Te is benne vagy a 2%-ban? (egy kis játék)

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
Dawe
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2006.01.18. 16:47
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dawe »

A köteles: Felmászol a tetejéig mindkettőnél, és elvágod addig, míg megtartja a súlyod. Aztán lemászol, és addig ráncigálod a köteleket, míg el nem szakadnak. És el is loptad az összeset :D
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

2. feladat
.....ükunokám, v. unokám v. én v. nagyapám v. ükapám v. ükükükapám

bármelyik lehetek, csak kettesével kell ugrálni...(végtelen ciklus)

5. feladat
Hát ha rostokat szétszedem a kötélből, akkor végtelen hosszú kötelet tudok lopni.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Neerson írta:Hát ha rostokat szétszedem a kötélből, akkor végtelen hosszú kötelet tudok lopni.
Még a kötél eredeti hosszához képest sem tekinthető (NEM végtelen, csak "jó közelítéssel végtelennek nevezhető"!) végtelennek.
[Ahhoz annak elhanyagolhatóan kicsinek kellene lennie a rostokraszedetthez képest; tehát pl. az eredeti kötélhossz 1 m és az új mondjuk 1.000.000 m.]

Btw, megnézném, hogy szedsz rostokra késsel egy olyan kötelet, aminek az anyagi minőségét és a vastagságát sem tudod. A feladat úgy van megfogalmazva, hogy akár azt is mondhatnám, hogy 0 m-t tudok ellopni, ha a kötelet egy 20 centi vastag acélsodronynak, a kést pedig vajazókésnek tekintem. (Ha tévednék, javítsatok ki.) :p
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

2. Feladvány:
Az illető egy ember, aki feleségül vett egy özvegyasszonyt, akinek volt egy felnőtt lánya. Az apja elvette a nevelt lányát, így a veje lett, a nevelt lánya pedig az anyja. Majd néhány hónap múlva fia született, aki az apja sógora, és egyben az ő nagybácsija lett. Az apja feleségének is született egy fia, ezzel lett egy testvére és egy unokája egyben. A felesége a nagyanyja, hiszen az anyjának az anyja.
Hol itt a probléma? :dirr:

5. feladvány:
Nincs elég infó, például hogy lopásnak számít-e, ha valaki meghal a helyszínen...
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

2. Szerintem is a saját nagyapja..

5.Één olyan ügyes vagyok hogy macska mód mászva az összes kötelet ellopom :D
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Hikari írta:2. Feladvány:
Az illető egy ember, aki feleségül vett egy özvegyasszonyt, akinek volt egy felnőtt lánya. Az apja elvette a nevelt lányát, így a veje lett, a nevelt lánya pedig az anyja. Majd néhány hónap múlva fia született, aki az apja sógora, és egyben az ő nagybácsija lett. Az apja feleségének is született egy fia, ezzel lett egy testvére és egy unokája egyben. A felesége a nagyanyja, hiszen az anyjának az anyja.
Hol itt a probléma? :dirr:
ROTF teljesen igazad van
Kép
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

Tulajdonképpen el lehet lopni az összes kötelet, hiszen fölmászok az egyiken elvágom a tetején és leesek, mint mr.Bean. Eltöröm a lábam, de kézzel fölmászok a másikra és azt is levágom, hasonló végkifejlettel.

A kettes feladványra a választ nem tudom mert nem értem a kérdést :-P
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

Rage írta:
Neerson írta:Hát ha rostokat szétszedem a kötélből, akkor végtelen hosszú kötelet tudok lopni.
Még a kötél eredeti hosszához képest sem tekinthető (NEM végtelen, csak "jó közelítéssel végtelennek nevezhető"!) végtelennek.
[Ahhoz annak elhanyagolhatóan kicsinek kellene lennie a rostokraszedetthez képest; tehát pl. az eredeti kötélhossz 1 m és az új mondjuk 1.000.000 m.]

Btw, megnézném, hogy szedsz rostokra késsel egy olyan kötelet, aminek az anyagi minőségét és a vastagságát sem tudod. A feladat úgy van megfogalmazva, hogy akár azt is mondhatnám, hogy 0 m-t tudok ellopni, ha a kötelet egy 20 centi vastag acélsodronynak, a kést pedig vajazókésnek tekintem. (Ha tévednék, javítsatok ki.) :p
ne kicsinyeskedjünk már... :roll:
matematikailag korrekt, végtelen v(/f)onalból áll.
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Misu írta:olyan ügyes vagyok hogy macska mód mászva az összes kötelet ellopom :D
Nem inkább macska mód leesve? :D
Én meg inkább viszek már szivacsot alá...
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Neerson írta:matematikailag korrekt, végtelen v(/f)onalból áll.
Úgy látom, merőben eltérő elképzeléseink vannak a "matematikailag korrekt" fogalmáról. :p
Dehát ahogy gondolod. ;p
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

én járok spec. matek-re vagy te? :)
Avatar
zline
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2005.03.17. 11:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő, egyszer itt- egyszer ott :)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zline »

:idea: A 2. Feladvány megoldása: A saját nagyapám, hisz a mostohaanyám (feleségem lánya, az apám felesége) mostohaapja vagyok. :) És ugyanígy a saját unokám is vagyok.

:idea: Az 5. Feladvány jó megoldása azonban a következő (elvileg) :
Mindet le lehet vágni úgy, hogy megfogom az egyik kötél végét és felmászok a másik kötélre.
Azt levágom és a másikba kapaszkodva nem zuhanok le.
Felmászok a maradék kötélre és annak a tetején 'U' alakban beakasztom a levágott kötelet oda ahol a másik függ. Abba kapaszkodva levágom a másikat. Lemászok amig lehet és rákötöm a levágott kötelet az 'U' alakban felakasztott kötél két végére. Ezzel le lehet ereszkedni a földig.
Mivel most "O" alakban vannak összekötve a kötelek, elforgatom addig, mig egy csomó nem lesz lent. Azt kikötöm és az egészet így le tudom húzni. :shock: :weh:

Mondjuk én a másodikat anno kitaláltam(bár elég beteg feladvány).
Az ötödiket viszont nem tudtam megfejteni. Én is elkeztem méricskézni mint Cruel Angel, de szóltak a többiek hogy nem olyan bonyolultnak kell lennie a megoldásnak.


Ime a következők:

6. Feladvány: Átkelés a folyón (közepesen nehéz)
Három ember, egy nagy majom és két kis majom szeretne átkelni a folyón. Hogyan csinálják?
• Evezni csak az emberek és a nagy majom tud.
• Egy helyen egyidőben nem lehet több majom, mint ember, mert akkor a majmok megeszik az embereket.
• A csónakba kettőnél többen nem férnek el.
:?: kérdés: Hogyan csinálják?

help: ajánlott táblázatot készíteni
Jelmagyarázat: E=Ember; M=Kismajom; N=Nagymajom; C=Csónak; !!=Folyó

E E E M M N C !!
E E E M !! C N M



7. Feladvány: Kalapok (közepesen nehéz)
A,B és C kalapot viselnek, ami vagy fekete vagy fehér, de biztosan nem mind fehér.
A látja, hogy milyen színű kalap van B-n és C-n; B látja, hogy milyen színű kalap van A-n és C-n; C pedig vak.
Sorban megkérdezzük őket, hogy tudják-e, milyen színű kalap van rajtuk. A válaszok:
A: Nem
B: Nem
C: Igen
:?: Kérdés: Milyen színű kalap van C-n?
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

a C versenyzőn fekete kalap van, de sajna az ellenkezőjét is meg tudnám indokolni. Tudni kéne hogy C frankón tudja, hogy rajta milyen van, vagy csak az előző két válasz alapján sejti. A másikon még gondolkodom.
Kép
Avatar
wolfi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2004.11.30. 18:51
Tartózkodási hely: Pápa - Eger
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: wolfi »

6.feldaványhoz a megfejtés (amiben nem vagyok biztos):

1-Nagy majom egy kismajommal átkell, majd visszajön a n.majom.
2-Nagy majom egy emberrel átkell, majd visszajön megint a n.majom.
3-Majd újra egy embert visz át a n.majom, majd a n.majom visszaevez.
4-Aztán újra egy ember átvisz a n.maki.
5-Végül utoljára marad a kis maki akit úgyszintén a nagy maki visz át.
Gondolom én?! :weh:


7.feladvány:
A C azt mondja tudja. Az ő helyében én is tudnám ugyanis ha megkérdeznék tőlem én azt mondanám, hogy fekete vagy fehér. Ez a két színű kalap lehet csak a fején. Teljesen mindegy csak kalap legyen a fején! :D
Kép
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

ez a kettő nekem most nagyon bonyolultnak tűnik @____@ a majmosnál összevagyok zavarodva és a kalaposnál meg elvesztettem a fonalat @__@ nem vagyok benne a két százalékban az biztos xDDD (15 éves létemre nagyon béna vagyok... és még a logikám is rossz... ;_; )
Avatar
anonymus
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2005.12.28. 03:57
Tartózkodási hely: mikor hol

Hozzászólás Szerző: anonymus »

A 6. feladvány ezen a címen elérhető és megoldható:http://www.startlapjatekok.hu/katega.ph ... a=1&page=4
a Plastelina nevű játék az (mondjuk itt kannibálok vannak és mindenki tud evezni).
Én ezt a következőképpen csináltam:
A n. majom átvisz kettő kicsit a bal partra
Mikor visszaér a csónakba 2 ember száll átmennek egyik cserél az egyik k. majommal, az utóbbi kiszáll a jobb parton kicseréljük a nagy majommal átvisszük (ahol egy k. majom és 1 ember van) a kis majomra cseréljük ki . Ezt átvisszük a másik makihoz
Most a n. majom van a bal parton és 1 ember 2 a csónakban és 2 kis majom a parton.
Ha már mind a három ember a bal parton van utána már csak a k. majmokat kell a n. makival átfuvarozni és kész.

A 7. feladványban szerintem is teljesen mindegy milyen kalap van a vak emberen, (úgy se látja a színét) az is lehet, hogy A és B mondta meg neki ugyanis ő az egyetlen aki társaságukban 2 személytől kaphat információt kalapja színéről és ha A és B nem hisz egymásnak akkor nem tudhatják milyen kalap van saját magukon.
"Nullum est iam dictum, quod non sit dictum prius" (Terentius)
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Misu írta:
5.Één olyan ügyes vagyok hogy macska mód mászva az összes kötelet ellopom :D
De ha felmászol a kötélen nem esel le ha levágod?
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

Jelenleg a 7. feladványon gondolkodom, és szerintem... :
A ugye látja a másik két embert, és mivel nem lehet mind a három kalap fehér, ha azt látná, hogy rajtuk fehérek vannak az övé fekete lenne, tiszta ügy, hogy vagy B-n vagy C-n (vagy mindkettejükön egyszerre) fekete kalap van. Sorban kérdeztük meg őket (ez számít? én most úgy vettem, hogy igen), tehát B hallotta A válaszát, de mégse tudja, hogy rajta milyen színű a kalap, tehát A és C kalapjai között is kell lennie egy feketének, és ugye A szerint B vagy/és C kalapja fekete, és most B látja őket és ha C kalapja fehér lenne akkor sima ügy hogy az övé a biztosan fekete.. de nemet mond, ezért biztosan C kalapja a fekete. Remélem.. ugyanakkor a barátom kidolgozott egy másik megoldást is, miszerint "fekete van rajta, mert onnan tudja, hogy süti a nap és izzad a feje". :hammer:

[ed.] viszonylag egyszerű volt a feladat így elsőre, és mégis annyira durva rajzokat készítettem a fergeteges megoldáshoz ^^"
Kép
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Ééén egy kifejezetten ügyes macs vagyok és még ha le is esek akkor is talpra,szal nem kell aggódni,én mindet ellopnám valahogy :-)

Nekem ezek az új feladványok meghaladják szellemi képességeim..inkább megyek aludni :cool: jóéccakát!
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Hát én biztos nem vagyok benne abban a "2 százalék"-ban, de a kalapos feladatra véleményem szerint nem lehet választ adni (legalábbis olyat nem, amit várnátok). Csak az van ugyanis megadva, hogy A és B kinek a kalapját látja, az nem, hogy az milyen színű. C pedig vak, így arra a kérdésre, hogy tudja-e, milyen színű kalap van rajta, egyértelmű a válasz: igen, mégpedig vagy fehér, vagy fekete.

Ha rosszul gondolkodtam volna, akkor elénézést, gyengeelméjű ((c) Orosz tanár úr) vagyok. :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
zline
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2005.03.17. 11:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő, egyszer itt- egyszer ott :)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zline »

A folyósat mindenképp érdemes volt lerajzolni. Az ilyen feladványokat én speciel rühellem. :dirr: :wwall:
A kalapos sokan hamar eltaláltátok. ez jó. De mostantól egy kicsit beindul és egyre nehzebbek lesznek. :) :roll:

:idea: A 6. Feladvány megoldása:
Jelmagyarázat: E=Ember; M=Kismajom; N=Nagymajom; C=Csónak; !!=Folyó

E E E M M N C !!
E E E M !! C N M
E E E M N C !! M
E E E !! C M M N
E E E N C !! M M
E N !! C E E M M
E E M N C !! E M
E M !! C E E M N
E E M M C !! E N
M M !! C E E E N
M M N C !! E E E
M !! C E E E N M
M N C !! E E E M
!! C E E E M M N



:idea: Az 7. Feladvány megoldása azonban a következő:
1. Tudjuk, hogy a három kalap közül legalább egy fekete.
2. Az első válasz az, hogy A a másik kettőre nézve nem tudja megállapítani, hogy az ő fején milyen kalap van. Ebből az következik, hogy A a két másik fején nem láthat két fehér kalapot, hiszen ebből már tudná, hogy az ő fején csak fekete lehet.
Tehát B és C kalapja közül legalább az egyik fekete.
3. A második válasz az, hogy B sem tudja, hogy az ő fején milyen kalap van. Mivel azt már tudja, hogy az ő (azaz B) és C kalapja közül legalább az egyik fekete, ha C fején fehér kalapot látna, tudná, hogy az övén csak fekete lehet. Mivel állítása szerint nem tudja a másik kettőre nézve megállapítani, hogy a fején milyen kalap van, C-n csak fekete kalap lehet.
4. A fenti gondolatmenetből természetesen C már tudja, hogy a fején fekete kalap van


Ime a következők:


8. Feladvány: : Sam, Sue és Sally (nehéz!!!)
Sally és Sue elhatározzák, hogy randevúznak Sam-mel.
Mindhárman ugyanabban az utcában laknak, bár Sally és Sue nem tudják, melyik házban is lakik pontosan Sam.
A házak 1-től 99-ig vannak számozva.
Sally felhívja telefonon Sam-et.- "A házszámod négyzetszám?"
Sam válaszol neki.- "És nagyobb, mint ötven?"
Sam ezt is elárulja.
Sally ezek után úgy gondolja, most már tudja Sam pontos címét és meglátogatja őt.
Amikor odaér, rájön, hogy rosszul gondolta, ami nem meglepő tudván azt, hogy Sam csak a második kérdésre adott igaz választ.Sue függetlenül Sally beszélgetésétől szintén felhívja Sam-et.
- "A házszámod egy szám harmadik hatványa?" -Sam válaszol neki.
-"És nagyobb, mint huszonöt?"- Sam erre a kérdésre is válaszol.
Sue most már úgy gondolja, hogy tudja Sam pontos címét, és meglepi őt látogatásával.
De Sallyhez hasonlóan ő is pórul jár, mert Sam ismét csak a második kérdésre válaszolt helyesen.
Ha még azt is elárulom, hogy Sam házszáma kisebb Sally-énél és Sue-énál, illetve a házszámok összege pont egy négyzetszám kétszerese, akkor már nem nehéz kitalálni, hol is laknak ezek a srácok.
:?: kérdés: Hol laknak a srácok?
help:
Amikor Sally feltette két kérdését , akkor Sam válaszolhatott
a) mindkettőre igennel,
b) mindkettőre nemmel,
c) az elsőre igennel a másodikra nemmel,
d) az elsőre nemmel a másodikra igennel.
Ezekben az esetekben a következő 1 és 99 közötti számok jöhetnek számításba:
a) 64 , 81 (az egyikben biztosan Sally lakik)
b) az 51 alatti nem négyzetszámok : 43 db szám,
c) az 51 alatti négyzetszámok : 7 db szám,
d) 51 feletti nem négyzetszámok : 47 db szám.



9. Feladvány: : Pontok és egyenesek /rajzos/ (könnyű-közepes)
Illesszünk 10 egyenest, 9 ugyanazon síkban fekvő pontra úgy, hogy mindegyik egyenesre pontosan 3 pont illeszkedjen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zline 2006.03.07. 10:25-kor.
Kép
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Arra kíváncsi leszek, hogy ki lesz benne a végén a 2%-ban, innen a fórumból :-P
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Gondolkodik, gondolkodik... ez magas! :ossick:
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

zline írta:A,B és C kalapot viselnek, ami vagy fekete vagy fehér, de biztosan nem mind fehér.
Sorry, lehet, hogy ez csak nekem okoz gondot, de szerintem nem volt leírva sehol, hogy ők is tudják ezt. Szerencsésebb lenne legközelebb világosan megfogalmazni a feladatot...
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
zline
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2005.03.17. 11:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő, egyszer itt- egyszer ott :)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zline »

Gomen Rage! :oops: (my failure)
Majd igyekszem értelmezhetőbben kitenni a feladványt. :wink: (amugy ezeket most már csak copy-zom a fájlból és)

Nem szemrehányás képpen (mert anno én nagyon hülye voltam ezekhez), de vannak akik túlbonyolítják a feladványokat.
Van olyan is amelyik bonyolult. Tény és való.
De néhányt (pl:kalapos) amit már majdnem számításokat akartok végezni, hogy mi is a megoldás. :roll:
Szóval csak bátorítani akarlak titeket.
Na Hajrá!!! :thumb: ::taka:: ::jnotes::

Én nem voltam benne a 2%ban :drop:
Kép
Lezárt