Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.

Egy kotet (neves) mangaert mennyit fizetnel legfeljebb, ha magyarul megjelenne?

Legfeljebb 2000 Ft
92
34%
Legfeljebb 2500 Ft
62
23%
Legfeljebb 3000 Ft
66
25%
Legfeljebb 4000 Ft
12
4%
Legfeljebb 5000 Ft
9
3%
Akar tobb mint 5000 Ft-t
10
4%
Nem erdekelne magyarul (mert megvan minden ami erdekel angolul/japanul/jpg-ben, a magyar amugy is szar nyelv, ami kihalhatott volna, stb)
18
7%
 
Szavazatok száma: 269

Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Mariko írta:A rongyos könyvek problémájára nekem van egy remek megoldásom: válogatni kell! :D
Igen, de ha én elkezdek válogatni, akkor fél napig nem jövök ki onnan. Ezért inkább neki se állok.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Jah, Alexandra... Mivel máshol nagyon nem kapok a környéken mangát, én ott vettem meg a Kenshint, hát így szépen végignézegettem a példányokat, melyiknek van a legkisebb sérülése, meg ha több is van, akkor mindig az alsóbb/elrejtettebb példányok közül választok, az nincs úgy összemocskolva. Viszont arra kicsit mérges voltam, hogy beleragasztottak a könyvbe matricán vmi vonalkódot, amit maradék nélkül ki lehetett venni (nem tépődött bele stb.), viszont nyomott hagyott benne...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Nálunk a Sárkánytűzben (Zalaegerszeg) összvissz a következő mangákat találtam ami érdekelne:
Hellsing 1, Vampirehunter D, Angel Sanctuary 1, Naruto 1-2-3-4, Kenshin 1-2-3, Grimm mesék, Berserk. Nem nagy választék, de reméljük később még bővül. A többi mangát nem is japánok írták, az alapból nem érdekel.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Goofy írta:A többi mangát nem is japánok írták, az alapból nem érdekel.
Nem biztos, hogy jó ez a japanofil hozzáállás: az Árnybíró pl. koreai, mégis nyújt olyan színvonalat mind art, mind történet terén, mint akármelyik manga. Sztem érdemes lenne belenézni, mielőtt lehúzod.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Jójó, az Árnybíró tényleg egész jó, láttam belőle az animét ezer éve és az tetszett is. És igen érdemes lenne belenézni, de sajna nincs annyi pénzem, hogy még abba is beleássam magam.
VÁrom már a Hétfőt, hogy lerohanjak a Sárkánytűzbe a Hellsing mangért :D
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Surci írta:a japanofil hozzáállás

LOL, ezt se hallottam még XD
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Hime
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2009.02.21. 15:33
Nem:
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: Hime »

Legfeljebb 2000 Ft. Azért ennyiért csak van valami jó manga. Egyébként meg nem szoktam rendszeresen magyar nyelvű mangát venni, de ha valami nagyon érdekelne biztos megvenném. :cool:
"Ahol az álomnak vége szakad ott kezdődik a valóság."
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Én személy szerint a az Alexandrában szépen leülök és elolvasom őket. Így már nem fülik a fogam meg is venni hogy, már el is olvastam. :wink:
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

én csak kezdtem, de online bár nem minden van fent. az alexandrába már tervezem, hogy benézek, de eddig nem sikerült beszorítani.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Az durva, hogy valaki 5000-et is adna egy kötetért. Én a 2000-et is sokallom pl a Kenshin-re. A Berserk még talán megér annyit.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Én ha jól emlékszem annak idején a 2000 Ft-ra szavaztam, ez szerintem tök korrekt ár, veszek is mangákat magyarul rendszeresen. 3000 Ft-ot csak a kedvenceimért vagyok hajlandó fizetni, kb. ilyen áron tudok külföldről mangát hozatni, úgyhogy erősen meggondolom, hogy mit is veszek meg. Ennél többet max exkluzív duplakiadásokért lennék hajlandó kiadni.
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

igen kb én is 2000ért max, de akkor sem rendszeresen. nálam az a tényleg jó manga aminek jó a grafikája és a története is élvezhető! 5000ft még a limitált példányszámért is kicsit túl borsos, de ha tényleg jó akkor is csak talán.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Japánban veszettül olcsón adják a mangákat. Pláne az ottani keresetekhez képest. Nem hoztam haza végül, de találtam olyat, hogy az FMA elsô 12 kötete egybecsomagolva használtan 1200 yenért. (cirka 3000 forint)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

3000 Ft!? :shock: Rossz országban születtem!

Bár ha a japán munkamorálra gondolok, máris szívesebben pengetek ki kicsit több pénzt a mangákért. ^^'
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: Andro »

anubys írta:Japánban veszettül olcsón adják a mangákat. Pláne az ottani keresetekhez képest. Nem hoztam haza végül, de találtam olyat, hogy az FMA elsô 12 kötete egybecsomagolva használtan 1200 yenért. (cirka 3000 forint)
Book off boltokban meg 100 yenért kapsz használt mangát. Értsd olyan mint az új, csak elolvasták már előtted.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Be is tértem pár ilyen üzletbe. A nevesebb sorozatokat azért ott is némileg drágábban mérik.
A használt mangák állapotán viszont tényleg meglepôdtem. Fôleg, hogy nem csak egyszer használtak, hanem folyamatosan tömve van a bolt emberekkel, akik olvassák ôket.
Idônként még jó angol nyelvû könyveket is ki lehet fogni. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Igen tudom. Én Angel Sanctuary mangát láttam, meg rakás más Kaori Yukit ami olcsó volt. A jobbak valóban olyan 200-250 yenért kellették magukat, de én mindig kifogtam a jókat és olcsókat. CSak nem tudtam hazahozni őket, mert nem fértek be a bőröndbe, sem a táskámba. Fájó szívvel hagytam ott őket, de ha kimegyek megint, akkor végig megveszek mindent, ami érdekel. XD
Kép
Avatar
Noda-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010.11.26. 11:28
Nem:
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: Noda-chan »

Hát én inkább a 2000-s határban mozgok. De ha van olyan manga amit imádok akkor meg is veszem.:) Persze gyűjtenem kell még rá egy kicsitxD
Kép
I love you, you're quiet, peaceful music ...
Even if you are disappointed in the willow buds.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Itthon semennyiért nem vennék magyar nyelven mangát. Először is a többségének kritikán aluli a fordítása, másodszor idegelnek a magyar fonetikával írt nevek.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

erről jut eszembe: 2200ért soha nem lesz magyarul Hetalia mangám. Az egy vagyon. Már csak elvből is, mert nálam ami magyar annál 2000 a plafon.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Andro írta:kritikán aluli
Azért ez így egy kicsit erős, nem? :shock: Lehet hogy nem tökéletes, de tökéletes úgysem lehet. Tökéletes max az eredeti lehet saját magához képest, de azt nem lehet elvárni, hogy mindenki japánul-koreaiul tanuljon.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nem tudom, mi ez a "ha magyar, akkor..." hozzáállás, főleg, hogy pl. míg a Mangafannál valóban voltak példák gyönyörű nyomdahibai blamákra (bár újabban mintha "leszoktak" volna erről, hála az égnek :)), addig a Fumax szerintem mindig minőségi cuccokat adott ki, a Hetalia meg abszolút megér nálam 2200-at. :) (Épp most olvassa a második kötetet... XD Bár minden fangirlcucc ilyen szórakoztató lenne. XD) Mondjuk én abból indulok ki, hogy egy angol manga 2500-nál kezdődik, de kiadótól függően akár többe is kerülhet, és ha pl. összehasonlítok egy magyar Hetaliát bármilyen amcsi mangával, akkor nem érzem "alantasabbnak", akkor meg miért ne adnék érte 2200-t? (Ami ugye még mindig nem 2500...) De ez nem csak "Fumax reklám", ugyanez igaz pl. a Delta Vision-ös Berserkre is, gyönyörű kiadás, és a fordítással sem volt gondom. (És ez még kevesebb is, mint 2000.) De még sorolhatnám, van pár igényes kiadás, szóval a "kritikán aluli fordítást" én sem tapasztaltam. (Jó, becsúsznak hülyeségek, speciel most a Hetalia 2-nél is volt 1-2 fura mondat, ami mintha a nyersfordítás miatt lett volna kissé magyartalan, de ki tudja, hogy pl. az amcsik a japán verzióhoz képest mennyit fordítanak "félre"?) A magyar fonetikával írt nevek (amiket megjegyzem én is utálok, de nem annyira, hogy emiatt ne vegyek meg egy amúgy szeretett címet) is csak bizonyos mangákra jellemzőek. Mondjuk az is igaz, hogy amik nagyon a szívemhez nőttek, azokat már mind megrendeltem végig angolul (pl. Chrono Crusade rég megvolt, mire elkezdte kiadni a Mangafan, így azt kihagytam, két nyelven azért nem veszem meg ugyanazt XD), viszont a legtöbb magyar cím olyan, amiért nem vagyok annyira megőrülve, hogy külföldről rendeljem be, de ha már az anyanyelvemen megjelenik, jólesik elolvasni/gyűjteni. :) (DN, Kenshin, Árnybíró, Hetalia, Trigun, stb, ezekből sok van.)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Én pont, hogy azért nem vásárolok külföldi mangákat, mert bízom benne, hogy majd idővel kiadják magyarul és akkor inkább már azt veszem meg. Ezzel is némileg hozzájárulva, hogy tovább terjedjen nálunk a műfaj. Igaz, eddig csak kettőt gyűjtök és még egyik sincs meg teljesen. Az Árnybíróból az első 12 kötet van meg, a Death Note-ból pedig az első hat. De majd pótlom a lemaradásom. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys: Szívem szerint én is így csinálnám, de lássuk be, pl. egy Gurren Lagann mangára jelenleg elég kicsi az esély... :lol: (Amiből meg már van mondjuk 10+ kötetem, azt már azon a nyelven veszem meg végig.) Valamelyik kiadó legyen tökös, és "magyarítsa" szépen a To-Love-Ru-t! :dirr: Japánon kívül szinte sehol nem adták ki, de nyugi, egy 18-as karika, vagy egy fólia rá, és jöhet! XDDD
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Na igen, még mindig annyira kicsit a fandom, hogy nem kis kockázat egy egy új sorozatba belefogni. Ráadásul az elmúlt egy-két évben mintha meg is állt volna a nagy lendület. Most nézem pl a Mangafan oldalát és még mindig kint van a (nem tudom, mikori) bejelentés-visszaszámláló. Azok egyáltalán megjelentek már? Új címet pedig gondolom, hogy ne várjuk Animecon előtt. :(
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Lezárt