Mit szólnak a körülötted élők az anime-manga mániádhoz?

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Sok embert gyerekesnek tartanak, nemcsak téged. Ne izgulj, majd belenyugodnak.
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Az anime mániám miatt esetenként gyerekesnek tartanak.
Ja, a mániákusokat én is annak tartom.
Piracy is charity.
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Dyna írta:Jó neked, hogy van tv a szobádban. Nagy szerencse! :thumb:
Tévedés :) Nincs tv-m, tv-t nem is nézek soha :) Apám laptopját szoktam lenyúlni, azon nézem :) /mondjuk igazad van, ilyen szempontból ez nem változatat a lényegen ;) /
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

A mániákusokat én sem szeretem. De egy kis rajongást még nem neveznék mániának. Kivéve, ha a nap 24 órájából 20 órában animét nézel.
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

hehe ^^;; én mániákus vagyok...
többé kevésbé legalábbis ^^
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Najah. Én ezért nem nevezem magamat mániásnak. Mondjuk más kérdés, hogy alig jutok oda, hogy animét nézzek, és mindenből le vagyok maradva magamhoz képest... >.>
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Dorczy
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2005.10.04. 17:52
Tartózkodási hely: nos legtöbbször az iskolában, esetleg nagy ritkán otthon :D

Hozzászólás Szerző: Dorczy »

hát nekem hátrányos helyzetem van :sobsob:
Apu kijelentette, hogy sajnálja, hogy ilyen meséket nézek, és hogy visszafelé fejlődöm, de én csak legyintek rá ::jumph::
Az osztályból nagy túlzással de talán ha 4en néznek animét, nah jó csak 3an, de abból a 3. személlyel nem vagyok jóban szóval nem tudom, miféle....
a 2. személy az az egyik legjobb barátom, szóval érthető módon imádjuk a animéket, azb első személy meg jómagam :D a körülöttem lévők többnyire égőnek tartják, én meg őket tartom égőnek :D és ha adódik rá lehetőség ezzel cikiznik:D bár már nagyon ritkán történik ilyesmi :)
Szóval...
Apum azon is kiakadt, hogy japán zenét hallgatok, hát ez van én ilyen kis nyomi vagyok, de ha ez nyomiság, akkor é imádok az lenni ::daisuki:: ::jhihi::
Kép
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Nem értem egyesek miért nem hagyják, hogy a többi ember szabadon szórakozzon a hobbijával... Engem nem is az anime, inkább az origamizás miatt szoktak piszkálni... Mondhatom marhára idegesítő, mikor egy csapat plaza-cica lenézően rámpillant a cuki kis agyonsminkelt szemecskéjével, ha a buszon hajtogatok... Bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű :weh:
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én is állandóan le vagyok maradva az anime nézéssel...

Amúgy úgy néz ki, hogy a környezetemet nem zavarja a dolog. Bátyámmal néha együtt nézzük a Slayers-t vasárnaponként. ^^
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én is le vagyok maradva. Kb. 8 sorozatot kéne néznem egyszerre, hogy utolérjem magam. De hát suli mellett ez kissé nehezen megy.
Kép
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Újabban azt vettem észre, hogy egyre többen néznek animét és akik nem, azok is tudják miről van szó (és nem piszkálnak vele másokat)... Most vagy a tolerancia szint szökött ilyen magasra, vagy csak nem érdekli az embereket, hogy a környezetük kisebb hányada ilyeesmivel foglalkozik... Akárhogy is, a változást pozitívnak könyveltem el :)
Kép
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Anyum nem zavarja az anime, csak a shounen-ai/yaoi. :oops: Vele együtt néztem Inuyashát, neki is tetszik. :D
Ismerőseim/iskolatársaim nem igazán vannak otthon a témában, néhányan gyerekesnek tartanak emiatt, mert szerintük az anime "mese gyerekeknek". :roll:
DinkaMailer írta:Újabban azt vettem észre, hogy egyre többen néznek animét és akik nem, azok is tudják miről van szó
Ez igaz, hisz nagy esélye van annak, hogy a csatornákat váltogatva feltűnik nekik az A+, így még keresniük sem kell neten keresztül és nincs szükségük 1-2 animes ismerősre se akik bevezetnék őket ebbe a témába. Ennek én is örülök, hogy már nem azt kell megkérdeznem, hogy ismeritek-e az animeket, hanem, hogy szeretitek-e. De ez nem teljesen pozitív változás, mert van árnyoldala is, mégpedig azok a bizonyos "divatrajongók", akik az egészet azért csinálják, mert mostanság felkapott téma lett. Ezeket mondjuk ki lehet szűrni egy rövidebb beszélgetés után. Persze ez így van mindennel, nem csak az animekkel...

[off]
DinkaMailer írta:miért olyan "jajdeuncool" dolog az, ha az ember maga csinálja meg a szobadíszeit, nem pedig megveszi őket a boltban? :roll:
szerintem nagyon jó dolog! :D bárcsak nekem is lenne kézügyességem ilyesmihez...
Kép
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Nekem otthon már szerencsére megszokták hogy animeket nézek. Néha anyám rámvigyorog, ha látja hogy valami "mesét" nézek, de ez elviselhető, valamikor még meg is tudtam vele beszélni hogy mit is takar az anime kifejezés és hogy mennyi féle lehet.
Apámnak meg még néhány japán zene tetszik is amit hallgatok^^
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Pal-chan írta:......
Ismerőseim/iskolatársaim nem igazán vannak otthon a témában, néhányan gyerekesnek tartanak emiatt, mert szerintük az anime "mese gyerekeknek". :roll:
Eljutottam arra a pontra, hogy nem kezdem már magyarázgatni az ilyen embereknek, hogy "nem mindegyik szól gyerekeknek", stb, hanem hagyom, hogy gondoljanak, amit akarnak, én pedig nézem tovább, amit elkezdtem...
Pal-chan írta:.........
Ennek én is örülök, hogy már nem azt kell megkérdeznem, hogy ismeritek-e az animeket, hanem, hogy szeretitek-e. De ez nem teljesen pozitív változás, mert van árnyoldala is, mégpedig azok a bizonyos "divatrajongók", akik az egészet azért csinálják, mert mostanság felkapott téma lett. Ezeket mondjuk ki lehet szűrni egy rövidebb beszélgetés után. Persze ez így van mindennel, nem csak az animekkel...
Szerencsére azért az anime még nem annyira elterjedt, hogy "trend" legyen belőle, még inkább a "mese, tehát ciki" kategóriába sorolják, de tényleg vannak arra utaló jelek, hogy nagyon felkapják majd a közeljövőben...
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem anyám múltkor a japán zenéimre mondta, hogy nagyon tetszenek neki és sokkal jobbak, mint amit öcsém hallgat.
A fősuliban az évfolyamomon is vannak anime-rajongók, akik közül nem egy szeretne japánul is tanulni. Leginkább velük dumálok és tök jó fejek. :lol:
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én is megint megismertem egy csajt a sulimban, aki szereti az Inuyashát, és szokta nézni. ^^ Tök jó, vagyogatunk a suliban egy páran. :P
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Jiraiya
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2005.10.18. 18:29
Tartózkodási hely: mikor hol

Hozzászólás Szerző: Jiraiya »

Sajnos nálunk a suliban nem sok mindenki szereti az ilyeneket... Megvetik az IY-t... :cry: Azt mondják, hogy nagyon brutális...
De szerencsére van egy lány aki pedig nagyon szereti... Legalább vele kibeszélhetem az animés dolgaimat... :D
ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ Jiraiya!!!
Avatar
zline
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2005.03.17. 11:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő, egyszer itt- egyszer ott :)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zline »

A fateromékkal megnézettem még régebben a Chihiro-t. Bejött nekik.
Nemrég a Macskák királyságával ostromoltam őket. De ez nam volt jó vizhangú (azt mondták gyerekesebb mint a Chihiro).
Most a Ghost in the Sell -t akarom megnézetni velük (hogy művelödjenek is :lol: )

Amúgy semleges véleménnyel vannak az anime-mániámhoz,
miután mi is (tesóm és én) "alapítótagok vagyunk a GAM-nak" és muszály animékkel foglakozni
(hála az égnek , hogy a jó isten megteremtette ez a csodálatos műfajt :wink: )

A zenéket nem hallják, mert fülhallgatóval hallgatom. :lol: ::jthrill::
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Na igen. Az emberek csökönyösek. Öcsém is most lesz 14, de ő is gyerekesnek tartja az animéket. De a brutális, véres akciófilmek meg a győzike azok jöhetnek.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Anyámék is sokáig így látták a dolgokat. Rajzfilm=gyerekeknek készült műsor. Ezért is tiltottak el tőle egy jó időre. Az anime is rajzfilm, de sok van, ami nem gyerekeknek készült. Amúgy a DB-t beszüntették, bár az RTL Klub egy időben éjjel adta, de azért is beperelték.
Kép
Avatar
Kagome
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2005.10.24. 17:32

Hozzászólás Szerző: Kagome »

Megdöbbenve olvastam, hogy mennyire elitélik az animét. Nálunk ez szerencsére nem így van. Azt mondják, hogy ne várjam el hogy leülnek velem megnézni, de ha én ezt szeretem akkor nyugodtan nézzem. :)
Szóval előre Inuyasha :D
Avatar
Kaname
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2005.10.22. 10:54
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaname »

Nálam otthon azt mondja az anyukám egy két mesére hogy mért nézel ilyen hülyeséget!

-------

És a suliban is semmitt sem szólnak.Bár egy páran azt mondják hogy hülyeség!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kaname 2005.10.31. 16:30-kor.
A szerelem robbanékony
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nálam csak öcsém tartja hülyeségnek.
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

anyukam velem mar kozolte h elszivja az agyamat az animé-ahogy o mondja :D
ugyh en irigyelek mindenkit akinek normalisan viselik a szulei
Marosy
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2005.08.21. 13:40
Tartózkodási hely: Alvilág

Hozzászólás Szerző: Marosy »

Nekem az apám mondja,hogy ne nézzek ilyen hülyeséget.És ha rátőr a szerepelhetnék elkezd japán szavakat utánozni,amikor nézek vmit.Írtó idegesítő.
Lezárt