Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.

Egy kotet (neves) mangaert mennyit fizetnel legfeljebb, ha magyarul megjelenne?

Legfeljebb 2000 Ft
92
34%
Legfeljebb 2500 Ft
62
23%
Legfeljebb 3000 Ft
66
25%
Legfeljebb 4000 Ft
12
4%
Legfeljebb 5000 Ft
9
3%
Akar tobb mint 5000 Ft-t
10
4%
Nem erdekelne magyarul (mert megvan minden ami erdekel angolul/japanul/jpg-ben, a magyar amugy is szar nyelv, ami kihalhatott volna, stb)
18
7%
 
Szavazatok száma: 269

Avatar
Acheron
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:53
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: Acheron »

A manga magyarul topic kapcsan jutott eszembe ez a felmeres, hogy egyaltalan mi otakuk mennyit koltetenk ra. Legyszives tenyleg realisan toltsetek ki, mert ilyen statisztikaval utana lehet menni kiadokhoz targyalgatni, mint MAT.
Szoval ha ket-harom havonta jelenne meg egy-egy kotet (szerintem kotetekre az a realis), akkor mennyit lennetek hajlandoak rakolteni?
"I have chosen all knowledge to be my province" - Sir Francis Bacon
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Eh. Kimaradt az hogy havonta, hetente, vagy fél évente...
Gondolom tankoubanért ;)
Avatar
Acheron
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:53
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Acheron »

Irtam a nyito postomban: 2-3 havonta egy kotet.
Persze nyilvan a kivitelezes is kerdes...valoszinuleg nalunk a japan tankouban minoseg es a meret nem lenne tul nyero.
"I have chosen all knowledge to be my province" - Sir Francis Bacon
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Bocsánat. Pedig kb. egy órája ébren voltam... legalábbis azt hittem ^_^°.
Mindenesetre én a mostani legdrágább kötet árat szavaztam, a reális kiadás szerintem 2-3000 között van.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Most azt nem tekintve, hogy az idei koltsegvetesembe ilyesmi nem nagyon fer bele... ^^;;

Ket-harom havonta 1 kotetert (= minimum 200 oldal) legfeljebb 3k, annal tobb nem. Nem azert, mert nem tudnek ket-harom havonta tobb penzt osszekaparni ra, hanem mert az mar irrealis. Az amcsiknal sem kell annyit fizeti egy-egy kotetert, nem is lennek ra hajlando.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Meglivorn írta:Gondolom tankoubanért ;)
Ha már feljött, akkor megkérdezem: többször láttam mangákra ezt a kifejezést, hogy "wideban" (gondolom a tankouban is hasonló), ezek mit jelentenek pontosan?
A szavazáshoz: én a 3000-re szavaztam, bár esetleg még 4-et is adnék, de azért inkább maradtam reálisabb. :wink:
Kép
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

ahogy elnézem, azért a kedves tagok képesek elég rendesen megfizetni az esetleges minőséget.. 2,5-3e-ig jómagam is elmerészkednék (+postaköltség, hiszen részemről vidéken erősítem a tábort), viszont aki ennél többet merne kérni érte... az gondolom min. fel is olvasná vagy nemtom :)
Kép
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

mufurc írta: Az amcsiknal sem kell annyit fizeti egy-egy kotetert
Érdekes. Az OMG nekem 4200 lesz. És még olcsón jövök ki, amazontól több lenne :(

De mint írtam, a reális most 2-3000 között van.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Meglivorn írta:Érdekes. Az OMG nekem 4200 lesz.
Altalaban nem kell annyit fizetni. Legalabbis ahogy elnezem, egy frissen megjeleno, uj manga 10-15 dolcsi korul van, shippinget nem szamolva. (Egyebkent is, az OMG-t kifizeted, mer' fan vagy. En is kifizetnem a mitt'omen, Kagen no tsukiert. De egy random mangaert, ami lehet, hogy annyira nem is erdekel, nem.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Acheron
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:53
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Acheron »

Mufurc: barmilyen boltban ahol en jartam 300 Ft-os dollar arral szamoltak. 10-15$ = 3000-4500 Ft.
Es valamit fogjunk mar fel: a konyvkiadasban az ar rohadtul fugg az eladott peldanyszamtol. USAban 300 millioan laknak, es mar befutott dolog a manga!
Nalunk ebbol egyik sem igaz. Nyilvan ha megjelenik es veszik akkor beindul a dolog es lejjebb mennek az arak.
Mondjuk ha azt nezed, hogy 1500 Ft egy mozijegy foszezonban, es a BK-ban mar egy menu is 1000 Ft... (majd havonta nem engedunk enni meeten, es mar ossze is sporoltad egy kotet manga arat. S raadasul pufimufi miatt sem kell aggodnod :wink:

Az ember azt gondolna, hogy egy rajongonak, aki het eve sir/almodozik arrol, hogy barcsak lenne magyarorszagon manga/anime az kicsit tobbet is raszanna. Foleg ha epp 12000 Ft/2 epizod aron vasarol DVDt, ami egy ev mulva tizedennyi lenne az amerikaiaktol :) De a magyaroknak nem fizetnel 500 Ft-vel tobbet, mert az mar irrealis lenne :P
De valoszinuleg a 3000 Ft-s arnal egyetlen egy kiado se probalkozik magasabb aron, mert azt mar tenyleg csak a rajongok vagy a szulok vennek meg.
"I have chosen all knowledge to be my province" - Sir Francis Bacon
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Én a maximum 5000 Ft-ra szavaztam, mondjuk ehhez az is hozzátartozik, hogy nem vagyok túlzottan naprakész a külföldi árak terén.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Én max 3000 Ft-t perkálnék ki egy hónapban mangáért, külföldről gondolom húzósabban jönne ki az ember...
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Ilyenkor jut eszembe, hogy Japánban egy manga kb. 300-400 yen (néha max. 600)... És sírógörcsöt kapok >_>''''

Egyébként én is kb. 2-3000-t költenék rá.
Avatar
Ami-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2004.05.24. 11:25
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ami-chan »

Maximum 3000 Ft...Afelett már nem biztos, hogy megvenném...mondjuk attól függ mit. :wink:
Kép
Avatar
Ayumi-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2004.08.04. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Key szemében tükröződöm

Hozzászólás Szerző: Ayumi-chan »

csatlakozom Ami-chanhoz.
Kép
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

talán függ a terjedelmétől is.. ha kedvelem, és mondjuk viszonylag rövid idő (ami egy két-három havonta megjelenő kötet esetén talán mégsem olyan rövid idő:shock:) alatt begyűjthető lenne az összes része.. akkor talán egy nagyobb összeget is áldoznék rá.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Acheron írta:Mufurc: barmilyen boltban ahol en jartam 300 Ft-os dollar arral szamoltak. 10-15$ = 3000-4500 Ft.
En meg nem 300-zal szamoltam, mert itthon ugyanugy forint. Mas kerdes, hogy kulfoldrol annyiert lehet beszerezni, de ettol meg 12 dollar nem lesz 4500 forinttal egyenerteku.
Acheron írta:Az ember azt gondolna, hogy egy rajongonak, aki het eve sir/almodozik arrol, hogy barcsak lenne magyarorszagon manga/anime az kicsit tobbet is raszanna.
Nezd, ha azt vesszuk, hogy konyvet nem vettem (konyvesboltban) idetlen idok ota, mert draga, moziban nem jartam idetlen idok ota, mert draga, a BK-ban csak akkor szoktam enni, ha itthon nincs kaja... sz'al ja. DRAGA. Nalam legalabbis van egy hatar, amennyit hajlando vagyok kiadni valamiert, es annal tobbet nem. Persze ahogy mar mondtam, ha kedvencrol van szo, az ember hajlando tobbet fizetni (pl magyar nyelvu LoGH/Tenten mangaert 4500-at vagy a Gankutsuou DVDert a 10k/DVD-t :P), de Random Mangaert nem fogok 5000 forintokat kiadni, csak azert, mer' magyarul van. Annyit egyszeruen nem er meg nekem. Lehet smucignak hivni (hiszen a usteamet se tamogatom, en mocskos onzo, kapitalista diszno).
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

2500-3000 ft a felső határ, és csak akkor venném meg, ha normális kötetben, kb 200 oldalas formában jelenne meg.

Így is marha drága lenne, de ha bemennék egy könyvesboltba, és ott lenne a polcon, úgysem tudnék ellenállni. Rengeteget jelent, hogy nem kell kínlódni a rendeléssel, meg a drága kártya fenntartásával.
Lehet hogy akkor is megvenném, vagy kérném valami alkalomra, ha drágább lenne. De az már nem számít rendszeresnek, gondolom.

Persze sokat számít a minőség is, nem elsősorban a papírra gondolok, hanem a fordítás minőségére.
Meg főleg az számít, milyen manga...
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Jó a szavazás kérdésfeltevése és szavaztam is. DE azt látni kell, hogy elmúlt már az az idő amikor "mindegymiazcsakrálegyenírvahogymangaésmegveszem". Tehát hiába van pénzem, ha olyasmi kerül kiadásra ami nem érdekel. Aminek meg rajongója vagyok arra meg hajlandó vagyyok áldozni néha irreális összeget is.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én 2000 Ft-ra szavaztam... Nem tudom, de tényleg max. 3000, mert annál feljebb tényleg irreális. Külföldről is ilyen 2-3000 Ft-okért lehet beszerezni a mangát. Legalábbis tudtommal. De akkor tényleg legyen benne tartalom, meg akkor már valami jobb minőségű kiadás legyen, hogy tartós legyen. ^^
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Én hajlandó lennék irreális árat is fizetni amennyiben a minőség megfelelő, mind tartalom,mind kép mind pedig fordítás szempontjából.
Nahh meg amit már elöttem elég sokan mondtak, hogy nem mindegy miről szól, mert pl a Chrno Crusadeért kiadnék akár 5000 Huf felett is ha jó,de mondjuk (bocsi a rajongóktól) ha a Fairy Sugar lenne, akkor max megnézném a borítóját és továbblépnék...

Igazából itt a gond pont azon van, szerény véleményem szerint,hogy nem valószínű hogy több manga projectet egyszerre futtatnának, márpedig csak többféle mangának lenne megfelelő forgalma, hacsak nem csinálnak egy közvéeménykutatást,hogy melyik is legen az ami mindenkinek bejön...ha van olyan.
ha meg megjelenne ( ne legyen igazam ) de jönne pl a magyar IY-nél avagy magyarul szinkronizált animéknél tapasztalt..ejjhh ez nem olyan mint ppl az angol, német szinkron, avagy manga....
ismétlem, de ne legyen igazam...
Mivel én is nagyon örülnék egy Kenshin, CC avagy FMP mangának magyarul... :cool:
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Én a 2000 Ft-ra szavaztam, bár lehet, hogy 3000-ig elmennék, ha mondjuk kéthavonta jelenne meg valami olyan manga, amit én is szeretek (Love Hina, I"s, Ayashi no Ceres, Berserk, Kenshin, stb...), de akkor minőséget kapjak a pénzemért (amiből nincs sok ^^).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

2 és 3000 között szinte biztos, hogy kiadnék rá... ^_^ Persze gondolom, ez attól is függ, hogy milyen manga, milyen, hogy néz ki, rajongója vagyok e vagy sem... Ilyesmik, elvégre sok mindentől függ, hogy kiadom e rá a pénzt, vagy sem...
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

paTKany írta:Tehát hiába van pénzem, ha olyasmi kerül kiadásra ami nem érdekel.
ahogy magamat ismerem, ez nem jelentene nekem akadályt :mosoly: elég hihetetlen elképzelni, hogy csak úgy besétálok egy boltba, leveszem pl az I"s-t és megveszem.. de ha mégis alkalom nyílna arra, hogy egy boltban igazi mangát vehessek.. azt hiszem, hamar kiürülne a pénztárcám :mosoly:
Kép
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Acheron írta:Mufurc: barmilyen boltban ahol en jartam 300 Ft-os dollar arral szamoltak. 10-15$ = 3000-4500 Ft.
én összesen 2 beszerzési helyet ismerek pesten, ebből az egyik 300-al, a másik viszont korrekt áron, 200-al számol
"... the smoking caves, the Gods who eat mountains, the flying dragons, the rivers of gold, the LEOPARD QUEEN..."
Lezárt