/
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Nekem is volt egy érdekes élményem most osztálytársammal ilyen téren... elég érdekesen reagált a manga témára (persze miután elmondtam neki mi is az, a válasz annyi volt, hogy jaaa azok a taplótányér szeműek?..), enyhén úgy éreztem, hogy kissé hülyének néz, bár lehet csak azért, mert ő maga sem tudta igazán, mit szólna le, így nem is mondott nyíltan semmit... Az egészben csak az bánt, hogy megint elestem egy lehetőségtől, hogy vkivel mangáról-animéről beszélgethessek...
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
Shinji
Profi
Profi
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2004.04.23. 17:31

Hozzászólás Szerző: Shinji »

Az új osztálytársaim teljesen hülyének néznek amiért szeretem az animéket/mangákat. :neutral:
Wiky
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2005.09.13. 18:27
Tartózkodási hely: Tatabánya

Hozzászólás Szerző: Wiky »

Sziasztok!
Új vagyok ezen a fórumon, és most is csak azért írok, hogy mindenki tanuljon az esetemből, hogy hogyan nem szabad viselkedni...
A mostani barátom is szereti az animéket. A történet lényege az, hogy meggondolatlanul véleményt mondtam, sőt nem egyszer gyúnyolódtam is rajta ezért. Láttam rajta, hogy egyre jobban zavarja a viselkedésem, és mert kíváncsi is voltam, hogy mi a hobbyja utána olvastam a témának. Itt találtam rá a fórumotokra. Elolvastam, utána néztem, és pontosan megtudtam mi is az az anime. (Szerintem nem mindenkinek nyilvánvaló, mit is takar ez a szó) Megnéztem a Chihiro-t, és megváltozott a véleményem. Azóta megtanultam tolerálni mások hobbyját, és megbántam, hogy meggondolatlanul véleményt mondtam, anélkül, hogy tudtam volna, mire is mondom...
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Wiky írta:...Azóta megtanultam tolerálni mások hobbyját, és megbántam, hogy meggondolatlanul véleményt mondtam, anélkül, hogy tudtam volna, mire is mondom...
Bárcsak mindenki így tenne és gondolkozna ... :roll: De ez nagyon jó a részedről. :wink:
Avatar
witch_23
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2005.09.14. 12:43
Tartózkodási hely: Magyarország

Anime

Hozzászólás Szerző: witch_23 »

Sziasztok! Én nagyon sok emberrel találkozta már, amik nem tudták, hogy mi is az az anime. Kezdetben én sem tudtam, hogy mi az. Kedtedben csak annyit tudtam, hogy japánok csinálták, és nagyon tetszik. Megnéztem egy mangát, és az is nagyon megfogot. És elsőnek az SM-et (Sailor Moont) ismertem meg, és az nagyon-nagyon megtetszett!
Az tetszett főleg, hogy nem az a hagyományos rajzai voltak! És én általában keresem, kerestem, keresni fogom az újdonságokat. És ez akkor nagyon új volt nekem! És mióta megtanultam a pontos nevüket, még jobban tetszik! Igaz eddig csak nagyon kevés emberkét találtam ilyen a környezetemben, akik ismernék. Vagy nagyon kevés van, vagy nálam fiatalabbak, és még mindig nagyon furán érzem magam, ha velük beszélek róla, mert a környezetemben csak néznek, hogy mit akarok ezekkel a furcsa, hülye kifejezésekkel!
Szóval én nagyon örülök, hogy mégis vannak olyanok az országban, akik anime/manga rajongók. Igaz én inkább manga rajongónak mondom magam. De az ősrajongásom a Sailor Moon-é! Mert szeretem nézni, rajzolni, olvasni és kitalálni történeteket (Fanfiction).
Ja és szeretnék egy honlapot is csinálni, amin azok a képein lennének, amiket rajzoltam! Remélem majd minden SM rajongónak fog tetszeni, akár magyar, akár külföldi lesz az illető!
Üdv:Witch
Don't give up!

Soha ne azt nézd, hogy milyenek a körülted élők, hanem probálj meg magadnak tetszeni!
Szeresd a természetet, mert ő nagyon sokat adot neked, amit lehet hogy nem is tudsz róla!
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Hát igen, ez jól hangzik, hogy egyesek utánaolvasnak dolgoknak ahelyett hogy lehülyéznék a másikat!

Sajnos az én új sulimban is úgy indítottam, hogy mikor megkérdezték mi akarok lenni, mondtam hogy animátor, de japán stílusú rajzfilmeket csinálnék (tudják is ők, mi az az anime...). Erre persze nevettek... utána meg ha szóba került, egyből kérdezték szánakozva hogy szeretem a Sailor Moont? Mondom, nem igazán... -___- hiába kezdtem mondani nekikutána hogy rengetegféle ilyen rajzfilm van, és a Sailor Moon csak egy közülük, már oda se figyeltek... zavar az ilyen kockafejűség. Na mindegy...
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én pont tegnap futottam össze pár anime-fannal a sulimban. Békésen üldögélek a helyemen, erre azt a szót hallom tőlem nem messze, hogy "Slayers". Odakapom a fejem és látom, hogy egy srác egy füzetet lapozgat, benne rajzokkal. Erre persze odamentem és megláttam egy Kenshin-rajzot (meg kell mondanom profi rajz volt). Erre felkiáltok, hogy "Ni egy Kenshin". A srác meg meglepetten kérdezi, hogy csak nem anime-fan vagyok. Mondom de. Erre elkezdtünk dumálni. Most olyan boldog vagyok, hogy a szakomon, sőt az évfolyamomon vannak anime-fanok. És még azt hittem az én fősulimon nincsenek.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Ainariel-hime írta:Hát igen, ez jól hangzik, hogy egyesek utánaolvasnak dolgoknak ahelyett hogy lehülyéznék a másikat!
Igen, erre mondta vala az irodalom tanárom, hogy minden iránt nyitottnak kell lenni, nem szabad mindenről azonnal véleményt mondani, ha azt se tudjuk, miről van szó.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Tegnap beszéltem két lánnyal és megkérdeztem tölük,hogy ísmerik-e az Inuyashát.Erre azt mondták,hogy nem láttak még olyan hülyeséget mint az,meg szerintük az egész anime műfaj hülyeség: :cry:
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Igen, erre én azt mondom, hogy egyéni vélemény. Nem várhatjuk el az eégsz világtól, hogy szeresse az animéket. El kell fogadni, hogy vannak, és mindigis lesznek ilyen emberek. Csak ne szóljon le másokat azért, mert esetleg az szereti.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Naja... Apu csak ritkán tesz megjegyzéseket, hogy miért pont animét nézek és én is csak picit piszkálom, hogy hogyan nem unja a századik kiszámítható, unalmas B-kategóriás akció-/katasztrófafilmet :wink:
Kép
Avatar
witch_23
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2005.09.14. 12:43
Tartózkodási hely: Magyarország

Anime/manga

Hozzászólás Szerző: witch_23 »

Sziasztok!
Nem tudom,hogy ti hogy vagytok vele, de én már lassan 20 éves vagyok, és még mindig szeretem az animét/mangát! Nagyon sokan nem fogadják el a környezetemben. A gépem is tele van egy csomó szép rajzzal, de a szüleim és a tesóm szerint nagyon rosszak a képe. És lassan már iinkább elvagyok itt a szobámba egyedül, és rajzolgatok fanartokat! És még egy fiút sem találtam magamnak! Jó most lehet, hogy ez kivétel, mert úgy érzem, hogy valaki mégis lehet. :oops: :)
De nem tudom, hogy az a fiú mit szólna, ha megmondanám neki,hogy a Japán kultúrában ez a műfaj érdekel. Na, de mindegy, megprobálom!
Ahogy a barátnőim között mondjuk: "Próba cseresznye!" Nagyon remélem elfogad ilyennek!
De örülnék, ha találnék egy fiút, aki 20 év felletti, és szereti az animét. Nagyon-nagyon örülnék neki! :-P
Don't give up!

Soha ne azt nézd, hogy milyenek a körülted élők, hanem probálj meg magadnak tetszeni!
Szeresd a természetet, mert ő nagyon sokat adot neked, amit lehet hogy nem is tudsz róla!
Avatar
romero83
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2005.01.01. 20:45
Tartózkodási hely: Nagykőrös
Kapcsolat:

Re: Anime/manga

Hozzászólás Szerző: romero83 »

OFF:
witch_23 írta:20 év felletti, és szereti az animét.
Én 22 éves vagyok és imádom az anime-ket... :D
witch_23 írta:És még egy fiút sem találtam magamnak!
Én is ugyanígy vagyok vele, csak fiú helyett lány.
--------------------------
ON:
Egyik újdonsült haverom most teljesen rákattant az animekre, úgy viszi mint a cukrot :). (Ilyennel sem találkoztam még élőben.)
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Csak halkan jegyezném meg, hogy ez nem társkereső rovat, ajánlom a PÜ használatát. :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én is 20 év feletti vagyok és anime-fan. Ja és nekem sincs senkim, de ez nem aggaszt. Csak anyám macerál érte folyton.
Ez NEM társkesés volt!
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

To Rage: ROTF :dirr:

De sebaj, engem már az sem érdekel, ha hülyének néznek miatta ^^ kedves Anyukám cikizett régen sokat, hogy ha nem növök fel [hagyok fel a "mesenézéssel" stb], akkor soha nem lesz barátom, mert "bla bla bla..." XD szerencsére nem így lett, mert van aki tolerálja, sőt... XD
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

20múltam... bnem nagyon zavarja őket, max ha már nagyon elborultat nézek, akkor pislognak felém óvatosan :) Biztos méregetik, hogy vész esetén milyen közel van az ajótm... mert a katanám, az pont a gépem mellett van :D
The last Angel...
Avatar
peris
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2005.09.21. 14:05
Tartózkodási hely: In his Vanship
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: peris »

Hát most olvastam nagyjából végig a topicot, és meg kell h. mondjam többnyire szerencsés vagyok, az eddigi esetek alapján.
Szüleim toleránsak, bármibe kezdek támogatnak, így amikor nemrégiben bejelentettem pölö h. japánt szeretnék tanulni az első furcsáló tekintetek és "normális vagy?" beszólások után szépen elmagyaráztam h. miért szeretnék tanulni. Azonnal megértettek és támogatnak szellemileg és anyagailag. ::jthrill::
Amikor vmit nézek és muter bejön ugye már csak diszkrécióból is leállítom az aktuális anyagot, aztán megvárom míg kimegy. Persze néha kicsit ingerült leszek amikor a legdrámaibb és legszomibb résznél nyit be muter h. "fél 3 aludjál már!"... :D
Egyetlen viccelődés az volt amikor muter mosolyogva mondta (meg mutatta is :D) h. neked is ilyen ferde szemeid lesznek már. Épp jpop dübörgött... :D

Osztályom már nem annyira toleráns. Az ottani haverok elég furcsán néztek rám amikor meséltem h. mostanában miket nézek. Egyik otársnak mutattam egy kis Puffy Ami Yumi-t discmanből, hát "nem tetszett" neki :D:D
Amivel viszont nagy szerencsém van, az a barátaim. Szinte mindegyik néz animét, elvégre ők térítettek át engem is. Eleinte próbáltam ellenállni de, áh esélytelen volt :D
Amelyik meg nem szereti az csöndben tolerál amikor anime a téma, elvégre már kisebbségben van :D
:osgrin:
Let us look up and thank our teachers
It is now time to leave the garden of teaching
The days have passed surprisingly fast
Now it is time for us to leave


Maria-sama ga miteru
Avatar
witch_23
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2005.09.14. 12:43
Tartózkodási hely: Magyarország

Wow, anime/manga!

Hozzászólás Szerző: witch_23 »

Én már egyre jobban szeretem az animét/mangát. Az az igazság, hogy a mangát magyarul, az animét angolul, magyar felírattal szeretem! Ha az én környezetemben megtudnák, hogy miket nézek, akkor lehet, hogy hülyének néznének. De az osztályon belül kb. 3-4 csajszit talátam, akik szeretik az animét, és akkor tudok valakivel erről beszélni. És az a legfurább, ha a többi osztálytársam meghallja, hogy japán animé/manga, akkor vagy a DragonBall, vagy Pokémon, vagy a Digimon, vagy a Sailor Moon jut az eszükbe. Semmi bajom ezzekkel az animékkel/mangákkal. De ha egyszer mélyebben elmerülnének benne, rájönnének,hogy itt vannak kategoriák, mint pl. a hetai, yaoi vagy a yuri. És lehet, hogy nem valanák be maguknak, de megtetszeni nekik valami!
És szerintem itt az osztálban a többsége megnéztem már a Chihiro szellemországban c. animé mozit, és azt sem tudják, hogy ez animé valójában! Csak nézték és semmi érdekeset nem talátlak benne.
Meg szerintem az a jó egy animében/mangában, hogy mindenki megtalálja a saját izlésének valót! Akár animé/manga, és azon belül is: hentai, yuri, vagy yaoi (most ez a három jutot az eszembe, bocsika mindenkitől).
Na nekem ez a véleményem! ::hehe:: ::japsmil:: ::jhihi:: ::daisuki:: ::jblush2::
Don't give up!

Soha ne azt nézd, hogy milyenek a körülted élők, hanem probálj meg magadnak tetszeni!
Szeresd a természetet, mert ő nagyon sokat adot neked, amit lehet hogy nem is tudsz róla!
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Um, bocs az offért meg a kijavítgatásért, de ezt muszáj - a szó "anime", ejtsd ahogy írod. ^^;; Nem "animé" - néhány nyelvterületen csak azért írják így, mert az adott nyelvben (pl. angol/francia) nincs szó végi "e", és az ékezettel jelölik, hogy azt az e-t ott ki kell ejteni. (A Pokemont is ezért írják angolul Pokémonnak.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
peris
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2005.09.21. 14:05
Tartózkodási hely: In his Vanship
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: peris »

Jaj látom naon allergiásak vagytok erre :wink:
Legalább szegényke tanul ma is valamit :))
Mondjuk igazatok van... :weh:
Let us look up and thank our teachers
It is now time to leave the garden of teaching
The days have passed surprisingly fast
Now it is time for us to leave


Maria-sama ga miteru
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Nah, erre igazából csak én vagyok nagyon allergiás. ^^;; A japán és a magyar nyelv kiejtésileg elég közel van ahhoz, hogy ne kelljen mindenféle, más nyelvek számára szükséges segédeszközökhöz folyamodni ahhoz, hogy ki tudjunk ejteni japán szavakat, mint pl. az anime.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Az én új osztályomban szörnyű emberek vannak...
"Mivan, mesét nézel? *röhög* " ...-_-
Persze van olyan is akit érdekel...
Ja meg az egyik lány...sokszor szoktam így csukott szemmel vigyorogni mint az animékben ( nem tehetek róla, hülye szokásom :-P ) erre mondja:
"Ne csináld már ezt mert olyan fura, olyan cinikus..." höh... :weh:
Mondtam neki ez egy szokásom és kész. XD ha nem tetszik ne nézzen oda XD

Viszont a nyelvtan tanár beírt egy plusz pontot amikor bepofáztam az óra közbe hogy a japánok szótagokkal írnak ( mert kérdezte milyen nyelv ír még úgy..ez értelmes volt XDDD ), és hogy van a hiragana, a katakana meg a kanji :dirr:
vajon a nyelvtan tanár is anime fan lesz? XDDD
Lezárt